Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 13 Vendégek van a témában

drizzt_do_urden

Idézetet írta: Fendrou Dátum március 26, 2017, 02:17:22 DÉLUTÁN
Idézetet írta: pube111 Dátum március 26, 2017, 01:44:54 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Fendrou Dátum március 26, 2017, 12:54:29 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum március 26, 2017, 12:29:49 DÉLUTÁN
es banyaszni tudsz? es semmi erteket nem lat? ez erdekes. ilyennel meg nem talakoztam.
Igen, nézd csak:
Biosban alapértelmezett vga=PCIe?
pedig valahogy ki kell kapcsolni az alaplapit. az be szokott zavarni. kell vga hdmi atalakitot venni.


kidface

Idézetet írta: fpeter Dátum március 26, 2017, 02:03:04 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum március 26, 2017, 01:41:23 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum március 26, 2017, 12:54:35 DÉLUTÁN
alaplapra a molexet radugtad? kapcsold ki az alaplai video kartyat is. Virtual memory mennyin van? legalbb 20 GB kell. fizikai memoriad mennyi van? min 4GB de legjobb a 8 GB.

Ezt FPETER -nek irtam. de ha neked sincs akkor egy probat meger. de azt hogy masodik taprol dugd be a molexet nem tudok beleszolni meg nem probaltam a 2 tapos modszert.
- Molexeket rádugtam, 4GB RAM volt benne eddig, tettem bele még 4-et és a 32GB swap se hatja meg.
- Már indításkor látszik hogy melyik 1-2 kártya nem fogja tenni a dolgát, mert a ventik azon nem pörögnek fel.
- A risereknek nem hiszem hogy bármi baja lenne, mert 2 külön lapba dugva 3-3 kártyát tökéletesen teszik a dolgukat.
- A tápon se múlhat, mert így 2 lapra szétosztva ugyanarról az 1000W szervertápról stabilan futnak - ráadásul most az egyik 3-as win10, másik 3-as meg simplemining pendrive-ról fut, és az utóbbi linuxosakkal azt tapasztalom hogy ugyanolyan gpu fesz és órajel beállításokkal valamiért legalább 20-25%-al több áramot vesznek fel alig pár %-al magasbb hashrate és nagyobb melegedés mellett a kártyák - és még ezt is bírja szépen a táp.

A probléma csak akkor jön elő, amikor egy segkő btc lapra dugnám mind a 6-ot. Valami erőforrás-kiosztási problémának kell lennie a háttérben... Más nem tapasztalt ilyet? Lehet a giga kártyák BIOS-a veszik össze egymás mellett?
Nem a kartyak BIOS-aval van a baj.
Igaza van drizzt_do_urden-nek, tilts le mindent az alaplap BIOS-ban, ami felesleges. Ha van beallitva Power Saving azt is alitsd alaphelyzetre vagy tiltsd le!
Primary Graphics Adapter legyen - PCIe
PCIE2 Link Speed legyen - GEN1
IGPU Multi-Monitor legyen - Disabled
Deep Sleep - Disabled
AZ audiokat is letilthatod, ha csak banyaszasra hasznalod a gepet!
Restore on AC/Power Loss - Power ON


drizzt_do_urden

Idézetet írta: fpeter Dátum március 26, 2017, 02:14:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum március 26, 2017, 02:07:05 DÉLUTÁN
probald DDU -val levenni a drivet. majd egyenkent installald fel a kartyakat. eleg erdekes amit csinalnak a kartyak nem szabadna! az alaplapon amit nem hasznalsz kapcsold ki. peldaul alaplai video, hangkartya stb...
Amikor nem látja a 4db feletti 1-2 kártyát, akkor már az inicializáláskor se látja, az eszközkezelőben is csak annyival kevesebb van jelen, tehát nincsen mit telepíteni sem. A linux lspci | grep VGA is csak a kevesebbet látja ilyenkor

Hang, sorosportok, minden ami felesleges letiltva, de az alaplapi VGA-ra nem látok tiltás opciót sehol, csak annyi van kiválasztva hogy init display first a PCIE. A win és linux se látja ilyenkor az intel VGA-t, tehát elvileg a BIOS automatikusan letiltja

de probaltad egyenkent felinstalalni. egyet felinstalalsz kikapcsolod a gepe beteszed  amasikat azt is es igy tovabb mig elersz 6 ig. az egyik rigemet en is csak igy tudtam felinstalallni. egyszerre nem ismerte fel az egesz kartyat de egyenkent vegigmentem az egesszel es azota jol megy.

Fendrou

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum március 26, 2017, 02:19:36 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Fendrou Dátum március 26, 2017, 02:17:22 DÉLUTÁN
Idézetet írta: pube111 Dátum március 26, 2017, 01:44:54 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Fendrou Dátum március 26, 2017, 12:54:29 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum március 26, 2017, 12:29:49 DÉLUTÁN
es banyaszni tudsz? es semmi erteket nem lat? ez erdekes. ilyennel meg nem talakoztam.
Igen, nézd csak:
Biosban alapértelmezett vga=PCIe?
pedig valahogy ki kell kapcsolni az alaplapit. az be szokott zavarni. kell vga hdmi atalakitot venni.

Veszek mindenképp, de akkor melyik kártyába dugjam majd? :D

kidface


Fendrou

remélem akkor jó lesz, most nem kapcsolom ki az alaplapit.. mert akkor vehetem ki a bios   >:(

drizzt_do_urden

Idézetet írta: Fendrou Dátum március 26, 2017, 02:26:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum március 26, 2017, 02:19:36 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Fendrou Dátum március 26, 2017, 02:17:22 DÉLUTÁN
Idézetet írta: pube111 Dátum március 26, 2017, 01:44:54 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Fendrou Dátum március 26, 2017, 12:54:29 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum március 26, 2017, 12:29:49 DÉLUTÁN
es banyaszni tudsz? es semmi erteket nem lat? ez erdekes. ilyennel meg nem talakoztam.
Igen, nézd csak:
Biosban alapértelmezett vga=PCIe?
pedig valahogy ki kell kapcsolni az alaplapit. az be szokott zavarni. kell vga hdmi atalakitot venni.

Veszek mindenképp, de akkor melyik kártyába dugjam majd? :D

a processzorhoz legkozelebbi PCI-E be.

molmat1013

A 700W FSP tapom a mai nap folyaman elpukkant.  Biztositekot leverte. Mar csak abban remenykedek hogy minden tulelte.

bazsy

Idézetet írta: molmat1013 Dátum március 26, 2017, 08:01:21 DÉLUTÁN
A 700W FSP tapom a mai nap folyaman elpukkant.  Biztositekot leverte. Mar csak abban remenykedek hogy minden tulelte.
Hány kártyát hajtott?

molmat1013

Idézetet írta: bazsy Dátum március 26, 2017, 08:07:24 DÉLUTÁN
Idézetet írta: molmat1013 Dátum március 26, 2017, 08:01:21 DÉLUTÁN
A 700W FSP tapom a mai nap folyaman elpukkant.  Biztositekot leverte. Mar csak abban remenykedek hogy minden tulelte.
Hány kártyát hajtott?

4db rx470et zcash , 3napig nagyon jol ment...

Uhura

Idézetet írta: molmat1013 Dátum március 26, 2017, 08:01:21 DÉLUTÁN
A 700W FSP tapom a mai nap folyaman elpukkant.  Biztositekot leverte. Mar csak abban remenykedek hogy minden tulelte.

Mi volt rajta ?

kidface

Idézetet írta: molmat1013 Dátum március 26, 2017, 08:01:21 DÉLUTÁN
A 700W FSP tapom a mai nap folyaman elpukkant.  Biztositekot leverte. Mar csak abban remenykedek hogy minden tulelte.
Remeljuk volt beepitett vedelem! Szurkolok neked hogy minden ok legyen a tobbi cuccal!

molmat1013

Idézetet írta: kidface Dátum március 26, 2017, 08:12:35 DÉLUTÁN
Idézetet írta: molmat1013 Dátum március 26, 2017, 08:01:21 DÉLUTÁN
A 700W FSP tapom a mai nap folyaman elpukkant.  Biztositekot leverte. Mar csak abban remenykedek hogy minden tulelte.
Remeljuk volt beepitett vedelem! Szurkolok neked hogy minden ok legyen a tobbi cuccal!
Amikor vasaroltam szempont volt igy elmeletileg van benne over current protection,  over voltage protection, short circuit protection. .
Most mar csak abban nem vagyok biztos hogy ezek a tapot vedik vagy a tobbi komponenst. Ezt tudja valaki?

kidface

Idézetet írta: molmat1013 Dátum március 26, 2017, 08:18:46 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum március 26, 2017, 08:12:35 DÉLUTÁN
Idézetet írta: molmat1013 Dátum március 26, 2017, 08:01:21 DÉLUTÁN
A 700W FSP tapom a mai nap folyaman elpukkant.  Biztositekot leverte. Mar csak abban remenykedek hogy minden tulelte.
Remeljuk volt beepitett vedelem! Szurkolok neked hogy minden ok legyen a tobbi cuccal!
Amikor vasaroltam szempont volt igy elmeletileg van benne over current protection,  over voltage protection, short circuit protection. .
Most mar csak abban nem vagyok biztos hogy ezek a tapot vedik vagy a tobbi komponenst. Ezt tudja valaki?
over current protection,  over voltage protection, short circuit protection

Ezek mind azert vannak, hogy vedjek a tapra kotott fogyasztokat

molmat1013

Idézetet írta: kidface Dátum március 26, 2017, 08:42:48 DÉLUTÁN
Idézetet írta: molmat1013 Dátum március 26, 2017, 08:18:46 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum március 26, 2017, 08:12:35 DÉLUTÁN
Idézetet írta: molmat1013 Dátum március 26, 2017, 08:01:21 DÉLUTÁN
A 700W FSP tapom a mai nap folyaman elpukkant.  Biztositekot leverte. Mar csak abban remenykedek hogy minden tulelte.
Remeljuk volt beepitett vedelem! Szurkolok neked hogy minden ok legyen a tobbi cuccal!
Amikor vasaroltam szempont volt igy elmeletileg van benne over current protection,  over voltage protection, short circuit protection. .
Most mar csak abban nem vagyok biztos hogy ezek a tapot vedik vagy a tobbi komponenst. Ezt tudja valaki?
over current protection,  over voltage protection, short circuit protection

Ezek mind azert vannak, hogy vedjek a tapra kotott fogyasztokat

Ennek kifejezetten orulok. Remelem meg is vedtek a fogyasztokat. Holnap vissza viszem a tapot gariztatni.
Az biztos hogy kifejezetten meleg volt a tap es van szaga is.
Jelen esetben a legnagyobb problema hogy nincs masik tapom es nem megy a gep. Vennem kell egy 1200w-os tapot.

petiznet

Hogy szoktátok egyébként bekötni ezeket a gépeket? Valahogy úgy szeretném, hogy az itthoni mellett menjen. Gondolom egy utp kábel routerből a bányagépre az alap, de nem szeretnék még egy monitort venni. Van valami lehetőség, hogy az itthoni gép monitorján tudjam váltogatni, hogy éppen melyik gépet akarom nézni? Remélem érthető ;D

magician_hu

Idézetet írta: petiznet Dátum március 26, 2017, 10:07:36 DÉLUTÁN
Hogy szoktátok egyébként bekötni ezeket a gépeket? Valahogy úgy szeretném, hogy az itthoni mellett menjen. Gondolom egy utp kábel routerből a bányagépre az alap, de nem szeretnék még egy monitort venni. Van valami lehetőség, hogy az itthoni gép monitorján tudjam váltogatni, hogy éppen melyik gépet akarom nézni? Remélem érthető ;D

Nézz az ebay-en egy olcsó kvm switch-et, valami ilyesmit:
http://www.ebay.com/itm/2-Ports-USB-2-0-VGA-SVGA-KVM-Switch-Box-for-Sharing-Monitor-VO-/302229978516?hash=item465e4f7d94:g:9hYAAOSwtfhYqpQ3

van olyan is amihez adják a kábelszettet is, az kicsit drágább, nekem is olyan van

petiznet

Idézetet írta: magician_hu Dátum március 26, 2017, 10:11:16 DÉLUTÁN
Idézetet írta: petiznet Dátum március 26, 2017, 10:07:36 DÉLUTÁN
Hogy szoktátok egyébként bekötni ezeket a gépeket? Valahogy úgy szeretném, hogy az itthoni mellett menjen. Gondolom egy utp kábel routerből a bányagépre az alap, de nem szeretnék még egy monitort venni. Van valami lehetőség, hogy az itthoni gép monitorján tudjam váltogatni, hogy éppen melyik gépet akarom nézni? Remélem érthető ;D

Nézz az ebay-en egy olcsó kvm switch-et, valami ilyesmit:
http://www.ebay.com/itm/2-Ports-USB-2-0-VGA-SVGA-KVM-Switch-Box-for-Sharing-Monitor-VO-/302229978516?hash=item465e4f7d94:g:9hYAAOSwtfhYqpQ3

Köszöntem!

van olyan is amihez adják a kábelszettet is, az kicsit drágább, nekem is olyan van

Uhura

Idézetet írta: petiznet Dátum március 26, 2017, 10:07:36 DÉLUTÁN
Hogy szoktátok egyébként bekötni ezeket a gépeket? Valahogy úgy szeretném, hogy az itthoni mellett menjen. Gondolom egy utp kábel routerből a bányagépre az alap, de nem szeretnék még egy monitort venni. Van valami lehetőség, hogy az itthoni gép monitorján tudjam váltogatni, hogy éppen melyik gépet akarom nézni? Remélem érthető ;D

Miért nem csinálod remote desktoppal egy filler be sem kerül és ugyanaz, amit monitorra költsz meg kvm-re azt inkább költsd egy újabb kártyára.

kidface

Idézetet írta: Uhura Dátum március 26, 2017, 10:42:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: petiznet Dátum március 26, 2017, 10:07:36 DÉLUTÁN
Hogy szoktátok egyébként bekötni ezeket a gépeket? Valahogy úgy szeretném, hogy az itthoni mellett menjen. Gondolom egy utp kábel routerből a bányagépre az alap, de nem szeretnék még egy monitort venni. Van valami lehetőség, hogy az itthoni gép monitorján tudjam váltogatni, hogy éppen melyik gépet akarom nézni? Remélem érthető ;D



Miért nem csinálod remote desktoppal egy filler be sem kerül és ugyanaz, amit monitorra költsz meg kvm-re azt inkább költsd egy újabb kártyára.

+1   ;D