Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 4 Vendégek van a témában

kidface

Idézetet írta: pube111 Dátum március 26, 2017, 10:53:38 DÉLELŐTT
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum március 26, 2017, 10:24:44 DÉLELŐTT
csak egy kartyanal a GPU1 fagy ki. hasznalod a -r 1 ocpiot reboot.bat -al?

probald meg azt hasznalni hogy ne csak a banyszasz progtamot inditsa ujbol hanem adjon egyrestartot is azzal helyre kell alljon. es magatol csinal mindent. a kovetkezokbe eszre se veszed ha megall.
Ok delutan kiprobalom. A reboot.bat ki van tölte? Még sose néztem. Ha mincs, akkor mit kell bele irni?
Reboot.bat: shutdown /r /t 5 /f
Amugy a watchdog a kartyakat figyeli, ha valamelyik leall, akkor a progi ujrainditja magat, ha az -r 1 meg van adva a configban akkor az egesz gepet ujrainditja, ehhez kell a reboot.bat, amit a claymore mappaba tegyel

pube111

Idézetet írta: kidface Dátum március 26, 2017, 11:01:36 DÉLELŐTT
Idézetet írta: pube111 Dátum március 26, 2017, 10:53:38 DÉLELŐTT
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum március 26, 2017, 10:24:44 DÉLELŐTT
csak egy kartyanal a GPU1 fagy ki. hasznalod a -r 1 ocpiot reboot.bat -al?

probald meg azt hasznalni hogy ne csak a banyszasz progtamot inditsa ujbol hanem adjon egyrestartot is azzal helyre kell alljon. es magatol csinal mindent. a kovetkezokbe eszre se veszed ha megall.
Ok delutan kiprobalom. A reboot.bat ki van tölte? Még sose néztem. Ha mincs, akkor mit kell bele irni?
Reboot.bat: shutdown /r /t 5 /f
Amugy a watchdog a kartyakat figyeli, ha valamelyik leall, akkor a progi ujrainditja magat, ha az -r 1 meg van adva a configban akkor az egesz gepet ujrainditja, ehhez kell a reboot.bat, amit a claymore mappaba tegyel
Köszi.

drizzt_do_urden

Idézetet írta: Fendrou Dátum március 26, 2017, 10:55:38 DÉLELŐTT
Ez mitől lehet?
Kártyánként is max 22 MH/S rx 470 gaming x 8gb


gyari beallitas? nezd meg GPU-Z be ha micron memori a van benne akkor kuldjed vissza nem jok azok a kartyak banyaszni. ha samsung vagy hynix vagy elpida akkor kell modolni a biost memory strap valtoztatassal es akkor fog menni 29 -30 -al.

Fendrou

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum március 26, 2017, 11:30:24 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Fendrou Dátum március 26, 2017, 10:55:38 DÉLELŐTT
Ez mitől lehet?
Kártyánként is max 22 MH/S rx 470 gaming x 8gb


gyari beallitas? nezd meg GPU-Z be ha micron memori a van benne akkor kuldjed vissza nem jok azok a kartyak banyaszni. ha samsung vagy hynix vagy elpida akkor kell modolni a biost memory strap valtoztatassal es akkor fog menni 29 -30 -al.


Micron... ezt lehet módosítani?



drizzt_do_urden

es banyaszni tudsz? es semmi erteket nem lat? ez erdekes. ilyennel meg nem talakoztam.

fpeter

Sziasztok!

Mi okozhatja, hogy az Asrock H81 Pro BTC R2.0 alapon 6db Giga Gaming G1 kártyából összerakott rigem a következőképpen szórakozik velem: 4 kártyával atomstabil, 6 kártyából viszont elég random módon csak 4-5-öt, néha mind a 6 kártyát látja boot esetén, de utóbbi esetben is vagy minden kártya kapál de instabil és hamar resetel, újraindul, de legtöbbször 1-2 kártya 0 hashrate-el meg se mozdul, és ilyenkor stabil a rendszer mellette. Nem tudok semmi logikát felfedezni benne. Véletlenszerű hogy éppen melyik 1-2 kártya szórakozik a 6-ból. Este úgy hagytam kikapcsolva hogy csak 4 kártyát látott, n+1 újraindítás, full áramtalanítós kikapcsolás után is, most reggel bekapcsolom és most éppen 5-öt lát. A bios-ban átállítottam a PCIe gen-t auto-ról 1-re, de nincsen rá hatással. Win10 és simplemining ubuntu alatt is ez a jelenség, tehát nem az oprendszer szórakozik... Van még valami más BIOS beállítás ami hatással lehet rá?
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

Fendrou

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum március 26, 2017, 12:29:49 DÉLUTÁN
es banyaszni tudsz? es semmi erteket nem lat? ez erdekes. ilyennel meg nem talakoztam.

Igen, nézd csak:


drizzt_do_urden

alaplapra a molexet radugtad? kapcsold ki az alaplai video kartyat is. Virtual memory mennyin van? legalbb 20 GB kell. fizikai memoriad mennyi van? min 4GB de legjobb a 8 GB.

Fendrou

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum március 26, 2017, 12:54:35 DÉLUTÁN
alaplapra a molexet radugtad? kapcsold ki az alaplai video kartyat is. Virtual memory mennyin van? legalbb 20 GB kell. fizikai memoriad mennyi van? min 4GB de legjobb a 8 GB.
Vitual memoria rendben, az egyik molex nincsen rá dugva mert már nem volt hely neki a tápon. Van másik tápom, arról bedughatok egy molexet?!

drizzt_do_urden

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum március 26, 2017, 12:54:35 DÉLUTÁN
alaplapra a molexet radugtad? kapcsold ki az alaplai video kartyat is. Virtual memory mennyin van? legalbb 20 GB kell. fizikai memoriad mennyi van? min 4GB de legjobb a 8 GB.

Ezt FPETER -nek irtam. de ha neked sincs akkor egy probat meger. de azt hogy masodik taprol dugd be a molexet nem tudok beleszolni meg nem probaltam a 2 tapos modszert.

pube111


kidface

Idézetet írta: fpeter Dátum március 26, 2017, 12:42:30 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Mi okozhatja, hogy az Asrock H81 Pro BTC R2.0 alapon 6db Giga Gaming G1 kártyából összerakott rigem a következőképpen szórakozik velem: 4 kártyával atomstabil, 6 kártyából viszont elég random módon csak 4-5-öt, néha mind a 6 kártyát látja boot esetén, de utóbbi esetben is vagy minden kártya kapál de instabil és hamar resetel, újraindul, de legtöbbször 1-2 kártya 0 hashrate-el meg se mozdul, és ilyenkor stabil a rendszer mellette. Nem tudok semmi logikát felfedezni benne. Véletlenszerű hogy éppen melyik 1-2 kártya szórakozik a 6-ból. Este úgy hagytam kikapcsolva hogy csak 4 kártyát látott, n+1 újraindítás, full áramtalanítós kikapcsolás után is, most reggel bekapcsolom és most éppen 5-öt lát. A bios-ban átállítottam a PCIe gen-t auto-ról 1-re, de nincsen rá hatással. Win10 és simplemining ubuntu alatt is ez a jelenség, tehát nem az oprendszer szórakozik... Van még valami más BIOS beállítás ami hatással lehet rá?

Ez a "jelenseg" :) akkor van ha nem megfelelo a tapellatasa a kartyaknak!
Elso lepeskent probald atszervezni az elosztast es az alaplap mindket molex csatijara kosd ra a tapot!
Egy molex agra max 2db risert koss, szoval osszesen 4x2 molex csatira lesz szukseged, persze ha molexes risered van es nem satas :)
ha kell hasznalj atalakitot.
Milyen tapod van? Eleg a 4 kartya +  rendszerhez?

fpeter

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum március 26, 2017, 01:41:23 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum március 26, 2017, 12:54:35 DÉLUTÁN
alaplapra a molexet radugtad? kapcsold ki az alaplai video kartyat is. Virtual memory mennyin van? legalbb 20 GB kell. fizikai memoriad mennyi van? min 4GB de legjobb a 8 GB.

Ezt FPETER -nek irtam. de ha neked sincs akkor egy probat meger. de azt hogy masodik taprol dugd be a molexet nem tudok beleszolni meg nem probaltam a 2 tapos modszert.
- Molexeket rádugtam, 4GB RAM volt benne eddig, tettem bele még 4-et és a 32GB swap se hatja meg.
- Már indításkor látszik hogy melyik 1-2 kártya nem fogja tenni a dolgát, mert a ventik azon nem pörögnek fel.
- A risereknek nem hiszem hogy bármi baja lenne, mert 2 külön lapba dugva 3-3 kártyát tökéletesen teszik a dolgukat.
- A tápon se múlhat, mert így 2 lapra szétosztva ugyanarról az 1000W szervertápról stabilan futnak - ráadásul most az egyik 3-as win10, másik 3-as meg simplemining pendrive-ról fut, és az utóbbi linuxosakkal azt tapasztalom hogy ugyanolyan gpu fesz és órajel beállításokkal valamiért legalább 20-25%-al több áramot vesznek fel alig pár %-al magasbb hashrate és nagyobb melegedés mellett a kártyák - és még ezt is bírja szépen a táp.

A probléma csak akkor jön elő, amikor egy segkő btc lapra dugnám mind a 6-ot. Valami erőforrás-kiosztási problémának kell lennie a háttérben... Más nem tapasztalt ilyet? Lehet a giga kártyák BIOS-a veszik össze egymás mellett?
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

drizzt_do_urden

probald DDU -val levenni a drivet. majd egyenkent installald fel a kartyakat. eleg erdekes amit csinalnak a kartyak nem szabadna! az alaplapon amit nem hasznalsz kapcsold ki. peldaul alaplai video, hangkartya stb...

kidface

Idézetet írta: Fendrou Dátum március 26, 2017, 11:39:48 DÉLELŐTT
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum március 26, 2017, 11:30:24 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Fendrou Dátum március 26, 2017, 10:55:38 DÉLELŐTT
Ez mitől lehet?
Kártyánként is max 22 MH/S rx 470 gaming x 8gb


gyari beallitas? nezd meg GPU-Z be ha micron memori a van benne akkor kuldjed vissza nem jok azok a kartyak banyaszni. ha samsung vagy hynix vagy elpida akkor kell modolni a biost memory strap valtoztatassal es akkor fog menni 29 -30 -al.


Micron... ezt lehet módosítani?

Probald meg az 1625MHz-hez tartozo idozitest atmasolni a magasabb MHz-ekhez!
A micron memoria nem olyan jo, sajnos a legrosszabb minoseg :(

drizzt_do_urden

de neki nem az a legnagyobb baja. az a baja hogy nem olvassa ki a kartya ertekeket semmi sem. sem az Afterburner sem a wattTool. nem tud valtoztatni se rajtuk. 00000 minden.

fpeter

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum március 26, 2017, 02:07:05 DÉLUTÁN
probald DDU -val levenni a drivet. majd egyenkent installald fel a kartyakat. eleg erdekes amit csinalnak a kartyak nem szabadna! az alaplapon amit nem hasznalsz kapcsold ki. peldaul alaplai video, hangkartya stb...
Amikor nem látja a 4db feletti 1-2 kártyát, akkor már az inicializáláskor se látja, az eszközkezelőben is csak annyival kevesebb van jelen, tehát nincsen mit telepíteni sem. A linux lspci | grep VGA is csak a kevesebbet látja ilyenkor

Hang, sorosportok, minden ami felesleges letiltva, de az alaplapi VGA-ra nem látok tiltás opciót sehol, csak annyi van kiválasztva hogy init display first a PCIE. A win és linux se látja ilyenkor az intel VGA-t, tehát elvileg a BIOS automatikusan letiltja
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

Fendrou

Idézetet írta: pube111 Dátum március 26, 2017, 01:44:54 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Fendrou Dátum március 26, 2017, 12:54:29 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum március 26, 2017, 12:29:49 DÉLUTÁN
es banyaszni tudsz? es semmi erteket nem lat? ez erdekes. ilyennel meg nem talakoztam.
Igen, nézd csak:
Biosban alapértelmezett vga=PCIe?

ha át állítom akkor nem megy a monitor :D vga-s monitorom van