Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 26 Vendégek van a témában

Til

Idézetet írta: Sfintu Dátum január 14, 2018, 10:45:29 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Egy teszt-RIG összerakásán fáradozom, amin kipróbálhatok mindent, hogy ne álljon a többi csákány. Sajnos ott akadtam el, hogy vettem 2 db használt, de garanciás VGA-t, GTX 1060 és 1070.

Beállítottam mindent a gépen amitől miner lehet, utána rádugom az új VGA-t és a bekapcsolás után a vinyó felpörög,a  VGA venti is, de már nem csippan a hangszóró, nem jut el a BIOS-ig sem. Mindkét kártyával ua. a helyzet. Nem próbáltam még a működő rigből kivett kártyával, mert úgy sejtem valahol BIOS/ALAPLAPI probléma lehet. Az alaplap gyártója honlapján nincs WIN10-es támogatás DRIVER ügyben, de találtam máshol ami szerint használhatnám (2009-es frissítés).
Alaplap: Gigabyte GA-VM 900M
DDR2 2GB


RISER nélkül, illetve DUÁL táppal is próbálkoztam, eddig semmi változás.
Ha nincsen benne az új VGA, akkor minden ok, elindul a windows.

Ti merre keresnétek a hibát?
Ha biztos,hogy a videókártyák működnek, akkor én a régi alaplapra gondolnék és az azon levő elavult biosra.
Nem néztem utána milyen régi a lap, de a ddr2-ből ítélve nem mai darab.
C:\> del c:\command.com

trektomy

Szia nem mai lap. Nézd meg kondikat nincs-e valamelyik felpúposodva, nálam az okozott ilyen hibát.


Idézetet írta: Sfintu Dátum január 14, 2018, 10:45:29 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Egy teszt-RIG összerakásán fáradozom, amin kipróbálhatok mindent, hogy ne álljon a többi csákány. Sajnos ott akadtam el, hogy vettem 2 db használt, de garanciás VGA-t, GTX 1060 és 1070.

Beállítottam mindent a gépen amitől miner lehet, utána rádugom az új VGA-t és a bekapcsolás után a vinyó felpörög,a  VGA venti is, de már nem csippan a hangszóró, nem jut el a BIOS-ig sem. Mindkét kártyával ua. a helyzet. Nem próbáltam még a működő rigből kivett kártyával, mert úgy sejtem valahol BIOS/ALAPLAPI probléma lehet. Az alaplap gyártója honlapján nincs WIN10-es támogatás DRIVER ügyben, de találtam máshol ami szerint használhatnám (2009-es frissítés).
Alaplap: Gigabyte GA-VM 900M
DDR2 2GB


RISER nélkül, illetve DUÁL táppal is próbálkoztam, eddig semmi változás.
Ha nincsen benne az új VGA, akkor minden ok, elindul a windows.

Ti merre keresnétek a hibát?

trektomy

Sziasztok

Lenne egyik nagykeremben nVidia Quadro 4000 (2048 MB) videókártya 36+ fa áron érdemes lehet vele bányászni?
Van valakinek tapasztalat vele mit lehet belőle kihozni?

Köszi
RÉSZLETES SPECIFIKÁCIÓ
CSATOLÓ: PCIe x16
MEMÓRIA MÉRET:2048 MB
MEMÓRIA TÍPUS:GDDR5
MAXIMÁLIS FELBONTÁS:2560x1600
CHIPSET:QuadroMEMÓRIA
SÁVSZÉLESSÉGE:89 GB/s
MEMÓRIA ÓRAJELE:2800 MHz
MEMÓRIA INTERFÉSZ:256 bit
DVI-D KIMENET:1 dbDISPLAYPORT
KIMENET:2 db
HŰTÉS:aktív
OPENGL TÁMOGATÁS:4.4
DIRECTX TÁMOGATÁS:11
EXTRA TÁPCSATLAKOZÁS SZÜKSÉGES:6 pin
SÚLY:0.8 kg
GARANCIA:6 hónap jótállás

Sfintu

Szia!
nincs egyik kondi sem felpúposodva.
Rendeltem máik alaplapot, remélem az megoldja a problémát.
Még a BIOS frissítést van hátra, ha már úgy is mindegy ennek...

Köszönöm az infót.

Idézetet írta: trektomy Dátum január 15, 2018, 08:02:10 DÉLELŐTT
Szia nem mai lap. Nézd meg kondikat nincs-e valamelyik felpúposodva, nálam az okozott ilyen hibát.


Idézetet írta: Sfintu Dátum január 14, 2018, 10:45:29 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Egy teszt-RIG összerakásán fáradozom, amin kipróbálhatok mindent, hogy ne álljon a többi csákány. Sajnos ott akadtam el, hogy vettem 2 db használt, de garanciás VGA-t, GTX 1060 és 1070.

Beállítottam mindent a gépen amitől miner lehet, utána rádugom az új VGA-t és a bekapcsolás után a vinyó felpörög,a  VGA venti is, de már nem csippan a hangszóró, nem jut el a BIOS-ig sem. Mindkét kártyával ua. a helyzet. Nem próbáltam még a működő rigből kivett kártyával, mert úgy sejtem valahol BIOS/ALAPLAPI probléma lehet. Az alaplap gyártója honlapján nincs WIN10-es támogatás DRIVER ügyben, de találtam máshol ami szerint használhatnám (2009-es frissítés).
Alaplap: Gigabyte GA-VM 900M
DDR2 2GB


RISER nélkül, illetve DUÁL táppal is próbálkoztam, eddig semmi változás.
Ha nincsen benne az új VGA, akkor minden ok, elindul a windows.

Ti merre keresnétek a hibát?
JÓ SZERENCSÉT !

Roller

Idézetet írta: Sfintu Dátum január 15, 2018, 11:39:22 DÉLELŐTT
Szia!
nincs egyik kondi sem felpúposodva.
Rendeltem máik alaplapot, remélem az megoldja a problémát.
Még a BIOS frissítést van hátra, ha már úgy is mindegy ennek...

Köszönöm az infót.

Idézetet írta: trektomy Dátum január 15, 2018, 08:02:10 DÉLELŐTT
Szia nem mai lap. Nézd meg kondikat nincs-e valamelyik felpúposodva, nálam az okozott ilyen hibát.


Idézetet írta: Sfintu Dátum január 14, 2018, 10:45:29 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Egy teszt-RIG összerakásán fáradozom, amin kipróbálhatok mindent, hogy ne álljon a többi csákány. Sajnos ott akadtam el, hogy vettem 2 db használt, de garanciás VGA-t, GTX 1060 és 1070.

Beállítottam mindent a gépen amitől miner lehet, utána rádugom az új VGA-t és a bekapcsolás után a vinyó felpörög,a  VGA venti is, de már nem csippan a hangszóró, nem jut el a BIOS-ig sem. Mindkét kártyával ua. a helyzet. Nem próbáltam még a működő rigből kivett kártyával, mert úgy sejtem valahol BIOS/ALAPLAPI probléma lehet. Az alaplap gyártója honlapján nincs WIN10-es támogatás DRIVER ügyben, de találtam máshol ami szerint használhatnám (2009-es frissítés).
Alaplap: Gigabyte GA-VM 900M
DDR2 2GB


RISER nélkül, illetve DUÁL táppal is próbálkoztam, eddig semmi változás.
Ha nincsen benne az új VGA, akkor minden ok, elindul a windows.

Ti merre keresnétek a hibát?


Én is próbáltam sok régi alaplapot, nem mindegyikkel tudtam kezelni ezeket a modern vgakat. Lehet, hogy ez is ez az eset. Alaplapra ha dugod a monitort akkor sem tudsz eljutni a biosig?

Szegedi

Sziasztok! Jelenleg van 4 db rx 570 Gigabyte videokártyám. Szeretnék még venni 2db ot, de mindenhol hiány van. Esetleg tud valaki valami tuti beszerző helyet?

tomisz

sziasztok!

Egyszerűen nem tudom csökkenteni a feszkót és a fogyasztást. Két Sapphira rx 580 8gb-os megy egyelőre a rigben, maxivan hozza a mind a kettő a 30mhs, de a fogyasztásuk is számottevő. Próbálkoztam Trixx-el, meg afterburnerrel, de semmi. Van ötletetek? Win 10-et használok

kidface

Idézetet írta: tomisz Dátum január 15, 2018, 06:00:12 DÉLUTÁN
sziasztok!

Egyszerűen nem tudom csökkenteni a feszkót és a fogyasztást. Két Sapphira rx 580 8gb-os megy egyelőre a rigben, maxivan hozza a mind a kettő a 30mhs, de a fogyasztásuk is számottevő. Próbálkoztam Trixx-el, meg afterburnerrel, de semmi. Van ötletetek? Win 10-et használok


Probald ki ezt:



OverdriveNTool


https://forums.guru3d.com/threads/overdriventool-tool-for-amd-gpus.416116/

tomisz

köszi szépen!

A GPu-Z-ben a watt adatok pontosak?
Melyiket kéne figyelni, vagy csökkenteni?
GPU only Power Draw
VDDC PD
VDDCI PD

amúgy mik ezek?

riczkoi17

Valaki tudna segíteni hogy rx 570 kàrtyámat beállítom overdriventoolba elindul de az alulfeszelésre nem reagál csak ha ezután külön a trixbe leveszem egyesével a feszt úgy jó! Ès menteni ott sem tudom, éd így az indításnál nem tudom automatizàlni. Valakinek ötlet?

trektomy

#3990
Sziasztok

Ethert bányászok 2 workerrel az irodában kihagy néha a net pár percre ilyenkor dob a weboldal nekem mailt hogy 1 worker eltünt. Rögtön felmegyek teamviewerrel és nézem hogy minden rendben szépen dolgoznak.
Viszont idő még újra látszódik a neten a 2 worker. Amit közben bányászik az megmarad ugye? csak nem látom a weben.
Jól gondolom?

Tesztelgetem azóta és van hogy a videókártya vagy a progi fagy ki most is volt olyan hogy felszaladtam teamviewerrel felhoztam a dos-os ablakot láttam ott van egy óra mulva vissza néztem és akkor vettem észre hogy nem megy tovább a progi. Láttam szekelyvegan youtub csatornáján, hogy csinált reboot.bat. ha én is csinálok egyett hova kell beparamétereznem hogy tudja a rendszer hogyha nem válaszol indítsa el a reboot batot?

Köszi

evidgroup

Hello!

3db r9 390, 3db r9 380 futtatasaval elakadtam. Alaplap asus z270 p se windowsonnse linuxon nem akar 3 kartyanal tobbet latni. Bios beallitasok is stimmelnek ha minden igaz. Mi lehet a gond?

feketebh

Idézetet írta: tomisz Dátum január 15, 2018, 06:00:12 DÉLUTÁN
sziasztok!

Egyszerűen nem tudom csökkenteni a feszkót és a fogyasztást. Két Sapphira rx 580 8gb-os megy egyelőre a rigben, maxivan hozza a mind a kettő a 30mhs, de a fogyasztásuk is számottevő. Próbálkoztam Trixx-el, meg afterburnerrel, de semmi. Van ötletetek? Win 10-et használok

Szia, sziasztok

Hasonló gondom van nekem is:
3 darab Saphire 570 8G-vel bányászok, ebből kettő Micron egy meg Samsung memóriás
A kér Micronos megy 30MH-val dualban ETH+PASC, viszont a Samsungos csak 26.9-ig megy el (soloban is)

A teljes gép a falból 520 Watt körül eszik, és nekem sem sikerült ezt lejjebb vinni.  Bányászás nélkül 60W a gép alapfogyasztása.

Mit javasoltok? A watt tool-t nem tudom sehogysem letölteni, letilt a link az overclock oldalon. MSI Afterburnerben bármerre húztam az áram csúszkát, csak növelni tudtam a fogyasztást.
mining with Sapphire RX 570

Gyaloggalopp

sziasztok!

Monerot próbáltam bányászni a poloniex re.
Nagy sokára sikerült elérnem a kiutalási limitet. a pool (nanopool) írja megtörtént a kifizetés.
a poloniexes xmr címem adtam meg. ott egy számsor van.
viszont a bitrexen vettem észre, hogy a pascal hoz hasonlóan a monero hoz 2 számsor tartozik (a poloniexen meg 1 )

nagyon remélem nem bukóra bányásztam eddig.
hajnali 5 körül volt a pool kiutalása és még 16:27 kor a poloniexen semmi nyoma.
Kezdek aggódni.

van ötlet tapasztalat?

trektomy

Szia mintha azt néztem volna a youtube-on fagyizolinál, hogy monerot csak monero számlára lehet bányászni onnan lehet átutalni a poloniexre.

https://www.youtube.com/watch?v=qQWBGahAIj0

Üdv.


Idézetet írta: Gyaloggalopp Dátum január 16, 2018, 04:29:06 DÉLUTÁN
sziasztok!

Monerot próbáltam bányászni a poloniex re.
Nagy sokára sikerült elérnem a kiutalási limitet. a pool (nanopool) írja megtörtént a kifizetés.
a poloniexes xmr címem adtam meg. ott egy számsor van.
viszont a bitrexen vettem észre, hogy a pascal hoz hasonlóan a monero hoz 2 számsor tartozik (a poloniexen meg 1 )

nagyon remélem nem bukóra bányásztam eddig.
hajnali 5 körül volt a pool kiutalása és még 16:27 kor a poloniexen semmi nyoma.
Kezdek aggódni.

van ötlet tapasztalat?


Sfintu

Idézetet írta: Roller Dátum január 15, 2018, 05:26:14 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Sfintu Dátum január 15, 2018, 11:39:22 DÉLELŐTT
Szia!
nincs egyik kondi sem felpúposodva.
Rendeltem máik alaplapot, remélem az megoldja a problémát.
Még a BIOS frissítést van hátra, ha már úgy is mindegy ennek...

Köszönöm az infót.

Idézetet írta: trektomy Dátum január 15, 2018, 08:02:10 DÉLELŐTT
Szia nem mai lap. Nézd meg kondikat nincs-e valamelyik felpúposodva, nálam az okozott ilyen hibát.


Idézetet írta: Sfintu Dátum január 14, 2018, 10:45:29 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Egy teszt-RIG összerakásán fáradozom, amin kipróbálhatok mindent, hogy ne álljon a többi csákány. Sajnos ott akadtam el, hogy vettem 2 db használt, de garanciás VGA-t, GTX 1060 és 1070.

Beállítottam mindent a gépen amitől miner lehet, utána rádugom az új VGA-t és a bekapcsolás után a vinyó felpörög,a  VGA venti is, de már nem csippan a hangszóró, nem jut el a BIOS-ig sem. Mindkét kártyával ua. a helyzet. Nem próbáltam még a működő rigből kivett kártyával, mert úgy sejtem valahol BIOS/ALAPLAPI probléma lehet. Az alaplap gyártója honlapján nincs WIN10-es támogatás DRIVER ügyben, de találtam máshol ami szerint használhatnám (2009-es frissítés).
Alaplap: Gigabyte GA-VM 900M
DDR2 2GB


RISER nélkül, illetve DUÁL táppal is próbálkoztam, eddig semmi változás.
Ha nincsen benne az új VGA, akkor minden ok, elindul a windows.

Ti merre keresnétek a hibát?


Én is próbáltam sok régi alaplapot, nem mindegyikkel tudtam kezelni ezeket a modern vgakat. Lehet, hogy ez is ez az eset. Alaplapra ha dugod a monitort akkor sem tudsz eljutni a biosig?

Valószínű, hogy a MB volt a ludas. Megérkezett az új alaplap, gyönyörűen és hibamentesen mennek a GPU-k..
Köszönöm az ötleteket, tanácsokat.
JÓ SZERENCSÉT !

robibusa

Sziasztok!

Nitro+ Rx470 8gb kártyával kapcsolatban lenne szükségem segítségre.
Claymore dual minerben a hasrate folyamatosan csökken.
Elindul 27.5 mh/s-ről, majd fokozatosan 19 alá csökken.
Win10-64Bit-Crimson-ReLive-Beta-Blockchain-Workloads-Aug23 driver van fent.
A biost moddoltam ez a leírás alapján:
http://1stminingrig.com/best-bios-rom-for-sapphire-nitro-rx-470-8gb-oc-samsung-memory-29-30-mhs/
Van ötletetek, hogy mitől lehet ez?
Köszi előre is!

Üdv,
Robi

eReL

Idézetet írta: robibusa Dátum január 18, 2018, 12:31:16 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Nitro+ Rx470 8gb kártyával kapcsolatban lenne szükségem segítségre.
Claymore dual minerben a hasrate folyamatosan csökken.
Elindul 27.5 mh/s-ről, majd fokozatosan 19 alá csökken.
Win10-64Bit-Crimson-ReLive-Beta-Blockchain-Workloads-Aug23 driver van fent.
A biost moddoltam ez a leírás alapján:
http://1stminingrig.com/best-bios-rom-for-sapphire-nitro-rx-470-8gb-oc-samsung-memory-29-30-mhs/
Van ötletetek, hogy mitől lehet ez?
Köszi előre is!

Üdv,
Robi

Szia!

Ezeken fuss át:
https://mining.help/

Undervoltingot/feszt állítgattál? Nem Claymore-ban ugye? Ha igen, akkor azokat a bejegyzéseket töröld ki, mert ha AB-ban állítottad vagy OverdriveNTools-ban, akkor a Claymore-s konfig csak bezavar és akár okozhatja ez is a gondot.
De ez csak tipp, hátha segít.
Üdv!

Morty