Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 9 Vendégek van a témában

Uhura

Idézetet írta: porci Dátum április 20, 2017, 10:22:04 DÉLUTÁN
Az miért van, hogy elállítódik az rpm-ekre vonatkozó beállításom? Max 65c-re raktam, ill. 500-3500rpm-re, de ha megnyitok egy másik kártyát, majd vissza, akkor elállítja magától. Mit csinálok rosszul?
Semmit szerintem , a sapphiroknál simán 5-10 perc menet után az rpm-eket fullban felülírja az éppen aktuális  rpm-re. A kártyával nem lesz gond a hőmérséklettel együtt megy a fordulatszám vagyis leégni, a hőmérséklethez nem nyúl. Amúgy a frissítés gombot használod ?

kidface

Idézetet írta: porci Dátum április 20, 2017, 10:22:04 DÉLUTÁN
Az miért van, hogy elállítódik az rpm-ekre vonatkozó beállításom? Max 65c-re raktam, ill. 500-3500rpm-re, de ha megnyitok egy másik kártyát, majd vissza, akkor elállítja magától. Mit csinálok rosszul?

Nézd meg hogy a Claymore config.txt vagy start.bat fájlban nincs e megadva a -tt parancs vagy hasonló szabályozás

Székely Vegán

Idézetet írta: evko81 Dátum április 20, 2017, 10:10:32 DÉLUTÁN
Idézetet írta: 2DA Dátum április 20, 2017, 09:15:55 DÉLUTÁN
Ide másold az ETH címed és látni fogod:
https://ethermine.org/

Köszi.

Gyerekek, baj van. Legalább 2 napot bányásztam 130Mh/s sebességgel ide:
http://ethpool.org/ Ez solo pool?

https://ethermine.org/, ez a jó pool 130Mh/s sebességhez?

Köszi. :)

Na és mi van a solo poolon bent ragadt egyenleggel?

Igen ethpool solo, 1000Mh alatt nem ajánlott.. az a 2 nap elúszott.. csak úgy vehetnéd ki ha visszaállsz oda 1 hónapig amig kapsz egy blokkot.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

petiznet



Ez normalis?
Ujrainditsam esetleg atrakjam a masik nemet szerverre vagy csak hagyjam igy? 1hete megy mar eddig semmi gond nem volt de most elkezdett zuhanni az atlag

jzsolt

Idézetet írta: petiznet Dátum április 21, 2017, 02:03:00 DÉLUTÁN
Ez normalis?
Ujrainditsam esetleg atrakjam a masik nemet szerverre vagy csak hagyjam igy? 1hete megy mar eddig semmi gond nem volt de most elkezdett zuhanni az atlag

nálam is sőt mindenkinél ugyan ez van... nálam az elmúlt 2 napban 50$-t esett a számított profit...

Zorg33

Idézetet írta: porci Dátum április 20, 2017, 10:22:04 DÉLUTÁN
Az miért van, hogy elállítódik az rpm-ekre vonatkozó beállításom? Max 65c-re raktam, ill. 500-3500rpm-re, de ha megnyitok egy másik kártyát, majd vissza, akkor elállítja magától. Mit csinálok rosszul?

Erős a gyanum, hogy fut a háttérben az MSI afterburner, vagy valamelyik klónja, ami így szabályozza a fordulatszámot.

drizzt_do_urden

Idézetet írta: petiznet Dátum április 21, 2017, 02:03:00 DÉLUTÁN


Ez normalis?
Ujrainditsam esetleg atrakjam a masik nemet szerverre vagy csak hagyjam igy? 1hete megy mar eddig semmi gond nem volt de most elkezdett zuhanni az atlag

ez normalis.

Worlynox

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 21, 2017, 02:50:00 DÉLUTÁN
Idézetet írta: petiznet Dátum április 21, 2017, 02:03:00 DÉLUTÁN


Ez normalis?
Ujrainditsam esetleg atrakjam a masik nemet szerverre vagy csak hagyjam igy? 1hete megy mar eddig semmi gond nem volt de most elkezdett zuhanni az atlag

ez normalis.

Biztos ?


fpeter

#1388
Szétbax az ideg, most éppen 2 órája xopok ezzel az asrock btc + 6 giga g1 470 kártya kombóval. Szokásos, próbáltam volna optimalizálgatni, megfagy, wifis konnektor kapcsolóval újrabököm, és utána nincsen meg a 6 kártyából 2. De most 2 órája a legjobb eset is csak az ha 4 kártya megvan, de az indítások 90%-ban se kép se hang, el sem indul az égész fospumpa. Több ilyen lapom is van, mind ezt csinálja ezekkel a kártyákkal. Tényleg senki nem találkozott még csak hasonlóval sem? Eddig általában az segített ha kevesebb kártyával gép kikapcs de áram alatt hagyom, és elkezdem kiszedni/visszatenni a kártyákat, újra bekapcs és eddig megoldotta általában. Most akármit akármerre cserélgetek, akármilyen sorrendben próbálom indítani egyszerűen nem akad össze. És nem tudom hogy ez a segkő alaplap e a hibás, vagy a vidkártyák, vagy mi a fene... >:(

Már indításnál látszik hogy melyik kártyák nem lesznek meg: nem pörög fel a ventijük, felesleges is bebútolni. Tehát a DDU driver uninstall, reinstall részig el sem jutok, és ugyanígy viselkednek linux alatt is, tehát valahol hardver oldalon lesz a gond, nem os...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

jzsolt

Idézetet írta: fpeter Dátum április 21, 2017, 03:27:34 DÉLUTÁN
Szétbax az ideg, most éppen 2 órája xopok ezzel az asrock btc + 6 giga g1 470 kártya kombóval. Szokásos, próbáltam volna optimalizálgatni, megfagy, wifis konnektor kapcsolóval újrabököm, és utána nincsen meg a 6 kártyából 2. De most 2 órája a legjobb eset is csak az ha 4 kártya megvan, de az indítások 90%-ban se kép se hang, el sem indul az égész fospumpa. Több ilyen lapom is van, mind ezt csinálja ezekkel a kártyákkal. Tényleg senki nem találkozott még csak hasonlóval sem? Eddig általában az segített ha kevesebb kártyával gép kikapcs de áram alatt hagyom, és elkezdem kiszedni/visszatenni a kártyákat, újra bekapcs és eddig megoldotta általában. Most akármit akármerre cserélgetek, akármilyen sorrendben próbálom indítani egyszerűen nem akad össze. És nem tudom hogy ez a segkő alaplap e a hibás, vagy a vidkártyák, vagy mi a fene... >:(

akkor asus mellett asrock lapokat is kerülöm...

Székely Vegán

Idézetet írta: fpeter Dátum április 21, 2017, 03:27:34 DÉLUTÁN
Szétbax az ideg, most éppen 2 órája xopok ezzel az asrock btc + 6 giga g1 470 kártya kombóval. Szokásos, próbáltam volna optimalizálgatni, megfagy, wifis konnektor kapcsolóval újrabököm, és utána nincsen meg a 6 kártyából 2. De most 2 órája a legjobb eset is csak az ha 4 kártya megvan, de az indítások 90%-ban se kép se hang, el sem indul az égész fospumpa. Több ilyen lapom is van, mind ezt csinálja ezekkel a kártyákkal. Tényleg senki nem találkozott még csak hasonlóval sem? Eddig általában az segített ha kevesebb kártyával gép kikapcs de áram alatt hagyom, és elkezdem kiszedni/visszatenni a kártyákat, újra bekapcs és eddig megoldotta általában. Most akármit akármerre cserélgetek, akármilyen sorrendben próbálom indítani egyszerűen nem akad össze. És nem tudom hogy ez a segkő alaplap e a hibás, vagy a vidkártyák, vagy mi a fene... >:(

Már indításnál látszik hogy melyik kártyák nem lesznek meg: nem pörög fel a ventijük, felesleges is bebútolni. Tehát a DDU driver uninstall, reinstall részig el sem jutok, és ugyanígy viselkednek linux alatt is, tehát valahol hardver oldalon lesz a gond, nem os...

Voltam már igy én is.. hibás riser volt nálam az oka.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Igore

Idézetet írta: Arkenso Dátum április 21, 2017, 03:33:00 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum április 21, 2017, 03:27:34 DÉLUTÁN
Szétbax az ideg, most éppen 2 órája xopok ezzel az asrock btc + 6 giga g1 470 kártya kombóval. Szokásos, próbáltam volna optimalizálgatni, megfagy, wifis konnektor kapcsolóval újrabököm, és utána nincsen meg a 6 kártyából 2. De most 2 órája a legjobb eset is csak az ha 4 kártya megvan, de az indítások 90%-ban se kép se hang, el sem indul az égész fospumpa. Több ilyen lapom is van, mind ezt csinálja ezekkel a kártyákkal. Tényleg senki nem találkozott még csak hasonlóval sem? Eddig általában az segített ha kevesebb kártyával gép kikapcs de áram alatt hagyom, és elkezdem kiszedni/visszatenni a kártyákat, újra bekapcs és eddig megoldotta általában. Most akármit akármerre cserélgetek, akármilyen sorrendben próbálom indítani egyszerűen nem akad össze. És nem tudom hogy ez a segkő alaplap e a hibás, vagy a vidkártyák, vagy mi a fene... >:(

Már indításnál látszik hogy melyik kártyák nem lesznek meg: nem pörög fel a ventijük, felesleges is bebútolni. Tehát a DDU driver uninstall, reinstall részig el sem jutok, és ugyanígy viselkednek linux alatt is, tehát valahol hardver oldalon lesz a gond, nem os...

Nálam egy valami vált be ilyenkor:
Bekapcsolt állapotban kihúztam a tápot a falból. Hagytam pihenni így vagy 2 percet, közben megigazítottam a risereket, átnéztem a csatikat stb. Aztán visszadug, pöcc-röff.

Tegnap szoptam én is pár órát, igaz én Sapphire RX 480 nitro+ kártyával.
Eddig 3db volt rádugva a lapon, hetekig ment gond nélkül....
Gondoltam, ha már tök fasza minden, akkor ha hozzárakok még egy kártyát, akkor simán felrakja hozzá a drivert, és már megy is...hát nem jött össze.
Felismerte a kártyát, drivert felrakta, elkezdtem bányászni és a kártya 0 mh-el dolgozott, majd lefagyott, kékhalál és újraindult. Újraindítás után eszközkezelőből eltünt a kártya a ventik csak pörögtek.
Hiába kapcsoltam ki, risert cseréltem....semmi...
Majd megfogtam és felcseréltem a risereket, és indításnál abba a kártyába dugtam a hdmi-t amelyik nem működött.

Hogy mi történt vele, azt nem tudom, de ahogy elindítottam, monitor bekapcsolt, megjelent a kártya eszközkezelőben és a bányászás is ment....azóta eltelt kb 24 óra, megy gond nélkül...

Na most, hogy mi oldotta meg a hibát, a jó ég tudja, de remélem a közeljövőben nem kell leállítani a gépet, vagy ha rakok hozzá még 2 kártyát akkor nem szopok vele ennyit :D

drizzt_do_urden

Idézetet írta: Worlynox Dátum április 21, 2017, 03:26:00 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 21, 2017, 02:50:00 DÉLUTÁN
Idézetet írta: petiznet Dátum április 21, 2017, 02:03:00 DÉLUTÁN


Ez normalis?
Ujrainditsam esetleg atrakjam a masik nemet szerverre vagy csak hagyjam igy? 1hete megy mar eddig semmi gond nem volt de most elkezdett zuhanni az atlag

ez normalis.

Biztos ?



mindennkinek igy nez ki!

fpeter

3 óra xopás után most megint teszi a dolgát mint a kisangyal... Össze vissza pakolásztam a kártyákat, hol úgy kapcsoltam ki a gépet hogy falból kihúzva, hol szoftveres kikapcs és a szervertápot bekapcsolva hagytam, aztán egyszercsak helyreállt minden és most megint kapál szépen. Lehet azt fogom csinálni hogy egyesével kiveszem a kártyákat és úgy sakkozom ki az optimális értékeket egy másik alaplapban, talán azzal lesz a legkevesebb xopás... Illetve úgytűnt hogy mindig akkor kezdődött a kálvária, amikor full áramtalanítottam a vasat. Amikor csak ATX táp off, szervertáp fut tuvább és tápolja a kártyákat akkor jellemzően mindig megvolt utána mind a 6...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

porci

Nektek volt már olyan, hogy a watttool nem állította jól a kártyákat? Tegnap megjött a 2. kártyám, és azóta nem az igazi... Most pl. az van, hogy bármit állítok az egyik kártyán, nem változik semmi. Beállt ~27mh/s-re, és semmi, bármit átírhatok, az nem mozdul, ellenben a másik kártyánál változik a hess. Ez most miért van? Így be sem tudom állítani. Már próbáltam driver törlést-telepítést, letöltöttem a bányát újra, de egyszerűen nem engedi külön-külön szépen beállítani. Olyan, mintha valami automatikusan állítaná, de nem találtam (még) semmi ilyen programot.

raffiakötö

Idézetet írta: porci Dátum április 21, 2017, 05:22:11 DÉLUTÁN
Nektek volt már olyan, hogy a watttool nem állította jól a kártyákat? Tegnap megjött a 2. kártyám, és azóta nem az igazi... Most pl. az van, hogy bármit állítok az egyik kártyán, nem változik semmi. Beállt ~27mh/s-re, és semmi, bármit átírhatok, az nem mozdul, ellenben a másik kártyánál változik a hess. Ez most miért van? Így be sem tudom állítani. Már próbáltam driver törlést-telepítést, letöltöttem a bányát újra, de egyszerűen nem engedi külön-külön szépen beállítani. Olyan, mintha valami automatikusan állítaná, de nem találtam (még) semmi ilyen programot.

Nem cserélte fel a wattool a kártyákat? Esetleg az AMD progit lődd ki a háttérből.

kidface

Idézetet írta: porci Dátum április 21, 2017, 05:22:11 DÉLUTÁN
Nektek volt már olyan, hogy a watttool nem állította jól a kártyákat? Tegnap megjött a 2. kártyám, és azóta nem az igazi... Most pl. az van, hogy bármit állítok az egyik kártyán, nem változik semmi. Beállt ~27mh/s-re, és semmi, bármit átírhatok, az nem mozdul, ellenben a másik kártyánál változik a hess. Ez most miért van? Így be sem tudom állítani. Már próbáltam driver törlést-telepítést, letöltöttem a bányát újra, de egyszerűen nem engedi külön-külön szépen beállítani. Olyan, mintha valami automatikusan állítaná, de nem találtam (még) semmi ilyen programot.

Azt a gpu-t amit állítasz a watttool-ban kapcsold ki a Claymore progiban: 0-9 gombokkal tudod tiltani a gpu-kat.
Miután újra kiirt a az Hash rate adatokat kapcsold vissza és nyomj egy "S" betűt.

kidface

Idézetet írta: fpeter Dátum április 21, 2017, 04:21:26 DÉLUTÁN
3 óra xopás után most megint teszi a dolgát mint a kisangyal... Össze vissza pakolásztam a kártyákat, hol úgy kapcsoltam ki a gépet hogy falból kihúzva, hol szoftveres kikapcs és a szervertápot bekapcsolva hagytam, aztán egyszercsak helyreállt minden és most megint kapál szépen. Lehet azt fogom csinálni hogy egyesével kiveszem a kártyákat és úgy sakkozom ki az optimális értékeket egy másik alaplapban, talán azzal lesz a legkevesebb xopás... Illetve úgytűnt hogy mindig akkor kezdődött a kálvária, amikor full áramtalanítottam a vasat. Amikor csak ATX táp off, szervertáp fut tuvább és tápolja a kártyákat akkor jellemzően mindig megvolt utána mind a 6...
Jelenleg én is szenvedek :( néha előfordul, nekem vegyes rig-em van, nem a kártyákkal van a probléma!
Úgy vettem észre hogy néha mikor epoch valltas van akkor fossa el magát a rendszer! Ilyenkor többet esznek a kártyák is és az eddig alkalmazott Low power beállítások mellett lefagy valamelyik kártya mindig. Aztán egy idő után helyre állnak a dolgok, de addig kitepem a hajam mire mindent optimalizalok mindent :(

Uhura

Idézetet írta: kidface Dátum április 21, 2017, 05:53:04 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum április 21, 2017, 04:21:26 DÉLUTÁN
3 óra xopás után most megint teszi a dolgát mint a kisangyal... Össze vissza pakolásztam a kártyákat, hol úgy kapcsoltam ki a gépet hogy falból kihúzva, hol szoftveres kikapcs és a szervertápot bekapcsolva hagytam, aztán egyszercsak helyreállt minden és most megint kapál szépen. Lehet azt fogom csinálni hogy egyesével kiveszem a kártyákat és úgy sakkozom ki az optimális értékeket egy másik alaplapban, talán azzal lesz a legkevesebb xopás... Illetve úgytűnt hogy mindig akkor kezdődött a kálvária, amikor full áramtalanítottam a vasat. Amikor csak ATX táp off, szervertáp fut tuvább és tápolja a kártyákat akkor jellemzően mindig megvolt utána mind a 6...
Jelenleg én is szenvedek :( néha előfordul, nekem vegyes rig-em van, nem a kártyákkal van a probléma!
Úgy vettem észre hogy néha mikor epoch valltas van akkor fossa el magát a rendszer! Ilyenkor többet esznek a kártyák is és az eddig alkalmazott Low power beállítások mellett lefagy valamelyik kártya mindig. Aztán egy idő után helyre állnak a dolgok, de addig kitepem a hajam mire mindent optimalizalok mindent :(

Ez érdekes azt nem próbáltad, hogy elindítod a bányászatot ilyenkor alap wattool beállításokkal és után állítod át 30 seccel később az összes kártyát az optimalizált , lehúzott értékekre?

Én az újra indításnál is két wattool beállítási csomagot csináltam , van az A. az induló ez nincs fullba lehúzva valahol fél úton van az alap és a beállítandó között. Majd elindítom a claymort és timerrel kb. 50-60 seccel utána újra elindítom a wattoolt már a végleges beállításokkal. Így fokozatosan húzom rá a rendszerre a végleges beállításokat és ez úgy néz ki jobb és nem fagy...

kidface

Idézetet írta: Uhura Dátum április 21, 2017, 06:00:50 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum április 21, 2017, 05:53:04 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum április 21, 2017, 04:21:26 DÉLUTÁN
3 óra xopás után most megint teszi a dolgát mint a kisangyal... Össze vissza pakolásztam a kártyákat, hol úgy kapcsoltam ki a gépet hogy falból kihúzva, hol szoftveres kikapcs és a szervertápot bekapcsolva hagytam, aztán egyszercsak helyreállt minden és most megint kapál szépen. Lehet azt fogom csinálni hogy egyesével kiveszem a kártyákat és úgy sakkozom ki az optimális értékeket egy másik alaplapban, talán azzal lesz a legkevesebb xopás... Illetve úgytűnt hogy mindig akkor kezdődött a kálvária, amikor full áramtalanítottam a vasat. Amikor csak ATX táp off, szervertáp fut tuvább és tápolja a kártyákat akkor jellemzően mindig megvolt utána mind a 6...
Jelenleg én is szenvedek :( néha előfordul, nekem vegyes rig-em van, nem a kártyákkal van a probléma!
Úgy vettem észre hogy néha mikor epoch valltas van akkor fossa el magát a rendszer! Ilyenkor többet esznek a kártyák is és az eddig alkalmazott Low power beállítások mellett lefagy valamelyik kártya mindig. Aztán egy idő után helyre állnak a dolgok, de addig kitepem a hajam mire mindent optimalizalok mindent :(

Ez érdekes azt nem próbáltad, hogy elindítod a bányászatot ilyenkor alap wattool beállításokkal és után állítod át 30 seccel később az összes kártyát az optimalizált , lehúzott értékekre?

Én az újra indításnál is két wattool beállítási csomagot csináltam , van az A. az induló ez nincs fullba lehúzva valahol fél úton van az alap és a beállítandó között. Majd elindítom a claymort és timerrel kb. 50-60 seccel utána újra elindítom a wattoolt már a végleges beállításokkal. Így fokozatosan húzom rá a rendszerre a végleges beállításokat és ez úgy néz ki jobb és nem fagy...

Pont ezt csinálom éppen :) én is ilyesmin töröm az agyam már régóta csak eddig lusta voltam nekiallni :)
Amúgy kiszurtem hogy az xfx kártyám nem bírja, ha azt alap beállításokkal indítom, akkor minden ok. Pár perc után lejebb vettem a gpu core-t meg a feszt, de nem a régi ertekre, 30mv-al magasabbra és van hogy 5perc van hogy pár óra után szintén fagy :( szóval tele van a hocipom!
Volt már ilyen azTrader-t hiszem a 111. epoch-nál és 1-2 nap szórakozás után ment minden rendesen.