Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

GPU tuning (tweak)

Indította drizzt_do_urden, december 02, 2016, 05:15:35 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 5 Vendégek van a témában

Artthur

Idézetet írta: Til Dátum május 15, 2017, 05:12:48 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Gyors kerdesem van:
Bios moddig 1625 vagy 1750?
(msi rx 470 gaminx 4g SAMSUNG)
Koszi elore!
Csatoltam a memshiftet, innen kiolvashatod mit kell használni, vagy akár egy az egyben is flashelheted bár én mindig csak a memshiftet másolom ki a template romból.

Til

Idézetet írta: Artthur Dátum május 15, 2017, 05:19:24 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum május 15, 2017, 05:12:48 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Gyors kerdesem van:
Bios moddig 1625 vagy 1750?
(msi rx 470 gaminx 4g SAMSUNG)
Koszi elore!
Csatoltam a memshiftet, innen kiolvashatod mit kell használni, vagy akár egy az egyben is flashelheted bár én mindig csak a memshiftet másolom ki a template romból.
Köszönöm!
Anorak 1625-öt használt.
Kérdés , hogy láttam sokak szerint az 1750 is jó Samsungra?
Van valami eltérés?

Valaki
C:\> del c:\command.com

raffiakötö

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a HWinfoban mutatott memory errors-ok kiküszöbőlésére van valakinek valami ötlete, megoldása?

Köszi

Skankhunt42

Idézetet írta: Til Dátum május 15, 2017, 05:33:11 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Artthur Dátum május 15, 2017, 05:19:24 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum május 15, 2017, 05:12:48 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Gyors kerdesem van:
Bios moddig 1625 vagy 1750?
(msi rx 470 gaminx 4g SAMSUNG)
Koszi elore!
Csatoltam a memshiftet, innen kiolvashatod mit kell használni, vagy akár egy az egyben is flashelheted bár én mindig csak a memshiftet másolom ki a template romból.
Köszönöm!
Anorak 1625-öt használt.
Kérdés , hogy láttam sokak szerint az 1750 is jó Samsungra?
Van valami eltérés?

Valaki

Probald ki? :)
Amugy emlekeim szerint a samsung memorias 470 armorjaim 1750-es strappel mennek.

Skankhunt42

Idézetet írta: raffiakötö Dátum május 16, 2017, 03:57:37 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a HWinfoban mutatott memory errors-ok kiküszöbőlésére van valakinek valami ötlete, megoldása?

Köszi

Ne huzd tul a memoriat.

PeetBp

Idézetet írta: Til Dátum május 15, 2017, 05:12:48 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Gyors kerdesem van:
Bios moddig 1625 vagy 1750?
(msi rx 470 gaminx 4g SAMSUNG)
Koszi elore!


1500-tól 2000-ig, de ezt Vegán videóiban mindenütt megtalálod...

az 570-eseket 1625-től az 580-okat 1750-től
Facebook csoport: Elektronikus Pénz ( Bányászás )

raffiakötö

Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum május 16, 2017, 04:20:31 DÉLUTÁN
Idézetet írta: raffiakötö Dátum május 16, 2017, 03:57:37 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a HWinfoban mutatott memory errors-ok kiküszöbőlésére van valakinek valami ötlete, megoldása?

Köszi

Ne huzd tul a memoriat.

Mi minsül túlhúzásnak? Minden kártyám etc-t csákányol, core 1050/900 memory 1900/1000 beállításokkal. Msi rx470 gaming x 4gb, egy 8gb, és shapprie rx470 nitro+ kártyáim vannak.

A memory errorok okozhatják a kártyák idő előtti meghibásodását?

Til

Idézetet írta: PeetBp Dátum május 16, 2017, 04:28:36 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum május 15, 2017, 05:12:48 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Gyors kerdesem van:
Bios moddig 1625 vagy 1750?
(msi rx 470 gaminx 4g SAMSUNG)
Koszi elore!


1500-tól 2000-ig, de ezt Vegán videóiban mindenütt megtalálod...

az 570-eseket 1625-től az 580-okat 1750-től
Figyu!
A samsungokat nem jo 1500 mem strap-el moddolni.
Ja es nem ugy kell kivalasztani,hogy 470,480,570 stb.,hanem,hogy hynix,elpida,samsung stb.
Ugyhogy a valaszod elegge felrevezeto,ezt nem neked irom,hanem masnak,aki ezt olvassa,nehogy,bajt csinaljon.
Tehat azt tudom,hogy 1625 vagy 1750 strap kell,de az volt a kerdesem,hogy a ketto kozul melyiket es miert?
Ha esetleg valaki leirna,ha tudja,halas lennek.
De azt hiszem, ha nem erkezik ra valasz,akkor marad 1625,ahogy Artthur kuldte anorak szerint.
C:\> del c:\command.com

drizzt_do_urden

igen peetbp. tul sok felrevezeto valaszt adsz sajnos...valahogy ezt kell orvosolni mert az emberek ha te utanad mennek akkor hamarosan mindenkinek a rigje felrobban :)))

Skankhunt42

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 16, 2017, 05:12:43 DÉLUTÁN
igen peetbp. tul sok felrevezeto valaszt adsz sajnos...valahogy ezt kell orvosolni mert az emberek ha te utanad mennek akkor hamarosan mindenkinek a rigje felrobban :)))

De jo hogy ezt megfogalmazta valaki helyettem, nem akartam ezt igy leirni, de most megkonnyebultem. :D

PeetBp

Olyan okosok vagytok!

32 db msi rx 470 gamin x 4g kártyát módoltam és mindegy volt milyen memóriás....úgy vitte a legjobban és hónapokon keresztül sincs gond velük...

Azt ne feledjétek, hogy Én nem a könyvekből meg az innen onnan információkból adok tanácsokat, hanem a gyakorlatból, amit teszteltem és tapasztaltam....de akkor a msi rx 470 gaminx 4g SAMSUNGOT módoljátok 1625-től, habár akkor szóljatok a VEGÁNNAk is hogy állítsa át a kártyáit, mert Ő mindegyiket 1500-tól módolta!!!!
Facebook csoport: Elektronikus Pénz ( Bányászás )

Skankhunt42

Idézetet írta: PeetBp Dátum május 16, 2017, 06:22:02 DÉLUTÁN
Olyan okosok vagytok!

32 db msi rx 470 gamin x 4g kártyát módoltam és mindegy volt milyen memóriás....úgy vitte a legjobban és hónapokon keresztül sincs gond velük...

Azt ne feledjétek, hogy Én nem a könyvekből meg az innen onnan információkból adok tanácsokat, hanem a gyakorlatból, amit teszteltem és tapasztaltam....de akkor a msi rx 470 gaminx 4g SAMSUNGOT módoljátok 1625-től, habár akkor szóljatok a VEGÁNNAk is hogy állítsa át a kártyáit, mert Ő mindegyiket 1500-tól módolta!!!!

Attol hogy van 20-30-50 kartyad meg lehetsz suket a temahoz. Azert egy BIOS mod nem rocket science. :D Ha megnezed a hozzaszolasaidat 60%-ban suletlensegeket beszelsz. Es a legrosszabb hogy meg sem lehet gyozni arrol hogy zodlsegeket hordasz ossze.
Ezzel csak egy baj van, felrevezeted a kezdoket. Node reszemrol ennyi, nem kotekedek. Csak sajnalom azokat akik majd a tanacsaid mitt szivnak. :D

drizzt_do_urden

Idézetet írta: PeetBp Dátum május 16, 2017, 06:22:02 DÉLUTÁN
Olyan okosok vagytok!

32 db msi rx 470 gamin x 4g kártyát módoltam és mindegy volt milyen memóriás....úgy vitte a legjobban és hónapokon keresztül sincs gond velük...

Azt ne feledjétek, hogy Én nem a könyvekből meg az innen onnan információkból adok tanácsokat, hanem a gyakorlatból, amit teszteltem és tapasztaltam....de akkor a msi rx 470 gaminx 4g SAMSUNGOT módoljátok 1625-től, habár akkor szóljatok a VEGÁNNAk is hogy állítsa át a kártyáit, mert Ő mindegyiket 1500-tól módolta!!!!

neked van 32 darab MSI rx 470 kartyad...

nekem van Reference 480 8gb,(ezekbol msi,asus,gigabyte,sapphire) non reference kartyak Gigabyte 480 8gb es 4gb, MSI rx 470 4gb, gigabyte 470 4gb, Asus rx 480 4gb, Sapphire 480 8gb, XFX 480 4gb, Hynix, samsung, elpida, micron memorias...szamokat hogy mennyi van nem irok mert lenyegtelen...ami a lenyeg az hogy ami egyszer letezik mar minden fele modolast kiprobaltam, sajatomat, maset, masnak modjat modoltam stb. szoval a te msi tapasztalatod korlatozott...az enyem egy kcisivel szelesebb koru. en soha nem allitottam, hogy jo vagyok vagy valami de amire nem tudom a valaszt biztosra nem is irok semmit. nem mint te hogy haaaaatttt en nem DCR banyaszok de a pascalnak ezek a beallitasai es hadd ne soroljam meg miket irsz. szoval nem te vagy itt egyedul aki modolt kartyat es allitott be watttoolba ertekeket!

Székely Vegán

Idézetet írta: PeetBp Dátum május 16, 2017, 06:22:02 DÉLUTÁN
Olyan okosok vagytok!

32 db msi rx 470 gamin x 4g kártyát módoltam és mindegy volt milyen memóriás....úgy vitte a legjobban és hónapokon keresztül sincs gond velük...

Azt ne feledjétek, hogy Én nem a könyvekből meg az innen onnan információkból adok tanácsokat, hanem a gyakorlatból, amit teszteltem és tapasztaltam....de akkor a msi rx 470 gaminx 4g SAMSUNGOT módoljátok 1625-től, habár akkor szóljatok a VEGÁNNAk is hogy állítsa át a kártyáit, mert Ő mindegyiket 1500-tól módolta!!!!

A legtöbb 470-es kártyám Hyninx ramos, de van néhány Samsung is. Az összes 4 gigás és 1500 timing mod.
A 6 480-asból 3 low energy rom, a másik 3 1750 timing. Az összes 8 gigás és Samsung ramos.

Én meg vagyok elégedve igy mert az összes 470 4gb 27+ hessel eth+pasc.
De lehet hogy a 1625 is mükszik.. nemtom, mert nem próbáltam csak a 8gb 480-on s azon nem volt jó.
Függ ez több tényezőtöl is, pl. 470 4gb samsund power color 1 ventiseknek nem volt elég a sima 1500 timing mod, fel kellett nyomjam a power settings-et is. Ilyen esetben lehet jobb a 1625.

Mindenki próbálja ki magának, s akkor tudni fogja biztosra.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

PeetBp

( drizzt_do_urden )

A kulturális kommunikáció úgy működik, hogy megírod mi a tapasztalatod és kész. De Te kiskirályt játszol és minden egyes írásomban belekötsz, mintha másnak nem lehetne más tapasztalata, csak a tiéd! Én egy írásodat nem kérdőjeleztem meg, így kettőnk közül Te vagy aki kérkedik a nagy tudásával és azt minden egyes reagálásodban érezteted....de hát nem vagyunk egyformák! Van akinek megtanították a jómodort, van akinek nem!
Facebook csoport: Elektronikus Pénz ( Bányászás )

drizzt_do_urden

Idézetet írta: PeetBp Dátum május 17, 2017, 12:11:11 DÉLELŐTT
( drizzt_do_urden )

A kulturális kommunikáció úgy működik, hogy megírod mi a tapasztalatod és kész. De Te kiskirályt játszol és minden egyes írásomban belekötsz, mintha másnak nem lehetne más tapasztalata, csak a tiéd! Én egy írásodat nem kérdőjeleztem meg, így kettőnk közül Te vagy aki kérkedik a nagy tudásával és azt minden egyes reagálásodban érezteted....de hát nem vagyunk egyformák! Van akinek megtanították a jómodort, van akinek nem!

aha. bemutatkoztal a masik kommentedbe...nekem mar ehhez nincs tobb hozzafuzni valom. hulyeseget irsz ezutan is torolom. egyszeru. ha eszszeru dolgot irsz es segitesz vele az embereknek vele akkor marad. ennyi...

csoroka

Sziasztok!

MSI RX480 GAMING 8GB videokartyaval rendelkezem, valakinek egy jo watttool setupja esetleg valami tuning, nezelodtem neten de mivel meg kezdo vagyok nem nagyon akadtam ilyensmire.


Koszi!

m8k

... pedig a net tele van:)Jatszani akarsz a kartyaval vagy banayszni, ha a masodik mit banyasznal vele?

csoroka

Jelenleg ETH PASC ra van beallitva, normalis h nem jatszani :)

Til

Mar egy ideje terveztem,de eljott az ideje,hogy eth-ra valtottam.
Az osszes kartyat (6db msi rx470 4g) bios moddoltam.
A sebessegek 27.5 mh egysegesen.
Fogyasztas a falbol 775w.
Csak eth-t banyaszok, a hashrate elfogadthato ennyi watthoz?
Nem banyasztam meg ethereumot eddig kimaradt es nem is kovettem igazan a forumon se,igy nem tudom mi szamit jonak.
Valaszt elore is koszi.
C:\> del c:\command.com