Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 8 Vendégek van a témában

kidface

Idézetet írta: Uhura Dátum március 23, 2017, 02:30:46 DÉLUTÁN
Egy kérdés nézegetem több nem mining hanem render rig rendszert és ott mindenhol egymásba pakolják a kártyákat szinte egymást érik a  kártyák, mining rignél ez miért nem működik persze megfelelő ventrikkel megtámogatva?

Rakhatod, egymas melle szorosan a kartyakat, csak akkor ne open air rig-et epits hanem egy zart rendszert a megfelelo legtomeg mozgatasara alkalmas szellozo rendszerrel.
A GPU alapu szerverekben is passiv hutesu kartyak vannak, ventis hutesel megtamogatva. CSak ne akarj egy ilyet a haloszobadba, vagy nappalidba, mert par het utan mehetsz hallokeszuleket feliratni a haziorvoshoz :)

kidface

Idézetet írta: dekboy Dátum március 23, 2017, 02:43:56 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Most szeretném összerakni az első rigemet...Most,hogy a tegnapi live-ba szó volt a hf-ról és az ether dolgairól,lehet belevágni vagy pont most kéne várni egy kicsit?Gondolom pontosat senki se tud,de a komolyabb szakiknak mi a véleménye?Válaszotok előre is köszönöm!Sziasztok!
Hat en nem vagyok komolyabb szaki :) de nem hiszem hogy osszeomlana az altcoin vilag a hard fork vita miatt!

Uhura

Idézetet írta: kidface Dátum március 23, 2017, 02:50:18 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum március 23, 2017, 02:30:46 DÉLUTÁN
Egy kérdés nézegetem több nem mining hanem render rig rendszert és ott mindenhol egymásba pakolják a kártyákat szinte egymást érik a  kártyák, mining rignél ez miért nem működik persze megfelelő ventrikkel megtámogatva?

Rakhatod, egymas melle szorosan a kartyakat, csak akkor ne open air rig-et epits hanem egy zart rendszert a megfelelo legtomeg mozgatasara alkalmas szellozo rendszerrel.
A GPU alapu szerverekben is passiv hutesu kartyak vannak, ventis hutesel megtamogatva. CSak ne akarj egy ilyet a haloszobadba, vagy nappalidba, mert par het utan mehetsz hallokeszuleket feliratni a haziorvoshoz :)

OKsa így már értem, mármint a passzív hűtés + ventris rendszereket. Köszi.

Uhura

Idézetet írta: kidface Dátum március 23, 2017, 02:53:44 DÉLUTÁN
Idézetet írta: dekboy Dátum március 23, 2017, 02:43:56 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Most szeretném összerakni az első rigemet...Most,hogy a tegnapi live-ba szó volt a hf-ról és az ether dolgairól,lehet belevágni vagy pont most kéne várni egy kicsit?Gondolom pontosat senki se tud,de a komolyabb szakiknak mi a véleménye?Válaszotok előre is köszönöm!Sziasztok!
Hat en nem vagyok komolyabb szaki :) de nem hiszem hogy osszeomlana az altcoin vilag a hard fork vita miatt!

Ja ezelőtt is volt és az után is lesz ... max hullámzik. De ha nem vagy biztos akkor használd ki és 1-2 meglévő eszköz felhasználásával építs - próba riget amint betanulod , megérted , beleszoksz - és utána fektess 400k bele. Ott van Fagyi Zoli, ő kártyáról kártyára csinálja a riget szerintem kezdőknek ez a jó út, én is így csinálom. Kisebb a rizikó és  a hibák is kisebb hatásúak, mert veszel egy szar risert ha ebből 10-e veszel az nagyobb bukó mintha 1-2 db szívsz.

Székely Vegán

Idézetet írta: Uhura Dátum március 23, 2017, 02:57:45 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum március 23, 2017, 02:53:44 DÉLUTÁN
Idézetet írta: dekboy Dátum március 23, 2017, 02:43:56 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Most szeretném összerakni az első rigemet...Most,hogy a tegnapi live-ba szó volt a hf-ról és az ether dolgairól,lehet belevágni vagy pont most kéne várni egy kicsit?Gondolom pontosat senki se tud,de a komolyabb szakiknak mi a véleménye?Válaszotok előre is köszönöm!Sziasztok!
Hat en nem vagyok komolyabb szaki :) de nem hiszem hogy osszeomlana az altcoin vilag a hard fork vita miatt!

Ja ezelőtt is volt és az után is lesz ... max hullámzik. De ha nem vagy biztos akkor használd ki és 1-2 meglévő eszköz felhasználásával építs - próba riget amint betanulod , megérted , beleszoksz - és utána fektess 400k bele. Ott van Fagyi Zoli, ő kártyáról kártyára csinálja a riget szerintem kezdőknek ez a jó út, én is így csinálom. Kisebb a rizikó és  a hibák is kisebb hatásúak, mert veszel egy szar risert ha ebből 10-e veszel az nagyobb bukó mintha 1-2 db szívsz.

Igy a legjobb, én is 1 kártyával kezdtem.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

bbencee

Idézetet írta: bbencee Dátum március 23, 2017, 02:10:51 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum március 23, 2017, 12:57:57 DÉLUTÁN
Na akkor most jon a pocsolos resz! :)
DDU-val torold a drivert!
Leallitas.
Osszes kartyat szedd ki az alaplapbol
Ujraindit. Valoszinuleg az APU-ba integraltat ujra feleleszti a windows, de azzal ne foglalkozz egyenlore :)
Ismet leallit
1db kartyavat tegyel a procihoz legkozelebbi PCIe slotba (riserrel), inditsd a geped
Vard ki mit reagal a win, nem lesz fent driver, reklamalni fog :)  telepitsd a 16.11.5-os drivert! ujraindit, es ha minden ok akkor johet a kovetkezo kartya!
Ha gond nelkul felismeri a win, akkor a drivert nem kell meg egyszer telepiteni, csekkold az eszkozkezeloben!
Ha megjelenik a felkialto jel, akkor driver telepites ismet! Ujraindulas utan csekkold van e hiba!
Ha van, es felkialto jeles lesz a 2. vagy 3. kartya, akkor Alaplap, vagy a tapellatassal van gondja!

DDU megvolt leállítással. Az első pcie slot-ba bettem a 480-ast, ami előzőleg is onnan ment. Eszközkezelőben megjelenik egy Általános Microsoft-Videókártya, sárga kérdőjel nincs, vizont kép nem jön a HDMI-n. Teamviewer-rel viszont látom.

Amikor elindítom a 16.11.5-ös telepítőt, nem ajánlja fel a grafikus driver telepítését.

UPDATE: leállítottam a gépet, tápegység lekapcs, újra elindít, és már van kép a HDMI-n.

Első két kártya (470-esek) megjelentek az eszközkezelőben, elvileg minden okés velük.
Próbálom beüzemelni a 480-ast de "Videvezérlő (VGA-kompatibilis)"-nek van írva, nincs sárga felkiáltójel, azt írja: "Nincs illesztőprogram telepítve az eszközhöz."

Mit javasoltok?

Székely Vegán

Idézetet írta: bbencee Dátum március 23, 2017, 04:55:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bbencee Dátum március 23, 2017, 02:10:51 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum március 23, 2017, 12:57:57 DÉLUTÁN
Na akkor most jon a pocsolos resz! :)
DDU-val torold a drivert!
Leallitas.
Osszes kartyat szedd ki az alaplapbol
Ujraindit. Valoszinuleg az APU-ba integraltat ujra feleleszti a windows, de azzal ne foglalkozz egyenlore :)
Ismet leallit
1db kartyavat tegyel a procihoz legkozelebbi PCIe slotba (riserrel), inditsd a geped
Vard ki mit reagal a win, nem lesz fent driver, reklamalni fog :)  telepitsd a 16.11.5-os drivert! ujraindit, es ha minden ok akkor johet a kovetkezo kartya!
Ha gond nelkul felismeri a win, akkor a drivert nem kell meg egyszer telepiteni, csekkold az eszkozkezeloben!
Ha megjelenik a felkialto jel, akkor driver telepites ismet! Ujraindulas utan csekkold van e hiba!
Ha van, es felkialto jeles lesz a 2. vagy 3. kartya, akkor Alaplap, vagy a tapellatassal van gondja!

DDU megvolt leállítással. Az első pcie slot-ba bettem a 480-ast, ami előzőleg is onnan ment. Eszközkezelőben megjelenik egy Általános Microsoft-Videókártya, sárga kérdőjel nincs, vizont kép nem jön a HDMI-n. Teamviewer-rel viszont látom.

Amikor elindítom a 16.11.5-ös telepítőt, nem ajánlja fel a grafikus driver telepítését.

UPDATE: leállítottam a gépet, tápegység lekapcs, újra elindít, és már van kép a HDMI-n.

Első két kártya (470-esek) megjelentek az eszközkezelőben, elvileg minden okés velük.
Próbálom beüzemelni a 480-ast de "Videvezérlő (VGA-kompatibilis)"-nek van írva, nincs sárga felkiáltójel, azt írja: "Nincs illesztőprogram telepítve az eszközhöz."

Mit javasoltok?

Próbáld manuálisan telepiteni drivert, dupla klikk a kártyán, driver, update, browse és mutasd neki az utat a C:\AMD\stb amig ott megtalálja.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

bbencee

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum március 23, 2017, 05:22:20 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bbencee Dátum március 23, 2017, 04:55:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bbencee Dátum március 23, 2017, 02:10:51 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum március 23, 2017, 12:57:57 DÉLUTÁN
Na akkor most jon a pocsolos resz! :)
DDU-val torold a drivert!
Leallitas.
Osszes kartyat szedd ki az alaplapbol
Ujraindit. Valoszinuleg az APU-ba integraltat ujra feleleszti a windows, de azzal ne foglalkozz egyenlore :)
Ismet leallit
1db kartyavat tegyel a procihoz legkozelebbi PCIe slotba (riserrel), inditsd a geped
Vard ki mit reagal a win, nem lesz fent driver, reklamalni fog :)  telepitsd a 16.11.5-os drivert! ujraindit, es ha minden ok akkor johet a kovetkezo kartya!
Ha gond nelkul felismeri a win, akkor a drivert nem kell meg egyszer telepiteni, csekkold az eszkozkezeloben!
Ha megjelenik a felkialto jel, akkor driver telepites ismet! Ujraindulas utan csekkold van e hiba!
Ha van, es felkialto jeles lesz a 2. vagy 3. kartya, akkor Alaplap, vagy a tapellatassal van gondja!

DDU megvolt leállítással. Az első pcie slot-ba bettem a 480-ast, ami előzőleg is onnan ment. Eszközkezelőben megjelenik egy Általános Microsoft-Videókártya, sárga kérdőjel nincs, vizont kép nem jön a HDMI-n. Teamviewer-rel viszont látom.

Amikor elindítom a 16.11.5-ös telepítőt, nem ajánlja fel a grafikus driver telepítését.

UPDATE: leállítottam a gépet, tápegység lekapcs, újra elindít, és már van kép a HDMI-n.

Első két kártya (470-esek) megjelentek az eszközkezelőben, elvileg minden okés velük.
Próbálom beüzemelni a 480-ast de "Videvezérlő (VGA-kompatibilis)"-nek van írva, nincs sárga felkiáltójel, azt írja: "Nincs illesztőprogram telepítve az eszközhöz."

Mit javasoltok?

Próbáld manuálisan telepiteni drivert, dupla klikk a kártyán, driver, update, browse és mutasd neki az utat a C:\AMD\stb amig ott megtalálja.

Köszi Robi, megpróbáltam megadni neki az utat, ugyanahhoz a driverhez amit előtte is telepítettem. El is kezdte telepíteni, aztán egy másik videókártyán amin be volt dugva a hdmi a montiorra, elkezdett összevissza képeket adni pár mp-ig, aztán kékhalál. Újraindulás után is sima VGA vezérlőnek véli.

bbencee

ÓÓ delekek!

Mégiscsak jó lett, csak nem mappát adtam meg neki hanem kiválasztottam a támogatott eszközök listájából. Illesztőprogram frissíts után egyből látszik az eszközkezelőben.

Mégegyszer köszi mindenkinek! Ja, és aki írta hogy riser lesz a szar, igaza volt. :D

Balvanylajos

Sziasztok!

Amikor remote desktoppal vagy teamviewerrel csatlakozok, akkor a wattool nem ismeri fel a kártyát és a radeon driver is azt írja nincs kártya.
A bányászat működik, csak nem tudom állítani a kártya tulajdonságait.

Próbáltam már ezzel a HDMI-VGA átalakítóval, azzal annyi változott, hogy már a TW-vel 1024x768 felbontás van 640x480 helyett, de továbbra sincsen driver.

HDMI dummym nincsen, az feltétlen kell hozzá?

Vegánnak hogy működik a távoli asztallal a wattool?

Esetleg a biosban is kell állítani valamit, PCIe legyen az alapértelmezett VGA?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Worlynox

Idézetet írta: Balvanylajos Dátum március 23, 2017, 07:16:43 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Amikor remote desktoppal vagy teamviewerrel csatlakozok, akkor a wattool nem ismeri fel a kártyát és a radeon driver is azt írja nincs kártya.
A bányászat működik, csak nem tudom állítani a kártya tulajdonságait.

Próbáltam már ezzel a HDMI-VGA átalakítóval, azzal annyi változott, hogy már a TW-vel 1024x768 felbontás van 640x480 helyett, de továbbra sincsen driver.

HDMI dummym nincsen, az feltétlen kell hozzá?

Vegánnak hogy működik a távoli asztallal a wattool?

Esetleg a biosban is kell állítani valamit, PCIe legyen az alapértelmezett VGA?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Ahová csatlakozol ott inditod el ezeket a programokat és nem ott ahonnan csatlakozol ugye ?

pube111

Idézetet írta: Balvanylajos Dátum március 23, 2017, 07:16:43 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Amikor remote desktoppal vagy teamviewerrel csatlakozok, akkor a wattool nem ismeri fel a kártyát és a radeon driver is azt írja nincs kártya.
A bányászat működik, csak nem tudom állítani a kártya tulajdonságait.

Próbáltam már ezzel a HDMI-VGA átalakítóval, azzal annyi változott, hogy már a TW-vel 1024x768 felbontás van 640x480 helyett, de továbbra sincsen driver.

HDMI dummym nincsen, az feltétlen kell hozzá?

Vegánnak hogy működik a távoli asztallal a wattool?

Esetleg a biosban is kell állítani valamit, PCIe legyen az alapértelmezett VGA?

Előre is köszönöm a válaszokat!
Nekem akkor volt ilyen, amikor a bisban az alapértelmezett vga az alaplapi volt. A pcie legyen.

Balvanylajos

Idézetet írta: pube111 Dátum március 23, 2017, 08:30:12 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Balvanylajos Dátum március 23, 2017, 07:16:43 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Amikor remote desktoppal vagy teamviewerrel csatlakozok, akkor a wattool nem ismeri fel a kártyát és a radeon driver is azt írja nincs kártya.
A bányászat működik, csak nem tudom állítani a kártya tulajdonságait.

Próbáltam már ezzel a HDMI-VGA átalakítóval, azzal annyi változott, hogy már a TW-vel 1024x768 felbontás van 640x480 helyett, de továbbra sincsen driver.

HDMI dummym nincsen, az feltétlen kell hozzá?

Vegánnak hogy működik a távoli asztallal a wattool?

Esetleg a biosban is kell állítani valamit, PCIe legyen az alapértelmezett VGA?

Előre is köszönöm a válaszokat!
Nekem akkor volt ilyen, amikor a bisban az alapértelmezett vga az alaplapi volt. A pcie legyen.
Igen, azon a gépen indítom, ahová csatlakozom.
pcie az alapértelmezett.
Amikor monitor van rajta, akkor jól működik, de ahogy lehúzom róla, máris nem látszódnak a hőmérsékletek sem.

Steve Boy

Sziasztok! Asus P6T Deluxe V2 alaplappal erdemes kiprobalni a banyaszatot vagy mar ez tul elavult lap? Ismetlem csak kiprobalni szeretnem a dolgot 2-3 kartyaval.

raffiakötö

Idézetet írta: Steve Boy Dátum március 23, 2017, 09:02:44 DÉLUTÁN
Sziasztok! Asus P6T Deluxe V2 alaplappal erdemes kiprobalni a banyaszatot vagy mar ez tul elavult lap? Ismetlem csak kiprobalni szeretnem a dolgot 2-3 kartyaval.

Kezdésnek, próbálgatásnak nem rossz, főleg ha van hozzán minden csak a vga kártyát kell venni. 3-4 kártyához egy 750-800w-os táp elég.

Steve Boy

Egy 750 w Thermaltake tapom van hozza. i7 intel proci 12gb memoria.

raffiakötö

Idézetet írta: Steve Boy Dátum március 23, 2017, 09:15:13 DÉLUTÁN
Egy 750 w Thermaltake tapom van hozza. i7 intel proci 12gb memoria.

Szerintem elbír a táp 3 vga-t tuti, 4 szerintem kérdéses mert többet fogyaszt egy i7 mint a szerény g1850... szerezz be egy fogyasztás mérőt is.

Steve Boy


Artthur

Idézetet írta: Steve Boy Dátum március 23, 2017, 09:15:13 DÉLUTÁN
Egy 750 w Thermaltake tapom van hozza. i7 intel proci 12gb memoria.
Nekem egy 750W coolmaster tápon van 2db 470 4gb + 2 db 480 referencia, 550W fogyasztással szépen mennek  csinálnak 110 Mh/s ETH-t.

Steve Boy

Akkor sztem nallam sem lesz gond 3db 470-el. Koszi