Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 5 Vendégek van a témában

dexter


drizzt_do_urden

Idézetet írta: dexter Dátum december 05, 2016, 01:03:17 DÉLUTÁN
A két 4-es molex csatlakoztatva van.

az alaplapon is van egy molex. Az csatalakoztattad? ott kell legyen a portok mellett.

bacsoka

Idézetet írta: dexter Dátum december 05, 2016, 01:00:13 DÉLUTÁN
Van egy tartalék új MSI Z97 gaming 5 alaplapom is de még nem jött meg a riaser hozzá. De addig is a H81-es kellene életre kelteni.
Reseteld a BIOS-t és kezdj elölről mindent lépésről-lépésre.
Nézd át a csatlakozókat mindenhol a tápnál is.


zenetibi


atideath

Sziasztok.

Kezdő vagyok még ezért előre is elnézést kérek. A következő gépet szeretném felépíteni:
Asrock BTC 2.0 Alaplap
4Gb DDR3 memó
120Gb SSD
6 x RX470 8gb
Lepa 1000W tápegység

Milyen gyártót ajánlottok a kártyáknál? És milyen változatot? Mert van annyi féle mint a huzat. Én Sapphire Nitro+ -ra szavaztam de láttam már sima Nitro-t is belőle (Passz hogy mi a különbség). Esetleg valami ötlet? Most ahogy látom MSI RX480 Gaming 8Gb van jó áron.
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

bacsoka

Idézetet írta: atideath Dátum december 05, 2016, 01:42:33 DÉLUTÁN
Sziasztok.

Kezdő vagyok még ezért előre is elnézést kérek. A következő gépet szeretném felépíteni:
Asrock BTC 2.0 Alaplap
4Gb DDR3 memó
120Gb SSD
6 x RX470 8gb
Lepa 1000W tápegység

Milyen gyártót ajánlottok a kártyáknál? És milyen változatot? Mert van annyi féle mint a huzat. Én Sapphire Nitro+ -ra szavaztam de láttam már sima Nitro-t is belőle (Passz hogy mi a különbség). Esetleg valami ötlet? Most ahogy látom MSI RX480 Gaming 8Gb van jó áron.
Nézzél be a "Milyen rig-et tanácsoltok?" című témába!!! Ott már vannak vélemények! Egyébként jó kis RIG, a tápot még gondold meg!

ZsZolee

Sziasztok! Remélem tud valaki segíteni. Van két rig-em, mindkettő atomstabilan működnek napok óta. Most az van, hogy az egyik 80W-al kezdett el többet fogyasztani, a másik pedig 20W-al. Leállítottam mindkettőt, a második amelyik 20 W-al fogyasztott többet, az visszaállt eredeti értékére és azon is maradt. Viszont az első, idővel visszamászik +80W fogyasztásra. Semmi sem változott, minden beállítás ugyanaz. Szerintetek mi lehet a gond? (megcseréltem a fogyasztásmérőket és ugyanazok az értékek maradtak, szóval nem azokkal van a gond)

Filius

Valaki bányászik Kecskeméten vagy a vonzás körzetében?
Jó lenne beszélni valakivel aki benne van már ebben a dologban. :)

bbencee

Idézetet írta: ZsZolee Dátum december 05, 2016, 03:54:02 DÉLUTÁN
Sziasztok! Remélem tud valaki segíteni. Van két rig-em, mindkettő atomstabilan működnek napok óta. Most az van, hogy az egyik 80W-al kezdett el többet fogyasztani, a másik pedig 20W-al. Leállítottam mindkettőt, a második amelyik 20 W-al fogyasztott többet, az visszaállt eredeti értékére és azon is maradt. Viszont az első, idővel visszamászik +80W fogyasztásra. Semmi sem változott, minden beállítás ugyanaz. Szerintetek mi lehet a gond? (megcseréltem a fogyasztásmérőket és ugyanazok az értékek maradtak, szóval nem azokkal van a gond)

Nem lehet hogy beporosodtak? Akkor nehezebben hűlnek, nagyobb fordulaton pörög a venti, ami megmagyarázhatja a többletfogyasztást.
Próbáld meg kifújkálni, vagy porszívóval de nagyon óvatosan.

drizzt_do_urden

Idézetet írta: bbencee Dátum december 05, 2016, 04:19:33 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZsZolee Dátum december 05, 2016, 03:54:02 DÉLUTÁN
Sziasztok! Remélem tud valaki segíteni. Van két rig-em, mindkettő atomstabilan működnek napok óta. Most az van, hogy az egyik 80W-al kezdett el többet fogyasztani, a másik pedig 20W-al. Leállítottam mindkettőt, a második amelyik 20 W-al fogyasztott többet, az visszaállt eredeti értékére és azon is maradt. Viszont az első, idővel visszamászik +80W fogyasztásra. Semmi sem változott, minden beállítás ugyanaz. Szerintetek mi lehet a gond? (megcseréltem a fogyasztásmérőket és ugyanazok az értékek maradtak, szóval nem azokkal van a gond)

Nem lehet hogy beporosodtak? Akkor nehezebben hűlnek, nagyobb fordulaton pörög a venti, ami megmagyarázhatja a többletfogyasztást.
Próbáld meg kifújkálni, vagy porszívóval de nagyon óvatosan.

attol nem hiszem hogy annyira megnone a fogyasztas. 20 watt meg igen. de 80??? biztos nem veszti el a beallitasokat kozbe?

ZsZolee

Egy hete építettem őket, szóval nem porosodtak be. Illetve a beállítások is ugyanazok maradtak, többször kipróbáltam, még csökkentettem is rajtuk (amikkel nem voltak stabilak), de akkor sem közelítette meg a régi (magasabb) értékeknél mért fogyasztást.

danieru

Idézetet írta: ZsZolee Dátum december 05, 2016, 04:23:34 DÉLUTÁN
Egy hete építettem őket, szóval nem porosodtak be. Illetve a beállítások is ugyanazok maradtak, többször kipróbáltam, még csökkentettem is rajtuk (amikkel nem voltak stabilak), de akkor sem közelítette meg a régi (magasabb) értékeknél mért fogyasztást.

Milyen riser-t használsz? Nekünk az volt, hogy a csatlakozók szép lassan lecsúsztak a kártyáról.

ZsZolee

USB risert használok, mindkét gépen. Ha lecsúsznának, akkor megállna az a kártya, nem fogyasztana többet, nem?

danieru

Idézetet írta: ZsZolee Dátum december 05, 2016, 04:56:08 DÉLUTÁN
USB risert használok, mindkét gépen. Ha lecsúsznának, akkor megállna az a kártya, nem fogyasztana többet, nem?

Nem feltétlen. Volt amelyik leállt, volt amelyik többet fogyasztott és volt amelyik kisebb hashrate-tel dolgozott.
USB riserrel is volt már problémája emberkéknek. Én az egyszerűségben hiszek.

ZsZolee

Idézetet írta: danieru Dátum december 05, 2016, 05:15:37 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZsZolee Dátum december 05, 2016, 04:56:08 DÉLUTÁN
USB risert használok, mindkét gépen. Ha lecsúsznának, akkor megállna az a kártya, nem fogyasztana többet, nem?

Nem feltétlen. Volt amelyik leállt, volt amelyik többet fogyasztott és volt amelyik kisebb hashrate-tel dolgozott.
USB riserrel is volt már problémája emberkéknek. Én az egyszerűségben hiszek.

Lehúztam mindegyiket és újradugtam. Semmi változás, ugyanannyi a többlet fogyasztás.

drizzt_do_urden


zenetibi

Idézetet írta: ZsZolee Dátum december 05, 2016, 05:31:23 DÉLUTÁN
Idézetet írta: danieru Dátum december 05, 2016, 05:15:37 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZsZolee Dátum december 05, 2016, 04:56:08 DÉLUTÁN
USB risert használok, mindkét gépen. Ha lecsúsznának, akkor megállna az a kártya, nem fogyasztana többet, nem?

Nem feltétlen. Volt amelyik leállt, volt amelyik többet fogyasztott és volt amelyik kisebb hashrate-tel dolgozott.
USB riserrel is volt már problémája emberkéknek. Én az egyszerűségben hiszek.

Lehúztam mindegyiket és újradugtam. Semmi változás, ugyanannyi a többlet fogyasztás.
Próbáld meg, hogy Watttool-on resetáld le a kártyákat, majd indítsd újra a gépet.

dexter

MINDENKINEK NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGÉT! A H81-es alaplappal működik a gépem mindent kipróbáltam amit írtatok és bevált.

bacsoka

Idézetet írta: dexter Dátum december 05, 2016, 09:15:56 DÉLUTÁN
MINDENKINEK NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGÉT! A H81-es alaplappal működik a gépem mindent kipróbáltam amit írtatok és bevált.
Na de mégis, mi volt a probléma? Hátha tanulunk belőle.