Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 23 Vendégek van a témában

andysk

#240
BIOSban GEN1, riserek tuti jok. Más rigben le lettek tesztelve. A Crimson az nem = az AMD driverrel??
1 kártya OK vót. 200 H/s. A másodiknál 48. Bészarás.

drizzt_do_urden

az az egy kartyad hogy van bekotve? ugyanugy mint a tobbi? ne hasznald a legujjab drivert mert az nem jo legalabb egyel regebbit. 16.9.1 tol felfele a 16.11.x ig azthiszem jok. valamilyen programot hasznalsz overclock undervoltolni? vagy csak a wattman van felteve? de device managerbe mindegyik kartya fel van ismerve es nincs melette felkialto jel veletlenul. van amikor tenyleg szerre kell feltegyed az osszes kartyat. nalam megy ha egyszerre csinalom akkor is! tobbet kell mondjal ahhoz hogy segiteni tudjunk. nekem nem kell az 1 ZEC :)) de segitek szivesen ha tudok!

n4pol3on24

Sziasztok.
Bocsássatok meg ha nagyon Értetlen és kis " Tudatlan " vagyok nem olyan régen ismerkedem a bányászattal nem régen el is kezdtem a Gamer pc-mel. elég kis hatásfokkal.
és a tapasztalat hiánya és az angol tudás hiánya miatt nem igazán boldogulok sok helyen.
--A kérdésem az lenne hogy a Minergate-et sikeresen be is üzemeltem és az megy is.
hogy azzal hogyan tudnék Zcash-t bányászni, mert mintha azt a pletykát hallottam volna valahol hogy azt beteszik mert mást nem igazán éri meg bányásznom mert az ETC és az ETH ami úgy 3-3,5 Mh/s el megy.
és ha valaki ismer magyar tutoriál az jó lenne a bányászatról. képes,írásos, netá videós azt elfogadnám.

Roller

Idézetet írta: n4pol3on24 Dátum december 11, 2016, 07:19:15 DÉLUTÁN
Sziasztok.
Bocsássatok meg ha nagyon Értetlen és kis " Tudatlan " vagyok nem olyan régen ismerkedem a bányászattal nem régen el is kezdtem a Gamer pc-mel. elég kis hatásfokkal.
és a tapasztalat hiánya és az angol tudás hiánya miatt nem igazán boldogulok sok helyen.
--A kérdésem az lenne hogy a Minergate-et sikeresen be is üzemeltem és az megy is.
hogy azzal hogyan tudnék Zcash-t bányászni, mert mintha azt a pletykát hallottam volna valahol hogy azt beteszik mert mást nem igazán éri meg bányásznom mert az ETC és az ETH ami úgy 3-3,5 Mh/s el megy.
és ha valaki ismer magyar tutoriál az jó lenne a bányászatról. képes,írásos, netá videós azt elfogadnám.

Az öreg blogjából sok mindent lehet tanulni:
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

n4pol3on24

Az öreg blogjából sok mindent lehet tanulni:
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ
[/quote]

a Videóinak megnéztem a 90% át Robinak.és elég sok mindene csak átfut hogy ezt ti úgy is tudjátok :-)

andysk

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 11, 2016, 02:04:53 DÉLUTÁN
az az egy kartyad hogy van bekotve? ugyanugy mint a tobbi? ne hasznald a legujjab drivert mert az nem jo legalabb egyel regebbit. 16.9.1 tol felfele a 16.11.x ig azthiszem jok. valamilyen programot hasznalsz overclock undervoltolni? vagy csak a wattman van felteve? de device managerbe mindegyik kartya fel van ismerve es nincs melette felkialto jel veletlenul. van amikor tenyleg szerre kell feltegyed az osszes kartyat. nalam megy ha egyszerre csinalom akkor is! tobbet kell mondjal ahhoz hogy segiteni tudjunk. nekem nem kell az 1 ZEC :)) de segitek szivesen ha tudok!

Ugyanugy van bekotve. Ossze vissza cserelgetem kartyakat es risereket ugyanaz az eredmeny csak 1 hessel jol. Szoftver csak watt tools es claymore 9.1 es meg bios mod. De mod nelkul is ugyanaz a helyzet. Ha sorban rakom be oket fokozatosan csokken az atlag hashrate-je a kartyaknak. Szem valami alaplapos bios pci buszos turo lehet pedig minden jol van ott szerintem. Gen1 es 32 vagy 64 bit latency time.
Koszi hogy ilyen rendesek vagytok de az 1 ZECet ugyis odaadom valakinek

kidface

Idézetet írta: andysk Dátum december 11, 2016, 08:36:42 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 11, 2016, 02:04:53 DÉLUTÁN
az az egy kartyad hogy van bekotve? ugyanugy mint a tobbi? ne hasznald a legujjab drivert mert az nem jo legalabb egyel regebbit. 16.9.1 tol felfele a 16.11.x ig azthiszem jok. valamilyen programot hasznalsz overclock undervoltolni? vagy csak a wattman van felteve? de device managerbe mindegyik kartya fel van ismerve es nincs melette felkialto jel veletlenul. van amikor tenyleg szerre kell feltegyed az osszes kartyat. nalam megy ha egyszerre csinalom akkor is! tobbet kell mondjal ahhoz hogy segiteni tudjunk. nekem nem kell az 1 ZEC :)) de segitek szivesen ha tudok!

Ugyanugy van bekotve. Ossze vissza cserelgetem kartyakat es risereket ugyanaz az eredmeny csak 1 hessel jol. Szoftver csak watt tools es claymore 9.1 es meg bios mod. De mod nelkul is ugyanaz a helyzet. Ha sorban rakom be oket fokozatosan csokken az atlag hashrate-je a kartyaknak. Szem valami alaplapos bios pci buszos turo lehet pedig minden jol van ott szerintem. Gen1 es 32 vagy 64 bit latency time.
Koszi hogy ilyen rendesek vagytok de az 1 ZECet ugyis odaadom valakinek

drizzt_do_urden

milyen alaplap? milyen rendszer van rajta?  kikapcsoltad az alaplai videokartyat? neha az is bezavar ...

zlesi

valaki meg tudja mondani nekem hogy lehet a ledeket kikapcsolni az msi kartyakon? van a gyari msi gaming app nevu progi, azzal ki lehet, de jo lenne anelkul, hogy azt ne kelljen futtatni, neha szaraxik, hogy a nyuvek megennek :)

DrPascal

Idézetet írta: zlesi Dátum december 11, 2016, 10:16:32 DÉLUTÁN
valaki meg tudja mondani nekem hogy lehet a ledeket kikapcsolni az msi kartyakon? van a gyari msi gaming app nevu progi, azzal ki lehet, de jo lenne anelkul, hogy azt ne kelljen futtatni, neha szaraxik, hogy a nyuvek megennek :)

Húzd le a csatlakozót a kártyán.

zlesi

Idézetet írta: DrPascal Dátum december 11, 2016, 10:21:02 DÉLUTÁN
Idézetet írta: zlesi Dátum december 11, 2016, 10:16:32 DÉLUTÁN
valaki meg tudja mondani nekem hogy lehet a ledeket kikapcsolni az msi kartyakon? van a gyari msi gaming app nevu progi, azzal ki lehet, de jo lenne anelkul, hogy azt ne kelljen futtatni, neha szaraxik, hogy a nyuvek megennek :)

Húzd le a csatlakozót a kártyán.

mas megoldas nincs? ha jol latom az egyik csatlakozot a hutobordatol nem lehet lehuzni szetszedes nelkul.

andysk

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 11, 2016, 08:58:34 DÉLUTÁN
milyen alaplap? milyen rendszer van rajta?  kikapcsoltad az alaplai videokartyat? neha az is bezavar ...
Alaplap biostar hi-fi h81s2, win10 pro 64bit. Igen, kikapcsoltam..

drizzt_do_urden


kidface

Idézetet írta: andysk Dátum december 11, 2016, 11:02:33 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 11, 2016, 08:58:34 DÉLUTÁN
milyen alaplap? milyen rendszer van rajta?  kikapcsoltad az alaplai videokartyat? neha az is bezavar ...
Alaplap biostar hi-fi h81s2, win10 pro 64bit. Igen, kikapcsoltam..

Monitor van kötve a rig re vagy remote desktop pal csatlakozol ra?

kidface

#254
Idézetet írta: zlesi Dátum december 11, 2016, 10:50:00 DÉLUTÁN
Idézetet írta: DrPascal Dátum december 11, 2016, 10:21:02 DÉLUTÁN
Idézetet írta: zlesi Dátum december 11, 2016, 10:16:32 DÉLUTÁN
valaki meg tudja mondani nekem hogy lehet a ledeket kikapcsolni az msi kartyakon? van a gyari msi gaming app nevu progi, azzal ki lehet, de jo lenne anelkul, hogy azt ne kelljen futtatni, neha szaraxik, hogy a nyuvek megennek :)

Húzd le a csatlakozót a kártyán.

mas megoldas nincs? ha jol latom az egyik csatlakozot a hutobordatol nem lehet lehuzni szetszedes nelkul.
Az MSI kártyámnál ugyan nem próbáltam, de as ASUS-nak van progija külön erre azt csak egyszer kellett Elindítani, kikapcsolni a ledeket és onnantól már csak a háttérben fut nem zavar semmit. Próbáld ki egyén ezt. Kapcsold ki a program segítségével, mentés és zárd be, ne induljon rendszerinditaskor a program, hátha működik.

andysk

Idézetet írta: kidface Dátum december 11, 2016, 11:36:30 DÉLUTÁN
Idézetet írta: andysk Dátum december 11, 2016, 11:02:33 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 11, 2016, 08:58:34 DÉLUTÁN
milyen alaplap? milyen rendszer van rajta?  kikapcsoltad az alaplai videokartyat? neha az is bezavar ...
Alaplap biostar hi-fi h81s2, win10 pro 64bit. Igen, kikapcsoltam..

Monitor van kötve a rig re vagy remote desktop pal csatlakozol ra?
Monitor.

drizzt_do_urden


andysk

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 12, 2016, 10:00:30 DÉLELŐTT
az alaplapot bekotted molex csatlakozoval?

Ezen nincs olyan. 2 kartya ok. A harmadiknal kezd baszakodni. A biosba nemtok belepni mert nem latok semmit csak amikor mar a windowsban feltelepitodik. Es akkor 202, 47,111 hess

andysk

Idézetet írta: andysk Dátum december 12, 2016, 11:44:43 DÉLELŐTT
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 12, 2016, 10:00:30 DÉLELŐTT
az alaplapot bekotted molex csatlakozoval?
A

Ezen nincs olyan. 2 kartya ok. A harmadiknal kezd baszakodni. A biosba nemtok belepni mert nem latok semmit csak amikor mar a windowsban feltelepitodik. Es akkor 202, 47,111 hess

A pcie lane-t hogyan konfiguraljam?? Jelenleg x8x4x4. Van meg x16x0x0 es x8x8x0 lehetoseg. Koszi.

Roger

Sziasztok,

3 napot banyasztam egy sima asztali geppel es egy darab rx470-el, de tobbet nem akar elindulni a claymore zcash miner.
Eddig jut el, itt belefagy. Valami otlete valakinek? Koszi!


13:08:40:349   7c0   args: -zpool eu1-zcash.flypool.org:3333 -zwal t1YAeyDjakXJJgdjtwT2rVWC23DUaE2YS4M.t058 -zpsw z -tt 85 -i 8
13:08:40:349   7c0   
13:08:40:349   7c0   ╔════════════════════════════════════════════════════════════════╗
13:08:40:349   7c0   ║            Claymore's ZCash AMD GPU Miner v9.0 Beta            ║
13:08:40:349   7c0   ╚════════════════════════════════════════════════════════════════╝
13:08:40:349   7c0   
13:08:40:645   7c0   ZEC: 1 pool is specified
13:08:40:645   7c0   Main ZCash pool is eu1-zcash.flypool.org:3333
13:12:44:488   7c0   OpenCL platform: Intel(R) OpenCL
13:12:44:488   7c0   OpenCL platform: AMD Accelerated Parallel Processing
13:12:44:519   7c0   OpenCL initializing...

13:12:44:519   7c0   AMD Cards available: 1
13:12:44:519   7c0   GPU #0: Ellesmere, 4096 MB available, 32 compute units
13:12:44:519   7c0   POOL version
13:12:44:519   7c0   b315
13:12:44:519   7c0   Platform: Windows
13:12:46:127   7c0   start building OpenCL program for GPU 0...