Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 26 Vendégek van a témában

drizzt_do_urden

nem nem. a linket is betettem felol hogy lassa midnenki mirol is van szo!

headway

Ja már értem :) Csak engem idéztél előbb és félreértettem.
//ő még nem jött rá szerintem mibe teszi a pénzét mivel még él az oldal de nem gondolom, hogy direkt rosszat akarna//

DrPascal

Idézetet írta: headway Dátum január 10, 2017, 06:46:13 DÉLUTÁN
Ja már értem :) Csak engem idéztél előbb és félreértettem.
//ő még nem jött rá szerintem mibe teszi a pénzét mivel még él az oldal de nem gondolom, hogy direkt rosszat akarna//

Biztos, hogy nem akar rosszat, csak nem jól számol utána.
Elég nehéz, mert elég gyorsan változnak az árfolyamok, ráadásul az ember hajlamos úgy számolni, hogy jól nézzen ki... :)

Filius

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum január 08, 2017, 01:21:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fefe Dátum január 08, 2017, 12:29:05 DÉLUTÁN
Most próbálom a biost módosítani .
4 db RX470 megtőrtént Hinix memória.
Van 1 db 470 Elpida memória van.
A kérdésem ezt ugyan úgy polaris bios editorral szerkesszem?

elpidat nem lehet polarossal szerkeszteni. van egy modolt elpida romom ha kell. de itt nem tudom kuldeni mert nem engedi csatoljam. nagyobb a file a megengedettnel.

Honnan tudom hogy samsung vagy hynix van a kártyában?

headway

Letöltöd a GPU-z nevű programot és mikor elindítod akkor ez első oldalon kiírja(memory type).
https://www.techpowerup.com/gpuz/

headway

#565
Ez a polaris bios editor már kezeli az elpida memóriát is ha véletlenül az lenne benne:

Törölt link.

drizzt_do_urden

nem kezeli csak lassa. de hasonlitsd ossze egy hynix memorival mit olvas ki a hynyxbol es mit az elpidabol. ha modositod az elpida romot checksum errort fog adni es nem valtozaja meg a strap ertekeket mert nem azt olvassa ki. ne probaljatok ki mert tonkreteszitek a kartyat.

headway

#567
Tényleg lehet elsiettem a linket az 1.4.1 epsylonnal csináltam már azzal ment.
Amugy atiflash parancssorban -f opcióval a chk-sum ot sem nézi. DE tény, rossz rom ot ne huzzatok fel.
(sapphire nitroval pl. lehet próbálkozni a dual bios miatt - ahol nincs ott csak hozzáértőknek ajánlott)
Kész rom ok pedig:
https://anorak.tech/t/anoraks-vbios-collection-optimized-settings-for-performance-power-saving/13/3


Karcsi papa

Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!


DrPascal

Adott egy ősrégi MikroTik router, aminek a Wifi része már halott, de a lan portjain frankón ment a bridge wan port felé.
Na most úgy néz ki, hogy már ez is haldoklik, eldobálja a kapcsolatot a wan portján.

Milyen wifi routert vegyek, ami tud Bridge módot is, bazi olcsó?
Valami TP-Link vagy nem tudom, nem ismerem a low budget szegmenst.

raffiakötö

Idézetet írta: DrPascal Dátum január 12, 2017, 11:17:56 DÉLUTÁN
Adott egy ősrégi MikroTik router, aminek a Wifi része már halott, de a lan portjain frankón ment a bridge wan port felé.
Na most úgy néz ki, hogy már ez is haldoklik, eldobálja a kapcsolatot a wan portján.

Milyen wifi routert vegyek, ami tud Bridge módot is, bazi olcsó?
Valami TP-Link vagy nem tudom, nem ismerem a low budget szegmenst.

http://www.arukereso.hu/router-c3144/tp-link/
Nekem TP-LINK TL-WR841N Router-em van. Teszi a dolgát, és tudja a bridge-t ha jól emlékszem

porci

Sziasztok.
Srácok! Lenne egy (valószínűleg) totál amatőr kérdésem. :)
Most ismerkedem a bitcoin,bányászás világával, de egyelőre elég amatőr szint alatt van a tudásom. A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudom kiszámolni azt, hogy egy kártya mennyi bitcoint tud bányászni? Vagy egy kártya hashrate-je hogyan alakul? Tartok tőle, hogy ez azért ennél bonyolultabb :), de hol találok erről infót? Hogyan kell ezzel számolni? Néhány napja már olvasgatok a témában, de egyelőre ez teljes homály számomra.

DrPascal

Idézetet írta: porci Dátum január 13, 2017, 02:33:27 DÉLUTÁN
Sziasztok.
Srácok! Lenne egy (valószínűleg) totál amatőr kérdésem. :)
Most ismerkedem a bitcoin,bányászás világával, de egyelőre elég amatőr szint alatt van a tudásom. A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudom kiszámolni azt, hogy egy kártya mennyi bitcoint tud bányászni? Vagy egy kártya hashrate-je hogyan alakul? Tartok tőle, hogy ez azért ennél bonyolultabb :), de hol találok erről infót? Hogyan kell ezzel számolni? Néhány napja már olvasgatok a témában, de egyelőre ez teljes homály számomra.

Kiszámolni nem tudod a kártyák teljesítményét, azt csak tapasztalati úton lehet megtudni.
Olvasd át ezt meg a "Mennyi profit..." témát, és jóformán mindent megtalálsz.

kidface

Idézetet írta: porci Dátum január 13, 2017, 02:33:27 DÉLUTÁN
Sziasztok.
Srácok! Lenne egy (valószínűleg) totál amatőr kérdésem. :)
Most ismerkedem a bitcoin,bányászás világával, de egyelőre elég amatőr szint alatt van a tudásom. A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudom kiszámolni azt, hogy egy kártya mennyi bitcoint tud bányászni? Vagy egy kártya hashrate-je hogyan alakul? Tartok tőle, hogy ez azért ennél bonyolultabb :), de hol találok erről infót? Hogyan kell ezzel számolni? Néhány napja már olvasgatok a témában, de egyelőre ez teljes homály számomra.
Szeva!
Bitcoin-t nem erdemes banyaszni GPU-val, tul nagy a difficulty (nehezsegi szint), erre mar ugynnevezett ASIC gepeket hasznalnak, amik direkt a Bitcoin banyaszashoz lettek kifejlesztve! Es abbol is tobbet kell venned hogy megerje, egy ilyen gep $2500 korul van :(

GPU-val egyes altcoin-okat lehet banyaszni mint pl. Etherium (ETH), Etherium Classic (ETC), Monero (XMR), Zcash (ZEC), Zcash Classic (ZCL). Ezek a legjovedelmezobb coin-ok jelenleg.

ZEC-nel egy RX470-es kb. 220-240H/s (ha jol emlekszem)
XMR-nel 720H/s
ETH-nal 28MH/s

A fogyasztast is figyelembe kell venni, hogy a komplett gep mennyit fogyaszt banyaszas kozben!
RX470-nel 100W/kartya-val szamolhatsz kb. Ez nagyon fugg a beallitasoktol!!!

itt tudsz szamolni nagyjabol elore beallitott ertekekkel, de ezek csak tajekoztato jelleguek!!! http://whattomine.com/coins

Olvasd vegig a forumot es nezd meg Vegan par videojat es akkor egy kicsit tisztabb kepet fogsz kapni rola :) https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

porci

Köszi szépen! Igen, Vegán videót mindenképp böngészem, és a fórumot is előszerettelek olvasgatom, mert eléggé hasznos! Köszi még egyszer. :)

sperho

Sziasztok, kezdő vagyok teljesen bitcoin bányászatban. Segítsetek légyszíves, ha van már valamennyi kis mbitcoin milyen tárcát érdemes nyitni, hová érdemes utalni. Van olyan bitcoin pénztárca amit össze lehet kötni a valós számlámmal, mi a folyamat hogy lesz bitcoinból pénz,hogy működik ez?

boti123

Idézetet írta: sperho Dátum január 13, 2017, 08:30:56 DÉLUTÁN
Sziasztok, kezdő vagyok teljesen bitcoin bányászatban. Segítsetek légyszíves, ha van már valamennyi kis mbitcoin milyen tárcát érdemes nyitni, hová érdemes utalni. Van olyan bitcoin pénztárca amit össze lehet kötni a valós számlámmal, mi a folyamat hogy lesz bitcoinból pénz,hogy működik ez?

Kibányászod ezután a tőzsde fiókodba kerül ahova bányászol (kraken, poloniex) utána pedig ott gyűjtögeted és valakinek "feketén" eladod. Jelenleg nagyon sok ember vesz M.o-n BTC
jofogás, hardverapron utána nézel vagy pesten BTC automatába kiveszed a pénzt. Így adómentes.
Kitudod utalni krakenről számlára. NAV meglátja meg is baszhat. akkor kell a kisvállalkozás KATA stb stb
Legjobban akkor jársz ha feketén eladod valakinek mondjuk havonta 1x :)

sperho

A navot kihagynám a  buliból, az automata jol hangzik, melyik pénztárca a legjobb hozzá?