Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 11 Vendégek van a témában

Tiba

A legnagyobb baj az, hogy nem ismeri fel a rendszer már, és a rajta lévő másfél tb cucc jó lett volna ha nem veszik el :( De ezek szerint ennek annyi ...

kidface

Idézetet írta: Tiba Dátum március 31, 2017, 11:07:55 DÉLELŐTT
A legnagyobb baj az, hogy nem ismeri fel a rendszer már, és a rajta lévő másfél tb cucc jó lett volna ha nem veszik el :( De ezek szerint ennek annyi ...

Probald ki a MiniTool Power Data Recovery Boot Disk-et. Talan vissza tudsz szerezni egy kis adatot!

raffiakötö

Idézetet írta: kidface Dátum március 31, 2017, 11:54:59 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Tiba Dátum március 31, 2017, 11:07:55 DÉLELŐTT
A legnagyobb baj az, hogy nem ismeri fel a rendszer már, és a rajta lévő másfél tb cucc jó lett volna ha nem veszik el :( De ezek szerint ennek annyi ...

Probald ki a MiniTool Power Data Recovery Boot Disk-et. Talan vissza tudsz szerezni egy kis adatot!

Eszközkezelőben sem látszik? A Stellar Fonix is jó kis progi.

petiznet

#1003
Ethpool.org-ra csak simán bemásolom azt az ethereum wallet addressem amire bányászok és írja is rögtön mennyi mi?
Ezt közben megoldottam.
Az oldalon ezek a Effective hashrate-k mit takarnak? Reported hashratem 27.5 de pl current effective hashrate ami gondolom valóban termeli az ethereumot az csak 4-6 néha 15 de néha 2



Jah és még valami. 27.5mh/s re felhúztam az rx470et de néha dobál ki ilyen Incorrect shareket. Vegyek vissza egy kicsit?

sorcy

Idézetet írta: kidface Dátum március 30, 2017, 10:54:44 DÉLUTÁN
Idézetet írta: sorcy Dátum március 30, 2017, 10:43:41 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZsZolee Dátum március 30, 2017, 10:06:56 DÉLUTÁN
Idézetet írta: sorcy Dátum március 30, 2017, 09:44:42 DÉLUTÁN
Üdv
a minap vettem két sapphire rx 470 4gb -os videókártyát:
https://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/sapphire/radeon-rx-470-nitro-oc-4gb-gddr5-256bit-pcie-11256-10-20g-p353540159/#termek-leiras
és hát meglepetésként ért hogy elpida ramok vannak bennük, és mindeddig még ilyennel nem találkoztam.
lementettem a rom -okat és megnyitottam polaris bios editorral mindkettőt és a memory timing -nál furcsa számok jelennek meg , és nemtudom áthejezni az 1500 -as timing ot mivel nemtudom mellik lehet az, próbáltam másik biost leszedni netről de azzal meg nem akarja elismerni a kártyát a rendszer és lefagy.
Mit lehet tenni ilyenkor, van valami megoldás arra hogy ezekből a kártyákból kihúzzak többet mint 22,5 mh/s -t?

Ezt sasold végig: https://www.youtube.com/watch?v=Hn6Zs4iZxzA

igen már néztem ezt is de nem ad választ arra , hogy hogyan lehet a timing -okat változtatni, viszont ad egy linket ahonnan letölthető egy bios de azt amikor megnyitom polariss -al akkor errort kapok és utánna pirosan ír a ball felső sarokban amit ha jóltudom akkor nemszabad rátenni a kártyára.

Azert, mert az mar egy modositott BIOS es Elpida BIOS fajlt nem tudsz szerkeszteni a Polaris Bios Editorral!
Azt csak siman fel kell tolteni.
üdv, sikerrel jártam, feltettem ezt a .rom -ot méndkét kártyára, utánna msi afterburnerrel kelett felnyomnom az órajelet 1910 -ig majd watttoollal leszedtem a milivoltot 950 , és 960 -ra, így a kártyák 27.5 mh/s -al nyomják és 86 wattot mutat a gpuz -ben a fogyasztásra.

Tiba

Sajna már nem ismeri fel a rendszer. Gondolom akkor már egyik progi sem segít, amit ajánlottatok ...

kidface

#1006
Idézetet írta: Tiba Dátum március 31, 2017, 03:05:46 DÉLUTÁN
Sajna már nem ismeri fel a rendszer. Gondolom akkor már egyik progi sem segít, amit ajánlottatok ...
Az nem biztos. Egy próbát megér.  Veszíteni nem veszítesz vele semmit Max egy kis időt :)
Ha nem megy akkor még mindig probalkozhatsz a javítással. Azzal sem veszített semmit hisz így is úgy is kuka, ha nem sikerül 

k3nnykee

#1007
Udv Sracok!

Abba a problemaba utkoztem, hogy nem tudom nagyon surun dobja fel az "opncl error -4 (0) - cannot create dag on gpu" hibauzenetet, es mar nem tudok mit csinalni vele, mert elfogytak a google lehetosegek.

16GB virtualis memoria beallitva.
3db msi rx470 gaming 4gb 1db msi rx480 armor 4gb(ezt most kivettem)
4 giga ram van a gepbe, 4 kartyaval csinalta, egy kartyat kivettem mert kellett, 3 kartyaval is csinalja.
16.9.2 es crimsont hasznalok ezt ajanlottak.
win7, claymore, eth
lattam a claymor startupnal, hogy a 15.12 es verziot ajanlja, de sehol nem talaltam meg...
5-10. claymore inditasra neha ugygondolja magat es elindul rendesen, es azutan mar stabilan megy napokig.
ha barmi info kell meg, akkor adom es az otleteket varom, hogy mi lehet meg.
Koszi  :)

drizzt_do_urden

GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100

ez benne a van start.bat ba? vagy beallitottad mar?

tegyel 20 GB virtual memoryt

alaplapi biosba allitsd be a GEN 1 -et

kapcsold ki az alaplapi videokartyat.

egyelore ennyi...

kidface

Idézetet írta: k3nnykee Dátum április 01, 2017, 12:13:05 DÉLELŐTT
Udv Sracok!

Abba a problemaba utkoztem, hogy nem tudom nagyon surun dobja fel az "opncl error -4 (0) - cannot create dag on gpu" hibauzenetet, es mar nem tudok mit csinalni vele, mert elfogytak a google lehetosegek.

16GB virtualis memoria beallitva.
3db msi rx470 gaming 4gb 1db msi rx480 armor 4gb(ezt most kivettem)
4 giga ram van a gepbe, 4 kartyaval csinalta, egy kartyat kivettem mert kellett, 3 kartyaval is csinalja.
16.9.2 es crimsont hasznalok ezt ajanlottak.
win7, claymore, eth
lattam a claymor startupnal, hogy a 15.12 es verziot ajanlja, de sehol nem talaltam meg...
5-10. claymore inditasra neha ugygondolja magat es elindul rendesen, es azutan mar stabilan megy napokig.
ha barmi info kell meg, akkor adom es az otleteket varom, hogy mi lehet meg.
Koszi  :)
Nemreg nekem is ilyen problemam volt, mikor atepitettem a rig-et az open air fa keretrol egy szerver hazba es pico psu-t akartam hasznakni az alaplaphoz.
Allandoan ezt dobta es egyszeruen nem tudtam elinditani a progit, pedig mar nem vagyok kezdo :)

A lenyeg hogy a pico psu bizonyult gyengenek igy visszaepitettem mindent a jo oreg keretre :) a pico psu-t meg egyenlore hanyagolom.
A lenyeg hogy a tapellatassal volt a gond! Csekkold a tapod hogy minden rendesen erintkezik, eleg-e a teljesitmenye a 4 kartyahoz, es ha Asrock pro BTC lapod van akkor az extra molex csatikatra kosd ra a tapot!

Filius

Az AMD driver melyik verziója most a legjobb ETH-ra?  ???

drizzt_do_urden


kidface


k3nnykee

Idézetet írta: kidface Dátum április 01, 2017, 02:11:13 DÉLUTÁN
Idézetet írta: k3nnykee Dátum április 01, 2017, 12:13:05 DÉLELŐTT
Udv Sracok!

Abba a problemaba utkoztem, hogy nem tudom nagyon surun dobja fel az "opncl error -4 (0) - cannot create dag on gpu" hibauzenetet, es mar nem tudok mit csinalni vele, mert elfogytak a google lehetosegek.

16GB virtualis memoria beallitva.
3db msi rx470 gaming 4gb 1db msi rx480 armor 4gb(ezt most kivettem)
4 giga ram van a gepbe, 4 kartyaval csinalta, egy kartyat kivettem mert kellett, 3 kartyaval is csinalja.
16.9.2 es crimsont hasznalok ezt ajanlottak.
win7, claymore, eth
lattam a claymor startupnal, hogy a 15.12 es verziot ajanlja, de sehol nem talaltam meg...
5-10. claymore inditasra neha ugygondolja magat es elindul rendesen, es azutan mar stabilan megy napokig.
ha barmi info kell meg, akkor adom es az otleteket varom, hogy mi lehet meg.
Koszi  :)
Nemreg nekem is ilyen problemam volt, mikor atepitettem a rig-et az open air fa keretrol egy szerver hazba es pico psu-t akartam hasznakni az alaplaphoz.
Allandoan ezt dobta es egyszeruen nem tudtam elinditani a progit, pedig mar nem vagyok kezdo :)

A lenyeg hogy a pico psu bizonyult gyengenek igy visszaepitettem mindent a jo oreg keretre :) a pico psu-t meg egyenlore hanyagolom.
A lenyeg hogy a tapellatassal volt a gond! Csekkold a tapod hogy minden rendesen erintkezik, eleg-e a teljesitmenye a 4 kartyahoz, es ha Asrock pro BTC lapod van akkor az extra molex csatikatra kosd ra a tapot!

z97 anniversaryt vettem mert nem volt h81, de kozbe kijott az is...
a tap az egy cougar gx 1050w g+80 as
minden csati passzos, nem egeszen tudom mi az a molex sajnos.
https://cdn-enterprise.discourse.org/zcash/uploads/default/original/2X/1/1ebdb445c15232442b46f825b6670132c5682706.jpg ezt a risert hasznalom, minden kabel bedugva.
Ismerosnek van 6kartyas gepe ugyan ezekkel a specifikaciokkal mint nekem, h81 lappal, es neki elviszi a gepet. annyi kulonbseg meg, hogy azthiszem o 006 os risert hasznal, amin meg az ide tapcsatik vannak, de en azt utalom, ugyhogy ez mellett dontottam :)
illetve nekem elindul a progi, sot restartolja magat, vagyis ujrainditja a dolgokat de maga a cmd ablak nem indul ujra, es egy ido utan beall maganak. mintha ido lenne, mig megtalalja a swapot, ha ilyen lehetseges egyaltalan :O

Tiba

Üdv! Van aki használ MSI Z170A Gaming Pro Carbon lapot? (7 kártyás)

kidface

Idézetet írta: Tiba Dátum április 02, 2017, 12:39:07 DÉLUTÁN
Üdv! Van aki használ MSI Z170A Gaming Pro Carbon lapot? (7 kártyás)
Én nem használok, de post-oltam itt:
http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=6.msg13948#msg13948

Hogy van új BIOS Update amivel már lehet multi gpu-s rendszert építeni vele!

Tiba


petiznet

Ha új kártyákat rakok be a meglévő 3 mellé akkor érdemes ezeket lehúzni és egyesével belőni őket? Vagy ti hogy szoktátok hogy ne legyen kavarodás?

kidface

Idézetet írta: k3nnykee Dátum április 02, 2017, 12:06:34 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum április 01, 2017, 02:11:13 DÉLUTÁN
Idézetet írta: k3nnykee Dátum április 01, 2017, 12:13:05 DÉLELŐTT
Udv Sracok!

Abba a problemaba utkoztem, hogy nem tudom nagyon surun dobja fel az "opncl error -4 (0) - cannot create dag on gpu" hibauzenetet, es mar nem tudok mit csinalni vele, mert elfogytak a google lehetosegek.

16GB virtualis memoria beallitva.
3db msi rx470 gaming 4gb 1db msi rx480 armor 4gb(ezt most kivettem)
4 giga ram van a gepbe, 4 kartyaval csinalta, egy kartyat kivettem mert kellett, 3 kartyaval is csinalja.
16.9.2 es crimsont hasznalok ezt ajanlottak.
win7, claymore, eth
lattam a claymor startupnal, hogy a 15.12 es verziot ajanlja, de sehol nem talaltam meg...
5-10. claymore inditasra neha ugygondolja magat es elindul rendesen, es azutan mar stabilan megy napokig.
ha barmi info kell meg, akkor adom es az otleteket varom, hogy mi lehet meg.
Koszi  :)
Nemreg nekem is ilyen problemam volt, mikor atepitettem a rig-et az open air fa keretrol egy szerver hazba es pico psu-t akartam hasznakni az alaplaphoz.
Allandoan ezt dobta es egyszeruen nem tudtam elinditani a progit, pedig mar nem vagyok kezdo :)

A lenyeg hogy a pico psu bizonyult gyengenek igy visszaepitettem mindent a jo oreg keretre :) a pico psu-t meg egyenlore hanyagolom.
A lenyeg hogy a tapellatassal volt a gond! Csekkold a tapod hogy minden rendesen erintkezik, eleg-e a teljesitmenye a 4 kartyahoz, es ha Asrock pro BTC lapod van akkor az extra molex csatikatra kosd ra a tapot!

z97 anniversaryt vettem mert nem volt h81, de kozbe kijott az is...
a tap az egy cougar gx 1050w g+80 as
minden csati passzos, nem egeszen tudom mi az a molex sajnos.
https://cdn-enterprise.discourse.org/zcash/uploads/default/original/2X/1/1ebdb445c15232442b46f825b6670132c5682706.jpg ezt a risert hasznalom, minden kabel bedugva.
Ismerosnek van 6kartyas gepe ugyan ezekkel a specifikaciokkal mint nekem, h81 lappal, es neki elviszi a gepet. annyi kulonbseg meg, hogy azthiszem o 006 os risert hasznal, amin meg az ide tapcsatik vannak, de en azt utalom, ugyhogy ez mellett dontottam :)
illetve nekem elindul a progi, sot restartolja magat, vagyis ujrainditja a dolgokat de maga a cmd ablak nem indul ujra, es egy ido utan beall maganak. mintha ido lenne, mig megtalalja a swapot, ha ilyen lehetseges egyaltalan :O
Próbáld ki min 20gb virtuális memóriával vagy tobbel :)
És egy SATA ágon Max 2db riser legyen.
Nem ártana win10-re frissíteni, jobb banyaszashoz mint a 7-es!
Plusz ha van extra risered próbáld egyesével kicserélni őket hátha valamelyik nem működik rendesen!

kidface

Idézetet írta: petiznet Dátum április 02, 2017, 01:05:47 DÉLUTÁN
Ha új kártyákat rakok be a meglévő 3 mellé akkor érdemes ezeket lehúzni és egyesével belőni őket? Vagy ti hogy szoktátok hogy ne legyen kavarodás?
Rendszer válogatja