Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 17 Vendégek van a témában

sebajtóbiás

Idézetet írta: Ro_B Dátum február 25, 2017, 01:24:09 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum február 25, 2017, 11:42:43 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Ro_B Dátum február 25, 2017, 11:06:05 DÉLELŐTT
Sziasztok!
Nagy gondban vagyok! Elkene egy kis segitseg.
Nem regiben en is csatlakoztam a banyasz kozosseghez. Megvettem a kovetkezoket:
Alaplap AsRock H81 Pro BTC 2.0, Celeron proci, 2x2GB ram, 120GB SSD, 6 drb powered USB riser, 2x700W-os RhombuTech MP-700P tap, 6x Sappjire AMD HD 7950 3GB.
Egy kicsit meg szenvedtem a driver telepitessel, de sikerult, be indult a rig. Kb egy-ket hetig ment is szepen, de utkozben rajottem hogy tul sokat esznek a kartyak es alacsony a teljesitmenyuk, igy el adtam oket es at tertem Sapphire RX 470 Nitro 4GB-os kartyakra. Ebbol most van 3 darab.
Na mar most a gond a govetkezo:
Ha 1 kartyat teszek be, akkor mukodik szepen, megy a banya... De amikor be rakok meg egy kartyat akkor folyamatosan problema keletkezik. Nem telepiti vegig a drivert, kek kepernyos hiba jon elo (video_TDR_failure, atikmdag.sys). Mi lehet a gond szerintetek?
Amit probaltam csinalni:
-egyenkent kicserelgettem a kartyakat, mind a harom mukodik kulon kulon.
-vegig probaltam az osszes raisert hatha az a gond, mindegyikkel mukodik, de csak egy kartya.
-az integralt video katya ki van kapcsolva a biosban.
-nem updateltem se moddoltam semmilyen biost.
-vettem mar uj monitort is, mert elotte egy regi 19"-es volt, most egy ujabb acer 22"van.
-Elotte 2 tappal mukodott a gep, de kiprobaltam hogy csak 1 tappal menyen, elmeletileg 3 kartyat meg a lapot el kene hogy birja a 700W-os tap. Se egy se ket tappal nem jo.
-Probaltam mar Windows 10-en is meg Windows 7-en is.
Azt hiszem ki fogytam az otletekbol, es tanacstalan lettem. Szerintetek mi tortenhetett a video kartya csere utan?

En is a DDU-t javaslom, az eltavolitja teljesen a drivert! A windows update legyen letiltva!

Itt megtalalod a linkeket:
http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=851.msg7387#msg7387
Koszonom a linket meg a segitseget. Kiprobalom, csak erjek haza...
Esetleg melyik drivert ajanlajatok? Gyari a CDrol, vagy a legujabb AMD Crimson Relive drivert, vagy valami mast?

Ha nincsenek moddolva a kártyák, akkor a legújabb Crimson is jó, egyébként az utolsó 16.11.x.

bazsy

Sziasztok!
Amazonon ez a Prime account vagy micsoda mit jelent?
Vámmentesen kapom ingyenes szállítással a cumót?

fpeter

Sziasztok!

Új vagyok a témában, egyelőre ismerkedek a lehetőségekkel...

Első kérdés ami felmerült bennem, hogy a jelen körülmények között egy RX 470-480-al megkereshető érték hogyan viszonyul a villanyszámlához? Nyilván minél több videókártya van egy lapban, annál jobb az arány, de tól-ig milyen százalékos aránnyal lehet számolni?

Videókártyákkal kapcsolatban mi képviseli most a jobb ár/érték arányt? RX 470 vagy 480? Számít a 4 vagy 8GB memória mennyiség? Gyakorlati tapasztalatok érdekelnének, mert a netről összetúrható infók iszonyatos szórást mutatnak. Egyik azt mondja hogy a 470/4 vs 480/8 alig 5-10% különbség, viszont fogyasztásban +30-50%, a másik szerint meg bőven megérné a drágább/erősebb mert behozza az árát

Első körben nem akarok túlzásokba esni a befektetéssel. Van egy ASUS P5E3 Deluxe + E2180 2GHz + 3GB DDR3 konfigom kihasználatlanul - indulásnak gondolom jó lesz, ha nem akarok lapra és procira költeni. Ha jól értem akkor sebesség szempontjából nem igazán számít hogy régebbi a konfig, max ehetne picit kevesebbet... Videókártyát első körben 2-t gondoltam bele, így a tápolás se lesz akkora kihívás indulásra - talán erre is találok itthon valamit indulásra...

Előre is köszönöm a válaszokat!
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

raffiakötö

Idézetet írta: fpeter Dátum február 27, 2017, 12:43:04 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Új vagyok a témában, egyelőre ismerkedek a lehetőségekkel...

Első kérdés ami felmerült bennem, hogy a jelen körülmények között egy RX 470-480-al megkereshető érték hogyan viszonyul a villanyszámlához? Nyilván minél több videókártya van egy lapban, annál jobb az arány, de tól-ig milyen százalékos aránnyal lehet számolni?

Videókártyákkal kapcsolatban mi képviseli most a jobb ár/érték arányt? RX 470 vagy 480? Számít a 4 vagy 8GB memória mennyiség? Gyakorlati tapasztalatok érdekelnének, mert a netről összetúrható infók iszonyatos szórást mutatnak. Egyik azt mondja hogy a 470/4 vs 480/8 alig 5-10% különbség, viszont fogyasztásban +30-50%, a másik szerint meg bőven megérné a drágább/erősebb mert behozza az árát

Első körben nem akarok túlzásokba esni a befektetéssel. Van egy ASUS P5E3 Deluxe + E2180 2GHz + 3GB DDR3 konfigom kihasználatlanul - indulásnak gondolom jó lesz, ha nem akarok lapra és procira költeni. Ha jól értem akkor sebesség szempontjából nem igazán számít hogy régebbi a konfig, max ehetne picit kevesebbet... Videókártyát első körben 2-t gondoltam bele, így a tápolás se lesz akkora kihívás indulásra - talán erre is találok itthon valamit indulásra...

Előre is köszönöm a válaszokat!

Szia!
Sok sikert előre is!

Most hogy kérdezed megnéztem a webshop oldalát ahonnan rendeltem a cuccokat egy msi rx470 gaming x 4 gb kb 70.000 ft, msi rx480 gaming x 4 gb kb 74.000 ft. (Azért írom kb-re az árat mert naponta töbször is változhat az oldalon feltüntett ár...) Kb 5%-al drágább most a 480-as mint a 470. Amikor én kezdtem 15-20%-al volt drágább a 480. Ha most kezdeném lehet 480-at vennék.
Bányászteljesítményben jelenleg kb 10% különbség van a 480 javára. Nekem 13 db rx 470 csákányozik jelenleg, ZEC kalkulátort néztem kb 3400 h-t tudnak amit jelenleg (amikor néztem) 315 $/hó - 0 árammal. 13 db rx 480 pedig kb 3800 h-t tudna, ami 353 $ 0 árammal. Itt ha jól számoltam 10%-al tud többet hozni a 480. Áramköltség viszont elviszi majdnem a felét a havi kicsákányolt coinoknak. Persze lehet és kell is finomhangolni a fogyasztást.
Hosszabb távon jobban megérné most a 480-at venni (ha jó áron van) mert később kell cserélni.
Én nagy különbséget nem vettem észre 4 vagy 8 gb verzió között, úgyhogy elég a 4 gb-os szerintem.


fpeter

Idézetet írta: raffiakötö Dátum február 27, 2017, 03:04:12 DÉLUTÁN...
Uhhh, akkor ennyire jelentős tétel az a villanyszámla? 13 kártya ~315$, minusz a fele villanyszámlára, akkor az azt jelenti hogy egy kártya úgy 3-4e forintot tud kitermelni havonta? ~60e körül láttam 470-eket (hűtéstől függően 56-62e), akkor majd másfél-két év egynek a megtérülése? Hát ez annyira nem tűnik nagy biznisznek :S

Mondjuk tőzsdézéssel lehet még picit növelni a hasznot, de így nem tűnik akkora tuti befektetésnek, így erősen elgondolkodtató hogy érdemes e belfogni...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

DrPascal

Idézetet írta: fpeter Dátum február 27, 2017, 04:06:57 DÉLUTÁN
Idézetet írta: raffiakötö Dátum február 27, 2017, 03:04:12 DÉLUTÁN...
Uhhh, akkor ennyire jelentős tétel az a villanyszámla? 13 kártya ~315$, minusz a fele villanyszámlára, akkor az azt jelenti hogy egy kártya úgy 3-4e forintot tud kitermelni havonta? ~60e körül láttam 470-eket (hűtéstől függően 56-62e), akkor majd másfél-két év egynek a megtérülése? Hát ez annyira nem tűnik nagy biznisznek :S

Mondjuk tőzsdézéssel lehet még picit növelni a hasznot, de így nem tűnik akkora tuti befektetésnek, így erősen elgondolkodtató hogy érdemes e belfogni...

Most tuti nem fognék bele, mert annyira lent vannak az árak, és nem is garantálja senki, hogy ez felfele változni fog.
Aki tavaly október-november előtt beszállt, annak van reális esélye a belátható időn belüli megtérülésre, azóta csak mélyrepülés van.

raffiakötö

Idézetet írta: DrPascal Dátum február 27, 2017, 05:23:55 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum február 27, 2017, 04:06:57 DÉLUTÁN
Idézetet írta: raffiakötö Dátum február 27, 2017, 03:04:12 DÉLUTÁN...
Uhhh, akkor ennyire jelentős tétel az a villanyszámla? 13 kártya ~315$, minusz a fele villanyszámlára, akkor az azt jelenti hogy egy kártya úgy 3-4e forintot tud kitermelni havonta? ~60e körül láttam 470-eket (hűtéstől függően 56-62e), akkor majd másfél-két év egynek a megtérülése? Hát ez annyira nem tűnik nagy biznisznek :S

Mondjuk tőzsdézéssel lehet még picit növelni a hasznot, de így nem tűnik akkora tuti befektetésnek, így erősen elgondolkodtató hogy érdemes e belfogni...

Most tuti nem fognék bele, mert annyira lent vannak az árak, és nem is garantálja senki, hogy ez felfele változni fog.
Aki tavaly október-november előtt beszállt, annak van reális esélye a belátható időn belüli megtérülésre, azóta csak mélyrepülés van.

Nekem havi kb 300$ jön be, villany meg mivel némileg okosba van 80$ körül mozog de amint lehet elviszem ezt 0-ra...

DrPascal

Idézetet írta: raffiakötö Dátum február 27, 2017, 07:21:23 DÉLUTÁN
Idézetet írta: DrPascal Dátum február 27, 2017, 05:23:55 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum február 27, 2017, 04:06:57 DÉLUTÁN
Idézetet írta: raffiakötö Dátum február 27, 2017, 03:04:12 DÉLUTÁN...
Uhhh, akkor ennyire jelentős tétel az a villanyszámla? 13 kártya ~315$, minusz a fele villanyszámlára, akkor az azt jelenti hogy egy kártya úgy 3-4e forintot tud kitermelni havonta? ~60e körül láttam 470-eket (hűtéstől függően 56-62e), akkor majd másfél-két év egynek a megtérülése? Hát ez annyira nem tűnik nagy biznisznek :S

Mondjuk tőzsdézéssel lehet még picit növelni a hasznot, de így nem tűnik akkora tuti befektetésnek, így erősen elgondolkodtató hogy érdemes e belfogni...

Most tuti nem fognék bele, mert annyira lent vannak az árak, és nem is garantálja senki, hogy ez felfele változni fog.
Aki tavaly október-november előtt beszállt, annak van reális esélye a belátható időn belüli megtérülésre, azóta csak mélyrepülés van.

Nekem havi kb 300$ jön be, villany meg mivel némileg okosba van 80$ körül mozog de amint lehet elviszem ezt 0-ra...

Nyilván "okos" árammal megéri, de sajnos az nem alap. :)

Worlynox

3 db msi rx 470 4gb
Mindhárom hynix memóriás.
Ugyanazokkal a beállításokkal az egyiknek ingadozik ETH-n a hashratje.
Gyengébb asic miatt lehet ? vagy lehet más is az ok ?


kidface

Idézetet írta: Worlynox Dátum március 01, 2017, 11:50:15 DÉLELŐTT
3 db msi rx 470 4gb
Mindhárom hynix memóriás.
Ugyanazokkal a beállításokkal az egyiknek ingadozik ETH-n a hashratje.
Gyengébb asic miatt lehet ? vagy lehet más is az ok ?



Valoszinuleg azt a kartyat hasznalja a Windows elsodleges megjelenitonek, ezert ha racsatlakozol vagy bekapcsolod a monitort, akkor a hash rate leesik, ingadozni kezd.
Nezd meg a gpu-z progival a memory load grafikont, ha nem folyamatos 100% minimalis ingadozassal akkor nem optimalis arra a kartyara a beallitas! Csekkold az ASIC quality-jat a tobbihez kepest.

BigBenHU

MSI Gaming 5 alap lapot rendeltem, kell hozza valami kártya hogy az otthoni wifimre csatlakozzak? Köszi a választ.

Til

Idézetet írta: BigBenHU Dátum március 01, 2017, 07:19:33 DÉLUTÁN
MSI Gaming 5 alap lapot rendeltem, kell hozza valami kártya hogy az otthoni wifimre csatlakozzak? Köszi a választ.
Az alaplapok 99.5% -an nincs beepitett wifi adapter.
Ugyhogy tobb mint valoszinu kelleni fog.
C:\> del c:\command.com

DrPascal

Idézetet írta: BigBenHU Dátum március 01, 2017, 07:19:33 DÉLUTÁN
MSI Gaming 5 alap lapot rendeltem, kell hozza valami kártya hogy az otthoni wifimre csatlakozzak? Köszi a választ.

Nem kötekedni akarok, de ha ennek az információnak a kinyeréséhez fórumhoz kellett fordulnod, úgy gondolod, hogy el fogsz bírni egy bányagép összeszerelésével, beüzemelésével és üzemeltetésével?

Worlynox

Idézetet írta: kidface Dátum március 01, 2017, 11:56:37 DÉLELŐTT

Valoszinuleg azt a kartyat hasznalja a Windows elsodleges megjelenitonek, ezert ha racsatlakozol vagy bekapcsolod a monitort, akkor a hash rate leesik, ingadozni kezd.
Nezd meg a gpu-z progival a memory load grafikont, ha nem folyamatos 100% minimalis ingadozassal akkor nem optimalis arra a kartyara a beallitas! Csekkold az ASIC quality-jat a tobbihez kepest.

Köszi

andysk

Idézetet írta: DrPascal Dátum március 01, 2017, 08:25:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: BigBenHU Dátum március 01, 2017, 07:19:33 DÉLUTÁN
MSI Gaming 5 alap lapot rendeltem, kell hozza valami kártya hogy az otthoni wifimre csatlakozzak? Köszi a választ.

Nem kötekedni akarok, de ha ennek az információnak a kinyeréséhez fórumhoz kellett fordulnod, úgy gondolod, hogy el fogsz bírni egy bányagép összeszerelésével, beüzemelésével és üzemeltetésével?
Ja pontosan. Amugy az alaplap qrva jó. Szem jobb mint az asrock h81 pro btc. 7 kártya műkszik benne. Így 1 VGAra osztva ugyanúgy jössz ki. Vagy 1 picit óccóban. Ne feledd updatelni a az alaplapi biost es vegyél 1 wifi kártyát vagy 1 hosszú hálózati kábelt. Na ha meg má wifi kártya akkor el is baxtál 1 VGAnak való slotot és má drágábban  jössz ki 1 VGAra bontva..

Worlynox

Idézetet írta: Laca012 Dátum március 03, 2017, 12:56:29 DÉLELŐTT
Idézetet írta: andysk Dátum március 02, 2017, 10:00:52 DÉLUTÁN
Idézetet írta: DrPascal Dátum március 01, 2017, 08:25:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: BigBenHU Dátum március 01, 2017, 07:19:33 DÉLUTÁN
MSI Gaming 5 alap lapot rendeltem, kell hozza valami kártya hogy az otthoni wifimre csatlakozzak? Köszi a választ.

Nem kötekedni akarok, de ha ennek az információnak a kinyeréséhez fórumhoz kellett fordulnod, úgy gondolod, hogy el fogsz bírni egy bányagép összeszerelésével, beüzemelésével és üzemeltetésével?
Ja pontosan. Amugy az alaplap qrva jó. Szem jobb mint az asrock h81 pro btc. 7 kártya műkszik benne. Így 1 VGAra osztva ugyanúgy jössz ki. Vagy 1 picit óccóban. Ne feledd updatelni a az alaplapi biost es vegyél 1 wifi kártyát vagy 1 hosszú hálózati kábelt. Na ha meg má wifi kártya akkor el is baxtál 1 VGAnak való slotot és má drágábban  jössz ki 1 VGAra bontva..

Nekem mind a 2 rigem (gaming5) 2db miniatűr USB-s wifivel megy a kezdetek óta. Az egyikben 7 db RX 470 a másikban 4db van.

A netet giff-gaff (UK) simkártya egy telenoros ZTE MF688A USB-s stickben és egy TP-link WR-TL703n (doboz nèlküli) mini router adja OpenWRT-vel havi £20-ért.
November óta megy és amit trükközni kell az csak a simkártya csere 2havonta.
Ugyanis UK-ben 2 szolgàltató ad korlàtlan mobilnetet.
A 3 (three) szolgàltató kártyája nem müxik csak telefonban, és a hotspot viszont korlátos úgyhogy az kilőve.

A giff-gaf 6GB forgalomig teljes sebessèget ad aztán visszaveszik 256kb/s-re ami mèg mindig elég a 11 kártyához.
De az "owerflow" policy-jük miatt mindig küldik a nyafogó sms-eket és fenyegetnek, hogy következő hónapban nem vehetsz korlátlant ami 2havonta valóban be is következik.. de akkor csak sim-et cserélek meg email címet aztán  megy tovább. A SIM £1 , mindig van tartalékban pár db...

Az usb-s 300Mbps-os USB-s wifiket ebay-ről vettem, £2.5/db áron és olyan minik hogy alig lógnak ki 4-5mm-t az usb aljzatból..
Szóval nem foglal többet, mint 1db USB-t a 8db hátlapiból, az meg nem hiányzik... ;)

Jó hangzik, mondjuk ha van wifi a közelben, akkor a sim cserélgetést is ki lehet hagyni.

niagara59

Ja és van egy S3 gépem amit nemrég vettem, de a beállításokkal gondom van.
A nett 2 ruteren megy, 1. a szolgáltatóé, 2. osztja szét a gépek között.
Ha a 2. dugom, nem érem el a felületet http://192.168.1.99/cgi-bin/luci  és a ruteren sem jelenik meg az eszköz.
Ha az 1. dugom, be tudok lépni a felületre. Beállítom a poolt, a gép elkezd dolgozni.
Állományokat tölt le, de sem a statisztikában, sem a poolon nincs eredmény.
A sárga LED világit, a mellette lévő zöld villog, a piros és alatta a zöld szintén világit.
Na most az sem tiszta, a tetején négy luk van, 6 pines. De a leírás szerint, csak két vezeték megy egy dugóba, 12 V és egy test. Az is csak két lukba. Próbáltam betenni mind a négyet az sem segített.
Ki tudja mi a gond és ki segítene megoldani?

DrPascal

Idézetet írta: niagara59 Dátum március 03, 2017, 08:44:50 DÉLELŐTT
Ja és van egy S3 gépem amit nemrég vettem, de a beállításokkal gondom van.
A nett 2 ruteren megy, 1. a szolgáltatóé, 2. osztja szét a gépek között.
Ha a 2. dugom, nem érem el a felületet http://192.168.1.99/cgi-bin/luci  és a ruteren sem jelenik meg az eszköz.
Ha az 1. dugom, be tudok lépni a felületre. Beállítom a poolt, a gép elkezd dolgozni.
Állományokat tölt le, de sem a statisztikában, sem a poolon nincs eredmény.
A sárga LED világit, a mellette lévő zöld villog, a piros és alatta a zöld szintén világit.
Na most az sem tiszta, a tetején négy luk van, 6 pines. De a leírás szerint, csak két vezeték megy egy dugóba, 12 V és egy test. Az is csak két lukba. Próbáltam betenni mind a négyet az sem segített.
Ki tudja mi a gond és ki segítene megoldani?

Gondolom más a DHCP-ben beállított IP tartomány.
Ha ugyan azon a routeren vagy géppel, nézd meg milyen IP címet kapsz.

Zorg33

#698
Habár kezdő nem vagyok, már jópár riget összeraktam, de most egy marha érdekes jelenséggel találkoztam.

Adott egy referencia Sapphire RX 480 8GB kártya, ami 4 alaplap közül csak egy lát.
De nem szoftveres a probléma, mert a BIOSba belépve a PCI slotokban látott eszközöknél sem látszik, tehát mintha be se lenne dugva. (presence pint már át is forrasztottam, akkor sem látja.)

Az a gép, amiben  fél éve megy a kártya, az tökéletesen látja ha visszadugom, de másikban semmi. (muszáj áttegyem másik gépbe most ezt a kártyát)

Ez mi a jó büdös franc lehet?

Még egy 5. lapban ki fogom próbálni, ami egy friss rendszer lesz és cmos resettel kezdek, még ebben van valami reményem.
Áflashelni is próbáltam abban a gépben, ami látja és tökéletesen sikerült, persze utána sem látja más.

Volt valami hasonló vkinek?

Ilyen referencia 480-am nincs ezen kívül, lehet hogy ezek kicsit válogatósabbak alaplap szempontjából, mint a többi kártya?

update: közben utánaolvastam és valami köze lehet az UEFI-hez. Mintha pont ezek a sapphire 480 referencia kártyák érzékenyebbek lennének az UEFI hiányára. Bár nem teljesen igaz, mert az MSI P55-ös lap, ami látja, az sem UEFI-s....

Til

Idézetet írta: Zorg33 Dátum március 06, 2017, 04:55:52 DÉLUTÁN
Habár kezdő nem vagyok, már jópár riget összeraktam, de most egy marha érdekes jelenséggel találkoztam.

Adott egy referencia Sapphire RX 480 8GB kártya, ami 4 alaplap közül csak egy lát.
De nem szoftveres a probléma, mert a BIOSba belépve a PCI slotokban látott eszközöknél sem látszik, tehát mintha be se lenne dugva. (presence pint már át is forrasztottam, akkor sem látja.)

Az a gép, amiben  fél éve megy a kártya, az tökéletesen látja ha visszadugom, de másikban semmi. (muszáj áttegyem másik gépbe most ezt a kártyát)

Ez mi a jó büdös franc lehet?

Még egy 5. lapban ki fogom próbálni, ami egy friss rendszer lesz és cmos resettel kezdek, még ebben van valami reményem.
Áflashelni is próbáltam abban a gépben, ami látja és tökéletesen sikerült, persze utána sem látja más.

Volt valami hasonló vkinek?

Ilyen referencia 480-am nincs ezen kívül, lehet hogy ezek kicsit válogatósabbak alaplap szempontjából, mint a többi kártya?

update: közben utánaolvastam és valami köze lehet az UEFI-hez. Mintha pont ezek a sapphire 480 referencia kártyák érzékenyebbek lennének az UEFI hiányára. Bár nem teljesen igaz, mert az MSI P55-ös lap, ami látja, az sem UEFI-s....
En is a bios/uefi -re gyanakszom.Probald meg frissiteni,ha lehet,ha talalsz hozza a hivatalos weblapon.Esetleg valami mas komponensel utkozik a kartya pl. ram.Egy masik memoriaval megprobalni.
C:\> del c:\command.com