Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

GPU tuning (tweak)

Indította drizzt_do_urden, december 02, 2016, 05:15:35 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 4 Vendégek van a témában

kidface

Idézetet írta: lbandita Dátum április 26, 2017, 08:10:49 DÉLUTÁN
Asusu rx 470 kártyán nálam nincs vrm , se offset, másnál is előfordult ilyesmi?
Asus, XFX esetén nincs

fbazsa

Sziasztok!

Biztos volt már... de nem találom, sorry

Polaris Bios Editorban hogy a GPU feszültséghez hogy tudom beírni a kívánt számot?
pl. az emlegetett 875mv-ot? hogy kell átváltani a krix-krax-ot ami ottvan?

Köszi

Zorg33

Idézetet írta: fbazsa Dátum április 27, 2017, 11:17:46 DÉLUTÁN
Polaris Bios Editorban hogy a GPU feszültséghez hogy tudom beírni a kívánt számot?

például "875"-öt próbáltad? (idézőjelek nélkül....)

fbazsa

Idézetet írta: Zorg33 Dátum április 28, 2017, 12:27:19 DÉLELŐTT
Idézetet írta: fbazsa Dátum április 27, 2017, 11:17:46 DÉLUTÁN
Polaris Bios Editorban hogy a GPU feszültséghez hogy tudom beírni a kívánt számot?

például "875"-öt próbáltad? (idézőjelek nélkül....)

Ha ide beírom működni fog?

Igore

Valaki megosztana velem egy Gigabyte g1 gaming rx 470 beállítást vagy esetleg egy romot?  ::)
Nagyon megköszönném

Mulder

 Kártyák modolásánál van aranyszabály, hogy a hynixes vagy samsung vagy elpida memóriás kártyáknál melyik időzítést kell átmásolni? Mert úgy néztem hogy valamelyiknél 1500as timingot kell valamelyiknél 1750es timingot kell tovább másolgatni.  Ha memória alapján kell másolni akkor leírná nekem valaki, hogy melyiknél melyik értéket kell átmásolni?

Székely Vegán

Idézetet írta: fbazsa Dátum április 28, 2017, 07:43:24 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Zorg33 Dátum április 28, 2017, 12:27:19 DÉLELŐTT
Idézetet írta: fbazsa Dátum április 27, 2017, 11:17:46 DÉLUTÁN
Polaris Bios Editorban hogy a GPU feszültséghez hogy tudom beírni a kívánt számot?

például "875"-öt próbáltad? (idézőjelek nélkül....)

Ha ide beírom működni fog?


Igen.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Székely Vegán

Idézetet írta: Mulder Dátum április 28, 2017, 01:45:36 DÉLUTÁN
Kártyák modolásánál van aranyszabály, hogy a hynixes vagy samsung vagy elpida memóriás kártyáknál melyik időzítést kell átmásolni? Mert úgy néztem hogy valamelyiknél 1500as timingot kell valamelyiknél 1750es timingot kell tovább másolgatni.  Ha memória alapján kell másolni akkor leírná nekem valaki, hogy melyiknél melyik értéket kell átmásolni?

Általában a 4GB-os kártyáknál az 1500-as timingot másoljuk felfelé, a 8GB-osoknál 1750-est.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Mulder

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum április 28, 2017, 02:29:34 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Mulder Dátum április 28, 2017, 01:45:36 DÉLUTÁN
Kártyák modolásánál van aranyszabály, hogy a hynixes vagy samsung vagy elpida memóriás kártyáknál melyik időzítést kell átmásolni? Mert úgy néztem hogy valamelyiknél 1500as timingot kell valamelyiknél 1750es timingot kell tovább másolgatni.  Ha memória alapján kell másolni akkor leírná nekem valaki, hogy melyiknél melyik értéket kell átmásolni?

Általában a 4GB-os kártyáknál az 1500-as timingot másoljuk felfelé, a 8GB-osoknál 1750-est.

ohh értem köszi.

fbazsa

Hello! Asus kártyáim vannak nincs VRM monitoring sem offset wattool-ban.
Ha msi afterburner/sapphire trixx -ben undervoltolok az olyan mint az offset? GPU-től és a memóriárol is leszedi az pl. -100mv -ot?

nem tudjátok hogy működik ez?

Mulder

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1882656.20

találtam egy jó kis bios editort, hátha valakinek egyszerűbb ezzel másolni a timingokat.

somogyi betyár

Idézetet írta: Mulder Dátum április 28, 2017, 09:40:44 DÉLUTÁN
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1882656.20

találtam egy jó kis bios editort, hátha valakinek egyszerűbb ezzel másolni a timingokat.


Ez a Polaris, nem?
...van másik is, nem mindenki ezt használja?  :o
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

Mulder

ezt valami muki csinálta, hasonló mint a polaris, itt pl egy kattintással lehet másolni a timingokat. Nem mint ha nehéz lenne kimásolni a sorokat... :) viszont ezzel nekem az elpida memóriás biost is jól kezeli, míg a polaris editorból vagy 4et töltöttem le mire valamelyik helyesen hozta a timingokat.

kidface

Idézetet írta: Arkenso Dátum április 29, 2017, 02:28:56 DÉLELŐTT
Közvéleménykutatok! :)

Ki milyen modot és beállítást használ az alábbi kártyákhoz, ETH dualmining a cél. Mod+watttool beállítás játszik :)

MSI RX 470 Gaming X 4g (samsung)
MSI RX 470 Gaming X 4g (hynix)
MSI RX 480 Gaming X 4g (samsung)
MSI RX 480 Gaming X 4g (hynix)

A vérprofik nyilván nem fogják elárulni a féltve őrzött titkaikat, szóval csak a félprofik válaszaira számítok :)
(túúúdom, túúúdom, tele van a fórum mindenféle leírásokkal és beállításokkal, meg videókkal, minden olvastam láttam. Ettől függetlenül egy egységes irányvonalat nem sikerült kiszűrnöm)

Köszi :)
Nehéz válaszolni

kidface

Idézetet írta: Arkenso Dátum április 29, 2017, 01:25:49 DÉLUTÁN
Én csak beszélgetni akarok a témáról, mert erre való egy fórum :)
Kinek mik a gyakorlati tapasztalata, az érdekel. Milyen watttool beállításokat használ, az ilyen-olyan ASIC-u kártyáihoz, stb.

Az MSI RX 480 Gaming X 4g (samsung) kártyáimon gyárilag a TV341MH.1X0 rom van a gyártó oldaláról le lehet tölteni a TV341MH.1X1 es frissítést.
Szemmel látható különbség a "POWERTUNE" részben található. Csatoltam mindkettőt.
Pl. van e valakinek összehasonlítási alapja ezen két BIOS moddolásával kapcsolatban már a gyakorlatban?

Idéz
Milyen watttool beállításokat használ, az ilyen-olyan ASIC-u kártyáihoz, stb.
Van egy Watttool profil gyujtemeny topic, ott nezz korul!
Plusz ezen topikot kezd el atolvasni az elejetol es rengeteg beallitast fogsz talalni!!!

A 2 BIOS kozotti kulombseg lenyegtelen, ugy is valtoztatni fogsz rajta a watttool-al vagy mas progival. Ami fontos az a memoria idozites!

messimage

A Claymore ban hogy adok meg paramétereket, csak bizonyos kártyákra vonatkozóan? 6 kártyás rigben 2db rx470 gaming venti folyton leáll. A többi msi armor, azok mennek stabilan, de a kettő gaminghez meg akarok adni egy -tt 55 paramétert, hogy ne álljanak le. Köszi.

somogyi betyár

Idézetet írta: Arkenso Dátum április 29, 2017, 03:34:38 DÉLUTÁN
A 2 BIOS közötti különbség, szerintem egyáltalán nem lehet lényegtelen.
(a gyártó csak úgy gondolt egyet és unalmában átírt pár paraméter ????)

Átolvastam mind a 1000-féle beállítást, már hónapokkal ezelőtt.
A profilgyűjtemény is tök szép és jó, van benne szintén tucatnyi bedobigált dolog :)
Látom nem megy át, hogy mit szerettem volna. Ezért van feltéve egy kérdés 100x100 különböző formában, mert hiába vannak beszórva az egymásnak ellentmondó információk, ha nincs mögötte részletesen dokumentált tapasztalati tényező.
Tények kellenek, A, B, C verziók. A milliónyi pontatlan árnyalt dolgokkal senki sem megy semmire :)

Bocs ezért a kis vakvágányért, részemről ez a téma OFF :)

Azért nem vesszük fel a fonalat -szerintem- mert minden kártya más és más, mégha tökugyanazon számszerű paraméterekkel is rendelkezik -s akkor a körítés még nincs is benne- szóval elelmélkedünk a profilokról, azt' gyakorlatban meg a kártya jól pofánkba röhög, hogy hagyjál már a mittoménhonnan szedett profiloddal, köbözd szépen ki a, mennyit, s hogyan is bírok  :)
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

somogyi betyár

Idézetet írta: Arkenso Dátum április 29, 2017, 07:17:58 DÉLUTÁN
Szóval te is kiköbözted, tehát vannak számszerű tapasztalataid :) Na mind1 :)

Hamarosan mutatom mire gondolok. Ha valakinek lesz kedve akkor beszáll a közös elmélkedésbe, ha nem akkor tovább lapoz :)

Ha legurgulázol a lap majdnem aljáig, végig is követheted a kálváriámat, printszkrínnel ;)
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

Tiba

Arkenso Be tudod linkelni hol vannak a hivatalos bios frissítések az MSI oldalán? Én nem találom.

kidface

Idézetet írta: messimage Dátum április 29, 2017, 05:15:48 DÉLUTÁN
A Claymore ban hogy adok meg paramétereket, csak bizonyos kártyákra vonatkozóan? 6 kártyás rigben 2db rx470 gaming venti folyton leáll. A többi msi armor, azok mennek stabilan, de a kettő gaminghez meg akarok adni egy -tt 55 paramétert, hogy ne álljanak le. Köszi.
Úgy ahogy írod