Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 22 Vendégek van a témában

Secur

Szaiasztok! Bizonyára minden nap elhangzik, de ... milyen videókártyát vegyek ami ár-érték arányban magasan teljesít? A pénztárca szűkös, kb. 1 videókártyát tudok venni egyelőre vaygy 2-t. Hallottam, hogy eléggé ki is van fogyva mindenki a kártyákból, de mégis mit ajánlanátok? Esetleg használt, garanciás kártya?

Randalph

Sziasztok!

Van egy 2 kártyás rigem, (2x1060) amiben az egyik kevesebbel hashel. ETH-t bányászok, az egyik 18-19 körül hoz, a másik 21-22 körül. +585-öt húztam a ramokon, Power limit 85% mindkettőnél.
Az egyik 72-73 fokig melegszik fel, a másik 69 fölé még nem nagyon ment.
Mindkettő ugyanolyan, MSI Aero 1060GTX 3GB. Samsung ramosak.
Hálás lennék valami tippért.

Üdv

Nero

hardeverapro televan mar kartyaval, hosszutavra 1060,1070 inkabb, de ha keves a penz akkor jok 470esek is meg.

Idézetet írta: Secur Dátum július 21, 2017, 10:27:01 DÉLUTÁN
Szaiasztok! Bizonyára minden nap elhangzik, de ... milyen videókártyát vegyek ami ár-érték arányban magasan teljesít? A pénztárca szűkös, kb. 1 videókártyát tudok venni egyelőre vaygy 2-t. Hallottam, hogy eléggé ki is van fogyva mindenki a kártyákból, de mégis mit ajánlanátok? Esetleg használt, garanciás kártya?
egy azonosítás nélkül is elég jól használható cointőzsde: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=nero2000

Xtonv6

Sziasztok! Légyszives linkeljétek már be azt a fából készült bányagép keretet mert sehol nem találom. Vegánnál tudom fent volt valamelyik videója alatt nem emlékszem melyiken.
Köszönöm!

sankoran

Idézetet írta: Xtonv6 Dátum július 22, 2017, 09:29:26 DÉLELŐTT
Sziasztok! Légyszives linkeljétek már be azt a fából készült bányagép keretet mert sehol nem találom. Vegánnál tudom fent volt valamelyik videója alatt nem emlékszem melyiken.
Köszönöm!
Szia!

Melyiket? Mert van pár.. de ha a megfelelő topikot nézed találhatsz párat. https://www.kriptopenz.info/forum/index.php?topic=16.msg587#msg587

Xtonv6

Köszönöm a gyors válaszod! Tényleg szétnézhettem volna jobban is.

kutyamixi

Idézetet írta: Randalph Dátum július 21, 2017, 11:25:51 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Van egy 2 kártyás rigem, (2x1060) amiben az egyik kevesebbel hashel. ETH-t bányászok, az egyik 18-19 körül hoz, a másik 21-22 körül. +585-öt húztam a ramokon, Power limit 85% mindkettőnél.
Az egyik 72-73 fokig melegszik fel, a másik 69 fölé még nem nagyon ment.
Mindkettő ugyanolyan, MSI Aero 1060GTX 3GB. Samsung ramosak.
Hálás lennék valami tippért.

Üdv
Csákány,nekem is 1060-asaim vannak,csak 6gb-osak,azoknál én a powert 65-75-re állítottam,íigy egyik sem megy fel 60c fölé,a ramok 700-750-re vannak beállítva,így 24mhs körül megy mind a 6 kártya és 530w-ot fogyasztanak rendszerrel együtt.

kutyamixi

Viszont nekem egy olyan kérdésem lenne,miért lehet az,hogy napközben a reported és az avarage hash a grafikonon szépen egyenesen halad szinte egy vonalba,éjszaka viszont a reported ugrál egy kicsit és reggelre a fogyasztás is megnő kb.10 wattal,ilyenkor ujra indítom a minert és megy megint szépen.Köszönöm a válaszokat.

Randalph

Idézetet írta: kutyamixi Dátum július 22, 2017, 11:31:11 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Randalph Dátum július 21, 2017, 11:25:51 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Van egy 2 kártyás rigem, (2x1060) amiben az egyik kevesebbel hashel. ETH-t bányászok, az egyik 18-19 körül hoz, a másik 21-22 körül. +585-öt húztam a ramokon, Power limit 85% mindkettőnél.
Az egyik 72-73 fokig melegszik fel, a másik 69 fölé még nem nagyon ment.
Mindkettő ugyanolyan, MSI Aero 1060GTX 3GB. Samsung ramosak.
Hálás lennék valami tippért.

Üdv
Csákány,nekem is 1060-asaim vannak,csak 6gb-osak,azoknál én a powert 65-75-re állítottam,íigy egyik sem megy fel 60c fölé,a ramok 700-750-re vannak beállítva,így 24mhs körül megy mind a 6 kártya és 530w-ot fogyasztanak rendszerrel együtt.

Köszönöm a tippet, power limitet 65%-ra állítottam, és a termelés nem csökkent valóban. Viszont a két kártya közötti hasrate különbség nem oldódott meg. Az egyik még mindig 19 körül hashel, a másik pedig 23-at. Lehet, ha kiteszem őket riserre, megoldódna a gond? Mert most alaplapban vannak.
Na holnap megpróbálom ezt.

Üdv

Bob

Idézetet írta: Aliara Dátum július 21, 2017, 08:19:59 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Próbálok tömören a lènyeget. Nincs hdmi csatlakozó a kèpernyőmhöz, teamviewer valamiert nem hajlandó csatlakozni, szóval marad az alaplapi vga amit ugye a kártya lekapcsol. Megtudom akadályozni valahogy a lekapcsolást?
Az alaplap biosában beállítható.

kutyamixi

Randalph:próbáld meg riserrel,szerintem jobb lessz,+ claymore 9.7-et használj/ha nem az lenne/ +,ha már oc-zol,a memót is följebb húzhatod szerintem,mondjuk kezdve a kevesebbel hesselővel.

Roller

Sziasztok srácok!


Már régebben írtam be azzal kapcsolatosan, hogy leáll a rendszer alkalmanként, majd újraindul és megy így tovább.


Amíg 2 kártya volt a rigben, addig párszor újra indult,de aztán helyreálltak a dolgok.


Most, hogy 3 káryta van a rigben, naponta egyszer újraindul. Nem nagyon zavaró a probléma csak már nem tudok mit kitalálni, hiszen már túl vagyok az összes szoftveres troubleshootingon. Szerintetek lehet ez alaplaphiba?

Tadam

Sziasztok,

Van itthon egy régi használaton kívüli gépem.
(corsair vx450, E7500, gigabyte GA-Ep45-UD3P, 2x2gb Kingmax 1066 memória)
Mivel nem használom semmire, ezért gondoltam rá, hogy elkezdek rajta bányászni.
Egyszer volt nálam egy hétvégére egy izmos gép, 1080-sal, azon nicehash segítségével bányásztam egy hétvégét, szóval egy ici-pici tapasztalatom van.
Szóval az lenne a kérdésem, hogy milyen videókártyát vegyek a gépbe?

Köszi! :)

husosfagyi

Bármilyet, amit meg tudsz venni, csak a táp bírja el őket. Ha meg akarod tölteni mindegyik pci express slotot és nem akarsz másik tápot a gépbe, akkor valami keveset fogyasztó kártyákat kell tenned a gépbe. Nálam rx560-asok vannak, darabonként 55 wattot esznek.

CsontosLacika

sziasztok

Az asztali gépemen újrahúztam a wint. Felpakoltam minden drivert. 2db gtx 1070-es van és az ewbf miner el sem indul, a claymore meg csak 2-vel hessel.
Virtuális memóriát beállítottam. Mit hagyhattam ki?

Köszi

AttilaGB

#2895
Idézetet írta: CsontosLacika Dátum július 24, 2017, 12:40:02 DÉLELŐTT
sziasztok

Az asztali gépemen újrahúztam a wint. Felpakoltam minden drivert. 2db gtx 1070-es van és az ewbf miner el sem indul, a claymore meg csak 2-vel hessel.
Virtuális memóriát beállítottam. Mit hagyhattam ki?

Köszi

Win update?
You need to make sure you have windows 10 with patch level up to v1703 or higher

CsontosLacika

Idézetet írta: AttilaGB Dátum július 24, 2017, 01:48:16 DÉLELŐTT
Idézetet írta: CsontosLacika Dátum július 24, 2017, 12:40:02 DÉLELŐTT
sziasztok

Az asztali gépemen újrahúztam a wint. Felpakoltam minden drivert. 2db gtx 1070-es van és az ewbf miner el sem indul, a claymore meg csak 2-vel hessel.
Virtuális memóriát beállítottam. Mit hagyhattam ki?

Köszi

Win update?
You need to make sure you have windows 10 with patch level up to v1703 or higher

Köszönöm, sikerült megoldani. 376.33-as driver.

zgman

Sziasztok 5 kártyávan jól megy 6 kártyával akadozik majd lefagy a gép (vegyes 570-esek)
Mit javasoltok? (memória megnövelve gen1 beállítva)

KaBummmm

Sziasztok!

Épp egy bányagép beüzemelésén dolgozunk. Egy MSI B250 GAMING PRO CARBON alaplapot vettünk hozzá, mert pár helyen láttuk feltüntetve a 6 GPU-t elbíró alaplapok között. Ezzel szemben, mi 3-nál több GPU-t nem tudunk felismertetni vele.

Tudnátok segíteni, hogy merre induljunk? Vagy sikerült rossz alaplapot venni? :D

Üdv.:
KaBummmm

Randalph

Idézetet írta: zgman Dátum július 25, 2017, 08:01:06 DÉLUTÁN
Sziasztok 5 kártyávan jól megy 6 kártyával akadozik majd lefagy a gép (vegyes 570-esek)
Mit javasoltok? (memória megnövelve gen1 beállítva)

Szia!

Csak egy ötlet, hogy kiszűrd, hogy biztosan nem a kártya a hibás? Bármelyik kártyát teszed 6.-nak, akkor is fagy?

Üdv