Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 14 Vendégek van a témában

pube111

Vagy TeamViewer. Telefonról is kezelhető a gép. Néha jól jön.

Uhura

#941
Idézetet írta: pube111 Dátum március 26, 2017, 11:17:58 DÉLUTÁN
Vagy TeamViewer. Telefonról is kezelhető a gép. Néha jól jön.

Vagy azzal bár attól függ honnan akarod nézni és menedzselni. Ha saját hálózat akkor remote desktop. Ha távolról akkor valamivel egyszerűbb talán a Team viwer meg biztonságosabb is mint a routeren portot forwaldolni, és kinyitni majd a dyn dns-sal vagy mással fix ip kreálni, stb és úgy elérni remote desktoppal. Vagyott van még a Googles chorome desktop.

Nekem is itthon van egy 10-es kvmem minden hozzá és beraktam a szekrénybe mert sokkal egyszerűbb a remote dektopokkal megoldani.

Az összes problémája : nem tudod a biost variálni ha ahhoz is hozzá kell nyúlni akkor vagy közvetlenül kötöd rá a dolgokat vagy veszel egy drága menedzsment kártyát.

Uhura

Van valakinek ötlete miért van a kártyák közötti különbség ? Mi okozhatja azóta csinálja, hogy átálltam ETH + DCR -re. Előtte nem volt ilyen. A DCR átállásnál 2x is leállt és újraindult a rendszer.

Előre is köszi.

Közben rájöttem tényleg ha remote desktopról indított a dolgokat a Claymoreban csak 1 kártya hőmérséklet és vetri adatai látszanak. Ha közvetlenül akkor semmi probléma nincs.

kidface

Idézetet írta: Uhura Dátum március 27, 2017, 12:08:54 DÉLELŐTT
Van valakinek ötlete miért van a kártyák közötti különbség ? Mi okozhatja azóta csinálja, hogy átálltam ETH + DCR -re. Előtte nem volt ilyen. A DCR átállásnál 2x is leállt és újraindult a rendszer.

Előre is köszi.

Közben rájöttem tényleg ha remote desktopról indított a dolgokat a Claymoreban csak 1 kártya hőmérséklet és vetri adatai látszanak. Ha közvetlenül akkor semmi probléma nincs.
Azonos beallitasokat hasznalsz mindket kertyara?
A rig-et hasznalod is valami masra pl. bongeszes vagy csak banyaszik? mert ha igen, akkor az befolyasolja a hash-t
Ha remote-tal bejelentkezel, akkor szokott ingadozni, ha folyamat be vagy jelentkezve elofordulhat hogy tartos a csokkenes/ingadozas

Uhura

Idézetet írta: kidface Dátum március 27, 2017, 01:51:37 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Uhura Dátum március 27, 2017, 12:08:54 DÉLELŐTT
Van valakinek ötlete miért van a kártyák közötti különbség ? Mi okozhatja azóta csinálja, hogy átálltam ETH + DCR -re. Előtte nem volt ilyen. A DCR átállásnál 2x is leállt és újraindult a rendszer.

Előre is köszi.

Közben rájöttem tényleg ha remote desktopról indított a dolgokat a Claymoreban csak 1 kártya hőmérséklet és vetri adatai látszanak. Ha közvetlenül akkor semmi probléma nincs.
Azonos beallitasokat hasznalsz mindket kertyara?
A rig-et hasznalod is valami masra pl. bongeszes vagy csak banyaszik? mert ha igen, akkor az befolyasolja a hash-t
Ha remote-tal bejelentkezel, akkor szokott ingadozni, ha folyamat be vagy jelentkezve elofordulhat hogy tartos a csokkenes/ingadozas

Másra nem használom és azóta csinálja ezt, hogy átálltam pasc-ról dcr-re és akkor 2x újraindult a rendszer a beállítások azonosak annyi különbséggel, hogy az egyik kártya 01-20G Sapphire a másik meg 10-20G-s ebből pedig adodik annyi különbség, hogy az egyiknél állíthato a voltag offset a másiknál NA szöveg van és a voltag offsetnél nem marad meg benne semmilyen beállítás. Utána vissza álltam pascra és marad a jelenség. :(

fpeter

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum március 26, 2017, 02:22:23 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum március 26, 2017, 02:14:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum március 26, 2017, 02:07:05 DÉLUTÁN
probald DDU -val levenni a drivet. majd egyenkent installald fel a kartyakat. eleg erdekes amit csinalnak a kartyak nem szabadna! az alaplapon amit nem hasznalsz kapcsold ki. peldaul alaplai video, hangkartya stb...
Amikor nem látja a 4db feletti 1-2 kártyát, akkor már az inicializáláskor se látja, az eszközkezelőben is csak annyival kevesebb van jelen, tehát nincsen mit telepíteni sem. A linux lspci | grep VGA is csak a kevesebbet látja ilyenkor

Hang, sorosportok, minden ami felesleges letiltva, de az alaplapi VGA-ra nem látok tiltás opciót sehol, csak annyi van kiválasztva hogy init display first a PCIE. A win és linux se látja ilyenkor az intel VGA-t, tehát elvileg a BIOS automatikusan letiltja

de probaltad egyenkent felinstalalni. egyet felinstalalsz kikapcsolod a gepe beteszed  amasikat azt is es igy tovabb mig elersz 6 ig. az egyik rigemet en is csak igy tudtam felinstalallni. egyszerre nem ismerte fel az egesz kartyat de egyenkent vegigmentem az egesszel es azota jol megy.

Sajnos ilyenkor nincsen mit installálni, mert egyszerűen sehol nem létezik az 1-2, mostmár néha 3 kártya... Este sok baxtatás után csak meglódult a 6 kártya és órákig tette szépen a dolgát. Aztán éjszakára leállítottam, mert a szervertáp mellett esélytelen aludni - máshol lesz a hosszútávú helye, csak amíg dolgozgatok rajta addig mellettem van - most reggel bekapcs mindenféle változtatás nélkül, és most éppen az 5 és 6-os kártya lépett sztrájkba. Totális random, hogy pár óra állás után éppen melyik 1-2-3 kártyát nem látja. Ez így nagyon problémás lesz, hogy leállítás után ilyen random módon viselkedik... Ha más nem szív ilyennel Asrock H81 BTC-ben, akkor már tényleg csak a giga 470 kártyák problémázására tudok tippelni :(

Továbbá a kártyák fogyasztásától se vagyok elájulva - optimalizálással együtt - de ezzel inkáb megyek a GPU tweak topikba, inkább oda való...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

Fendrou

Neked legalább látja.. nekem ugyan ez az alaplapom van
Rx 470 gaming x 8gb 4 db.  Nekem se az óra jelet semmit.. wattools nal is tök 0 . Se óra jel állítás semmi. Ma veszek hdmi vga át átalakító​t. Aztán le kapcsolom az integrált alaplapit és remélem megoldódik.

fpeter

Idézetet írta: Fendrou Dátum március 27, 2017, 10:25:12 DÉLELŐTT
Neked legalább látja.. nekem ugyan ez az alaplapom van
Rx 470 gaming x 8gb 4 db.  Nekem se az óra jelet semmit.. wattools nal is tök 0 . Se óra jel állítás semmi. Ma veszek hdmi vga át átalakító​t. Aztán le kapcsolom az integrált alaplapit és remélem megoldódik.

Amíg másik kártya mellett próbálgattam a bányászást, addig nekem is ilyeneket csinált a watttool - úgylátszik picit bugos a program feltérképezési rutinja és elvérzik ha nem csak olyan kártyát talál amit ismer is... Mondjuk én nem VGA>HDMI átalakítót ajánlanék mert azt sem olcsón adják, hanem egy használt tizenpár colos DVI bemenetes monitort - jobb a kevesebb komponens, minden további elem csak hibalehetőséget szül...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

Igore

Üdv.

Valaki tudna segíteni egy kicsit abban, hogy a risereknél mik a különbségek a verzió számok között?
Pl. ver 003, 006 vagy 007?

Uhura

Lehet kéne valami összefoglalót csinálni az első téma indító postban - persze ha ez ennél a fórum motornál megoldható - amit már 100x kiveséztünk vagy megbeszéltünk ne kelljen újra elmondani.

Különbségek egyszerűen összefoglalva: (a többit már leírták a régebbi postokban kérlek nézd már meg ott)
- elektromos megtáplálás módja: MOLEX, SATA, 6 pin
- feszültség szabályzó elemek megléte vagy hiánya (3 kondis vagy 4 kondis)
- alaplap színek
- gyártó

Minél magasabb a szám annál újabb konstrukció. 


kidface

Idézetet írta: Igore Dátum március 27, 2017, 01:26:19 DÉLUTÁN
Üdv.

Valaki tudna segíteni egy kicsit abban, hogy a risereknél mik a különbségek a verzió számok között?
Pl. ver 003, 006 vagy 007?
Nem sok :)
Szin, 12V csatlakozas (Molex,6pin PCIe,Sata), terhelhetoseg (Amper)
Egyedul a v006c verzio, a 6pin PCIe csatis kulonbozik legyegesen, mert az a 12V-bol sajat maga allitja elo az 5V-ot pl. Ez a legjobb verzio, utana a molex csatis es vegul a SATA-s
Sajat velemeny, tuti lesz aki mast mond :)

Igore

Idézetet írta: Uhura Dátum március 27, 2017, 02:02:53 DÉLUTÁN
Lehet kéne valami összefoglalót csinálni az első téma indító postban - persze ha ez ennél a fórum motornál megoldható - amit már 100x kiveséztünk vagy megbeszéltünk ne kelljen újra elmondani.

Különbségek egyszerűen összefoglalva: (a többit már leírták a régebbi postokban kérlek nézd már meg ott)
- elektromos megtáplálás módja: MOLEX, SATA, 6 pin
- feszültség szabályzó elemek megléte vagy hiánya (3 kondis vagy 4 kondis)
- alaplap színek
- gyártó

Minél magasabb a szám annál újabb konstrukció.

Bocsi, jogos, hogy elolvashattam volna az eddigi beszélgetéseket, ami jelenleg a 65.-ik oldalnál tart :) Lett volna mit olvasni. Az összefoglaló az lehet jó ötlet.
Olvasgattam egyébként az előző beszélgetéseket, de volt aki azt írta hogy 007-es van neki, de cserélne 006-ra, így nem volt világos, hogy csak csatlakozóba tér el, vagy másban is.
Vagy pl egy 003-as riserrel is működni fog egy RX 480-as kártya, vagy ahhoz már csak újabb verzió számú jó?

Még egyszer bocs, mert lehet ezt már kiveséztétek, nem is egyszer.

Uhura

Ne kérj elnézést sokan azt mondják a SATA-s szar, valaki rüheli a MOLEX-eset de általában  szerintem konszenzusos, hogy most kb. v006c az ami a legjobb. Bár az is igaz, hogy ha a hozzá kapott csatlakozóval látod el árammal, akkor megint csak SATA-ról kapja a feszt.
Ezért talán a legjobb ha v006c-t használsz és vagy csináltatsz hozzá táp -> 6 pin-es kábelt vagy átalakított szerver tápot használsz neked konfekciónál kábelekkel direkt 6 pin-es ágakkal ellátva.

A vita lényeg - persze javítson ki valaki vagy bárki ha nem - de a csatlakozón van alapjában, mennyire bírja  a strapát és mennyire kell vele foglalkozni - karbantartani , érsd. pl. 2 hetente megnézni nem lazult-e ki-.

molmat1013

Idézetet írta: molmat1013 Dátum március 26, 2017, 08:51:10 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum március 26, 2017, 08:42:48 DÉLUTÁN
Idézetet írta: molmat1013 Dátum március 26, 2017, 08:18:46 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum március 26, 2017, 08:12:35 DÉLUTÁN
Idézetet írta: molmat1013 Dátum március 26, 2017, 08:01:21 DÉLUTÁN
A 700W FSP tapom a mai nap folyaman elpukkant.  Biztositekot leverte. Mar csak abban remenykedek hogy minden tulelte.
Remeljuk volt beepitett vedelem! Szurkolok neked hogy minden ok legyen a tobbi cuccal!
Amikor vasaroltam szempont volt igy elmeletileg van benne over current protection,  over voltage protection, short circuit protection. .
Most mar csak abban nem vagyok biztos hogy ezek a tapot vedik vagy a tobbi komponenst. Ezt tudja valaki?
over current protection,  over voltage protection, short circuit protection

Ezek mind azert vannak, hogy vedjek a tapra kotott fogyasztokat

Ennek kifejezetten orulok. Remelem meg is vedtek a fogyasztokat. Holnap vissza viszem a tapot gariztatni.
Az biztos hogy kifejezetten meleg volt a tap es van szaga is.
Jelen esetben a legnagyobb problema hogy nincs masik tapom es nem megy a gep. Vennem kell egy 1200w-os tapot.

Jelentem mindenki él és virul és bányászik is :)

kidface

Idézetet írta: molmat1013 Dátum március 27, 2017, 06:26:12 DÉLUTÁN
Idézetet írta: molmat1013 Dátum március 26, 2017, 08:51:10 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum március 26, 2017, 08:42:48 DÉLUTÁN
Idézetet írta: molmat1013 Dátum március 26, 2017, 08:18:46 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum március 26, 2017, 08:12:35 DÉLUTÁN
Idézetet írta: molmat1013 Dátum március 26, 2017, 08:01:21 DÉLUTÁN
A 700W FSP tapom a mai nap folyaman elpukkant.  Biztositekot leverte. Mar csak abban remenykedek hogy minden tulelte.
Remeljuk volt beepitett vedelem! Szurkolok neked hogy minden ok legyen a tobbi cuccal!
Amikor vasaroltam szempont volt igy elmeletileg van benne over current protection,  over voltage protection, short circuit protection. .
Most mar csak abban nem vagyok biztos hogy ezek a tapot vedik vagy a tobbi komponenst. Ezt tudja valaki?
over current protection,  over voltage protection, short circuit protection

Ezek mind azert vannak, hogy vedjek a tapra kotott fogyasztokat

Ennek kifejezetten orulok. Remelem meg is vedtek a fogyasztokat. Holnap vissza viszem a tapot gariztatni.
Az biztos hogy kifejezetten meleg volt a tap es van szaga is.
Jelen esetben a legnagyobb problema hogy nincs masik tapom es nem megy a gep. Vennem kell egy 1200w-os tapot.

Jelentem mindenki él és virul és bányászik is :)

Nice


Igore

Valaki találkozott már ilyennel?

Vettem 4db Sapphire RX480 nitro+ oc-s kártyát! Pár napja már megy, de még nem jöttek meg a riser kábelek, ezért csak tesztre beleraktam 2 külön alaplapba. Egyik alaplapba 2db van, másikba 1!
Abba az alaplaba, amelyikbe 2 kártya van, beállítok mindent, és a mem clockot felhúzom 2200-ra! Dolgozik is ~28mh/s-el.
Másik alaplapban lévő kártyával megcsinálom ugyanezt, ahogy felhúzom 2200-ra kifagy az egész és újraindul a gép. Megpróbáltam, hogy belerakom a 4.-kártyát, de azzal is újraindul.
Majd a megpróbáltam azt, hogy amelyik lapba 2 kártya van, kicserélem és megpróbálom ott felhúzni, mert ott tuti működik, de ahogy felhúzom szintén kifagy és kikapcsol rögtön a kártya. Arra gondoltam, hogy biztos Micron memóriás, de megnéztem és Samsungot ír a GPU-Z. Valakinek van valamilyen ötlete, inkább cseréltessem a két kártyát?

kidface

Idézetet írta: Igore Dátum március 28, 2017, 12:31:06 DÉLELŐTT
Valaki találkozott már ilyennel?

Vettem 4db Sapphire RX480 nitro+ oc-s kártyát! Pár napja már megy, de még nem jöttek meg a riser kábelek, ezért csak tesztre beleraktam 2 külön alaplapba. Egyik alaplapba 2db van, másikba 1!
Abba az alaplaba, amelyikbe 2 kártya van, beállítok mindent, és a mem clockot felhúzom 2200-ra! Dolgozik is ~28mh/s-el.
Másik alaplapban lévő kártyával megcsinálom ugyanezt, ahogy felhúzom 2200-ra kifagy az egész és újraindul a gép. Megpróbáltam, hogy belerakom a 4.-kártyát, de azzal is újraindul.
Majd a megpróbáltam azt, hogy amelyik lapba 2 kártya van, kicserélem és megpróbálom ott felhúzni, mert ott tuti működik, de ahogy felhúzom szintén kifagy és kikapcsol rögtön a kártya. Arra gondoltam, hogy biztos Micron memóriás, de megnéztem és Samsungot ír a GPU-Z. Valakinek van valamilyen ötlete, inkább cseréltessem a két kártyát?
Hiaba azonos gyarto es tipus, nem minden kartya birja ugyan azt! Keresd meg, azt a MHz-et ahol meg nem all le a kartya.

bazsy

#958
Kérdésem van

Adott egy rig telenoros mobilnettel!
Hogy lehet azt megoldani,hogy ha a rig újraindul esetleges áramszünet,fagyás stb... miatt a mobilnet automatikusan felálljon?
Az usb sticknél a pint kitudom kapcsolni de a mobilnet automatikus bekapcsolására kellene megoldás,mert ha a gépnél vagyok akkor még oké kattintok a csatlakozásra és már hasít is a net,ha épp nem vagyok otthon és leáll a cucc akkor addig nem is megy amíg nincs net.
A válaszokat köszönöm

Igore

Idézetet írta: kidface Dátum március 28, 2017, 01:28:14 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Igore Dátum március 28, 2017, 12:31:06 DÉLELŐTT
Valaki találkozott már ilyennel?

Vettem 4db Sapphire RX480 nitro+ oc-s kártyát! Pár napja már megy, de még nem jöttek meg a riser kábelek, ezért csak tesztre beleraktam 2 külön alaplapba. Egyik alaplapba 2db van, másikba 1!
Abba az alaplaba, amelyikbe 2 kártya van, beállítok mindent, és a mem clockot felhúzom 2200-ra! Dolgozik is ~28mh/s-el.
Másik alaplapban lévő kártyával megcsinálom ugyanezt, ahogy felhúzom 2200-ra kifagy az egész és újraindul a gép. Megpróbáltam, hogy belerakom a 4.-kártyát, de azzal is újraindul.
Majd a megpróbáltam azt, hogy amelyik lapba 2 kártya van, kicserélem és megpróbálom ott felhúzni, mert ott tuti működik, de ahogy felhúzom szintén kifagy és kikapcsol rögtön a kártya. Arra gondoltam, hogy biztos Micron memóriás, de megnéztem és Samsungot ír a GPU-Z. Valakinek van valamilyen ötlete, inkább cseréltessem a két kártyát?
Hiaba azonos gyarto es tipus, nem minden kartya birja ugyan azt! Keresd meg, azt a MHz-et ahol meg nem all le a kartya.

Ami még számomra elég érdekes:

Egy jól működő kártya mellé berakom a rosszat, win 10 indulása után rögtön elindítom a gpu-z-t, memóriához Micront ír....betölt teljesen a win10, megvillan a képernyő és átvált a memória típus Samsungra.....
Nem értem, hogy azért ezt, hogy tudja megcsinálni.