Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 15 Vendégek van a témában

ditibo

Idézetet írta: Wirev Dátum április 05, 2017, 01:32:32 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ditibo Dátum április 05, 2017, 12:09:24 DÉLUTÁN
Itt már mindenki előbbre van mint én.Addig eljutottam hogy összeraktam egy gépet feltelepítettem a Win10-et. Az alaplapról (Asrock h81 btc) elindul a gép. De miután beteszem az egyetlenegy Msi rx470 armor kártyámat ami a fórumon már kapott hideget meleget és arra dugom a monitort vagy nem indul el a gép vagy csak a monitor marad sötét. A kártya az x16- os slotba van dugva és hdmi vga átalakítóval van csatlakoztatva a monitorhoz. A teamviewerrel próbáltam ránézni másik gépről de azt írja hogy a teamviewert nem észleli a majdani bányagépemen. A kártyán a ventik pörögnek s akár a kártyára kötöm a monitort akár az alaplapi vga-ra nem indul el. Ha kiveszem a kártyát az x16 ból az alaplapi vga-val elindul. Kérem segítsetek.

Hasonlo problemam volt par napja, a kártya volt gyári hibás. Indíttáskor csak kék képernyot mutatott.
PCIe slot a BIOS-ban kiválasztva, alaplapi molex megtáplálva, a kártya az x16-ban, ventilátorok pörögnek, proci ventilátor pörög, a monitor tök fekete. Ha kiveszem a kártyát  az alaplapi VGA -val megy a gép. Ha beteszem a kártyát nem megy a gép se az alaplapi vga-val sem a kártyával. Lehet hogy neked lesz igazad és rossz a kártya?

Uhura

Idézetet írta: kidface Dátum április 05, 2017, 08:17:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ditibo Dátum április 05, 2017, 05:55:10 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 05, 2017, 01:02:45 DÉLUTÁN
az alaplapra bedugtad a molex csatlakozot? Az alaplapon a videokaertyat allitsd PEG re vagy PCI-E slot 1 -re nem tudom milyen elnevezese lesz a BIOSBA nalad. elmeletileg az alaplapi videot kapcsold ki.
Az alaplapra nem dugtam molexet. Viszont próbáltam riser-rel is és riser kapott tápot. A BIOSBA hol találom a videokártya beállitásokat?
Egyszer már leirtam miket kell beallitani!
Na meg egyszer:
Primary Graphics Adapter legyen - PCIe
PCIE2 Link Speed legyen - GEN1
IGPU Multi-Monitor legyen - Disabled
Deep Sleep - Disabled
AZ audiokat is letilthatod, ha csak banyaszasra hasznalod a gepet!
Restore on AC/Power Loss - Power ON

KIdface nem kéne egy induló készlet nevű topicban csinálni egy anyag összegyűjtést tematizálva, mert én is 2016 júniusi anyagokban találtam olyan hozzászólásokat amik az alulfeszezés lényegét és alap szabályait tartalmazzák. Még Zorg írta de a büdös életben nem lesz ember aki átlapoz 60 oldalt és elolvas, lehet a lényeges dolgokat zanzásitva összegyűjtve ki kéne rakni. Később lehetne csinálni bányász kézikönyvet belüle, pl.: gép összerakás, beállítás , mining program, pénztárca stb.

evko81

#1062
Sziasztok gyerekek! :)

Nos, valami gond van.
Asrock H81 pro BTC 2.0


Jelenleg 1 kártyával, atx táppal, de teljesen mindegy, miről megy a VGA, az eredmény ugyanaz...
Minden be van állítva, ami kell.

Bekapcsolom, néha csak a num lock led világít és ki van fagyva az egész, nem indul. Se sípszó, se semmi...
Reset gombra elindul, megy minden frankón. Újraindítom (win alól), minden frankó általában.
Win betöltve, én kikapcsolom a tápon a kapcsolót, majd 15sec után vissza. Ugye ekkor azt érzékeli, hogy elment, majd visszajött az áram.
Sok esetben ekkor is csak sötét háttér, ugyan úgy num lock világít.
Ha elindul a gép, nem áll le, legalább is eddig még nem csinált ilyet.
Olyan van, hogy még a win töltés előtt fekete képernyő, monitor nem is megy ki készenlétbe, de szerintem akkor is meg van fagyva.

Másik rammal próbálva, semmi nem változott. Másik táppal is próbálva.
1 db RX470-es kártyával is csinálja...

Van a 8 pines ATX 12V csati, azon csak 4 pines atx 12V van... Esetleg az? De nem írja, hogy oda kell mind a 8 pin feltétlenül...
2 táppal próbálva, bár mind a 2 táp 400W körüli.
De nem gondolnám, hogy a bootoláshoz 400W kellene.. :)

Ki mit gondol? Alaplap hibás?
Bios elem 3,1V, nem merült... Bios már 10X visszaállítva..

Nincs ötletem.

Várom a javaslatokat, hátha valakinek is volt hasonló problémája.




evko81

#1063
Idézetet írta: evko81 Dátum április 05, 2017, 10:35:10 DÉLUTÁN
Sziasztok gyerekek! :)

Nos, valami gond van.
Asrock H81 pro BTC 2.0


Jelenleg 1 kártyával, atx táppal, de teljesen mindegy, miről megy a VGA, az eredmény ugyanaz...
Minden be van állítva, ami kell.

Bekapcsolom, néha csak a num lock led világít és ki van fagyva az egész, nem indul. Se sípszó, se semmi...
Reset gombra elindul, megy minden frankón. Újraindítom (win alól), minden frankó általában.
Win betöltve, én kikapcsolom a tápon a kapcsolót, majd 15sec után vissza. Ugye ekkor azt érzékeli, hogy elment, majd visszajött az áram.
Sok esetben ekkor is csak sötét háttér, ugyan úgy num lock világít.
Ha elindul a gép, nem áll le, legalább is eddig még nem csinált ilyet.
Olyan van, hogy még a win töltés előtt fekete képernyő, monitor nem is megy ki készenlétbe, de szerintem akkor is meg van fagyva.

Másik rammal próbálva, semmi nem változott. Másik táppal is próbálva.
1 db RX470-es kártyával is csinálja...

Van a 8 pines ATX 12V csati, azon csak 4 pines atx 12V van... Esetleg az? De nem írja, hogy oda kell mind a 8 pin feltétlenül...
2 táppal próbálva, bár mind a 2 táp 400W körüli.
De nem gondolnám, hogy a bootoláshoz 400W kellene.. :)

Ki mit gondol? Alaplap hibás?
Bios elem 3,1V, nem merült... Bios már 10X visszaállítva..

Nincs ötletem.

Várom a javaslatokat, hátha valakinek is volt hasonló problémája.

Nos, annyival módosult a dolog, hogy tettem rá másik wint, telepítés végén fekete képernyő... Restart és végül végzett a telepítéssel.
Néha bekapcsolom, nem indul el... Reset, majd 5 csipogás (sípolás) és indul a gép...
Na, most mondjatok valami okosat, mielőtt kivágom az ablakon ezt a szart... ?
Mik a lehetséges hibák? Ha kizárjuk a memóriát? Gondolom a CPU nem rossz, ha rossz lenne, nem is indulna. Én alaplapra gyanakszom. A mem tök mindegy, milyen mhz-en fut... 1333 va 1400...

+ Egy pici kiegészítés:
Van, hogy bekapcsolom és num lock világít, de lefagyva, semmire sem reagál.
1 vagy 2 reset gomb, 5 sípolás és elindul...
Na, erről mi a véleményetek?

Turcy086

5 sipolás a VGA hiányát mutatja. Biosba nem lehet beállitani mi az elsődleges VGA? (alaplapi vagy PCIE, vagy Auto)

hoppus

nem volt nálatok probléma tegnap este fél 12 körül a bányákkal? Nekem a két rigem két teljesen külön helyszinen van két különbözö internettel és mind a kettö este fél 12 körül leállt, nem teljesen ugyanolyan jelenséggel mert az egyik újra is indult a másiknál csak megállt a claymore bár hibát nem dobott

ZsZolee

Idézetet írta: hoppus Dátum április 06, 2017, 08:16:20 DÉLELŐTT
nem volt nálatok probléma tegnap este fél 12 körül a bányákkal? Nekem a két rigem két teljesen külön helyszinen van két különbözö internettel és mind a kettö este fél 12 körül leállt, nem teljesen ugyanolyan jelenséggel mert az egyik újra is indult a másiknál csak megállt a claymore bár hibát nem dobott

Ne viccelj! Tegnap este 23:00-kor újraindult az egyik rigem és indulás után, lefagyott, az SRR meg nem indította újra, hanem reggelig ki volt kapcsolva. Remélem más nem jelentkezik hasonló problémával és csak véletlen egybeesés... :)

proziroxx

Nekem reggel fél 6-kor fagyott le a gépem... Szerencsére 6-kor keltem és újra tudtam indítani.

Arkenso


evko81

Idézetet írta: evko81 Dátum április 06, 2017, 01:39:55 DÉLELŐTT
Idézetet írta: evko81 Dátum április 05, 2017, 10:35:10 DÉLUTÁN
Sziasztok gyerekek! :)

Nos, valami gond van.
Asrock H81 pro BTC 2.0


Jelenleg 1 kártyával, atx táppal, de teljesen mindegy, miről megy a VGA, az eredmény ugyanaz...
Minden be van állítva, ami kell.

Bekapcsolom, néha csak a num lock led világít és ki van fagyva az egész, nem indul. Se sípszó, se semmi...
Reset gombra elindul, megy minden frankón. Újraindítom (win alól), minden frankó általában.
Win betöltve, én kikapcsolom a tápon a kapcsolót, majd 15sec után vissza. Ugye ekkor azt érzékeli, hogy elment, majd visszajött az áram.
Sok esetben ekkor is csak sötét háttér, ugyan úgy num lock világít.
Ha elindul a gép, nem áll le, legalább is eddig még nem csinált ilyet.
Olyan van, hogy még a win töltés előtt fekete képernyő, monitor nem is megy ki készenlétbe, de szerintem akkor is meg van fagyva.

Másik rammal próbálva, semmi nem változott. Másik táppal is próbálva.
1 db RX470-es kártyával is csinálja...

Van a 8 pines ATX 12V csati, azon csak 4 pines atx 12V van... Esetleg az? De nem írja, hogy oda kell mind a 8 pin feltétlenül...
2 táppal próbálva, bár mind a 2 táp 400W körüli.
De nem gondolnám, hogy a bootoláshoz 400W kellene.. :)

Ki mit gondol? Alaplap hibás?
Bios elem 3,1V, nem merült... Bios már 10X visszaállítva..

Nincs ötletem.

Várom a javaslatokat, hátha valakinek is volt hasonló problémája.

Nos, annyival módosult a dolog, hogy tettem rá másik wint, telepítés végén fekete képernyő... Restart és végül végzett a telepítéssel.
Néha bekapcsolom, nem indul el... Reset, majd 5 csipogás (sípolás) és indul a gép...
Na, most mondjatok valami okosat, mielőtt kivágom az ablakon ezt a szart... ?
Mik a lehetséges hibák? Ha kizárjuk a memóriát? Gondolom a CPU nem rossz, ha rossz lenne, nem is indulna. Én alaplapra gyanakszom. A mem tök mindegy, milyen mhz-en fut... 1333 va 1400...

+ Egy pici kiegészítés:
Van, hogy bekapcsolom és num lock világít, de lefagyva, semmire sem reagál.
1 vagy 2 reset gomb, 5 sípolás és elindul...
Na, erről mi a véleményetek?


Sziasztok!


Ma reggel:
Gép indít, indul. Néhány újraindítás, egyiknél sípol 5-öt, de megy a gép teljesen jól... Akkor kérdem, miért sípol 5-öt? Az elvileg CPU hiba. Ha hibás lenne, nem indulna és gondolom, más gondok is lennének...
Amire nagyon érzékeny az az, ha fogod magad és működés közben táp lekapcsol. Szimulálsz egy áramszünetet.
Na, akkor nem tér magához. Akkor bekapcsol magától, de csak fagyott num lock, pörög minden venti, de semmi egyéb. Se kép, se hang. És erre nagyon allergiás, ez fix.

Na, ki mit gondol?

somogyi betyár

Idézetet írta: Uhura Dátum április 05, 2017, 10:08:40 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum április 05, 2017, 08:17:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ditibo Dátum április 05, 2017, 05:55:10 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 05, 2017, 01:02:45 DÉLUTÁN
az alaplapra bedugtad a molex csatlakozot? Az alaplapon a videokaertyat allitsd PEG re vagy PCI-E slot 1 -re nem tudom milyen elnevezese lesz a BIOSBA nalad. elmeletileg az alaplapi videot kapcsold ki.
Az alaplapra nem dugtam molexet. Viszont próbáltam riser-rel is és riser kapott tápot. A BIOSBA hol találom a videokártya beállitásokat?
Egyszer már leirtam miket kell beallitani!
Na meg egyszer:
Primary Graphics Adapter legyen - PCIe
PCIE2 Link Speed legyen - GEN1
IGPU Multi-Monitor legyen - Disabled
Deep Sleep - Disabled
AZ audiokat is letilthatod, ha csak banyaszasra hasznalod a gepet!
Restore on AC/Power Loss - Power ON

KIdface nem kéne egy induló készlet nevű topicban csinálni egy anyag összegyűjtést tematizálva, mert én is 2016 júniusi anyagokban találtam olyan hozzászólásokat amik az alulfeszezés lényegét és alap szabályait tartalmazzák. Még Zorg írta de a büdös életben nem lesz ember aki átlapoz 60 oldalt és elolvas, lehet a lényeges dolgokat zanzásitva összegyűjtve ki kéne rakni. Később lehetne csinálni bányász kézikönyvet belüle, pl.: gép összerakás, beállítás , mining program, pénztárca stb.

Adom  :)
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

Igore

Idézetet írta: Laca012 Dátum április 06, 2017, 12:27:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: proziroxx Dátum április 06, 2017, 08:53:55 DÉLELŐTT
Nekem reggel fél 6-kor fagyott le a gépem... Szerencsére 6-kor keltem és újra tudtam indítani.

Nálam nem állt meg, de a hashrate totál leesett...



Ez nagyon érdekes, nekem sem állt meg, viszont nálam 5:30-tól megemelkedett a hashrate kb 10-el.

ditibo

Idézetet írta: kidface Dátum április 05, 2017, 08:17:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ditibo Dátum április 05, 2017, 05:55:10 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 05, 2017, 01:02:45 DÉLUTÁN
az alaplapra bedugtad a molex csatlakozot? Az alaplapon a videokaertyat allitsd PEG re vagy PCI-E slot 1 -re nem tudom milyen elnevezese lesz a BIOSBA nalad. elmeletileg az alaplapi videot kapcsold ki.
Az alaplapra nem dugtam molexet. Viszont próbáltam riser-rel is és riser kapott tápot. A BIOSBA hol találom a videokártya beállitásokat?
Egyszer már leirtam miket kell beallitani!
Na meg egyszer:
Primary Graphics Adapter legyen - PCIe
PCIE2 Link Speed legyen - GEN1
IGPU Multi-Monitor legyen - Disabled
Deep Sleep - Disabled
AZ audiokat is letilthatod, ha csak banyaszasra hasznalod a gepet!
Restore on AC/Power Loss - Power ON
Mindent beállítottam a leírtak szerint. Az Armor kártya bedugva az x16-ra megtáplálva az alaplapi molex. A monitor a kártyára kötve hdmi-vga redukcióval. Bekapcsolom a gépet megjelenik az Asrock indító ábrája. Lenyomom az F2-t és elsötétül a monitor. De ha nem nyomok semmit úgyszintén fekete lesz a monitor. Ha kiveszem a kártyát az alaplapi VGA-val megy a gép. Ezek szerint az alaplapi VGA még sincs letiltva?  Lehet a kártya lesz hibás? Ha már a BIOS- ba sem enged be csak a kártya lehet rossz mit gondoltok? Lehet rendelek egy másikat s azzal fogom tesztelni. Előbb utóbb úgy is kell vennem másikat.

kidface

Idézetet írta: ditibo Dátum április 06, 2017, 05:08:26 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum április 05, 2017, 08:17:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ditibo Dátum április 05, 2017, 05:55:10 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 05, 2017, 01:02:45 DÉLUTÁN
az alaplapra bedugtad a molex csatlakozot? Az alaplapon a videokaertyat allitsd PEG re vagy PCI-E slot 1 -re nem tudom milyen elnevezese lesz a BIOSBA nalad. elmeletileg az alaplapi videot kapcsold ki.
Az alaplapra nem dugtam molexet. Viszont próbáltam riser-rel is és riser kapott tápot. A BIOSBA hol találom a videokártya beállitásokat?
Egyszer már leirtam miket kell beallitani!
Na meg egyszer:
Primary Graphics Adapter legyen - PCIe
PCIE2 Link Speed legyen - GEN1
IGPU Multi-Monitor legyen - Disabled
Deep Sleep - Disabled
AZ audiokat is letilthatod, ha csak banyaszasra hasznalod a gepet!
Restore on AC/Power Loss - Power ON
Mindent beállítottam a leírtak szerint. Az Armor kártya bedugva az x16-ra megtáplálva az alaplapi molex. A monitor a kártyára kötve hdmi-vga redukcióval. Bekapcsolom a gépet megjelenik az Asrock indító ábrája. Lenyomom az F2-t és elsötétül a monitor. De ha nem nyomok semmit úgyszintén fekete lesz a monitor. Ha kiveszem a kártyát az alaplapi VGA-val megy a gép. Ezek szerint az alaplapi VGA még sincs letiltva?  Lehet a kártya lesz hibás? Ha már a BIOS- ba sem enged be csak a kártya lehet rossz mit gondoltok? Lehet rendelek egy másikat s azzal fogom tesztelni. Előbb utóbb úgy is kell vennem másikat.

Vegyel egy masik kartyat, teszteld azzal is, es ha ugyan ezt csinalja akkor alaplap! Ha az uj kartyaval elindul akkor a kartya volt szar es kuldheted vissza cserere!

Ezekkel a beallitasokkal indulnia kellene problema nelkul!

ditibo

Idézetet írta: kidface Dátum április 06, 2017, 05:14:08 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ditibo Dátum április 06, 2017, 05:08:26 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum április 05, 2017, 08:17:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ditibo Dátum április 05, 2017, 05:55:10 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 05, 2017, 01:02:45 DÉLUTÁN
az alaplapra bedugtad a molex csatlakozot? Az alaplapon a videokaertyat allitsd PEG re vagy PCI-E slot 1 -re nem tudom milyen elnevezese lesz a BIOSBA nalad. elmeletileg az alaplapi videot kapcsold ki.
Az alaplapra nem dugtam molexet. Viszont próbáltam riser-rel is és riser kapott tápot. A BIOSBA hol találom a videokártya beállitásokat?
Egyszer már leirtam miket kell beallitani!
Na meg egyszer:
Primary Graphics Adapter legyen - PCIe
PCIE2 Link Speed legyen - GEN1
IGPU Multi-Monitor legyen - Disabled
Deep Sleep - Disabled
AZ audiokat is letilthatod, ha csak banyaszasra hasznalod a gepet!
Restore on AC/Power Loss - Power ON
Mindent beállítottam a leírtak szerint. Az Armor kártya bedugva az x16-ra megtáplálva az alaplapi molex. A monitor a kártyára kötve hdmi-vga redukcióval. Bekapcsolom a gépet megjelenik az Asrock indító ábrája. Lenyomom az F2-t és elsötétül a monitor. De ha nem nyomok semmit úgyszintén fekete lesz a monitor. Ha kiveszem a kártyát az alaplapi VGA-val megy a gép. Ezek szerint az alaplapi VGA még sincs letiltva?  Lehet a kártya lesz hibás? Ha már a BIOS- ba sem enged be csak a kártya lehet rossz mit gondoltok? Lehet rendelek egy másikat s azzal fogom tesztelni. Előbb utóbb úgy is kell vennem másikat.

Vegyel egy masik kartyat, teszteld azzal is, es ha ugyan ezt csinalja akkor alaplap! Ha az uj kartyaval elindul akkor a kartya volt szar es kuldheted vissza cserere!

Ezekkel a beallitasokkal indulnia kellene problema nelkul!
Ha meg lesz a kártya jelentkezem. Addig is köszönöm az infókat!

benny

Sziasztok!

Új vagyok még ebben a témában, most barátkozom a bányászattal. Elkezdtem építeni egy 6-os riget és már az elején elakadtam. Van 6x MSI Radeon RX 470 GAMING X 4G kártyám, ASRock H81 Pro BTC 2.0 alaplappal, Thermaltake Toughpower 1200W GOLD+ táppal. USB riserekkel használnám, de nem tudom, hogy miként kössem össze a tápegységgel a különböző alkatrészeket.
A tápegység így néz ki:
Tápcsatlakozó ( 20+4 tűs )   1 db
Tápcsatlakozó CPU ( 4+4 tűs )   1 db
Tápcsatlakozó Floppy ( 4 tűs )   2 db
Tápcsatlakozó Molex ( 4 tűs )   8 db
Tápcsatlakozó PCI-E ( 6+2 tűs )   6 db
Tápcsatlakozó SATA   12 db

1-1 molexel összekötöttem az alaplapot a pci-e portoknál. Risereket sata kábellel tápláltam, sata-molex átalakítóval. 6db kártya meg kapja 4db pci-e kábelről közvetlen ebből 1-1 ketté osztva. Alaplap + hdd egyértelmű, azt nem részletezném. Kb 15-20 percet üzemelt a gép és az alábbi eredmény született. Az a kábel olvadt meg, amelyik az alaplapi molexre csatlakozik.
Mi lehetett a gond? Köszönöm segítségeteket!


Andokaaa

Idézetet írta: benny Dátum április 06, 2017, 07:02:15 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Új vagyok még ebben a témában, most barátkozom a bányászattal. Elkezdtem építeni egy 6-os riget és már az elején elakadtam. Van 6x MSI Radeon RX 470 GAMING X 4G kártyám, ASRock H81 Pro BTC 2.0 alaplappal, Thermaltake Toughpower 1200W GOLD+ táppal. USB riserekkel használnám, de nem tudom, hogy miként kössem össze a tápegységgel a különböző alkatrészeket.
A tápegység így néz ki:
Tápcsatlakozó ( 20+4 tűs )   1 db
Tápcsatlakozó CPU ( 4+4 tűs )   1 db
Tápcsatlakozó Floppy ( 4 tűs )   2 db
Tápcsatlakozó Molex ( 4 tűs )   8 db
Tápcsatlakozó PCI-E ( 6+2 tűs )   6 db
Tápcsatlakozó SATA   12 db

1-1 molexel összekötöttem az alaplapot a pci-e portoknál. Risereket sata kábellel tápláltam, sata-molex átalakítóval. 6db kártya meg kapja 4db pci-e kábelről közvetlen ebből 1-1 ketté osztva. Alaplap + hdd egyértelmű, azt nem részletezném. Kb 15-20 percet üzemelt a gép és az alábbi eredmény született. Az a kábel olvadt meg, amelyik az alaplapi molexre csatlakozik.
Mi lehetett a gond? Köszönöm segítségeteket!



Nagyon zavarosan írtad le , fogalmazz érthetobben kérlek. Pontról pontra.

xXFelaXx

Üdv Skacok!

ETH/DCR-t szeretnék majd bányászni MSI RX470 4GB Gaming X-el és kérdezem, hogy BIOS moddolni érdemes-e?

drizzt_do_urden

Idézetet írta: benny Dátum április 06, 2017, 07:02:15 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Új vagyok még ebben a témában, most barátkozom a bányászattal. Elkezdtem építeni egy 6-os riget és már az elején elakadtam. Van 6x MSI Radeon RX 470 GAMING X 4G kártyám, ASRock H81 Pro BTC 2.0 alaplappal, Thermaltake Toughpower 1200W GOLD+ táppal. USB riserekkel használnám, de nem tudom, hogy miként kössem össze a tápegységgel a különböző alkatrészeket.
A tápegység így néz ki:
Tápcsatlakozó ( 20+4 tűs )   1 db
Tápcsatlakozó CPU ( 4+4 tűs )   1 db
Tápcsatlakozó Floppy ( 4 tűs )   2 db
Tápcsatlakozó Molex ( 4 tűs )   8 db
Tápcsatlakozó PCI-E ( 6+2 tűs )   6 db
Tápcsatlakozó SATA   12 db

1-1 molexel összekötöttem az alaplapot a pci-e portoknál. Risereket sata kábellel tápláltam, sata-molex átalakítóval. 6db kártya meg kapja 4db pci-e kábelről közvetlen ebből 1-1 ketté osztva. Alaplap + hdd egyértelmű, azt nem részletezném. Kb 15-20 percet üzemelt a gép és az alábbi eredmény született. Az a kábel olvadt meg, amelyik az alaplapi molexre csatlakozik.
Mi lehetett a gond? Köszönöm segítségeteket!


24 ATX alaplap

CPU csatlakozo az a CPU -ra ugyebar.

Molexex mennek a riserekre ha molexes a risered ha nem akkor a SATA -t hasznalsz a riserekhez.

SATA megy az SSD/HDD -re

Molex megy az alaplapra.

PCI-E megy a kartyakra.

kidface

Idézetet írta: xXFelaXx Dátum április 06, 2017, 07:12:04 DÉLUTÁN
Üdv Skacok!

ETH/DCR-t szeretnék majd bányászni MSI RX470 4GB Gaming X-el és kérdezem, hogy BIOS moddolni érdemes-e?

ETH-hoz kell hogy elerd a 27-28MH/s-ot