Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 26 Vendégek van a témában

otwald

#3620
Tapasztalatokra lennék kiváncsi RX-470 ügybe. Első kártyám rx-470 4Gb (hynix), bios mod nélkül afterburnerrel kb 22,5 MH/s-re sikerült belőnöm. A második kártyám szintén rx-470 de már 8Gb (micron) azt bios mod nélkül az istenért se tudom 20,5 MH/s fölé nyomni. Mindkét kártyát ugyan abba a slotba teszteltem külön-külön. A kérdés a következő: másnál is gyengébben teljesit a 8 gigás mint a 4 gigás? Vagy a driverrel kell trükközni? Ráadásul 10 °C magasabban megy ugyan azon ventilátor beállitáson. Ti miket tapasztaltatok?

willow

Idézetet írta: otwald Dátum december 09, 2017, 10:46:22 DÉLELŐTT
Tapasztalatokra lennék kiváncsi RX-470 ügybe. Első kártyám rx-470 4Gb (hynix), bios mod nélkül afterburnerrel kb 22,5 MH/s-re sikerült belőnöm. A második kártyám szintén rx-470 de már 8Gb (micron) azt bios mod nélkül az istenért se tudom 20,5 MH/s fölé nyomnom. Mindkét kártyát ugyan abba a slotba teszteltem külön-külön. A kérdés a következő: másnál is gyengébben teljesit a 8 gigás mint a 4 gigás? Vagy a driverrel kell trükközni? Ráadásul 10 °C magasabban megy ugyan azon ventilátor beállitáson. Ti miket tapasztaltatok?


Valahol olvastam, hogy a 4 gigás jobb bányászatra.

ditibo

Idézetet írta: willow Dátum december 09, 2017, 10:52:09 DÉLELŐTT
Idézetet írta: otwald Dátum december 09, 2017, 10:46:22 DÉLELŐTT
Tapasztalatokra lennék kiváncsi RX-470 ügybe. Első kártyám rx-470 4Gb (hynix), bios mod nélkül afterburnerrel kb 22,5 MH/s-re sikerült belőnöm. A második kártyám szintén rx-470 de már 8Gb (micron) azt bios mod nélkül az istenért se tudom 20,5 MH/s fölé nyomnom. Mindkét kártyát ugyan abba a slotba teszteltem külön-külön. A kérdés a következő: másnál is gyengébben teljesit a 8 gigás mint a 4 gigás? Vagy a driverrel kell trükközni? Ráadásul 10 °C magasabban megy ugyan azon ventilátor beállitáson. Ti miket tapasztaltatok?


Valahol olvastam, hogy a 4 gigás jobb bányászatra.
Sztem is jobb a 4 gigás. Azt hiszem ezt mondta a Vegán is valamelyik videójában

otwald

#3623
és az 570-580-asakkal mi a helyzet? ott melyik a jobb? 4 vagy 8 giga?

kryptoman

BTC küldésekor melyik Exchange-nél legalacsonyabb a fee??

a Cryptopia az horror

willow


willow

Idézetet írta: kryptoman Dátum december 10, 2017, 09:08:16 DÉLELŐTT
BTC küldésekor melyik Exchange-nél legalacsonyabb a fee??

a Cryptopia az horror


Hova akarod küldeni a btc-t?

kryptoman


willow

Idézetet írta: kryptoman Dátum december 10, 2017, 11:59:49 DÉLELŐTT
Idézetet írta: willow Dátum december 10, 2017, 11:49:23 DÉLELŐTT
Idézetet írta: kryptoman Dátum december 10, 2017, 09:08:16 DÉLELŐTT
BTC küldésekor melyik Exchange-nél legalacsonyabb a fee??

a Cryptopia az horror


Hova akarod küldeni a btc-t?

a cryptopay-re


OK. Kicsit macerásabb, de olcsóbb megoldás. Btc-ért veszel ltc-t. De nézd meg, hogy van-e a cryptopay-on ltc. Átküldöd ltc-ben. Minimális a költség. Majd ott eladod, és újra van btc-d.
Szerintem igy sokkal olcsóbban jössz ki.

pedro1402

Sziasztok!

Kezdő vagyok, kéne egykis segítség! Vagyis inkább kettő :)

1, A Claymore's Dual ETH + DCR/SC/LBC/PASC GPU Miner v10.0    programmal próbálok az ETH mellé pascalt is bányászni, de a pascal-os "share"-ek sorra mind elutasítottak "rejected"
A Siacoint is próbáltam DCR-nek beállítani, úgy sem ment... Mi lehet a gond?
https://ibb.co/gOKjVG

2, Van egy Gigabyte Aorus RX580 8gb Hynix grafkártyám, de nem találok rá működő BIOS mod-ot, és a timing megváltoztatásában sem vagyok biztos... Ebben is kérném a segítségeteket!
https://ibb.co/k6JNHw

Előre is köszönöm a segítséget!

.bat

Idézetet írta: pedro1402 Dátum december 10, 2017, 12:31:03 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Kezdő vagyok, kéne egykis segítség! Vagyis inkább kettő :)

1, A Claymore's Dual ETH + DCR/SC/LBC/PASC GPU Miner v10.0    programmal próbálok az ETH mellé pascalt is bányászni, de a pascal-os "share"-ek sorra mind elutasítottak "rejected"
A Siacoint is próbáltam DCR-nek beállítani, úgy sem ment... Mi lehet a gond?
https://ibb.co/gOKjVG

2, Van egy Gigabyte Aorus RX580 8gb Hynix grafkártyám, de nem találok rá működő BIOS mod-ot, és a timing megváltoztatásában sem vagyok biztos... Ebben is kérném a segítségeteket!
https://ibb.co/k6JNHw

Előre is köszönöm a segítséget!

a .bat ba próbáld ennek fényében
EthDcrMiner64.exe -epool eth-eu1.nanopool.org:9999 -ewal 0xf2064b280bc70cf379bfded4bc3e66487dc378e5.01/bit@gmail.com -epsw x -dcoin pasc -dpool pasc-eu1.nanopool.org:15555 -dwal 86646.0848b1f30dbcefcc.01/bi@gmail.com -dpsw x -ftime 10


ezzel mennie kell.
aztán a termelt pascal mennyiségét csökkentened kell
de először induljon el :D

ozsvathl

Sziasztok!

Építem a sokadik rigemet, de ilyen problémával még nem talalálkoztam. Eddig vagy 1250w-es chieftec tápot vagy kettő fps 700w-os tápot kötöttem össze egy righez. Amikor 2 tápot kötök össze az egyiket alapra rakom + 2 kártya a másik tápra pedig a maradék 4 kártyát szoktam rakni. Ilyenkor rövidre zárom a 4 kártyás tápot hogy folyamatosan áram alatt legyen (mert ugye nem csatlakozik alaplaphoz, mert már a másik rajta van). Na most ugyanezt a rövidrezárois trükköt vettem be csak 2 700w-os kolink tápnál. A rövidre zárt táp kb mindig 10-15 perc után egyszerűen leállt (nem túlterhelés mert 2 kártyával is leállt). Gyors berohantam vettem egy kicsi eszközt ami elvileg direkt erre van (nem tudom mi neve) a lényege hogy az alaplapi tápból 4 pin-t kötsz bele a másik tápból pedig azt ATX-et. Igyis kikapcsol az a táp 10-15 perc után. Kollégák azt ajánlották hogy vegyek egy kolink 850w moduláris kiadást mert az nem kapcsol le ilyen megoldás esetén. Valaki más megoldás? Feleslegesen nem dobnék ki 23e ft.

Köszi

otwald

Idézetet írta: pedro1402 Dátum december 10, 2017, 12:31:03 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Kezdő vagyok, kéne egykis segítség! Vagyis inkább kettő :)

1, -----------------

2, Van egy Gigabyte Aorus RX580 8gb Hynix grafkártyám, de nem találok rá működő BIOS mod-ot, és a timing megváltoztatásában sem vagyok biztos... Ebben is kérném a segítségeteket!
https://ibb.co/k6JNHw

Előre is köszönöm a segítséget!


https://www.youtube.com/watch?v=6AQHWwP4a2E



nnorbi

Idézetet írta: ozsvathl Dátum december 10, 2017, 06:57:58 DÉLUTÁN
Sziasztok!A rövidre zárt táp kb mindig 10-15 perc után egyszerűen leállt
Szia!
Próbáltad a leállós tápot kötni az alaplapra és a másikat zárni rövidre?

willow

Idézetet írta: ozsvathl Dátum december 10, 2017, 06:57:58 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Építem a sokadik rigemet, de ilyen problémával még nem talalálkoztam. Eddig vagy 1250w-es chieftec tápot vagy kettő fps 700w-os tápot kötöttem össze egy righez. Amikor 2 tápot kötök össze az egyiket alapra rakom + 2 kártya a másik tápra pedig a maradék 4 kártyát szoktam rakni. Ilyenkor rövidre zárom a 4 kártyás tápot hogy folyamatosan áram alatt legyen (mert ugye nem csatlakozik alaplaphoz, mert már a másik rajta van). Na most ugyanezt a rövidrezárois trükköt vettem be csak 2 700w-os kolink tápnál. A rövidre zárt táp kb mindig 10-15 perc után egyszerűen leállt (nem túlterhelés mert 2 kártyával is leállt). Gyors berohantam vettem egy kicsi eszközt ami elvileg direkt erre van (nem tudom mi neve) a lényege hogy az alaplapi tápból 4 pin-t kötsz bele a másik tápból pedig azt ATX-et. Igyis kikapcsol az a táp 10-15 perc után. Kollégák azt ajánlották hogy vegyek egy kolink 850w moduláris kiadást mert az nem kapcsol le ilyen megoldás esetén. Valaki más megoldás? Feleslegesen nem dobnék ki 23e ft.

Köszi


Nézz körül a kinál topikban. Van eladó tápközösitőm. 1-2 hónapig használtam gond nélkül. Eladom, mert feleslegessé vált.

ozsvathl

Idézetet írta: willow Dátum december 10, 2017, 08:48:04 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ozsvathl Dátum december 10, 2017, 06:57:58 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Építem a sokadik rigemet, de ilyen problémával még nem talalálkoztam. Eddig vagy 1250w-es chieftec tápot vagy kettő fps 700w-os tápot kötöttem össze egy righez. Amikor 2 tápot kötök össze az egyiket alapra rakom + 2 kártya a másik tápra pedig a maradék 4 kártyát szoktam rakni. Ilyenkor rövidre zárom a 4 kártyás tápot hogy folyamatosan áram alatt legyen (mert ugye nem csatlakozik alaplaphoz, mert már a másik rajta van). Na most ugyanezt a rövidrezárois trükköt vettem be csak 2 700w-os kolink tápnál. A rövidre zárt táp kb mindig 10-15 perc után egyszerűen leállt (nem túlterhelés mert 2 kártyával is leállt). Gyors berohantam vettem egy kicsi eszközt ami elvileg direkt erre van (nem tudom mi neve) a lényege hogy az alaplapi tápból 4 pin-t kötsz bele a másik tápból pedig azt ATX-et. Igyis kikapcsol az a táp 10-15 perc után. Kollégák azt ajánlották hogy vegyek egy kolink 850w moduláris kiadást mert az nem kapcsol le ilyen megoldás esetén. Valaki más megoldás? Feleslegesen nem dobnék ki 23e ft.

Köszi


Nézz körül a kinál topikban. Van eladó tápközösitőm. 1-2 hónapig használtam gond nélkül. Eladom, mert feleslegessé vált.

Köszi, megnezem.

ozsvathl

Idézetet írta: nnorbi Dátum december 10, 2017, 07:10:59 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ozsvathl Dátum december 10, 2017, 06:57:58 DÉLUTÁN
Sziasztok!A rövidre zárt táp kb mindig 10-15 perc után egyszerűen leállt
Szia!
Próbáltad a leállós tápot kötni az alaplapra és a másikat zárni rövidre?

Meg nem, nekem is most jutott eszembe, holnap raprobalok

pedro1402

Idézetet írta: otwald Dátum december 10, 2017, 07:01:30 DÉLUTÁN
Idézetet írta: pedro1402 Dátum december 10, 2017, 12:31:03 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Kezdő vagyok, kéne egykis segítség! Vagyis inkább kettő :)

1, -----------------

2, Van egy Gigabyte Aorus RX580 8gb Hynix grafkártyám, de nem találok rá működő BIOS mod-ot, és a timing megváltoztatásában sem vagyok biztos... Ebben is kérném a segítségeteket!
https://ibb.co/k6JNHw

Előre is köszönöm a segítséget!


https://www.youtube.com/watch?v=6AQHWwP4a2E

otwald, köszönöm a reakciót!
Többször is megnéztem ezt a videót, de az én kártyám BIOS-a kicsit más, ennél van 0:2250-es timing érték is (talán azért, mert más a memóriája?)
Oda mit másoljak be?

 

LsL

sziasztok, van itt valaki aki mar vett coint, valton kivul, mondjuk forumon lat elado coint, es megvenne... mivel meg soh anem csinaltam, es hogy ne legyen szopo, szerintetek hogyan? egyaltalan erdemes?

ozsvathl

Idézetet írta: LsL Dátum december 10, 2017, 11:43:20 DÉLUTÁN
sziasztok, van itt valaki aki mar vett coint, valton kivul, mondjuk forumon lat elado coint, es megvenne... mivel meg soh anem csinaltam, es hogy ne legyen szopo, szerintetek hogyan? egyaltalan erdemes?

www.localbitcoins.com ?