Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Hardware - Mi tévő legyek ?

Indította Tomek, augusztus 28, 2017, 05:06:17 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 3 Vendégek van a témában

Tomek

Sziasztok,

Szeretnék belekezdeni ebbe a bányászásba. Csak olyan túl sok információ van egyszerre, annyi sok változás, és nem tudok helyesen dönteni, és innen a sok tapasztalt bányász közül érdeklődnék inkább, hogy jó befektetés volna e egy ASHROCK h81 pro BTC 2.0 alaplap egy EUGA SUPERNOVA G2 táppal? Valamint videókártya ügyileg, melyiket éri meg ? Tehát mondjuk kezdésnek 300-600 ezer forintos befektetést csinálnék, és nem szeretnék rosszakat vásárolni, ezért érdeklődök utána inkább .. Nézem Vegánt, FagyiZolit, és a 8-9 hónappal ezelőtti videójában még XY videókártya volt a jó, aztán az újabban pedig másik.. Teljesen megvagyok kavarodva Videókártya ügyileg...

Köszönöm a segítséget előre is :)   ;D

willow


Idézetet írta: Tomek Dátum augusztus 28, 2017, 05:06:17 DÉLUTÁN
Sziasztok,

Szeretnék belekezdeni ebbe a bányászásba. Csak olyan túl sok információ van egyszerre, annyi sok változás, és nem tudok helyesen dönteni, és innen a sok tapasztalt bányász közül érdeklődnék inkább, hogy jó befektetés volna e egy ASHROCK h81 pro BTC 2.0 alaplap egy EUGA SUPERNOVA G2 táppal? Valamint videókártya ügyileg, melyiket éri meg ? Tehát mondjuk kezdésnek 300-600 ezer forintos befektetést csinálnék, és nem szeretnék rosszakat vásárolni, ezért érdeklődök utána inkább .. Nézem Vegánt, FagyiZolit, és a 8-9 hónappal ezelőtti videójában még XY videókártya volt a jó, aztán az újabban pedig másik.. Teljesen megvagyok kavarodva Videókártya ügyileg...

Köszönöm a segítséget előre is :)   ;D


Szerintem videokártya esetében most az nvidia 1060-as a legmegfelelőbb. A többi kérdésedre megtalálod a választ a fórumban.

RudeX

szia.

abba az alaplapba max 7 vga kártyát tudsz tenni.

ami minimálisan megéri, az radeonból 460/560, nvidia 1050 de inkább 1050ti.

nyilván ha erősebbeket veszel, akkor az többet fog bányászni, de nagyobb táp is kell hozzá, többet fogyaszt, és többe kerül. gyengébb kártyákkal is lehet, hogy megéri, kérdés mennyire, én nem javaslom ez alatti kártyák vásárlását.

1080/1080ti eth alapú coinokra nem optimális, szal azt csak akkor vegyél, ha pl zcash vagy valami más coin az, amit kezdetben bányászni szeretnél

nem írtad, hány wattos a táp. könnyen ki lehet számolni, hogy hány wattosra van szükséged, csak megnézed a kártyáid fogyasztását a hivatalos weblapon, és már ki is tudod számolni. általában működés közben nem fogják a maximálisat fogyasztani, ha jól be van állítva egy tuningprogrammal a power limit (pl. msi afterburner). azonban amikor bekapcsolod a gépet, egy pillanatra a maximális áramot veszik fel. ha nem tudják ezt megtenni, akkor nem fog elindulni a gép, tehát mégis a maximális fogyasztással kell számolnod táp vásárlása esetén. bele kell még számolni, hogy a kártyákon kívül az többi alkatrész is fogyaszt (kb +100 watt), illetve mindegyik tápnak van egy hatásfoka (pl. 85%, ami azt jelenti, hogy pl. a 700 wattos táp igazából csak 600 wattot tud leadni), plusz jó ha van egy 100 wattnyi tartalék, hogy ne csúcson járjon a táp az élettartama miatt.
az is lényeg, hogy minél több csatlakozó legyen rajta, egy ágra ugyanis két eszköznél többet nem érdemes rakni, könnyen megolvadhat a kábel.

Tomek

Értem, egyébként 1000W-os a táp... Szóval ez az alaplap nem jó választásnak minősül? Zcasht nem éri már bányászni?

RudeX

Idézetet írta: Tomek Dátum augusztus 28, 2017, 06:08:27 DÉLUTÁN
Értem, egyébként 1000W-os a táp... Szóval ez az alaplap nem jó választásnak minősül? Zcasht nem éri már bányászni?

azt miből szűrted le, hogy nem jó választás az az alaplap? :D nem szándékoztam ilyet mondani.

a legtöbb rig 6 vagy hét kártyás maximum. ha jól tudom, windows alatt driverek miatt nem is lehet több kártyát futtatni egyszerre egy rigben, mint 8 amd + 8 nvidia

1000 wattos tápnak annak elégnek kéne lennie egy 7x1060-as righez, feltéve, hogy van rajta annyi csatlakozó, hogy ne terhelj túl egy ágat sem.

Tomek

elméletileg ezek az adatok érvényesek rá:

CPU 4+4PIN ATX/EPS csatlakozó   2 db
PCI-E 6+2PIN csatlakozó   9 db
PCI-E 6PIN csatlakozó   5 db
Sata csatlakozó   16 db
Molex csatlakozó   6 db

RudeX

Idézetet írta: Tomek Dátum augusztus 28, 2017, 06:19:12 DÉLUTÁN
elméletileg ezek az adatok érvényesek rá:

CPU 4+4PIN ATX/EPS csatlakozó   2 db
PCI-E 6+2PIN csatlakozó   9 db
PCI-E 6PIN csatlakozó   5 db
Sata csatlakozó   16 db
Molex csatlakozó   6 db

ez elég soknak tűnik. mondom, arra figyelj, hogy egy ágra ne rakjál többet, mint két eszközt, akkor sem, ha van még rajta hely.

Tomek

figyelni fogok rá..

És kártya ügyben, melyik a legkifizetődőbb befektetés?

Gyjuhi

Idézetet írta: Tomek Dátum augusztus 28, 2017, 06:44:04 DÉLUTÁN
figyelni fogok rá..

És kártya ügyben, melyik a legkifizetődőbb befektetés?

100DB RX470 :)
Keresek:
- Asztali 8Gb DDR3 modult 1666Mhz
- AMD rx 550 4gb kártyát


BTC:  19LLChu8WZ7qhoxwXmxzvUWZYTyJjq2Ar7

ETH: 0x6176112Cc342876CE49cD7C931A416cD5067E139


LTC: LcLAtNUvF9TjJBp7VTLZFab3tM78QKLVNC

Tomek


VampireV

Idézetet írta: Tomek Dátum augusztus 28, 2017, 08:56:40 DÉLUTÁN
pontosabban melyik rx470 ?

Teljesen(szinte) mindegy. :) Amit figyelembe kell venni az az, hogy olcsó legyen, és lehessen kapni :D Nem fogsz komoly különbséget észrevenni egyik 470 között sem.

topi5555

Sziasztok forumtársak!


Van egy problémám: 5 kártya működik, de ha berakom a 6. kártyát nem kapok képet indulásnál.
Dupla tápos megoldással dolgozom, asrock btc, 3 db 1060; 2db 470; 1db 460.
Be van dugva az alaplapra a 2 molex, 3 kártya az egyikről 3 kártya a másikról megy.
Elosztóval is próbáltam, de akkor sem kapok képet.
Többször is ellenőriztem és a kártyák jól vannak bekötve táp csatlakozás szempontjából.
Riserekben és kábelekben nincs hiba, mert cserelgetve is mindegyik működik megfelelően.
A kártyákkal sincs semmi baj, azok is mind ellenőrizve voltak.
Hol a hiba? Mit kell tennem, hogy egyszerre működjön mind a 6 db kártya?
Válaszotokat előre is köszönöm!

RudeX

Idézetet írta: topi5555 Dátum augusztus 28, 2017, 09:42:53 DÉLUTÁN
Sziasztok forumtársak!


Van egy problémám: 5 kártya működik, de ha berakom a 6. kártyát nem kapok képet indulásnál.
Dupla tápos megoldással dolgozom, asrock btc, 3 db 1060; 2db 470; 1db 460.
Be van dugva az alaplapra a 2 molex, 3 kártya az egyikről 3 kártya a másikról megy.
Elosztóval is próbáltam, de akkor sem kapok képet.
Többször is ellenőriztem és a kártyák jól vannak bekötve táp csatlakozás szempontjából.
Riserekben és kábelekben nincs hiba, mert cserelgetve is mindegyik működik megfelelően.
A kártyákkal sincs semmi baj, azok is mind ellenőrizve voltak.
Hol a hiba? Mit kell tennem, hogy egyszerre működjön mind a 6 db kártya?
Válaszotokat előre is köszönöm!

gen2/gen3 be van állítva a pci express slotoknál?

mindegy, melyik pci expresst dugod be hatodiknak, nem megy? nem lehet, hogy az egyik pci express slot rossz?

raffiakötö

Idézetet írta: topi5555 Dátum augusztus 28, 2017, 09:42:53 DÉLUTÁN
Sziasztok forumtársak!


Van egy problémám: 5 kártya működik, de ha berakom a 6. kártyát nem kapok képet indulásnál.
Dupla tápos megoldással dolgozom, asrock btc, 3 db 1060; 2db 470; 1db 460.
Be van dugva az alaplapra a 2 molex, 3 kártya az egyikről 3 kártya a másikról megy.
Elosztóval is próbáltam, de akkor sem kapok képet.
Többször is ellenőriztem és a kártyák jól vannak bekötve táp csatlakozás szempontjából.
Riserekben és kábelekben nincs hiba, mert cserelgetve is mindegyik működik megfelelően.
A kártyákkal sincs semmi baj, azok is mind ellenőrizve voltak.
Hol a hiba? Mit kell tennem, hogy egyszerre működjön mind a 6 db kártya?
Válaszotokat előre is köszönöm!


Hasonló jelenség volt nálam is. Esetemben az volt, hogy mikor 6. kártya bekerült a gépbe másik kártyán akart képet megjeleníteni a gép. Végigpróbáltam az összes vga-t monitoron és (ha nem is pont a 6., de egy másik sloton) az egyik adott képet.