Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 10 Vendégek van a témában

Kezdobanyasz9999

Idézetet írta: Laca012 Dátum április 27, 2017, 03:03:30 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum április 27, 2017, 02:46:03 DÉLUTÁN
Idézetet írta: jzsolt Dátum április 27, 2017, 06:35:44 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum április 27, 2017, 04:16:04 DÉLELŐTT
Idézetet írta: jzsolt Dátum április 27, 2017, 03:42:12 DÉLELŐTT
Idézetet írta: peter1300 Dátum április 26, 2017, 06:02:52 DÉLUTÁN
Idézetet írta: jzsolt Dátum április 26, 2017, 05:11:12 DÉLUTÁN
Azért SSD, mert egy mezei vinyó nem 7/24-re van tervezve. Igaz egy mezei SSD se, de mégis inkább ez. Egy szerver vinyó meg túl drága ehhez... inkább SSD 15-20-ért mint szerver vinyó 50-60-ért. Azon kívül kevesebbet is fogyaszt az SSD márpedig majd ha belefogsz, akkor előbb utóbb az utolsó wattot is vissza akarod fogni amit tudsz :D
Ez esetben lenne egy észrevételem:

SSD fogyasztása: 5W (5V*1A)
3.5" HDD fogyasztása: ~10,4W (5V*0,65A + 12V*0,6A)
2,5" HDD fogyasztása: 2,75W (5V*0,55A) - Éppen ez került a kezem ügyébe.  ;D

Így tehát laptop HDD-re fel!  8)

Gratulálok! Ezennel meg is hoztad a legszarabb döntést. :D A prioritási sorrended nincs rendben.
Elsődleges szempont a tartósság. Hiába spórolsz óránként pár wattot, ha 3-4 havonta vinyót kell cserélned mert nem vírja a terhelést, és ezzel akár napokra is kiesik a termelés. Nem véletlenül nem esett szó eddig a lapot HDD-kről... a legalkalmatlanabb eszköz erre a célra.

Miert kene  3-4 havonta vinyot cserelni? Nekem is laptopvinyorol megy az egyik banya, meg a NAS-om is evek ota.

NAS-ba laptop vinyó? Jó isten ezt inkább le se írtad volna... :D

Miert is ne irhattam volna? Az OS fut 2.5"-os vinyorol, de data disknek is gondolkodas nelkul beraknam ha lenne megfelelo parameteru.
15 enterprise IT kornyezetben eltoltott ido utan egy dolgot megtanultam, ebben a szakmaban mindig lehet valami ujat tanulni.
Ugyhogy elarulhatnad mi a baj a 2.5" vinyokkal, esetleg statisztikakkal megtamogatva, hatha valami olyasmit tudsz amit mas nem. :)
Nekem is megy NAS-router-server-ként 4db 500GB-os 2.5"-os WD Scorpio black (7200rpm) ez direkt szerverhez lett anno kitalálva mellesleg.
Egy intel Atomos ITX alaplap Ubuntu server OS és Raid 1+0-ban mennek 6,5éve jószerivel 24/7-ben és túléltek egy Magyarországról U.K.-be költözést..
Szóval van "új" a nap alatt.. (így 6,5év távlatából)

Én úgy tervezem hogy vannak itthon régebbi 160gb os 500gb os vinyók és azokat teszem be nem akarok újat venni ha egyik tönkremegy dobom be a következőt.

Skankhunt42

Idézetet írta: Laca012 Dátum április 27, 2017, 03:03:30 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum április 27, 2017, 02:46:03 DÉLUTÁN
Idézetet írta: jzsolt Dátum április 27, 2017, 06:35:44 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum április 27, 2017, 04:16:04 DÉLELŐTT
Idézetet írta: jzsolt Dátum április 27, 2017, 03:42:12 DÉLELŐTT
Idézetet írta: peter1300 Dátum április 26, 2017, 06:02:52 DÉLUTÁN
Idézetet írta: jzsolt Dátum április 26, 2017, 05:11:12 DÉLUTÁN
Azért SSD, mert egy mezei vinyó nem 7/24-re van tervezve. Igaz egy mezei SSD se, de mégis inkább ez. Egy szerver vinyó meg túl drága ehhez... inkább SSD 15-20-ért mint szerver vinyó 50-60-ért. Azon kívül kevesebbet is fogyaszt az SSD márpedig majd ha belefogsz, akkor előbb utóbb az utolsó wattot is vissza akarod fogni amit tudsz :D
Ez esetben lenne egy észrevételem:

SSD fogyasztása: 5W (5V*1A)
3.5" HDD fogyasztása: ~10,4W (5V*0,65A + 12V*0,6A)
2,5" HDD fogyasztása: 2,75W (5V*0,55A) - Éppen ez került a kezem ügyébe.  ;D

Így tehát laptop HDD-re fel!  8)

Gratulálok! Ezennel meg is hoztad a legszarabb döntést. :D A prioritási sorrended nincs rendben.
Elsődleges szempont a tartósság. Hiába spórolsz óránként pár wattot, ha 3-4 havonta vinyót kell cserélned mert nem vírja a terhelést, és ezzel akár napokra is kiesik a termelés. Nem véletlenül nem esett szó eddig a lapot HDD-kről... a legalkalmatlanabb eszköz erre a célra.

Miert kene  3-4 havonta vinyot cserelni? Nekem is laptopvinyorol megy az egyik banya, meg a NAS-om is evek ota.

NAS-ba laptop vinyó? Jó isten ezt inkább le se írtad volna... :D

Miert is ne irhattam volna? Az OS fut 2.5"-os vinyorol, de data disknek is gondolkodas nelkul beraknam ha lenne megfelelo parameteru.
15 enterprise IT kornyezetben eltoltott ido utan egy dolgot megtanultam, ebben a szakmaban mindig lehet valami ujat tanulni.
Ugyhogy elarulhatnad mi a baj a 2.5" vinyokkal, esetleg statisztikakkal megtamogatva, hatha valami olyasmit tudsz amit mas nem. :)
Nekem is megy NAS-router-server-ként 4db 500GB-os 2.5"-os WD Scorpio black (7200rpm) ez direkt szerverhez lett anno kitalálva mellesleg.
Egy intel Atomos ITX alaplap Ubuntu server OS és Raid 1+0-ban mennek 6,5éve jószerivel 24/7-ben és túléltek egy Magyarországról U.K.-be költözést..
Szóval van "új" a nap alatt.. (így 6,5év távlatából)

Persze, az uj NetApp-jaink is 2.5" diskekkel vannak tele. :)
Amugy akit jobban erdekel a tema tudom ajanlani a backblaze eves statisztikajat. Lehet latni mikor eppen melyik szeria nem sikerult annyira jol, vagy eppen nagyon jol. Meg csak gyartok kozot sem let kulonbseget tenni, van amikor ez a jobb van amikor az.
Ime az idei:
https://www.backblaze.com/blog/hard-drive-benchmark-stats-2016/

Uhura

De most ősszintén 0.1-3% hiba között mennyire reális esély , hogy nálad döglik be egy Hdd ? Mert ha még valami 100-200 hdd-s rendszer üzemeltetnél lenne értelme, ahol az adatbiztonság , meg az élettartam ...  vegyél a legolcsóbb prohardveres csomagolt nagykeres , vagy leeset a teher gépkocsiról árustól egy 2,5"-es HDD. Rakjál fel mindent majd tükrözd le egy ugyanolyanra az egyiket tedd be a fiókba. Megdöglik a HDD berakod kicseréled a másikkal ez nem az a hej ahol bármilyen adat elvesznek.

Fölösleges bármilyen firnyákos védelmi rendszer.

moldred

Sziasztok!

Előre is köszönöm azoknak, akik tudnak segíteni :)
A probléma a következő: van egy MSI H270 Gaming M3-al alaplapom és ehhez szeretnék csatlakoztatni 6db videókártyát (2xRX480 és 4xRX470). Ha a laphoz mind a 6-ot csatlakoztatom, akkor két eset van: az egyik, hogy a gép nem bootol be még a BIOS-ig sem, a másik esetben meg csak a BIOS-ig bootol be, utána fekete a kép. Viszont ha csak 4 kártyát kötök be (bármilyen kombinációban) akkor gyönyörűen üzemel.

Az alaplapon a legfrisebb firmware van fent és a riser-ek is működnek. Nem tudom, hogy ez számít-e, de Windows 10 van a gépen, de 8.1-en is ugyan ezzel kűzdök.

Alaplap cserét egyenlőre nem szeretnék eszközölni, ha van rá mód, mert a lap+proci+ram kombó egyszerre sok lenne.  ;D

peter1300

Idézetet írta: moldred Dátum április 27, 2017, 09:22:29 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Előre is köszönöm azoknak, akik tudnak segíteni :)
A probléma a következő: van egy MSI H270 Gaming M3-al alaplapom és ehhez szeretnék csatlakoztatni 6db videókártyát (2xRX480 és 4xRX470). Ha a laphoz mind a 6-ot csatlakoztatom, akkor két eset van: az egyik, hogy a gép nem bootol be még a BIOS-ig sem, a másik esetben meg csak a BIOS-ig bootol be, utána fekete a kép. Viszont ha csak 4 kártyát kötök be (bármilyen kombinációban) akkor gyönyörűen üzemel.

Az alaplapon a legfrisebb firmware van fent és a riser-ek is működnek. Nem tudom, hogy ez számít-e, de Windows 10 van a gépen, de 8.1-en is ugyan ezzel kűzdök.

Alaplap cserét egyenlőre nem szeretnék eszközölni, ha van rá mód, mert a lap+proci+ram kombó egyszerre sok lenne.  ;D

Tápod mit tud?  :)

Shifty

Idézetet írta: Tiba Dátum április 27, 2017, 01:42:40 DÉLELŐTT
Én tápnak ezt a Raidmax Cobra RX-850AE-B mondanám, 2*850watt, 7-8 kártyához is jó. Gold+, és az ára 33.500.-/db
alaplapnak meg inkább 7 kártyás, de te tudod :) kb 15 ezer forinttal kerül többe a 7 kártyás, pl a MSI Z170A Gaming Pro Carbon (ezt a lapot nem könnyű beállítani)

A 7 kártya miatt nem könnyű beállítani, hogy mindet felismerje vagy miért?

Tiba

Nem mind1 hogy telepíted fel a w10-et, mert uefi módban kell hogy legyen.
A particionálás sem mindegy, kell rá gpt partició is, és a drivert sem mindegy hogy teszed fel. Nem tudom a többi lapnál mizu, de ezzel fél napig szívtam.

bosshoss

A mesterek segítségét kérném.
Me bővítettem a 6 os rigemet 7 re.

6db MSI rx470 4Gb + 1 MSI 480 8Gb

3-as PCIe elosztóval osztottam meg.
A gép nagy nehezen felismerte az összes kártyát de hiába indítom el a Claymore's programot, kilistázza a kártyákat és ezzel meg is áll, nem megy tovább.
Minden lehetséges helyre bedugtam az áramellátást hátha kevés áramot kap de nem segített. Driver update is volt. Megemeltem a virtuális memóriát de hiába.

Előre is köszönöm.


Skankhunt42

Idézetet írta: bosshoss Dátum április 27, 2017, 11:54:04 DÉLUTÁN
A mesterek segítségét kérném.
Me bővítettem a 6 os rigemet 7 re.

6db MSI rx470 4Gb + 1 MSI 480 8Gb

3-as PCIe elosztóval osztottam meg.
A gép nagy nehezen felismerte az összes kártyát de hiába indítom el a Claymore's programot, kilistázza a kártyákat és ezzel meg is áll, nem megy tovább.
Minden lehetséges helyre bedugtam az áramellátást hátha kevés áramot kap de nem segített. Driver update is volt. Megemeltem a virtuális memóriát de hiába.

Előre is köszönöm.

Probald meg '-gser 1'-gyel inditani.

messimage

Idézetet írta: bosshoss Dátum április 27, 2017, 11:54:04 DÉLUTÁN
A mesterek segítségét kérném.
Me bővítettem a 6 os rigemet 7 re.

6db MSI rx470 4Gb + 1 MSI 480 8Gb

3-as PCIe elosztóval osztottam meg.
A gép nagy nehezen felismerte az összes kártyát de hiába indítom el a Claymore's programot, kilistázza a kártyákat és ezzel meg is áll, nem megy tovább.
Minden lehetséges helyre bedugtam az áramellátást hátha kevés áramot kap de nem segített. Driver update is volt. Megemeltem a virtuális memóriát de hiába.

Előre is köszönöm.

Amikor így áll, ahogy a képen csatoltad, nyomj egy s betűt.

kidface

Idézetet írta: bosshoss Dátum április 27, 2017, 11:54:04 DÉLUTÁN
A mesterek segítségét kérném.
Me bővítettem a 6 os rigemet 7 re.

6db MSI rx470 4Gb + 1 MSI 480 8Gb

3-as PCIe elosztóval osztottam meg.
A gép nagy nehezen felismerte az összes kártyát de hiába indítom el a Claymore's programot, kilistázza a kártyákat és ezzel meg is áll, nem megy tovább.
Minden lehetséges helyre bedugtam az áramellátást hátha kevés áramot kap de nem segített. Driver update is volt. Megemeltem a virtuális memóriát de hiába.

Előre is köszönöm.



Meddig vartal? A program lefagy? Rendszer lefagy?
-gser 1,2-ot probald ki (gser 2 eseten szepen sorjaban generalja a DAG fajlokat nem egyszerre)
esetleg a -lidag 1,2,3-at is kiprobalhatod (DAG fajl generalas intenzitasa, minel nagyobb szam annal lassabban generalja le)

porci

Azt, hogy egy lap mennyi kártyát fog elvinni, hogy lehet kideríteni még a vásárlás előtt?

Uhura

Idézetet írta: porci Dátum április 28, 2017, 02:15:36 DÉLELŐTT
Azt, hogy egy lap mennyi kártyát fog elvinni, hogy lehet kideríteni még a vásárlás előtt?


Szerintem sehogyan :( csak ha valaki leírja egy fórumban, hogy használta és működött. Ezért írtam kéne egy alaplap lista összegyűjtve. Ki mikor hogyan..

somogyi betyár

Idézetet írta: Uhura Dátum április 28, 2017, 05:04:12 DÉLELŐTT
Idézetet írta: porci Dátum április 28, 2017, 02:15:36 DÉLELŐTT
Azt, hogy egy lap mennyi kártyát fog elvinni, hogy lehet kideríteni még a vásárlás előtt?


Szerintem sehogyan :( csak ha valaki leírja egy fórumban, hogy használta és működött. Ezért írtam kéne egy alaplap lista összegyűjtve. Ki mikor hogyan..

Ez jó 5let.
...ahogyan úgy általánosan is jó lenne egy "kezdő csomag"
Kár, hogy csak a nagyok tudják megcsinálni...
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

Tiba

Idézetet írta: Uhura Dátum április 28, 2017, 05:04:12 DÉLELŐTT
Idézetet írta: porci Dátum április 28, 2017, 02:15:36 DÉLELŐTT
Azt, hogy egy lap mennyi kártyát fog elvinni, hogy lehet kideríteni még a vásárlás előtt?


Szerintem sehogyan :( csak ha valaki leírja egy fórumban, hogy használta és működött. Ezért írtam kéne egy alaplap lista összegyűjtve. Ki mikor hogyan..
Az alaplapos topik elején már frissitettem, csak hiányzik hogy le van e tesztelve 100% ra, avagy csak más fórumon írtak...

kssblzs

Sziasztok!

Ha egy olyan alaplapba teszek pl. egy RX 470-et, amely egyébként csak PCI-E 2.0-val rendelkezik, akkor a port miatt lassabb lesz a bányászás sebessége, vagy ez inkább csak pl. egy SSD sebességét lassíthatja érdemben? A bányászathoz fontos a port sebessége, vagy mivel a számítást úgyis a GPU végzni, elhanyagolható?

Üdv.

nagymag

Idézetet írta: kssblzs Dátum április 28, 2017, 08:26:32 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Ha egy olyan alaplapba teszek pl. egy RX 470-et, amely egyébként csak PCI-E 2.0-val rendelkezik, akkor a port miatt lassabb lesz a bányászás sebessége, vagy ez inkább csak pl. egy SSD sebességét lassíthatja érdemben? A bányászathoz fontos a port sebessége, vagy mivel a számítást úgyis a GPU végzni, elhanyagolható?

Üdv.

A port sebessége lényegtelen.

Shifty

Egy Celeron G3900 is elég egy 6 kártyás rigbe vagy célszerű inkább i3?

csoroka

Sziasztok!

Meg nagyon kezdo vagyok es lenne egy kerdesem hozzatok, ez az alaplap jo lenne kezdesnek?
Asrock 980DE3/U3S3 R2.0

4 kartyaval kezdenek gondolom elegseges lenne ez az alaplap.

Mi a velemenyetek?

bosshoss

Idézetet írta: kidface Dátum április 28, 2017, 12:52:41 DÉLELŐTT
Idézetet írta: bosshoss Dátum április 27, 2017, 11:54:04 DÉLUTÁN
A mesterek segítségét kérném.
Me bővítettem a 6 os rigemet 7 re.

6db MSI rx470 4Gb + 1 MSI 480 8Gb

3-as PCIe elosztóval osztottam meg.
A gép nagy nehezen felismerte az összes kártyát de hiába indítom el a Claymore's programot, kilistázza a kártyákat és ezzel meg is áll, nem megy tovább.
Minden lehetséges helyre bedugtam az áramellátást hátha kevés áramot kap de nem segített. Driver update is volt. Megemeltem a virtuális memóriát de hiába.

Előre is köszönöm.



Meddig vartal? A program lefagy? Rendszer lefagy?
-gser 1,2-ot probald ki (gser 2 eseten szepen sorjaban generalja a DAG fajlokat nem egyszerre)
esetleg a -lidag 1,2,3-at is kiprobalhatod (DAG fajl generalas intenzitasa, minel nagyobb szam annal lassabban generalja le)


Sziasztok, nagyon köszönöm a segítségeteket. A megoldás a -gser 1 hozzáadása volt.
Esetleg tudna valaki MSI rx 480 ra optimalizált WattTool beállítást mutatni?