Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 10 Vendégek van a témában

kidface




hoppus

UPC-nél van korlátlan mobilnet előfizetés nem is túl drágán

Zorg33

A max temp kicsit mashogy viselkedik mint gondolna az ember.
Ugy latom hogy a hiszterezist ugy szamolja a szabalyzas hogy a maxtemp-targettemp. Tehat eloszor megvarja amig a gpu hofok eleri a maxtempet es utana kezdi felporgetni a ventit. Ez 90 fokos maxtempnel nem tul egeszseges.
En azt ajanlom hogy a maxtempnek a targettemp+10 fokot adjunk meg. Nekem 65/75.

DrPascal

Idézetet írta: Zorg33 Dátum március 22, 2017, 11:40:29 DÉLELŐTT
A max temp kicsit mashogy viselkedik mint gondolna az ember.
Ugy latom hogy a hiszterezist ugy szamolja a szabalyzas hogy a maxtemp-targettemp. Tehat eloszor megvarja amig a gpu hofok eleri a maxtempet es utana kezdi felporgetni a ventit. Ez 90 fokos maxtempnel nem tul egeszseges.
En azt ajanlom hogy a maxtempnek a targettemp+10 fokot adjunk meg. Nekem 65/75.

Túllövést nyilván kell alkalmaznia, mert egyszerűbb visszafelé szabályozni mint alulról beállni.
Viszont én nem vettem észre, hogy elengedné a max-ig. Nyilván, ha elég alacsony hőfokot határoz meg az ember,
akkor megközelíti, de nekem pl. soha nem megy induláskor 75 fölé, általában úgy vezérli a ventiket, hogy ~70-ről jön vissza.

Zorg33

Idézetet írta: DrPascal Dátum március 22, 2017, 12:00:04 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Zorg33 Dátum március 22, 2017, 11:40:29 DÉLELŐTT
A max temp kicsit mashogy viselkedik mint gondolna az ember.
Ugy latom hogy a hiszterezist ugy szamolja a szabalyzas hogy a maxtemp-targettemp. Tehat eloszor megvarja amig a gpu hofok eleri a maxtempet es utana kezdi felporgetni a ventit. Ez 90 fokos maxtempnel nem tul egeszseges.
En azt ajanlom hogy a maxtempnek a targettemp+10 fokot adjunk meg. Nekem 65/75.

Túllövést nyilván kell alkalmaznia, mert egyszerűbb visszafelé szabályozni mint alulról beállni.
Viszont én nem vettem észre, hogy elengedné a max-ig. Nyilván, ha elég alacsony hőfokot határoz meg az ember,
akkor megközelíti, de nekem pl. soha nem megy induláskor 75 fölé, általában úgy vezérli a ventiket, hogy ~70-ről jön vissza.

Nekem a ref design kártyák ha 65/80 van beállítva akkor femennek először 80-ig és onnan vissza.

Persze ideális esetben ez hetente max egyszer fordul elő, hiszen csak miner indításkor van ez a szituáció.

kidface

En most par napja ataltam es a Claymore beepitett temp control-jat hasznalom.
-tt 65
-tstop 90
es ezt produkalja:
GPU0 t=62C fan=64%, GPU1 t=64C fan=37%, GPU2 t=59C fan=37%, GPU3 t=63C fan=52%

Stabil, sosem melegszik tul! Es sosem tul hangos :)

GPU1 es GPU2 MSI 470 4GB, GPU2-t kulon kellene vezerelnem mert neha lemegy 58C-ra es akkor kikapcsol a venti, annak fix venti fordulatot kene allitanom. :) ez a kartya sosem megy 60C-ra fel :)
ETC + PASC-t banyaszok jelenleg

Wattool-ban nem is piszkalom a vezerlest, eleinte idegesitett hogy allandoan elallitodnak az ertekek a Claymore miatt, de ma mar nem is foglalkozom veluk :)

bbencee

Sziasztok,

megjött egy új kártya, de már olyan rég setupoltam hogy el is felejtettem.

Oprendszer: Win 10
Próbálom felrakni a kártyákat PCI slot szerint növekvő sorrendben, de már az elsőnél (RX480) elakadtam.
A wattool 0-t ír ki mindenhova, az eszközkezelő azt írja hogy a windows leállította az eszközt mert hibát észlelt. (Pedig arról megy a monitor)

Próbáltam DDU-val leszedni az eddigi driver-eket, majd próbálkozni Crimson 15.12-vel, 16.2-vel, de azt írja "No AMD Graphics driver is installed" mikor megpróbálom megnyitni a Radeon Settings-t.

Mi a tippetek, hogy csináljátok ti az új kártya beüzemelést?

drizzt_do_urden

16.9.x - e; probaljad 15.2 vel nem mukodnek az rx4xx szeriak

bbencee

#810
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum március 22, 2017, 03:25:26 DÉLUTÁN
16.9.x - e; probaljad 15.2 vel nem mukodnek az rx4xx szeriak

Nekem 15.12-vel fel sem ajánlja a grafikus illesztő telepeítését (csak a HDMI audio driver-t), hiába nyomtam előtte csökkentett üzemmódban DDU-t, meg illesztőprogram törlést.

ZserboTe

Idézetet írta: bbencee Dátum március 22, 2017, 04:36:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum március 22, 2017, 03:25:26 DÉLUTÁN
16.9.x - e; probaljad 15.2 vel nem mukodnek az rx4xx szeriak

Nekem 15.12-vel fel sem ajánlja a grafikus illesztő telepeítését (csak a HDMI audio driver-t), hiába nyomtam előtte csökkentett üzemmódban DDU-t, meg illesztőprogram törlést.

Nálam: 16.10.1-van és tökéletesen fut minden, én ezt tudom javasolni hátha!  ;)

kidface

Idézetet írta: bbencee Dátum március 22, 2017, 04:36:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum március 22, 2017, 03:25:26 DÉLUTÁN
16.9.x - e; probaljad 15.2 vel nem mukodnek az rx4xx szeriak

Nekem 15.12-vel fel sem ajánlja a grafikus illesztő telepeítését (csak a HDMI audio driver-t), hiába nyomtam előtte csökkentett üzemmódban DDU-t, meg illesztőprogram törlést.

Windows Update es  Windows Update Delivery Optimization (WUDO) legyen letiltva!
Az eszkozkezeloben szimplan torold a GPU-t.
Give Me Power (GMP) toltsd le
Letoltes: http://www.wagnardmobile.com/DDU/download/GiveMePower%20v2.1.0.0.exe
es ezzel inditsd el a DDU-t!
Ha vegzett ujraindit
Varj egy kicsit (1-2perc), hogy a Win felismeri-e? a kartyakat?! es az eszkozkezeloben csekkold.
Ezek utan mehet a driver en a 16.11.5-ot hasznalom a moddolt BIOS miatt.

bbencee

Idézetet írta: kidface Dátum március 22, 2017, 05:59:02 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bbencee Dátum március 22, 2017, 04:36:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum március 22, 2017, 03:25:26 DÉLUTÁN
16.9.x - e; probaljad 15.2 vel nem mukodnek az rx4xx szeriak

Nekem 15.12-vel fel sem ajánlja a grafikus illesztő telepeítését (csak a HDMI audio driver-t), hiába nyomtam előtte csökkentett üzemmódban DDU-t, meg illesztőprogram törlést.

Windows Update es  Windows Update Delivery Optimization (WUDO) legyen letiltva!
Az eszkozkezeloben szimplan torold a GPU-t.
Give Me Power (GMP) toltsd le
Letoltes: http://www.wagnardmobile.com/DDU/download/GiveMePower%20v2.1.0.0.exe
es ezzel inditsd el a DDU-t!
Ha vegzett ujraindit
Varj egy kicsit (1-2perc), hogy a Win felismeri-e? a kartyakat?! es az eszkozkezeloben csekkold.
Ezek utan mehet a driver en a 16.11.5-ot hasznalom a moddolt BIOS miatt.

Köszi, megpróbálom! Ha ez sem megy akkor windows reinstall lesz.

exertech001

Sziasztok! Köszi a segítségeket. Elindult az első 0-24 RiG-em. Jelenleg csak 1 darab VGA van telepítve. 69 fokon megy, de a ventillátor nagyon halk. Ez igy normális? Valami tanács? (Gigabyte RX 470 Gaming) Nem kéne, hogy jobban pörögjön? Lehet nagyon amatőr kérdés, de jólenne ha megnyugtatnátok vagy ajánlanátok megoldást! Köszi mindnekinek!

kidface

Idézetet írta: exertech001 Dátum március 22, 2017, 06:33:05 DÉLUTÁN
Sziasztok! Köszi a segítségeket. Elindult az első 0-24 RiG-em. Jelenleg csak 1 darab VGA van telepítve. 69 fokon megy, de a ventillátor nagyon halk. Ez igy normális? Valami tanács? (Gigabyte RX 470 Gaming) Nem kéne, hogy jobban pörögjön? Lehet nagyon amatőr kérdés, de jólenne ha megnyugtatnátok vagy ajánlanátok megoldást! Köszi mindnekinek!

Mit banyaszol? Modositott v. gyari BIOS van a kartyan? Target temp-nek mi van beallitva? Tobb info kell, hogy tudjunk segiteni :)

Székely Vegán

Idézetet írta: exertech001 Dátum március 22, 2017, 06:33:05 DÉLUTÁN
Sziasztok! Köszi a segítségeket. Elindult az első 0-24 RiG-em. Jelenleg csak 1 darab VGA van telepítve. 69 fokon megy, de a ventillátor nagyon halk. Ez igy normális? Valami tanács? (Gigabyte RX 470 Gaming) Nem kéne, hogy jobban pörögjön? Lehet nagyon amatőr kérdés, de jólenne ha megnyugtatnátok vagy ajánlanátok megoldást! Köszi mindnekinek!

Grat komcsaka! Normális, laziccsá nyugodtan  8)
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

exertech001

Idézetet írta: kidface Dátum március 22, 2017, 06:38:36 DÉLUTÁN
Idézetet írta: exertech001 Dátum március 22, 2017, 06:33:05 DÉLUTÁN
Sziasztok! Köszi a segítségeket. Elindult az első 0-24 RiG-em. Jelenleg csak 1 darab VGA van telepítve. 69 fokon megy, de a ventillátor nagyon halk. Ez igy normális? Valami tanács? (Gigabyte RX 470 Gaming) Nem kéne, hogy jobban pörögjön? Lehet nagyon amatőr kérdés, de jólenne ha megnyugtatnátok vagy ajánlanátok megoldást! Köszi mindnekinek!

Mit banyaszol? Modositott v. gyari BIOS van a kartyan? Target temp-nek mi van beallitva? Tobb info kell, hogy tudjunk segiteni :)
Ethereum. Jelenleg minden gyári, legfrisebb driver. Majd a modolást késöbb csinálom.  21 MH/s jelenleg. De egyelőre menjen stabilan az a cél. Köszi!

exertech001

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum március 22, 2017, 06:39:07 DÉLUTÁN
Idézetet írta: exertech001 Dátum március 22, 2017, 06:33:05 DÉLUTÁN
Sziasztok! Köszi a segítségeket. Elindult az első 0-24 RiG-em. Jelenleg csak 1 darab VGA van telepítve. 69 fokon megy, de a ventillátor nagyon halk. Ez igy normális? Valami tanács? (Gigabyte RX 470 Gaming) Nem kéne, hogy jobban pörögjön? Lehet nagyon amatőr kérdés, de jólenne ha megnyugtatnátok vagy ajánlanátok megoldást! Köszi mindnekinek!

Grat komcsaka! Normális, laziccsá nyugodtan  8)
Köszi. Videókat is. Ha nem találok rád, valószinü azt sem tudnám mi ez az egész :D (Y)

kidface

Idézetet írta: exertech001 Dátum március 22, 2017, 06:41:59 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum március 22, 2017, 06:38:36 DÉLUTÁN
Idézetet írta: exertech001 Dátum március 22, 2017, 06:33:05 DÉLUTÁN
Sziasztok! Köszi a segítségeket. Elindult az első 0-24 RiG-em. Jelenleg csak 1 darab VGA van telepítve. 69 fokon megy, de a ventillátor nagyon halk. Ez igy normális? Valami tanács? (Gigabyte RX 470 Gaming) Nem kéne, hogy jobban pörögjön? Lehet nagyon amatőr kérdés, de jólenne ha megnyugtatnátok vagy ajánlanátok megoldást! Köszi mindnekinek!

Mit banyaszol? Modositott v. gyari BIOS van a kartyan? Target temp-nek mi van beallitva? Tobb info kell, hogy tudjunk segiteni :)
Ethereum. Jelenleg minden gyári, legfrisebb driver. Majd a modolást késöbb csinálom.  21 MH/s jelenleg. De egyelőre menjen stabilan az a cél. Köszi!
Modolas utan majd tudod jobban optimalizalni es akkor valszeg a 69C is lejebb megy egy kicsit. De amig tartja es nem melegszik jobban addig OK :)