Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 41 Vendégek van a témában

drizzt_do_urden

olvass utana az alaplapnak hogy egyszerre tudja-e hasznalni mind az osszes x16 os slotot vagy csak kulon kulon. nem emlekszem hogy mit mondtal a GEN 1 -et beallitottad a biosba? kikapcsoltad az alaplapi video kartyad?

phpman

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 15, 2016, 06:45:12 DÉLUTÁN
olvass utana az alaplapnak hogy egyszerre tudja-e hasznalni mind az osszes x16 os slotot vagy csak kulon kulon. nem emlekszem hogy mit mondtal a GEN 1 -et beallitottad a biosba? kikapcsoltad az alaplapi video kartyad?

Probáltam Gen1-be tenni Gen2-be de semmi hatás. 2 sor van ahol lehet Gent állítani PCIe2 és PCIe5 gondolom én itt ez az alaplapon lévő 16x slotnak a sora bár nekem 3db 16x slot van rajta. Gondolom hogy kezeli mert eleinte ment mind így ahogy most is van 5riser-en egy a lapba dugva. És ha a 3 1xbe van riser és direktbe a 16x-be a kártya akkor is ez a helyzet. Azt nem tudom mitől lett baja. Igaz utánna már állítgattam ezt azt de volt boisz default is és friss telepítés töbféle driver. Ezért is fordultam ide hogy hátha valaki rávilágít valami olyanra ami elkerülte a figyelmemet.

UI: Anno mikor megvetttem a lapot és nem volt riserem csak 3 kártya volt a lapba dugva szükösen voltak de ment gond nélkül.

sebajtóbiás

Nekem akkor volt ilyen, hogy 300-on maradt a MEMCLK, amikor a 6. kártyát beraktam a meglévő 5 mellé. De azt hiszem, csak rebootoltam, aztán az Afterburnerben beállítottam valamilyen custom GPU és MEM clock értéket, és Apply-t nyomtam, hogy állítsa azt be minden kártyára és el is kezdett működni rögtön.

kidface

Idézetet írta: phpman Dátum december 15, 2016, 07:47:33 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 15, 2016, 06:45:12 DÉLUTÁN
olvass utana az alaplapnak hogy egyszerre tudja-e hasznalni mind az osszes x16 os slotot vagy csak kulon kulon. nem emlekszem hogy mit mondtal a GEN 1 -et beallitottad a biosba? kikapcsoltad az alaplapi video kartyad?

Probáltam Gen1-be tenni Gen2-be de semmi hatás. 2 sor van ahol lehet Gent állítani PCIe2 és PCIe5 gondolom én itt ez az alaplapon lévő 16x slotnak a sora bár nekem 3db 16x slot van rajta. Gondolom hogy kezeli mert eleinte ment mind így ahogy most is van 5riser-en egy a lapba dugva. És ha a 3 1xbe van riser és direktbe a 16x-be a kártya akkor is ez a helyzet. Azt nem tudom mitől lett baja. Igaz utánna már állítgattam ezt azt de volt boisz default is és friss telepítés töbféle driver. Ezért is fordultam ide hogy hátha valaki rávilágít valami olyanra ami elkerülte a figyelmemet.

UI: Anno mikor megvetttem a lapot és nem volt riserem csak 3 kártya volt a lapba dugva szükösen voltak de ment gond nélkül.

Próbáltad a DDU-val letorolni a drivert és ujratelepitesnel csak a drivert telepíteni Wattman nélkül??

DrPascal

Idézetet írta: kidface Dátum december 15, 2016, 07:59:36 DÉLUTÁN
Idézetet írta: phpman Dátum december 15, 2016, 07:47:33 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 15, 2016, 06:45:12 DÉLUTÁN
olvass utana az alaplapnak hogy egyszerre tudja-e hasznalni mind az osszes x16 os slotot vagy csak kulon kulon. nem emlekszem hogy mit mondtal a GEN 1 -et beallitottad a biosba? kikapcsoltad az alaplapi video kartyad?

Probáltam Gen1-be tenni Gen2-be de semmi hatás. 2 sor van ahol lehet Gent állítani PCIe2 és PCIe5 gondolom én itt ez az alaplapon lévő 16x slotnak a sora bár nekem 3db 16x slot van rajta. Gondolom hogy kezeli mert eleinte ment mind így ahogy most is van 5riser-en egy a lapba dugva. És ha a 3 1xbe van riser és direktbe a 16x-be a kártya akkor is ez a helyzet. Azt nem tudom mitől lett baja. Igaz utánna már állítgattam ezt azt de volt boisz default is és friss telepítés töbféle driver. Ezért is fordultam ide hogy hátha valaki rávilágít valami olyanra ami elkerülte a figyelmemet.

UI: Anno mikor megvetttem a lapot és nem volt riserem csak 3 kártya volt a lapba dugva szükösen voltak de ment gond nélkül.

Próbáltad a DDU-val letorolni a drivert és ujratelepitesnel csak a drivert telepíteni Wattman nélkül??

A bios-ban van multi monitor opció, az ki van kapcsolva? Az, hogy Gen1 vag Gen2 mindegy, a Gen3 nem faca.

drizzt_do_urden

valami allitasi hiba szerintem is BIOS -ba vagy akar a driverek. en ilyenkor tudod mit csinalok? FORMAT :)))

raffiakötö

Ti a windows frissítéseket kikapcsoljátok? tegnap befirssült a windows 10, és már nem akart újraindulni 3 kártyával, csak bios reset, és alaplapi vga-val... Újrakapoklás lesz a sorsa...

kidface

Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 16, 2016, 08:21:53 DÉLELŐTT
Ti a windows frissítéseket kikapcsoljátok? tegnap befirssült a windows 10, és már nem akart újraindulni 3 kártyával, csak bios reset, és alaplapi vga-val... Újrakapoklás lesz a sorsa...

Windows Update tiltás az első lépések között van

phpman

Na lehet hogy kiderült mi a gond reggel az 1ik kártya gondolt egyet es füstött lövelt. A gép megy tovább 5kártyával és megszünt a gyenge hash. Ami furcsa nekem hogy nem az szállt el ami 16x portba van dugva hanem egy 1xsoltba rakott. Vajon ez garanciába vissza mehet? Nem volt a biosz modolva rajta.

bacsoka

Idézetet írta: phpman Dátum december 16, 2016, 09:08:24 DÉLELŐTT
Na lehet hogy kiderült mi a gond reggel az 1ik kártya gondolt egyet es füstött lövelt. A gép megy tovább 5kártyával és megszünt a gyenge hash. Ami furcsa nekem hogy nem az szállt el ami 16x portba van dugva hanem egy 1xsoltba rakott. Vajon ez garanciába vissza mehet? Nem volt a biosz modolva rajta.
Uhhh. Az szép baleset. lehet, hogy a riser csinált valami gebaszt? Végül is veszteni valód nincs, küld vissza aztán legfeljebb elhajtanak. A risert azért nézd meg.

drizzt_do_urden

ki kell csereljek garanciaba. nekem mar 3 -at csereltek ezert. egyszeruen gyengebb a kartya meghal. szerintem ok is tudjak milyen szart adnak el :))

en a windows updatet nem kapcsolom ki. eddig meg nem volt bajom vele. neha ujbol indulnak de megy tovabb az elet!

phpman

Idézetet írta: bacsoka Dátum december 16, 2016, 09:13:21 DÉLELŐTT
Idézetet írta: phpman Dátum december 16, 2016, 09:08:24 DÉLELŐTT
Na lehet hogy kiderült mi a gond reggel az 1ik kártya gondolt egyet es füstött lövelt. A gép megy tovább 5kártyával és megszünt a gyenge hash. Ami furcsa nekem hogy nem az szállt el ami 16x portba van dugva hanem egy 1xsoltba rakott. Vajon ez garanciába vissza mehet? Nem volt a biosz modolva rajta.
Uhhh. Az szép baleset. lehet, hogy a riser csinált valami gebaszt? Végül is veszteni valód nincs, küld vissza aztán legfeljebb elhajtanak. A risert azért nézd meg.
Igy nem látszik semmi a riseren külsőleg. A kártyán viszont igen.

phpman

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 16, 2016, 09:24:08 DÉLELŐTT
ki kell csereljek garanciaba. nekem mar 3 -at csereltek ezert. egyszeruen gyengebb a kartya meghal. szerintem ok is tudjak milyen szart adnak el :))

en a windows updatet nem kapcsolom ki. eddig meg nem volt bajom vele. neha ujbol indulnak de megy tovabb az elet!

Jaja vissza küldöm és majd kiderül mit szólnak hozzá.

drizzt_do_urden

RIP!!!

egy perc nema csendet kerek !!!


:)))))))))))))))))))))

bacsoka

Idézetet írta: phpman Dátum december 16, 2016, 09:27:57 DÉLELŐTT
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 16, 2016, 09:24:08 DÉLELŐTT
ki kell csereljek garanciaba. nekem mar 3 -at csereltek ezert. egyszeruen gyengebb a kartya meghal. szerintem ok is tudjak milyen szart adnak el :))

en a windows updatet nem kapcsolom ki. eddig meg nem volt bajom vele. neha ujbol indulnak de megy tovabb az elet!

Jaja vissza küldöm és majd kiderül mit szólnak hozzá.
No a végén csak a kártya szart oda! :) Kíváncsi leszek, hogy egy másik kártyával is megmarad e a jelenség!

drizzt_do_urden

nem marad meg szerintem. nekem is volt egy saphire 480 -m amelyik jol hashelt egyedul de ha melleje tettem egy masikat mar fagyott ki. nalam nem hashpower eses volt hanem egyszeruen allt le. aztan vosszakuldtem mind a kettot mert nem tudtam kikobozni melyik a rossz. benne voltam a 30 nap idobe igy visszaadtaka penzem es vettem masokat helyettuk.

phpman

Idézetet írta: bacsoka Dátum december 16, 2016, 09:30:30 DÉLELŐTT
Idézetet írta: phpman Dátum december 16, 2016, 09:27:57 DÉLELŐTT
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 16, 2016, 09:24:08 DÉLELŐTT
ki kell csereljek garanciaba. nekem mar 3 -at csereltek ezert. egyszeruen gyengebb a kartya meghal. szerintem ok is tudjak milyen szart adnak el :))

en a windows updatet nem kapcsolom ki. eddig meg nem volt bajom vele. neha ujbol indulnak de megy tovabb az elet!

Jaja vissza küldöm és majd kiderül mit szólnak hozzá.
No a végén csak a kártya szart oda! :) Kíváncsi leszek, hogy egy másik kártyával is megmarad e a jelenség!

Én is kíváncsi leszek. Nem tudom a risert hogy lehet tesztelni úgy hogy ha esetleg az nyírta ki akkor más karit ne vágjon haza. Már jön egy új alaplap is egy új rignek. Most ez megy rendesen 5csákánnyal.

drizzt_do_urden

nezd meg a tranzisztorokat hogy meg vannak-e puposodva esetleg hasadva? ha igen akkor dobhatod el.

phpman

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 16, 2016, 10:00:38 DÉLELŐTT
nezd meg a tranzisztorokat hogy meg vannak-e puposodva esetleg hasadva? ha igen akkor dobhatod el.
Mondom külsőleg semmi baja. Az elején volt egy olyan riserem hogy amikor bekapcsoltam rögtön eldurrant rajta egy kondi. Gondolom gyárilag fordítva lehetett beforrasztva akkor szokott ilyet csinálni, de ki lett forrasztva cserélve egy új kondira és működik azóta gond nélkül.

drizzt_do_urden