Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 32 Vendégek van a témában


Székely Vegán

Idézetet írta: Csyk01 Dátum március 16, 2017, 07:54:33 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Használtok a rig összerakásakor vagy szereléshez, antisztatikus csuklópántot vagy gumikesztyűt, hogy nehogy kisülést okozzatok ahol nem kéne?

10 évvel ezelőtt mikor elkezdtem számitógépeket javitani használtam néhányszor.. aztán megtanultam hogy kerüljem el a kisülés okozást és azóta sem használok.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

bazsy

Evga tápból melyik tipus ajánlatos gold minősítéssel?
Valaki esetleg másik tápot használ,milyen táp jó még?

Székely Vegán

Idézetet írta: bazsy Dátum március 16, 2017, 09:16:48 DÉLUTÁN
Evga tápból melyik tipus ajánlatos gold minősítéssel?
Valaki esetleg másik tápot használ,milyen táp jó még?

EVGA 1300W Supernova
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

venndi

Sziasztok!

Pár napja kezdtem érdeklődni a bányászat iránt, kellene egy kis segítésg.
Ahogy olvastam még mindig az RX470 a legjobb választás.
A GIGABYTE RX 470 4GB GDDR5 G1 Gaming (GV-RX470G1 GAMING-4GD) a legolcsóbb, 192 euró. Ez jó választás?
Ezek vannak még: http://imgur.com/a/J0mtH
A kártyákat természetesen újonnan veszem.
Milyen alaplapot, procit érdemes venni?  Úgy tudom a 4GB memória elég kell hogy legyen.
Az alaplap lényege hogy minnél olcsóbb legyen (bocsi ha hülye kérdés :D)?
Táp hány wattos legyen? Először 4 VGA-t terveztem venni, utána még kettőt, szóval hatra tervezek egyelőre. Olvastam több helyen különböző válaszokat...120W ezeknek a fogyasztása? A 6 x 120-ra még mennyit kell rászámolni a proci, alaplap stb miatt?

Ezzel a VGA-val mit lehet bányászni? Mekkora a hash-je?
Még egy laikus kérdés a végére? Olvastam ethereum topicba, hogy "kipukadt a lufi" :D. Szerintetek mindig lesz valami amit érdemes lesz bányászni?

lakat

Idézetet írta: venndi Dátum március 17, 2017, 12:43:47 DÉLUTÁN

Még egy laikus kérdés a végére? Olvastam ethereum topicba, hogy "kipukadt a lufi" :D. Szerintetek mindig lesz valami amit érdemes lesz bányászni?

Szerintem rohadt magas az ETH árfolyam, nem nagyon látok én lufi pukkanást... Most ugyan volt egy visszateszt, de ez azért még nem pukkanás...

hadrianus

Sziasztok!

Most érdeklődöm a bányász témával kapcsolatban.

Kérdésem az lenne, hogy mindenképpen érdemes egy külön bányagépet építeni vagy 0-24-ben működő, napi használatban lévő géppel is lehet bányászni "feltuningolás" (+ VGA, tápcsere..stb.) mellett? Vagy inkább nem ajánlatos ilyennel kísérletezni?

Székely Vegán

Idézetet írta: hadrianus Dátum március 17, 2017, 04:59:35 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Most érdeklődöm a bányász témával kapcsolatban.

Kérdésem az lenne, hogy mindenképpen érdemes egy külön bányagépet építeni vagy 0-24-ben működő, napi használatban lévő géppel is lehet bányászni "feltuningolás" (+ VGA, tápcsere..stb.) mellett? Vagy inkább nem ajánlatos ilyennel kísérletezni?

Szerintem a legjobb ha külön gépet épitesz és már startból úgy tervezed hogy lehessen bőviteni legalább 6 kártyásra, 1300W-os táp, 6 pciX slottos alaplap.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

filamester

Idézetet írta: venndi Dátum március 17, 2017, 12:43:47 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Pár napja kezdtem érdeklődni a bányászat iránt, kellene egy kis segítésg.
Ahogy olvastam még mindig az RX470 a legjobb választás.
A GIGABYTE RX 470 4GB GDDR5 G1 Gaming (GV-RX470G1 GAMING-4GD) a legolcsóbb, 192 euró. Ez jó választás?
Ezek vannak még: http://imgur.com/a/J0mtH
A kártyákat természetesen újonnan veszem.
Milyen alaplapot, procit érdemes venni?  Úgy tudom a 4GB memória elég kell hogy legyen.
Az alaplap lényege hogy minnél olcsóbb legyen (bocsi ha hülye kérdés :D)?
Táp hány wattos legyen? Először 4 VGA-t terveztem venni, utána még kettőt, szóval hatra tervezek egyelőre. Olvastam több helyen különböző válaszokat...120W ezeknek a fogyasztása? A 6 x 120-ra még mennyit kell rászámolni a proci, alaplap stb miatt?

Ezzel a VGA-val mit lehet bányászni? Mekkora a hash-je?
Még egy laikus kérdés a végére? Olvastam ethereum topicba, hogy "kipukadt a lufi" :D. Szerintetek mindig lesz valami amit érdemes lesz bányászni?
Látom euróban nézed az árakat, szóval ha tudsz akkor rendelj a mindfactory.de oldalról! Tegnap rendeltem 4 új MSI Rx 480 4GB-ot, 199 euró darabja. Szerintem nem találsz jobb ajánlatot ennél :)
Ugyan itt tudsz venni tápot is, én az EVGA G2 es szériát ajánlom neked! 1300 wattost vegyél vagy minimum 1000 wattost. Nekem ilyenek vannak, 10 év gari van hozzá.
Alaplapot nem lesz egyszerű szerezni.. Ahol van, ott túl árazták nagyon! (Asrock h81 vagy h97 anniversary) Ram nekem 4GB, procit legolcsóbbat :)
18 x MSI RX 470 Gaming X 4GB
6 x Gigabyte Aorus RX 570 4GB
4 x Gigabyte RX 580 8GB
6 x Gigabyte Aorus RX 580 4GB

Székely Vegán

Idézetet írta: filamester Dátum március 17, 2017, 05:44:48 DÉLUTÁN
Idézetet írta: venndi Dátum március 17, 2017, 12:43:47 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Pár napja kezdtem érdeklődni a bányászat iránt, kellene egy kis segítésg.
Ahogy olvastam még mindig az RX470 a legjobb választás.
A GIGABYTE RX 470 4GB GDDR5 G1 Gaming (GV-RX470G1 GAMING-4GD) a legolcsóbb, 192 euró. Ez jó választás?
Ezek vannak még: http://imgur.com/a/J0mtH
A kártyákat természetesen újonnan veszem.
Milyen alaplapot, procit érdemes venni?  Úgy tudom a 4GB memória elég kell hogy legyen.
Az alaplap lényege hogy minnél olcsóbb legyen (bocsi ha hülye kérdés :D)?
Táp hány wattos legyen? Először 4 VGA-t terveztem venni, utána még kettőt, szóval hatra tervezek egyelőre. Olvastam több helyen különböző válaszokat...120W ezeknek a fogyasztása? A 6 x 120-ra még mennyit kell rászámolni a proci, alaplap stb miatt?

Ezzel a VGA-val mit lehet bányászni? Mekkora a hash-je?
Még egy laikus kérdés a végére? Olvastam ethereum topicba, hogy "kipukadt a lufi" :D. Szerintetek mindig lesz valami amit érdemes lesz bányászni?
Látom euróban nézed az árakat, szóval ha tudsz akkor rendelj a mindfactory.de oldalról! Tegnap rendeltem 4 új MSI Rx 480 4GB-ot, 199 euró darabja. Szerintem nem találsz jobb ajánlatot ennél :)
Ugyan itt tudsz venni tápot is, én az EVGA G2 es szériát ajánlom neked! 1300 wattost vegyél vagy minimum 1000 wattost. Nekem ilyenek vannak, 10 év gari van hozzá.
Alaplapot nem lesz egyszerű szerezni.. Ahol van, ott túl árazták nagyon! (Asrock h81 vagy h97 anniversary) Ram nekem 4GB, procit legolcsóbbat :)

Ha találsz Biostar TB85 lapot az is nagyon jó!
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

venndi

#750
Kösz a válaszokat!
Az igaz, hogy a Sapphire 470 4gb nitro+ oc akár 30-al is képes Mhash-elni ha megtuningolják? Azt 195-ért tudok venni.
Mindegy hogy az Asrock 81 pro btc vagyAsrock 81 pro btc 2.0?
Van olcsóbb az intel celeron g1840-től?

Mivel a tápok elég drágák, így lehet azon spórolnék, és használtan venném. Ismét egy buta kérdés, van ez a Be Quiet Dark Power pro 10 1200 W, amit használtan 150 euróért tudok venni, a gond az, hogy 4 PCIe slotja van, meglehet oldani, hogy 2 slot-ot elosztok négy felé, és akkor 6-ot tudok rákötni, vagy ez nem úgy működik, mint a konektorba dugott elosztó kábel :D

Edit:
Gyerekek még nagyon az elején vagyok... ezt a 30 Mhash-t mindenki eltudja érni ezekkel az RX470-esekkel? Valakinek csak 25-26 valakinek meg 30,2 MHs/s. Csak a BIOS-ban kell beállítani dolgokat? Win vagy Linux a jobb szebből a szempontból?

drizzt_do_urden

nem hiszem 470 -el 30 MHS el lehet erni. 28.5 a legtobb...de ott sok a memory error. (HWINFO) 480 kartyak tudnak 30+ MHS -t. BIOS modot kell csinalj. A tutorial video megvan a Robi tech csatornajan. a tobbi beallitast meg megkapod itt a forumon!

venndi


kidface

Idézetet írta: venndi Dátum március 17, 2017, 10:16:16 DÉLUTÁN
Az mindegy hogy Hynix vagy samsumg memóriás?

Samsung egy kicsit jobban muzsikál. De addig úgy sem tudod hogy milyen van benne, míg meg nem veszed

evko81

Xfx rx 480, 4gb... Vajon ez milyen??
Szar?
Mit gondoltok?

Székely Vegán

***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

venndi

#756
Ma ismét okosabb lettem  8)
Ahogy én olvastam, 4 féle memóriával rendelkező RX470-esek vannak, samsung, hynix, elpida és micron. Ha micron-t kapunk az szívás, mivel csak 22-vel fog hash-elni.
Van olyan cég, akinél nincsenek micron-os memóriával rendelkező rx470/480-asok  - 4gb illetve 8 gb-ban?

Láttam pár post-ot ilyen széria számokkal kapcsolatban, hogy a hynix az ezzel a számmal, a samsung azzal a számmal kezdődik, de úgy tűnik, hogy ez nem 100% tuti.

kidface

Idézetet írta: venndi Dátum március 18, 2017, 11:20:49 DÉLELŐTT
Ma ismét okosabb lettem  8)
Ahogy én olvastam, 4 féle memóriával rendelkező RX470-esek vannak, samsung, hynix, elpida és micron. Ha micron-t kapunk az szívás, mivel csak 22-vel fog hash-elni.
Van olyan cég, akinél nincsenek micron-os memóriával rendelkező rx470/480-asok  - 4gb illetve 8 gb-ban?

Láttam pár post-ot ilyen széria számokkal kapcsolatban, hogy a hynix az ezzel a számmal, a samsung azzal a számmal kezdődik, de úgy tűnik, hogy ez nem 100% tuti.

Szerintem ez zsákba macska!
Ha jól tudom a Sapphire már atalt a Micron-ra

Artthur

Idézetet írta: venndi Dátum március 18, 2017, 11:20:49 DÉLELŐTT
Ma ismét okosabb lettem  8)
Ahogy én olvastam, 4 féle memóriával rendelkező RX470-esek vannak, samsung, hynix, elpida és micron. Ha micron-t kapunk az szívás, mivel csak 22-vel fog hash-elni.
Van olyan cég, akinél nincsenek micron-os memóriával rendelkező rx470/480-asok  - 4gb illetve 8 gb-ban?

Láttam pár post-ot ilyen széria számokkal kapcsolatban, hogy a hynix az ezzel a számmal, a samsung azzal a számmal kezdődik, de úgy tűnik, hogy ez nem 100% tuti.

Micron memóriás rigeim 27.5 mhs produkálnak moddolt biossal  low powerelve. ezért nem értem hogy ez a srác mit magyaráz:
https://www.youtube.com/watch?v=TWX5bOTjipQ&t=1s&spfreload=10

kidface

Idézetet írta: Artthur Dátum március 18, 2017, 12:01:19 DÉLUTÁN
Idézetet írta: venndi Dátum március 18, 2017, 11:20:49 DÉLELŐTT
Ma ismét okosabb lettem  8)
Ahogy én olvastam, 4 féle memóriával rendelkező RX470-esek vannak, samsung, hynix, elpida és micron. Ha micron-t kapunk az szívás, mivel csak 22-vel fog hash-elni.
Van olyan cég, akinél nincsenek micron-os memóriával rendelkező rx470/480-asok  - 4gb illetve 8 gb-ban?

Láttam pár post-ot ilyen széria számokkal kapcsolatban, hogy a hynix az ezzel a számmal, a samsung azzal a számmal kezdődik, de úgy tűnik, hogy ez nem 100% tuti.

Micron memóriás rigeim 27.5 mhs produkálnak moddolt biossal  low powerelve. ezért nem értem hogy ez a srác mit magyaráz:
https://www.youtube.com/watch?v=TWX5bOTjipQ&t=1s&spfreload=10
Valszeg akkor jött be a Micron a képbe és még senki sem próbálta moddolni