Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 37 Vendégek van a témában

sebajtóbiás

Idézetet írta: banda Dátum december 10, 2016, 08:35:42 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Próbálnám futtatni a Watt tool-t, de kicsomagolás után az exe fájlra kattintva csak error üzenet jelenik meg. Van valami trükk vagy egyszerűen csak béna vagyok? :)

A segítséget előre is köszönöm!

Közben elindult, már csak annyi a bajom vele, hogy nem mutat semmit, csak nullák és valami 6421 fokos GPU hőmérsékletet. Mi ez?

Ha a monitorod az alaplapi VGA-ra van kötve, rakd át valamelyik kártyára. Vagy ha nincs monitorod, használj HDMI dummy plugot.
Ha windows remote desktopot használsz, próbáld meg helyette a TeamViewer-t.

drizzt_do_urden


DrPascal

Idézetet írta: banda Dátum december 10, 2016, 08:35:42 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Próbálnám futtatni a Watt tool-t, de kicsomagolás után az exe fájlra kattintva csak error üzenet jelenik meg. Van valami trükk vagy egyszerűen csak béna vagyok? :)

A segítséget előre is köszönöm!

Közben elindult, már csak annyi a bajom vele, hogy nem mutat semmit, csak nullák és valami 6421 fokos GPU hőmérsékletet. Mi ez?

Milyen GPU-d van? A Wattool csak RX sorozathoz jó.
A Windows drivert kicserélted újabbra?

banda

Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum december 10, 2016, 09:00:08 DÉLUTÁN
Idézetet írta: banda Dátum december 10, 2016, 08:35:42 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Próbálnám futtatni a Watt tool-t, de kicsomagolás után az exe fájlra kattintva csak error üzenet jelenik meg. Van valami trükk vagy egyszerűen csak béna vagyok? :)

A segítséget előre is köszönöm!

Közben elindult, már csak annyi a bajom vele, hogy nem mutat semmit, csak nullák és valami 6421 fokos GPU hőmérsékletet. Mi ez?

Ha a monitorod az alaplapi VGA-ra van kötve, rakd át valamelyik kártyára. Vagy használj HDMI dummy plugot.
Ha windows remote desktopot használsz, próbáld meg helyette a TeamViewer-t.
Az alaplapi VGA-ra van kötve, mert egy régebbi monitorom van. Csak annyi lenne a dolgom, hogy szerzek egy ilyen dummy plug-ot és megoldódik a dolog? Vagy akkor is, ha Teamviewer-rel irányítom egy laptopról? Amúgy a monitorra nincs szükségem, csak a telepítés miatt vettem egyet gyorsan, később amúgyis másik gépről terveztem irányítani.

sebajtóbiás

#224
Idézetet írta: banda Dátum december 10, 2016, 09:05:52 DÉLUTÁN
Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum december 10, 2016, 09:00:08 DÉLUTÁN
Idézetet írta: banda Dátum december 10, 2016, 08:35:42 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Próbálnám futtatni a Watt tool-t, de kicsomagolás után az exe fájlra kattintva csak error üzenet jelenik meg. Van valami trükk vagy egyszerűen csak béna vagyok? :)

A segítséget előre is köszönöm!

Közben elindult, már csak annyi a bajom vele, hogy nem mutat semmit, csak nullák és valami 6421 fokos GPU hőmérsékletet. Mi ez?

Ha a monitorod az alaplapi VGA-ra van kötve, rakd át valamelyik kártyára. Vagy használj HDMI dummy plugot.
Ha windows remote desktopot használsz, próbáld meg helyette a TeamViewer-t.
Az alaplapi VGA-ra van kötve, mert egy régebbi monitorom van. Csak annyi lenne a dolgom, hogy szerzek egy ilyen dummy plug-ot és megoldódik a dolog? Vagy akkor is, ha Teamviewer-rel irányítom egy laptopról? Amúgy a monitorra nincs szükségem, csak a telepítés miatt vettem egyet gyorsan, később amúgyis másik gépről terveztem irányítani.

Kell neki egy monitor a kártyára vagy a dummy plug:
http://www.ebay.com/itm/HDMI-dummy-plug-4K-DDC-E-EDID-emulator-fake-display-headless-slim-DVI-/161265341755?hash=item258c29d53b:g:A8EAAOSw5ZBWOAFb

Nálam teamviewerrel is csak így működik, kénytelen voltam rajta hagyni a monitort. Dummy plug érkezik.

banda

Sajnos nem megy adminisztrátori jogokkal sem.

Szóval az egyetlen megoldás az, ha szerzek egy dummy plugot?

Azért köszönöm szépen mindenkinek!

sebajtóbiás

#226
A jelenlegi monitorodat nem tudod rákötni? Mondjuk DVI csatival?

Esetleg még azt kipróbálhatod, hogy BIOSban az elsődleges monitort átállítod PCIe-re, lekötsz minden monitort, bootolsz és aztán teamviewerrel bejelentkezel. Nálam ez nem működött, el se kezdett bootolni így, de lehet, h a te alaplap+gpu kombinációddal fog.

kidface

Idézetet írta: bacsoka Dátum december 10, 2016, 08:42:20 DÉLUTÁN
Srácok! Kellene egy kis segítség, de előtte vázolnám a dolgot.
Nekem a bányarém melóban csücsül a sarokban. Az internet a szolgáltató jóvoltából időnként el-el megy.
Ma is ez történt. Teamviewer-rel szoktam rákacsintani. Van egy másik gép, amire még beszoktam ott jelentkezni.
Az internet visszajött, és látom is a másik gépet, de a bányagépemet, nem.
A másik gép közvetlenül a routeren van, a bányagép meg egy switch-en.
Szóval újra kéne indítani a bányagépet, de mivel nem látom, nem is tudom.
Hogyan lehetne azt megoldani, hogy ha a bányagép nincs online újraindítsa magát mondjuk 10 perc után?
Van erre program, vagy valami más megoldás?
Előre is köszi a segítséget!
Idézetet írta: bacsoka Dátum december 10, 2016, 08:42:20 DÉLUTÁN
Srácok! Kellene egy kis segítség, de előtte vázolnám a dolgot.
Nekem a bányarém melóban csücsül a sarokban. Az internet a szolgáltató jóvoltából időnként el-el megy.
Ma is ez történt. Teamviewer-rel szoktam rákacsintani. Van egy másik gép, amire még beszoktam ott jelentkezni.
Az internet visszajött, és látom is a másik gépet, de a bányagépemet, nem.
A másik gép közvetlenül a routeren van, a bányagép meg egy switch-en.
Szóval újra kéne indítani a bányagépet, de mivel nem látom, nem is tudom.
Hogyan lehetne azt megoldani, hogy ha a bányagép nincs online újraindítsa magát mondjuk 10 perc után?
Van erre program, vagy valami más megoldás?
Előre is köszi a segítséget!


Jelentkezz be a másik gépbe és próbáld onnan elérni a helyi hálózaton a banya gépet!

Bob

Mitől van az, hogy a WattTool-ban nem tudom állítani a Voltage offsetet?

kidface

Idézetet írta: Bob Dátum december 10, 2016, 10:20:36 DÉLUTÁN
Mitől van az, hogy a WattTool-ban nem tudom állítani a Voltage offsetet?

Milyen markaju kártyád van? Nem minden gyártó kártyájaval működik

Bob

XFX-em van.  Sokat vesztek vele, hogy nem tudok állítani?

sebajtóbiás

Hát elnézve a P7 1300/970 és Mem 1900/970 kombókat már így is qrva jó vagy!
Nekem a P7 kb. 1230-ra van levéve 1000mV mellett...

kidface

Idézetet írta: Bob Dátum december 10, 2016, 10:31:08 DÉLUTÁN
XFX-em van.  Sokat vesztek vele, hogy nem tudok állítani?

Most nézem a képet amit csatoltal ne aggódj, hogy nem tudod az offset-et allitani! Ez így tökéletes!

banda

Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum december 10, 2016, 09:49:59 DÉLUTÁN
A jelenlegi monitorodat nem tudod rákötni? Mondjuk DVI csatival?

Esetleg még azt kipróbálhatod, hogy BIOSban az elsődleges monitort átállítod PCIe-re, lekötsz minden monitort, bootolsz és aztán teamviewerrel bejelentkezel. Nálam ez nem működött, el se kezdett bootolni így, de lehet, h a te alaplap+gpu kombinációddal fog.
Nem működik ez sem.

DVI átalakítót nem vettem, de az lesz a következő. Aztán ha az sem, akkor vagy barkácsolok egy dummy-t vagy rendelek egyet. Találtam a neten egy-két leírást, amik filléresnek tűnnek(bár nem ismerem az ellenállás árakat). :) Ha jól értelmeztem, akkor csak addig kell ez a dummy, amíg belövöm a dolgokat, utána az értékek maradnak, tehát nem kell sem monitor, sem más.

sebajtóbiás

Idézetet írta: banda Dátum december 10, 2016, 11:36:42 DÉLUTÁN
Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum december 10, 2016, 09:49:59 DÉLUTÁN
A jelenlegi monitorodat nem tudod rákötni? Mondjuk DVI csatival?

Esetleg még azt kipróbálhatod, hogy BIOSban az elsődleges monitort átállítod PCIe-re, lekötsz minden monitort, bootolsz és aztán teamviewerrel bejelentkezel. Nálam ez nem működött, el se kezdett bootolni így, de lehet, h a te alaplap+gpu kombinációddal fog.
Nem működik ez sem.

DVI átalakítót nem vettem, de az lesz a következő. Aztán ha az sem, akkor vagy barkácsolok egy dummy-t vagy rendelek egyet. Találtam a neten egy-két leírást, amik filléresnek tűnnek(bár nem ismerem az ellenállás árakat). :) Ha jól értelmeztem, akkor csak addig kell ez a dummy, amíg belövöm a dolgokat, utána az értékek maradnak, tehát nem kell sem monitor, sem más.

Reboot után elvesznek az értékek, be kell állítanod a watttool-t, hogy induljon startup-kor, megadva paraméterként neki a lementett konfigot. Ennek asszem valóban működnie kellene monitor/dummy plug nélkül is, és a miner is el kellene induljon. Viszont lehet nem lesz hőmérséklet-visszajelzésed és valszeg custom venti-szabályzásod sem. Illetve a teamviewer alacsony felbontást fog adni, kényelmetlen lehet.

andysk

Sziasztok! Összeraktam egy 6 kártyás riget és a következő hashrateket kaptam Claymore 9.1 esen: 48,48,48,48,48,200.
Biostar h81s2, 6x msi rx 470, evga 1200 p2, usb riserek, win10 pro 64bit. Riser, kártya probléma kilőve. BIOS vagy oprendszer beallításra gyanakszom. Tud valaki segíteni?? Felajánlok 1.00 ZEC-et :-)

sebajtóbiás


kidface

Idézetet írta: andysk Dátum december 10, 2016, 11:57:37 DÉLUTÁN
Sziasztok! Összeraktam egy 6 kártyás riget és a következő hashrateket kaptam Claymore 9.1 esen: 48,48,48,48,48,200.
Biostar h81s2, 6x msi rx 470, evga 1200 p2, usb riserek, win10 pro 64bit. Riser, kártya probléma kilőve. BIOS vagy oprendszer beallításra gyanakszom. Tud valaki segíteni?? Felajánlok 1.00 ZEC-et :-)

Első lépésként a BIOS-ban nézd meg az Advanced beállításoknál hogy a pcie gen1 vagy gen2 -re legyen állítva.
Milyen risert használsz? Van lehetőség plusz áram rakotesere molex vagy sata csatlakozóval?? Vagy csak sima szalag kabelest?

Danika

Idézetet írta: andysk Dátum december 10, 2016, 11:57:37 DÉLUTÁN
Sziasztok! Összeraktam egy 6 kártyás riget és a következő hashrateket kaptam Claymore 9.1 esen: 48,48,48,48,48,200.
Biostar h81s2, 6x msi rx 470, evga 1200 p2, usb riserek, win10 pro 64bit. Riser, kártya probléma kilőve. BIOS vagy oprendszer beallításra gyanakszom. Tud valaki segíteni?? Felajánlok 1.00 ZEC-et :-)

Nekem 2 kártyám van. Mikor a 2.at üzemeltem be akkor a monitort az x1esbe kártyába dugtam. Akkor dobott nekem is 48at egyik kártyára. Kikapcsoltam a gépet átt az x16ba a monitort és utána működött rendesen. Lehet hülyeség azért próbáld ki :)

kidface

Idézetet írta: Danika Dátum december 11, 2016, 12:08:08 DÉLELŐTT
Idézetet írta: andysk Dátum december 10, 2016, 11:57:37 DÉLUTÁN
Sziasztok! Összeraktam egy 6 kártyás riget és a következő hashrateket kaptam Claymore 9.1 esen: 48,48,48,48,48,200.
Biostar h81s2, 6x msi rx 470, evga 1200 p2, usb riserek, win10 pro 64bit. Riser, kártya probléma kilőve. BIOS vagy oprendszer beallításra gyanakszom. Tud valaki segíteni?? Felajánlok 1.00 ZEC-et :-)

Nekem 2 kártyám van. Mikor a 2.at üzemeltem be akkor a monitort az x1esbe kártyába dugtam. Akkor dobott nekem is 48at egyik kártyára. Kikapcsoltam a gépet átt az x16ba a monitort és utána működött rendesen. Lehet hülyeség azért próbáld ki :)

A kártyákat egyszerre raktad be és indítottad el a gépet? Mert az nem jó!
Egyesével kell beraknod, monitort radugni, drivert telepíteni! Ezt 6x eljatszani és akkor jó lesz!