Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 20 Vendégek van a témában

peter1300

Idézetet írta: sankoran Dátum június 15, 2017, 10:34:22 DÉLELŐTT
Idézetet írta: peter1300 Dátum június 15, 2017, 10:31:20 DÉLELŐTT
Idézetet írta: sankoran Dátum június 15, 2017, 10:16:16 DÉLELŐTT
Idézetet írta: peter1300 Dátum június 15, 2017, 10:05:20 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Coinbase-re szeretnék ETH-t bányászni, illetve váltani Coinbase-re. Viszont az ETH címem folyamatosan változik. (Gondolom ez az: Accounts/ETH Wallet - Get Address). Nem mellesleg egész éjjel hasheltem erre a címere, de a kifizetésnél több, mint 100 napot írt az ethermine kalkulátora. Aztán inkább megállítottam, gondoltam megkérdezlek Titeket, hogy mi lehet. :D

...vagy jó ez így?! Ez a 100 nap akkor is fura, mert Poloniexen, amikor abbahagytam, csak 36 nap volt a kifizetési idő.

Köszönöm Urak!  8)

Coinbase-ben tools menü - Addresses lenyílómenüben kiválasztod az ETH wallet-et, majd Create new address, és csinálsz fix eth címet.

Milyen kalkulátorral nézted?

Hálám üldözni fog! :)

Telefonos applikációval néztem a kifizetési ~napot. :)

És le is írod mi a neve annak az applikációnak?

Persze, iOS-en nem tudom, hogy működik-e, de ha egyszerűen beírod a pool-od nevét, valószínűleg meg fogod találni. (Ethermine Pool Stats vagy Nanopool Mining Monitor) :)

sankoran

Idézetet írta: peter1300 Dátum június 15, 2017, 11:52:31 DÉLELŐTT
Idézetet írta: sankoran Dátum június 15, 2017, 10:34:22 DÉLELŐTT
Idézetet írta: peter1300 Dátum június 15, 2017, 10:31:20 DÉLELŐTT
Idézetet írta: sankoran Dátum június 15, 2017, 10:16:16 DÉLELŐTT
Idézetet írta: peter1300 Dátum június 15, 2017, 10:05:20 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Coinbase-re szeretnék ETH-t bányászni, illetve váltani Coinbase-re. Viszont az ETH címem folyamatosan változik. (Gondolom ez az: Accounts/ETH Wallet - Get Address). Nem mellesleg egész éjjel hasheltem erre a címere, de a kifizetésnél több, mint 100 napot írt az ethermine kalkulátora. Aztán inkább megállítottam, gondoltam megkérdezlek Titeket, hogy mi lehet. :D

...vagy jó ez így?! Ez a 100 nap akkor is fura, mert Poloniexen, amikor abbahagytam, csak 36 nap volt a kifizetési idő.

Köszönöm Urak!  8)

Coinbase-ben tools menü - Addresses lenyílómenüben kiválasztod az ETH wallet-et, majd Create new address, és csinálsz fix eth címet.

Milyen kalkulátorral nézted?

Hálám üldözni fog! :)

Telefonos applikációval néztem a kifizetési ~napot. :)

És le is írod mi a neve annak az applikációnak?

Persze, iOS-en nem tudom, hogy működik-e, de ha egyszerűen beírod a pool-od nevét, valószínűleg meg fogod találni. (Ethermine Pool Stats vagy Nanopool Mining Monitor) :)

Na most, ez ahogy nézem stats, tehát annyi annyi a lényege, hogy megnézi az jelenlegi bányászási sebességed a poolon keresztül, és kiszámolja, hogy egy óra, egy nap, egy hét, egy hónap alatt mennyit ETH-t bányászol.

Kifizetéshez semmi köze a dolognak.

Poloniex-en gondolom a már kibányászott ETH mennyiségből kalkulálta ki, hogy 36 nap múlva esedékes a fizetés, mivel ott nem 0-ról ment, mert már volt x ETH amit kibányásztál, így a 100 nap lerövidült 36 napra, amikor meglesz az 1 ETH.

De persze ez csak feltételezés.

Jtp13

Sziasztok kedves bányásztársaim!

Megtudná mondani valaki hogy a coinbasen tarolt ethmat hogyan tudnám pénzé varázsolni?
Szíves válaszokat előre is köszönöm!

porci

Idézetet írta: Jtp13 Dátum június 15, 2017, 02:09:23 DÉLUTÁN
Sziasztok kedves bányásztársaim!

Megtudná mondani valaki hogy a coinbasen tarolt ethmat hogyan tudnám pénzé varázsolni?
Szíves válaszokat előre is köszönöm!

Kiutalod számlára, vagy coinbase-ről egy pénztárcára, amihez rendelsz egy kártyát

dioo89

Idézetet írta: Jtp13 Dátum június 15, 2017, 02:09:23 DÉLUTÁN
Sziasztok kedves bányásztársaim!

Megtudná mondani valaki hogy a coinbasen tarolt ethmat hogyan tudnám pénzé varázsolni?
Szíves válaszokat előre is köszönöm!
katt az accountra,add new wallett ez euro legyen vagy forint vagy mittudom en,nekem eurom van.BUY/SELL- valaszd ki az eth to eur...valtsd att,az eurot meg kitudod majd utalni a szamladra...bar nekem kellett egy 1euros utalast csinalnom a coinbasere h aktivaljam vagy mi,a penztarcat,igy mar a withdrawalnal kiteszi a bankszamlamat is..beallitom h mennyi kell es mehet az utalas...asszem...remellem jol irom....

peter1300

#2385
Sziasztok!

Valaki tudna nekem segíteni? :D

Claymore-ban megadtam a -tt 60,60 parancsot (2 kártyám van), de valahogy a második kártyát lesz*rja, egyszerűen nem kezeli a hőfokot, egyéb más tuning program nem fut a háttérben.

Ötletek?

Köszönöm! :)

/Nem mellesleg a Claymore a GPU0 és GPU1 hőfokot, venti sebességet ugyanannyinak látja, a GPU-Z pedig fényévekkel mást mutat a GPU1-ről./

drizzt_do_urden

Idézetet írta: peter1300 Dátum június 15, 2017, 03:37:32 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Valaki tudna nekem segíteni? :D

Claymore-ban megadtam a -tt 60,60 parancsot (2 kártyám van), de valahogy a második kártyát lesz*rja, egyszerűen nem kezeli a hőfokot, egyéb más tuning program nem fut a háttérben.

Ötletek?

Köszönöm! :)

/Nem mellesleg a Claymore a GPU0 és GPU1 hőfokot, venti sebességet ugyanannyinak látja, a GPU-Z pedig fényévekkel mást mutat a GPU1-ről./

simman nem probaltad csak -tt 60 -al? ilyenkor az osszes kartyara ez az ertek megy. lehet igy fogja venni a lapot.

kolieee

#2387
Sziasztok valakinek valami otlet mitol kattant be a ket rigem magyar ido szerint ejfel korul
Ment a ket rig 23 oraja  ra neztem semmi gond nem volt  kimentem cigizni  es hallottam le allt  a ket rig bekapcsoltam neztem a naplot az rx 570 rigen elszallt a beaalitas es 92 celsiuson leallt a mining (nincsenek biosban pszkalva a kartyak csak az afterburneren keresztul vettem le a hofokot 66 celsiusra. Es a fogyasztast  -25 re )  a masik 480/580 vegyes rig szinten leallt de ott nem volt ilyen merteku tulmelegedes . Elinditottam ujra mid 2 riget  es azt tapasztalom hogy  mind 2 rig kevesebb hast csinalmint eddig minimalis az elteres de akkor is kevesebbet   eddig stabilan jott 22mh az 570 nel  most 20 -22 kozott ingadozik . A vegyes rig is   kevesebbet csinal picivel mint eddig .
Van valakinek ottlete mi az isten tortent  updatelnem kellene a claymoret  vagy a windows csinalt valami frissitest  ?
Igazabol nem a hash veszteseg idegesit  hanem az hogy nehogy  kigyuladjon a haz.

marshall

#2388
Idézetet írta: kolieee Dátum június 15, 2017, 06:29:16 DÉLUTÁN
Sziasztok valakinek valami otlet mitol kattant be a ket rigem magyar ido szerint ejfel korul
Ment a ket rig 23 oraja  ra neztem semmi gond nem volt  kimentem cigizni  es hallottam le allt  a ket rig bekapcsoltam neztem a naplot az rx 570 rigen elszallt a beaalitas es 92 celsiuson leallt a mining (nincsenek biosban pszkalva a kartyak csak az afterburneren keresztul vettem le a hofokot 66 celsiusra. Es a fogyasztast  -25 re )  a masik 480/580 vegyes rig szinten leallt de ott nem volt ilyen merteku tulmelegedes . Elinditottam ujra mid 2 riget  es azt tapasztalom hogy  mind 2 rig kevesebb hast csinalmint eddig minimalis az elteres de akkor is kevesebbet   eddig stabilan jott 22mh az 570 nel  most 20 -22 kozott ingadozik . A vegyes rig is   kevesebbet csinal picivel mint eddig .
Van valakinek ottlete mi az isten tortent  updatelnem kellene a claymoret  vagy a windows csinalt valami frissitest  ?
Igazabol nem a hash veszteseg idegesit  hanem az hogy nehogy  kigyuladjon a haz.

nezz ra a beallitasokra es ne hagyd 70fole menni a kartyat...ha 92fokos volt a kartya akkor a vrm lehet 100-110korul

petiznet

Van egy 6 kártyás gépem ami poloniexre bányászik. Egyszerűség kedvéért 60mhs-el 6kártya. Most elindítottam még egy 2 ugyanolyan kártyás gépet ugyanerre a poloniex címre, de Ethermine.org-on az eddigi reported 60mhs leesett a +2kártya teljesítményével megegyezően, azaz 20al. Tehát most a reported hashrate 40mhs. Active workersnél is csak 1et jelez. Már több mint 1órája megy. Ötletek? Igen tuti ugyanarra a címre bányászik, és különbözőek a rig elnevezések.

peter1300

Idézetet írta: ddu Dátum június 15, 2017, 06:01:51 DÉLUTÁN
Idézetet írta: peter1300 Dátum június 15, 2017, 03:37:32 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Valaki tudna nekem segíteni? :D

Claymore-ban megadtam a -tt 60,60 parancsot (2 kártyám van), de valahogy a második kártyát lesz*rja, egyszerűen nem kezeli a hőfokot, egyéb más tuning program nem fut a háttérben.

Ötletek?

Köszönöm! :)

/Nem mellesleg a Claymore a GPU0 és GPU1 hőfokot, venti sebességet ugyanannyinak látja, a GPU-Z pedig fényévekkel mást mutat a GPU1-ről./

simman nem probaltad csak -tt 60 -al? ilyenkor az osszes kartyara ez az ertek megy. lehet igy fogja venni a lapot.

Próbáltam, de ugyanez. :(

marshall

Idézetet írta: petiznet Dátum június 15, 2017, 08:06:03 DÉLUTÁN
Van egy 6 kártyás gépem ami poloniexre bányászik. Egyszerűség kedvéért 60mhs-el 6kártya. Most elindítottam még egy 2 ugyanolyan kártyás gépet ugyanerre a poloniex címre, de Ethermine.org-on az eddigi reported 60mhs leesett a +2kártya teljesítményével megegyezően, azaz 20al. Tehát most a reported hashrate 40mhs. Active workersnél is csak 1et jelez. Már több mint 1órája megy. Ötletek? Igen tuti ugyanarra a címre bányászik, és különbözőek a rig elnevezések.


ethermineon 24-48ora alatt all be a hashrate...elkell olvasni a leirast az oldalon...24et mondanak de nekem mar volt hogy 2nap alatt allt be

kolieee

Idézetet írta: marshall Dátum június 15, 2017, 07:16:54 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kolieee Dátum június 15, 2017, 06:29:16 DÉLUTÁN
Sziasztok valakinek valami otlet mitol kattant be a ket rigem magyar ido szerint ejfel korul
Ment a ket rig 23 oraja  ra neztem semmi gond nem volt  kimentem cigizni  es hallottam le allt  a ket rig bekapcsoltam neztem a naplot az rx 570 rigen elszallt a beaalitas es 92 celsiuson leallt a mining (nincsenek biosban pszkalva a kartyak csak az afterburneren keresztul vettem le a hofokot 66 celsiusra. Es a fogyasztast  -25 re )  a masik 480/580 vegyes rig szinten leallt de ott nem volt ilyen merteku tulmelegedes . Elinditottam ujra mid 2 riget  es azt tapasztalom hogy  mind 2 rig kevesebb hast csinalmint eddig minimalis az elteres de akkor is kevesebbet   eddig stabilan jott 22mh az 570 nel  most 20 -22 kozott ingadozik . A vegyes rig is   kevesebbet csinal picivel mint eddig .
Van valakinek ottlete mi az isten tortent  updatelnem kellene a claymoret  vagy a windows csinalt valami frissitest  ?
Igazabol nem a hash veszteseg idegesit  hanem az hogy nehogy  kigyuladjon a haz.

nezz ra a beallitasokra es ne hagyd 70fole menni a kartyat...ha 92fokos volt a kartya akkor a vrm lehet 100-110korul

Le volt veve azert kerdezem mi tortenhetett  hogy csak ugy spontan minden babralas nelkul egyszer csak felment 92 re

marshall

Idézetet írta: kolieee Dátum június 15, 2017, 10:20:28 DÉLUTÁN
Idézetet írta: marshall Dátum június 15, 2017, 07:16:54 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kolieee Dátum június 15, 2017, 06:29:16 DÉLUTÁN
Sziasztok valakinek valami otlet mitol kattant be a ket rigem magyar ido szerint ejfel korul
Ment a ket rig 23 oraja  ra neztem semmi gond nem volt  kimentem cigizni  es hallottam le allt  a ket rig bekapcsoltam neztem a naplot az rx 570 rigen elszallt a beaalitas es 92 celsiuson leallt a mining (nincsenek biosban pszkalva a kartyak csak az afterburneren keresztul vettem le a hofokot 66 celsiusra. Es a fogyasztast  -25 re )  a masik 480/580 vegyes rig szinten leallt de ott nem volt ilyen merteku tulmelegedes . Elinditottam ujra mid 2 riget  es azt tapasztalom hogy  mind 2 rig kevesebb hast csinalmint eddig minimalis az elteres de akkor is kevesebbet   eddig stabilan jott 22mh az 570 nel  most 20 -22 kozott ingadozik . A vegyes rig is   kevesebbet csinal picivel mint eddig .
Van valakinek ottlete mi az isten tortent  updatelnem kellene a claymoret  vagy a windows csinalt valami frissitest  ?
Igazabol nem a hash veszteseg idegesit  hanem az hogy nehogy  kigyuladjon a haz.

nezz ra a beallitasokra es ne hagyd 70fole menni a kartyat...ha 92fokos volt a kartya akkor a vrm lehet 100-110korul

Le volt veve azert kerdezem mi tortenhetett  hogy csak ugy spontan minden babralas nelkul egyszer csak felment 92 re

lehet hogy rosszul volt beallitva vagy hibas a kartya...tesztelgesd es idonkent nezz ra...

peter1300

Urak! Tegnap megvolt egy kifizetésem, és rögtön azt követően átálltam Nanopoolra, ahová mostanra már bányásztam egy adagot, viszont kevésnek tartom az Ethermine-hoz képest. Lehetséges, hogy kevesebb? Illetve gondolom nincs, de azért megkérdezem, van lehetőségem átemelni azt az 1 tized ETH-t vissza Ethermine-ra?

gepszij

Ha beszerzek egy dell t3500at mellé pedig 4db rx 460at, mit kell még vennem, hogy össse tudjam löni ezeket? (Milyen kabel.stb, egyebkent ether banyaszasba kezdenek)

Sent from my ZUK Z2131 using Tapatalk


Gaabeesz

Idézetet írta: Torrente Dátum június 14, 2017, 02:10:38 DÉLUTÁN
Sziasztok !

Teljesen kezdő vagyok a bányászatban , egy pár dolog még nem teljesen tiszta, ezért keresek valakit aki segítene majd elindítani az első bányagépem. Skype-s segítség kellene, mivel külföldön élek.
Úgy néz ki , hogy a hétvégére már megjön hozzá az összes alkatrész, melyek az alábbiak:

Asus Prime Z270-P Intel LGA 1151 Motherboard
Intel Celeron G3900 2.8GHz LGA 1151 Dual Core Processor
EVGA SuperNova 1300 G2 , 80+GOLD 1300W  ADATA SU800 (128GB) 3D Nand Internal SSD
ADAT Premier 4GB 2133MHz DDR4 Desktop Memory
PCI-E Riser Card 1x to 16x USB 3.0 Cable 60 cm
8 db. Zotac GeForce GTX 1070 8GB GPU

Olvastam, hogy kellhet még hdmi dummy plug is?  Ha igen kérem jelezzétek és akkor veszek még azt is. Hol lehet kapni , ahonnét hamar meg is érkezik?

Válaszokat előre is nagyon köszönöm.

Nvidia-hoz nem kell dummy!

szisa

Idézetet írta: ddu Dátum június 15, 2017, 06:01:51 DÉLUTÁN
Idézetet írta: peter1300 Dátum június 15, 2017, 03:37:32 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Valaki tudna nekem segíteni? :D

Claymore-ban megadtam a -tt 60,60 parancsot (2 kártyám van), de valahogy a második kártyát lesz*rja, egyszerűen nem kezeli a hőfokot, egyéb más tuning program nem fut a háttérben.

Ötletek?

Köszönöm! :)

/Nem mellesleg a Claymore a GPU0 és GPU1 hőfokot, venti sebességet ugyanannyinak látja, a GPU-Z pedig fényévekkel mást mutat a GPU1-ről./

simman nem probaltad csak -tt 60 -al? ilyenkor az osszes kartyara ez az ertek megy. lehet igy fogja venni a lapot.

Nálam ue. volt és a crossfire kikapcsolása segített rajta.

Székely Vegán

Idézetet írta: gepszij Dátum június 16, 2017, 01:05:49 DÉLELŐTT
Ha beszerzek egy dell t3500at mellé pedig 4db rx 460at, mit kell még vennem, hogy össse tudjam löni ezeket? (Milyen kabel.stb, egyebkent ether banyaszasba kezdenek)

Sent from my ZUK Z2131 using Tapatalk

4db USB risert.
Holnap jön meg az első T3500-asom, bele is dobok 4x 460-ast, persze csinálok videót is róla  ;)
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

marshall

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum június 16, 2017, 09:32:50 DÉLELŐTT
Idézetet írta: gepszij Dátum június 16, 2017, 01:05:49 DÉLELŐTT
Ha beszerzek egy dell t3500at mellé pedig 4db rx 460at, mit kell még vennem, hogy össse tudjam löni ezeket? (Milyen kabel.stb, egyebkent ether banyaszasba kezdenek)

Sent from my ZUK Z2131 using Tapatalk

4db USB risert.
Holnap jön meg az első T3500-asom, bele is dobok 4x 460-ast, persze csinálok videót is róla  ;)

Csak riser kell...ugy ahogy vegan mondta a videoban a tap lehet el is birja mind a 4-t