Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 25 Vendégek van a témában

fpeter

Idézetet írta: evko81 Dátum április 02, 2017, 10:34:29 DÉLUTÁN...
Na most, betettem egy másik kártyát, most mindkét kártya szerver tápról megy (csak az 5V jön az atx-ből). De nem indul el az istennek sem, a 4 pineket hiányolja, vagy nem tudom...
Akkor kell neki a 4 pin mindenképp?

Ez így jó, nem? Ahogy leírtam, ha érthető...

Szóval a 12V a risernek és a kártyának is a szervertápról, a riser 5V pedig az ATX tápról? Fizikailag működhet, de életveszélyes az alkatrészekre nézve! Pont ezt írtam, hogy semmilyen szinten ne keverd a tápfeszeket, kizárólag csak a földet szabad közösíteni. Egy adott kártya+riser vagy csak az ATX tápról menjen, vagy kizárólag a szervertápról az 5V ágat külön stabilizátorral előállítva. Ha nem így megy, nagyban növeled a fatális hiba és leégés esélyét ki/bekapcsolás/táphiba esetén!
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

drizzt_do_urden

Idézetet írta: messimage Dátum április 03, 2017, 10:46:26 DÉLELŐTT
Üdv!


Használom a DevFee-nél a Nofee progit ETH bányászatkor, de valaki el tudja magyarzázni, mi ez a DevFee jelenség? Néha látom, előjön.

a fejlesztonek fizetsz mivel hasznalod az altala kifejlesztett banyaprogramot. ha nofee -vel hasznalod valamennyivel kevessebb a hashrated. ha meg devfeet hasznalsz akkor 1 vagy 2 szazalek neki megy a banyaszott osszegbol.

Worlynox


drizzt_do_urden

nem nez ki rosszul de kene meg tudjon egy par coint hogy megerje. DCR. PASC. MSC. LBRY. sok minden banyaszunk meg ami nnics rajta.

raffiakötö

Üdv!

kb 2 napja szivat a bánya. Megy 0,5-1 órát van hogy kevesebbet és a msi rx470 8gb (Micron) kártyám hash-e lemegy 0-ra és nem tér vissza, egy idő után meg leáll a progi. A többi kártya 4gb-s azok mennének rendesen
Maga a kártya modolt, 1500-s (lehet nem a legjobb választás volt) de eddig ment gond nélkül. Hetekig. Varálitam a beállításokkal (amikkel ment amúgy) de most mindegy mit állítok a kártyán.

drizzt_do_urden

Idézetet írta: raffiakötö Dátum április 04, 2017, 09:26:20 DÉLELŐTT
Üdv!

kb 2 napja szivat a bánya. Megy 0,5-1 órát van hogy kevesebbet és a msi rx470 8gb (Micron) kártyám hash-e lemegy 0-ra és nem tér vissza, egy idő után meg leáll a progi. A többi kártya 4gb-s azok mennének rendesen
Maga a kártya modolt, 1500-s (lehet nem a legjobb választás volt) de eddig ment gond nélkül. Hetekig. Varálitam a beállításokkal (amikkel ment amúgy) de most mindegy mit állítok a kártyán.

startbol micron memorias kartyat nem szabad venni. nagyon erzekenyek a legaprobb modositasra is. amugy lehet riser hiba. az ilyen hirtelen leallasok altalaba vagy undervoltolas, overclockolas miatt vanna vagy riser hiba.


ditibo

Itt már mindenki előbbre van mint én.Addig eljutottam hogy összeraktam egy gépet feltelepítettem a Win10-et. Az alaplapról (Asrock h81 btc) elindul a gép. De miután beteszem az egyetlenegy Msi rx470 armor kártyámat ami a fórumon már kapott hideget meleget és arra dugom a monitort vagy nem indul el a gép vagy csak a monitor marad sötét. A kártya az x16- os slotba van dugva és hdmi vga átalakítóval van csatlakoztatva a monitorhoz. A teamviewerrel próbáltam ránézni másik gépről de azt írja hogy a teamviewert nem észleli a majdani bányagépemen. A kártyán a ventik pörögnek s akár a kártyára kötöm a monitort akár az alaplapi vga-ra nem indul el. Ha kiveszem a kártyát az x16 ból az alaplapi vga-val elindul. Kérem segítsetek.

drizzt_do_urden

az alaplapra bedugtad a molex csatlakozot? Az alaplapon a videokaertyat allitsd PEG re vagy PCI-E slot 1 -re nem tudom milyen elnevezese lesz a BIOSBA nalad. elmeletileg az alaplapi videot kapcsold ki.

somogyi betyár

Adjon Isten!

No..
Most értem végig Vegán videóin, itt is végigfutottam pár totyikot, de leginkább a riseres megoldásokról volt szó.
Ha 3way crossfire lapba akarok tenni közvetlenül a x16-os slotokba 3db rx470-et, így mi a felállás?
CF hidak kellenek-e? Hatásfok jobb, rosszabb? Működik-e egyáltalán?

Köszi
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

ZsZolee

Idézetet írta: somogyi betyár Dátum április 05, 2017, 01:29:12 DÉLUTÁN
Adjon Isten!

No..
Most értem végig Vegán videóin, itt is végigfutottam pár totyikot, de leginkább a riseres megoldásokról volt szó.
Ha 3way crossfire lapba akarok tenni közvetlenül a x16-os slotokba 3db rx470-et, így mi a felállás?
CF hidak kellenek-e? Hatásfok jobb, rosszabb? Működik-e egyáltalán?

Köszi

CF-et ne használd és tiltsd is le. Csak ront a hatásfokon.

Wirev

Idézetet írta: ditibo Dátum április 05, 2017, 12:09:24 DÉLUTÁN
Itt már mindenki előbbre van mint én.Addig eljutottam hogy összeraktam egy gépet feltelepítettem a Win10-et. Az alaplapról (Asrock h81 btc) elindul a gép. De miután beteszem az egyetlenegy Msi rx470 armor kártyámat ami a fórumon már kapott hideget meleget és arra dugom a monitort vagy nem indul el a gép vagy csak a monitor marad sötét. A kártya az x16- os slotba van dugva és hdmi vga átalakítóval van csatlakoztatva a monitorhoz. A teamviewerrel próbáltam ránézni másik gépről de azt írja hogy a teamviewert nem észleli a majdani bányagépemen. A kártyán a ventik pörögnek s akár a kártyára kötöm a monitort akár az alaplapi vga-ra nem indul el. Ha kiveszem a kártyát az x16 ból az alaplapi vga-val elindul. Kérem segítsetek.

Hasonlo problemam volt par napja, a kártya volt gyári hibás. Indíttáskor csak kék képernyot mutatott.

somogyi betyár

#1052
Idézetet írta: ZsZolee Dátum április 05, 2017, 01:32:18 DÉLUTÁN
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum április 05, 2017, 01:29:12 DÉLUTÁN
Adjon Isten!

No..
Most értem végig Vegán videóin, itt is végigfutottam pár totyikot, de leginkább a riseres megoldásokról volt szó.
Ha 3way crossfire lapba akarok tenni közvetlenül a x16-os slotokba 3db rx470-et, így mi a felállás?
CF hidak kellenek-e? Hatásfok jobb, rosszabb? Működik-e egyáltalán?

Köszi

CF-et ne használd és tiltsd is le. Csak ront a hatásfokon.

Hidakat akkor be sem kell kötnöm, nem de?
...csak mert az még nincs :D
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

ZsZolee

Idézetet írta: somogyi betyár Dátum április 05, 2017, 01:35:24 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZsZolee Dátum április 05, 2017, 01:32:18 DÉLUTÁN
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum április 05, 2017, 01:29:12 DÉLUTÁN
Adjon Isten!

No..
Most értem végig Vegán videóin, itt is végigfutottam pár totyikot, de leginkább a riseres megoldásokról volt szó.
Ha 3way crossfire lapba akarok tenni közvetlenül a x16-os slotokba 3db rx470-et, így mi a felállás?
CF hidak kellenek-e? Hatásfok jobb, rosszabb? Működik-e egyáltalán?

Köszi

CF-et ne használd és tiltsd is le. Csak ront a hatásfokon.

Hidakat akkor be sem kell kötnöm, nem de?
...csak mert az még nincs :D

Nem kell. :)

somogyi betyár

No és még egy olyan dilemmám is van, hogy a 3db Rx470-et, egy 1150-es G procival (50W), megbír-e a 600Wattos Chieftek, vagy a 750Wattost tegyem be?
Valamelyik videóban volt róla szó, de már nem tudom, merre..
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

drizzt_do_urden

Idézetet írta: somogyi betyár Dátum április 05, 2017, 04:12:26 DÉLUTÁN
No és még egy olyan dilemmám is van, hogy a 3db Rx470-et, egy 1150-es G procival (50W), megbír-e a 600Wattos Chieftek, vagy a 750Wattost tegyem be?
Valamelyik videóban volt róla szó, de már nem tudom, merre..

lehet birna de hataron lesz. inkabb a 750 -es...

ZsZolee

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 05, 2017, 04:16:11 DÉLUTÁN
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum április 05, 2017, 04:12:26 DÉLUTÁN
No és még egy olyan dilemmám is van, hogy a 3db Rx470-et, egy 1150-es G procival (50W), megbír-e a 600Wattos Chieftek, vagy a 750Wattost tegyem be?
Valamelyik videóban volt róla szó, de már nem tudom, merre..

lehet birna de hataron lesz. inkabb a 750 -es...

+1

ditibo

#1057
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 05, 2017, 01:02:45 DÉLUTÁN
az alaplapra bedugtad a molex csatlakozot? Az alaplapon a videokaertyat allitsd PEG re vagy PCI-E slot 1 -re nem tudom milyen elnevezese lesz a BIOSBA nalad. elmeletileg az alaplapi videot kapcsold ki.
Az alaplapra nem dugtam molexet. Viszont próbáltam riser-rel is és riser kapott tápot. A BIOSBA hol találom a videokártya beállitásokat?

drizzt_do_urden

az alaplapra is ra kell dugni a molexet ha van neki hely es ugytudom annal az alaplapnal van. szoval lehet startbol az a problema. BIOS - t kivulrol nem ismerem de a Peripherials -nal kene legyen valahol.

kidface

Idézetet írta: ditibo Dátum április 05, 2017, 05:55:10 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 05, 2017, 01:02:45 DÉLUTÁN
az alaplapra bedugtad a molex csatlakozot? Az alaplapon a videokaertyat allitsd PEG re vagy PCI-E slot 1 -re nem tudom milyen elnevezese lesz a BIOSBA nalad. elmeletileg az alaplapi videot kapcsold ki.
Az alaplapra nem dugtam molexet. Viszont próbáltam riser-rel is és riser kapott tápot. A BIOSBA hol találom a videokártya beállitásokat?
Egyszer már leirtam miket kell beallitani!
Na meg egyszer:
Primary Graphics Adapter legyen - PCIe
PCIE2 Link Speed legyen - GEN1
IGPU Multi-Monitor legyen - Disabled
Deep Sleep - Disabled
AZ audiokat is letilthatod, ha csak banyaszasra hasznalod a gepet!
Restore on AC/Power Loss - Power ON