Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 8 Vendégek van a témában

kidface

Idézetet írta: evko81 Dátum április 12, 2017, 04:17:27 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum április 12, 2017, 03:59:14 DÉLELŐTT
Idézetet írta: evko81 Dátum április 12, 2017, 01:02:14 DÉLELŐTT
Sziasztok.

Teamvieeerrel beleptem a rigbe, kesobb banya progi leallt.
Ujra inditottam, ment tovabb.
Mi lehet a gond?
Oo, olyan opcio van claymore-ben, ha nem banyaszik, lefagy, automatikusan induljon ujra?

Koszi.

"-r 1" parancs, de ez csak akkor lep ervenybe ha a kartya mukodese leall es kell egy reboot.bat fajlt csinalnod a mappaba aminek ez a tartalma : "shutdown /r /t 5 /f"

Koszi.
Hat, leallt a kartya, mert a venti is leallt rajta, mivel leesett a hofok.
Akkor csinalom a reboot.bat-ot es magatol eletbe lep majd?

Ha be van love a gep normalisra, akkor elvileg hetekig is megy fagyas, minden nelkul?

Vga karryak... Venti fordulaton kivul mitol fugg a homerseklet?
Mem huzassal no, vettem eszre. De egyik kartya magasabb feszen megy, bar csak 1850Mhz memmel (tobbi 1945), es 10 fokkal hidegebb. De van mas 2 kartya kozt is 5-7 fok kulonbseg...?

Igen, ha csak a kartya all le akkor ujraindul, de sajnos van egy csomo eset amikor ugy fagy le a gep, hogy a claymore progi nem inditja ujra!
De ha faszan be van allitva minden, akkor igen nem fog leallni akar hetekig, honapokig sem!

A homerseklet fugg a kartyatol es az elhelyeszkedesuktol. Altalaban a legelso kartya a legalacsonyabb homersekletu es a tobbi  magasabb.

kidface

Idézetet írta: Turcy086 Dátum április 13, 2017, 12:29:47 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Gondoltam, írok egy összefoglalót az elmúlt pár nap tapasztalatairól. Lehet valaki a fejére csap "basszus hát tényleg" :)

Úgy gondoltam, belevágok a rig építésbe (erről majd fotókat később) lényeg, hogy aluvázas ill a vga tartó konzolok 8-as menetes szárral lett rögzítve. Atom stabil, az egész kb 7000 forintból megvan. Igen tudom, van ennyiért cipős szekrény is, de én mégis bütykölni akartam :)

Tehát a rig kész, ráraktam a cuccokat szépen sorba. Alaplapom egy BTC 2.0-ás Asrock, kártyák pedig Gigabyte RX470 gaming. Táp ATX átalakítót Zorgtól vettem, ahogyan a szerver táp is tőle van. Első körbe egy kártyával közvetlen videókártyával az alaplapba próbáltam. Fel is ment a win szép, majd mikor a drivert akarta telepíteni lefagyott, megállt.... Ráment egy teljes napom, rengeteg driver uninstall, próbálgatás stb. Aztán rájöttem, hogy az ATX kütyü sajnos gyenge hozzá. De akkor mi legyen? Rakjunk rá egy egyszerű 400-as tápot. Ezzel tökéletesen ment, felment driver stb. :)

Jött a fekete leves... olvastam hogy azért lát mindent Watttool nullásnak, mert az alaplapi videókártyát tiltani kell ill Gen1-re rakni a PCIe-t. Ez megtörtént, hát se kép, se hang... Újabb hajtépés, bios reset. Újabb win telepítések stb. stb. Ezt persze mindent úgy, hogy VGA nélkül. Aztán megint amikor drivert telepítenék kifagy.... Lényeg, hogy találtam egy másik tápot itthon, immár egy 350-eset. Már az első indítás is sokkal gyorsabb volt, felére ment a boot idő is. Ezzel megy ismét minden.

Tanúság? Egy 5ezres táp 5V oldala ennyit bírt...

Beszereztem egy powered risert aminek 12 voltját a szerver tápról kapja. Láss csodát, megy tökéletesen. Majd jött a második kártya is, ezzel is megy. Hurrá, látja a kártyákat :)

De az eredeti célom nem ez volt, mert a szerver tápról ill az ATX átalakítóval akarom használni az egész riget.
Na akkor vissza az ATX átalakító éééés: megy minden! :)

Viszont most még mindig nullásnak látja a kártyákat a watttool. UEFI-be tiltva az onboard és dsub lehúzva alaplapról. Viszont HDMI csatira monitor rákötve. Beindul, pörög megy minden :)

Tehát jelenleg:
Szerver tápról megy minden, a 12 voltos része a videókártyáknak, a riser kábelek, ill az ATX csati is.


Így tanulja meg az ember a dolgokat! Az nem is lenne izgalmas ha mindig minden gond nélkül menne! :)

evko81

Sziasztok.

Asrock h81 btc pro 2.0 alaplapot hasznal valaki Msi armor rx470-es 4gb kartyaval?
Nekem instabil az egesz.
Bootnal nem mindig indul el... van, h csak reset utan.
Mas tappal is ugyanez. Ha csak 1vga van benne is ilyen.
Alaplapvan 1vga, taprol az egesz, celeron procival.

Mit gondoltok, mi lehet a baj?
De ha bebootol, onnan kezdve megy.
Igy viszont nem jo, mert restart utan nem biztos, hogy elindul.

Szoval, hdd nelkul maga a bios sem jon be, csak minden x. inditasra.

petiznet

Europe (France): eu1.ethermine.org:4444 or eu1.ethermine.org:14444
Europe (Germany): eu2.ethermine.org:4444 or eu2.ethermine.org:14444

Tök mindegy melyiket használom ezek közül? Van hogy napokig jó az átlag de néha meg úgy bezuhan hogy csak nézek.. ilyenkor átváltom másikra néha bejön néha meg nem.. valamit ötlet? solo ether

ditibo

Idézetet írta: evko81 Dátum április 13, 2017, 05:40:37 DÉLELŐTT
Sziasztok.

Asrock h81 btc pro 2.0 alaplapot hasznal valaki Msi armor rx470-es 4gb kartyaval?
Nekem instabil az egesz.
Bootnal nem mindig indul el... van, h csak reset utan.
Mas tappal is ugyanez. Ha csak 1vga van benne is ilyen.
Alaplapvan 1vga, taprol az egesz, celeron procival.

Mit gondoltok, mi lehet a baj?
De ha bebootol, onnan kezdve megy.
Igy viszont nem jo, mert restart utan nem biztos, hogy elindul.

Szoval, hdd nelkul maga a bios sem jon be, csak minden x. inditasra.
Nekem ugyanaz az alaplapom van ugyanolyan Armor kártyával. Nálam ugyanez a helyzet. Van hogy nem indul, vagy csak resettel indul. De olyat is csinál hogy egyszerűen leáll a gép.Mi lehet itt a gond?. A tápom egyébként Enermax Revolution 87+ gold 1000W.

evko81

Idézetet írta: ditibo Dátum április 13, 2017, 03:00:37 DÉLUTÁN
Idézetet írta: evko81 Dátum április 13, 2017, 05:40:37 DÉLELŐTT
Sziasztok.

Asrock h81 btc pro 2.0 alaplapot hasznal valaki Msi armor rx470-es 4gb kartyaval?
Nekem instabil az egesz.
Bootnal nem mindig indul el... van, h csak reset utan.
Mas tappal is ugyanez. Ha csak 1vga van benne is ilyen.
Alaplapvan 1vga, taprol az egesz, celeron procival.

Mit gondoltok, mi lehet a baj?
De ha bebootol, onnan kezdve megy.
Igy viszont nem jo, mert restart utan nem biztos, hogy elindul.

Szoval, hdd nelkul maga a bios sem jon be, csak minden x. inditasra.
Nekem ugyanaz az alaplapom van ugyanolyan Armor kártyával. Nálam ugyanez a helyzet. Van hogy nem indul, vagy csak resettel indul. De olyat is csinál hogy egyszerűen leáll a gép.Mi lehet itt a gond?. A tápom egyébként Enermax Revolution 87+ gold 1000W.

Vegánnak nem ugyanez van?
Esetleg a ram?
Nem a tap es nem a proci a hibas...

ditibo

Idézetet írta: evko81 Dátum április 13, 2017, 05:29:56 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ditibo Dátum április 13, 2017, 03:00:37 DÉLUTÁN
Idézetet írta: evko81 Dátum április 13, 2017, 05:40:37 DÉLELŐTT
Sziasztok.

Asrock h81 btc pro 2.0 alaplapot hasznal valaki Msi armor rx470-es 4gb kartyaval?
Nekem instabil az egesz.
Bootnal nem mindig indul el... van, h csak reset utan.
Mas tappal is ugyanez. Ha csak 1vga van benne is ilyen.
Alaplapvan 1vga, taprol az egesz, celeron procival.
Mit gondoltok, mi lehet a baj?
De ha bebootol, onnan kezdve megy.
Igy viszont nem jo, mert restart utan nem biztos, hogy elindul.

Szoval, hdd nelkul maga a bios sem jon be, csak minden x. inditasra.
Nekem ugyanaz az alaplapom van ugyanolyan Armor kártyával. Nálam ugyanez a helyzet. Van hogy nem indul, vagy csak resettel indul. De olyat is csinál hogy egyszerűen leáll a gép.Mi lehet itt a gond?. A tápom egyébként Enermax Revolution 87+ gold 1000W.

Vegánnak nem ugyanez van?
Esetleg a ram?
Nem a tap es nem a proci a hibas...
Az enyém a RAM 4GB Patriot. Mire gondolsz, hogy Vegánnak van ugyanilyen?

porci

Azt hol tudom kikapcsolni, hogy amikor rácsatlakozok a bányára távolin, ne jelentkezzen ki? Mert most vettem észre, hogyha kilépek nem folytatja.  :(

pube111

Idézetet írta: porci Dátum április 14, 2017, 12:05:47 DÉLELŐTT
Azt hol tudom kikapcsolni, hogy amikor rácsatlakozok a bányára távolin, ne jelentkezzen ki? Mert most vettem észre, hogyha kilépek nem folytatja.  :(
A TeamViewer zárolásra gondolsz?

porci

#1269
Az, hogy ilyeneket dob ki, mennyire egészséges? Ha nem az, mi lehet az oka?

Laca012

#1270
Idézetet írta: porci Dátum április 14, 2017, 12:36:07 DÉLUTÁN
Az, hogy ilyeneket dob ki, mennyire egészséges? Ha nem az, mi lehet az oka?
Egészséges. Dev fee -> fejlesztői jutalék. Azt bányászod Claymore -nak

Incorrect share: előfordul. Ha gyakori akkor ahogy írja is meg kell nézni nincs-e túlhúzva a kártya..

xXFelaXx

#1271
Valakivel előfordult már, hogy a gép folyamatosan bányászott de az oldalon már 1 óra inaktivitást mutatott? Újra kellett indítsam a bányaprogramot, hogy ismét aktivitást mutasson az oldalon... más problémáim is vannak... egyelöre egy kártyával bányászom hamarosan jön a többi. Ez amolyan teszt kártya. A lényeg, hogy az átlagom 20Mh/s-ról szép lassan leesett 14MH/s-re. Mindez a BIOS MOD óta... beállításaim elvileg jók. Dual mining, 27,5Mh/s folyamatosan a Cleymore programban de a sharek száma elég kevés és az ebből kiszámolt current hash rate is elég pocsék ahoz képest, hogy a kártya jól hessel. Max annyi, hogy néha pirossal kiírja, hogy ha azt az üzenetet sűrűn látom akkor túl van húzva a kártya (incorrect shares). Ötletek?

Zorg33

A szamitogep sosem hazudik.
Tul van huzva a kartya.
Veszegetheted vissza 25mhz enkent memet, aztan a gput. Es figyeled mikor hagyja abba a lassulast.
A hwinfo segit a memory errorok felderiteseben.
De vigyazat, az mar csak a nem javitott hibakat mutatja es mar azelott elkezd a kartya hibazni es javitja is, ami belassitja a kartyat pl mint a te esetedben.

2DA

Sziasztok.
Coinbase-re nem tudog regisztrálni,mert csak 1 fénykêpes igazolványom van (útlevél).
Honnan tudnám másképp kiutalni magamnak a btc-t pénz formában?
Thx.

bazsy

Idézetet írta: 2DA Dátum április 15, 2017, 08:51:36 DÉLELŐTT
Sziasztok.
Coinbase-re nem tudog regisztrálni,mert csak 1 fénykêpes igazolványom van (útlevél).
Honnan tudnám másképp kiutalni magamnak a btc-t pénz formában?
Thx.
Kraken

xXFelaXx

Idézetet írta: Zorg33 Dátum április 15, 2017, 08:48:29 DÉLELŐTT
A szamitogep sosem hazudik.
Tul van huzva a kartya.
Veszegetheted vissza 25mhz enkent memet, aztan a gput. Es figyeled mikor hagyja abba a lassulast.
A hwinfo segit a memory errorok felderiteseben.
De vigyazat, az mar csak a nem javitott hibakat mutatja es mar azelott elkezd a kartya hibazni es javitja is, ami belassitja a kartyat pl mint a te esetedben.

A hwinfot hol találom?


porci

Azt, hogy mennyi az invalid share hol lehet megnézni? Ethermine-on mindig 0%-ot ír, de a Miner Manager-nél írja, feltéve ha azt mutatja ott is az Ethereum statusnál a mh/s után?! x/x/x

xXFelaXx

Nah mégegyszel előferdült a dolog és az előző hosszabb írásomban nem válalszoltatok minden kérdésre köztük erre ami most jön így felteszem megint... a bánya megy folyamatosan tehát hessel folyamatosan de a current hash rate az oldalon elkezd csökkenni egészen 0-áig addig amég a bánya progit újra nem indítom. Amint újra indítottam ismét lassú növekedésbe kezd a currebt hash rate egészen a maximumig. 24 óra alatt egyszer megjátsza... ez mitöl lehet? Rohadt szar így... ennyi figyelmet azért nem kéne, hogy igényeljen...

drizzt_do_urden