Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 7 Vendégek van a témában

bbencee

#820
csak egy 470-est tud a kettőből bányászatra használni, egy 470 és egy 480-as meg felkiáltójeles az eszközkezelőben (a másik 480 nem is látszik csak a DDU-ban látszódott). Már rengetegszer újraindítottam, újratelepítettem a drivereket..

Az lehet hogy az kavar be hogy Gaming RX470-et tettem be az alap 470-es és 480-asok mellé? Vagy ugyanaz a driver kell vigye az összeset?

andysk


drizzt_do_urden


bazsy


drizzt_do_urden


bbencee

#825
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum március 22, 2017, 10:07:43 DÉLUTÁN
ugyanaz a driver
alaplapba betetted a GEN 1 et?

Úgy érted a BIOS-ban? Nem látok ilyen lehetőséget. Ilyen alaplapom van: http://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-F2A68HM-S1-rev-10#sp

Megtaláltam, beállítottam a GEN 1-et, de semmi változás. Alapból AUTO-n volt.

kidface

Idézetet írta: bbencee Dátum március 22, 2017, 11:32:27 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum március 22, 2017, 10:07:43 DÉLUTÁN
ugyanaz a driver
alaplapba betetted a GEN 1 et?

Úgy érted a BIOS-ban? Nem látok ilyen lehetőséget. Ilyen alaplapom van: http://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-F2A68HM-S1-rev-10#sp

Megtaláltam, beállítottam a GEN 1-et, de semmi változás. Alapból AUTO-n volt.

A leírás szerint csak 2db pcie Slot van az alaplapon?!
Hány kártyád van? Elosztot használsz? Eddig működött?

DrPascal

Idézetet írta: bazsy Dátum március 22, 2017, 10:09:42 DÉLUTÁN
Erről a tápról tud valaki véleményt mondani jó lenne egy 6-os righez?
http://bevachip.hu/fsp-1200w-aurum-pt-tapegyseg-p491467/

Nekem van az Aurum Pro változatból, teljesen jó. Ráadásul ez platinum.

Uhura

Idézetet írta: DrPascal Dátum március 23, 2017, 10:00:30 DÉLELŐTT
Idézetet írta: bazsy Dátum március 22, 2017, 10:09:42 DÉLUTÁN
Erről a tápról tud valaki véleményt mondani jó lenne egy 6-os righez?
http://bevachip.hu/fsp-1200w-aurum-pt-tapegyseg-p491467/

Nekem van az Aurum Pro változatból, teljesen jó. Ráadásul ez platinum.

Nekem egy 750w gold van a gépemben 5 éve és WS alaplappal amint sokszor ment hetekig 0-24-ben, soha nem volt vele gond. Szerintem bőven, jó én is a nagyobb rig építésénél vagy FSP vagy EVGA-s tápot veszek. max annyi szól az EVGA mellett, hogy ajánlja mindenki, hogy ez a best meg sok díjat nyertek az elmúlt években.

Egyetlen dolgot nem tudok mennyi a gari rá mert  agyártó honlapján sem találtam.  ja megvan, 60 hónap. AZ EVGA 120 hónap az 1000 - 1300-asra. 

bazsy

Idézetet írta: Uhura Dátum március 23, 2017, 10:23:44 DÉLELŐTT
Idézetet írta: DrPascal Dátum március 23, 2017, 10:00:30 DÉLELŐTT
Idézetet írta: bazsy Dátum március 22, 2017, 10:09:42 DÉLUTÁN
Erről a tápról tud valaki véleményt mondani jó lenne egy 6-os righez?
http://bevachip.hu/fsp-1200w-aurum-pt-tapegyseg-p491467/

Nekem van az Aurum Pro változatból, teljesen jó. Ráadásul ez platinum.

Nekem egy 750w gold van a gépemben 5 éve és WS alaplappal amint sokszor ment hetekig 0-24-ben, soha nem volt vele gond. Szerintem bőven, jó én is a nagyobb rig építésénél vagy FSP vagy EVGA-s tápot veszek. max annyi szól az EVGA mellett, hogy ajánlja mindenki, hogy ez a best meg sok díjat nyertek az elmúlt években.

Egyetlen dolgot nem tudok mennyi a gari rá mert  agyártó honlapján sem találtam.  ja megvan, 60 hónap. AZ EVGA 120 hónap az 1000 - 1300-asra.
Rendben köszönöm infókat

bbencee

Idézetet írta: kidface Dátum március 23, 2017, 09:43:55 DÉLELŐTT
A leírás szerint csak 2db pcie Slot van az alaplapon?!
Hány kártyád van? Elosztot használsz? Eddig működött?

Most nézem hogy hibás alaplapot adtam meg a linkben.. 2 db X16-os, és 3 db X1-es, tehát 5 kártyát riserrel gond nélkül tudnia kellene.
Eddig volt benne 3 kártya (mind három bios modolt), de volt már hogy 4 volt benne egyszerre.
Elosztót nem használok.

kidface

Idézetet írta: bbencee Dátum március 23, 2017, 10:48:50 DÉLELŐTT
Idézetet írta: kidface Dátum március 23, 2017, 09:43:55 DÉLELŐTT
A leírás szerint csak 2db pcie Slot van az alaplapon?!
Hány kártyád van? Elosztot használsz? Eddig működött?

Most nézem hogy hibás alaplapot adtam meg a linkben.. 2 db X16-os, és 3 db X1-es, tehát 5 kártyát riserrel gond nélkül tudnia kellene.
Eddig volt benne 3 kártya (mind három bios modolt), de volt már hogy 4 volt benne egyszerre.
Elosztót nem használok.

Mi volt az utolso valtoztatas ami okozhatja a hibat?
Windows update le volt tiltva?
Milyen risert hasznaLSZ? a nem megfelelo, stabil feszultseg is okozhatja a hibat! Tap okes?

bbencee

#832
Idézetet írta: kidface Dátum március 23, 2017, 11:08:00 DÉLELŐTT
Mi volt az utolso valtoztatas ami okozhatja a hibat?
Windows update le volt tiltva?
Milyen risert hasznaLSZ? a nem megfelelo, stabil feszultseg is okozhatja a hibat! Tap okes?

Mostanában úgy ment hogy egy 480-as usb-s riser-rel volt az PCI 1 slotban, és 2 kártya az alaplapban.

Windows update le volt tiltva. (DDU amúgy is letiltja vagy nem?)
Van szalagriserem, meg USB-s is, eddig működött mindkettő fajtával. Táp 750 Wattos.

Risereket kizárnám, mert most hogy 2 kártya van közvetlenül alaplapban, még így se tudja az egyiket használni (sárga felkiláltójeles az eszközekezlőben - A Windows leállította az eszközt, mert az problémákat jelzett. (Kód: 43)).

DDU és újraindítás után az egyik Általános Microsoft Videókártyára (470 4GB) meg ezt írja: Az eszköz nem működik megfelelően, mert a Windows nem tudja betölteni a szükséges illesztőprogramokat. (Kód: 31)
Az indulást megkísérlő illesztőprogram nem ugyanaz, mint az induláskori tesztet lefuttató videokártya illesztőprogramja.

A 15.12-es, 16.2-es non whql setupok fel sem ajánlják a grafikus driver telepítését, csak a HDMI-audio-t.

proziroxx

Moddolt BIOS-os kártyák és a legújabb driver használata esetén próbáljátok meg a Pixel Clock Patcher-t.

kidface

#834
Idézetet írta: bbencee Dátum március 23, 2017, 11:42:04 DÉLELŐTT
Idézetet írta: kidface Dátum március 23, 2017, 11:08:00 DÉLELŐTT
Mi volt az utolso valtoztatas ami okozhatja a hibat?
Windows update le volt tiltva?
Milyen risert hasznaLSZ? a nem megfelelo, stabil feszultseg is okozhatja a hibat! Tap okes?

Mostanában úgy ment hogy egy 480-as usb-s riser-rel volt az PCI 1 slotban, és 2 kártya az alaplapban.

Windows update le volt tiltva. (DDU amúgy is letiltja vagy nem?)
Van szalagriserem, meg USB-s is, eddig működött mindkettő fajtával. Táp 750 Wattos.

Risereket kizárnám, mert most hogy 2 kártya van közvetlenül alaplapban, még így se tudja az egyiket használni (sárga felkiláltójeles az eszközekezlőben - A Windows leállította az eszközt, mert az problémákat jelzett. (Kód: 43)).

DDU és újraindítás után az egyik Általános Microsoft Videókártyára (470 4GB) meg ezt írja: Az eszköz nem működik megfelelően, mert a Windows nem tudja betölteni a szükséges illesztőprogramokat. (Kód: 31)
Az indulást megkísérlő illesztőprogram nem ugyanaz, mint az induláskori tesztet lefuttató videokártya illesztőprogramja.

A 15.12-es, 16.2-es non whql setupok fel sem ajánlják a grafikus driver telepítését, csak a HDMI-audio-t.


Na akkor most jon a pocsolos resz! :)
DDU-val torold a drivert!
Leallitas.
Osszes kartyat szedd ki az alaplapbol
Ujraindit. Valoszinuleg az APU-ba integraltat ujra feleleszti a windows, de azzal ne foglalkozz egyenlore :)
Ismet leallit
1db kartyavat tegyel a procihoz legkozelebbi PCIe slotba (riserrel), inditsd a geped
Vard ki mit reagal a win, nem lesz fent driver, reklamalni fog :)  telepitsd a 16.11.5-os drivert! ujraindit, es ha minden ok akkor johet a kovetkezo kartya!
Ha gond nelkul felismeri a win, akkor a drivert nem kell meg egyszer telepiteni, csekkold az eszkozkezeloben!
Ha megjelenik a felkialto jel, akkor driver telepites ismet! Ujraindulas utan csekkold van e hiba!
Ha van, es felkialto jeles lesz a 2. vagy 3. kartya, akkor Alaplap, vagy a tapellatassal van gondja!

DrPascal

Idézetet írta: kidface Dátum március 23, 2017, 12:57:57 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bbencee Dátum március 23, 2017, 11:42:04 DÉLELŐTT
Idézetet írta: kidface Dátum március 23, 2017, 11:08:00 DÉLELŐTT
Mi volt az utolso valtoztatas ami okozhatja a hibat?
Windows update le volt tiltva?
Milyen risert hasznaLSZ? a nem megfelelo, stabil feszultseg is okozhatja a hibat! Tap okes?

Mostanában úgy ment hogy egy 480-as usb-s riser-rel volt az PCI 1 slotban, és 2 kártya az alaplapban.

Windows update le volt tiltva. (DDU amúgy is letiltja vagy nem?)
Van szalagriserem, meg USB-s is, eddig működött mindkettő fajtával. Táp 750 Wattos.

Risereket kizárnám, mert most hogy 2 kártya van közvetlenül alaplapban, még így se tudja az egyiket használni (sárga felkiláltójeles az eszközekezlőben - A Windows leállította az eszközt, mert az problémákat jelzett. (Kód: 43)).

DDU és újraindítás után az egyik Általános Microsoft Videókártyára (470 4GB) meg ezt írja: Az eszköz nem működik megfelelően, mert a Windows nem tudja betölteni a szükséges illesztőprogramokat. (Kód: 31)
Az indulást megkísérlő illesztőprogram nem ugyanaz, mint az induláskori tesztet lefuttató videokártya illesztőprogramja.

A 15.12-es, 16.2-es non whql setupok fel sem ajánlják a grafikus driver telepítését, csak a HDMI-audio-t.


Na akkor most jon a pocsolos resz! :)
DDU-val torold a drivert!
Leallitas.
Osszes kartyat szedd ki az alaplapbol
Ujraindit. Valoszinuleg az APU-ba integraltat ujra feleleszti a windows, de azzal ne foglalkozz egyenlore :)
Ismet leallit
1db kartyavat tegyel a procihoz legkozelebbi PCIe slotba (riserrel), inditsd a geped
Vard ki mit reagal a win, nem lesz fent driver, reklamalni fog :)  telepitsd a 16.11.5-os drivert! ujraindit, es ha minden ok akkor johet a kovetkezo kartya!
Ha gond nelkul felismeri a win, akkor a drivert nem kell meg egyszer telepiteni, csekkold az eszkozkezeloben!
Ha megjelenik a felkialto jel, akkor driver telepites ismet! Ujraindulas utan csekkold van e hiba!
Ha van, es felkialto jeles lesz a 2. vagy 3. kartya, akkor Alaplap, vagy a tapellatassal van gondja!

+ Minden új kártya bekötésénél win indulás után várni kell pár percet, hogy a drivert rendbe tegye magának.
Először mindig felkiáltójeles.

bbencee

#836
Idézetet írta: kidface Dátum március 23, 2017, 12:57:57 DÉLUTÁN
Na akkor most jon a pocsolos resz! :)
DDU-val torold a drivert!
Leallitas.
Osszes kartyat szedd ki az alaplapbol
Ujraindit. Valoszinuleg az APU-ba integraltat ujra feleleszti a windows, de azzal ne foglalkozz egyenlore :)
Ismet leallit
1db kartyavat tegyel a procihoz legkozelebbi PCIe slotba (riserrel), inditsd a geped
Vard ki mit reagal a win, nem lesz fent driver, reklamalni fog :)  telepitsd a 16.11.5-os drivert! ujraindit, es ha minden ok akkor johet a kovetkezo kartya!
Ha gond nelkul felismeri a win, akkor a drivert nem kell meg egyszer telepiteni, csekkold az eszkozkezeloben!
Ha megjelenik a felkialto jel, akkor driver telepites ismet! Ujraindulas utan csekkold van e hiba!
Ha van, es felkialto jeles lesz a 2. vagy 3. kartya, akkor Alaplap, vagy a tapellatassal van gondja!

DDU megvolt leállítással. Az első pcie slot-ba bettem a 480-ast, ami előzőleg is onnan ment. Eszközkezelőben megjelenik egy Általános Microsoft-Videókártya, sárga kérdőjel nincs, vizont kép nem jön a HDMI-n. Teamviewer-rel viszont látom.

Amikor elindítom a 16.11.5-ös telepítőt, nem ajánlja fel a grafikus driver telepítését.

UPDATE: leállítottam a gépet, tápegység lekapcs, újra elindít, és már van kép a HDMI-n.

drizzt_do_urden

az alaplapi videokartyat kikapcsoltad? nezd meg a biosba melyik slotra van allitva a main video card.

win 10 vagy win 7? win 7 szokott 43 as errorot vetni...

bbencee

#838
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum március 23, 2017, 02:16:59 DÉLUTÁN
az alaplapi videokartyat kikapcsoltad? nezd meg a biosba melyik slotra van allitva a main video card.

win 10 vagy win 7? win 7 szokott 43 as errorot vetni...

Alaplapit nem kapcsoltam ki, de most végre feldobta az installer a driver telepítést. Jelzek amint van valami. Köszi az eddigi segítségeket mindenkinek!

UPDATE: kikapcsoltam az alaplapit, de most egy videókártyát sem hoz be az eszközkezelőben, és kép sincs hdmi-n, se alaplapi hdml-n. Még szerencse hogy van teamviewer :D Még várok.. de egyelőre nem akar megjelenni a kártya.

Uhura

Egy kérdés nézegetem több nem mining hanem render rig rendszert és ott mindenhol egymásba pakolják a kártyákat szinte egymást érik a  kártyák, mining rignél ez miért nem működik persze megfelelő ventrikkel megtámogatva?