Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 21 Vendégek van a témában

kidface


kidface

Idézetet írta: csoroka Dátum április 28, 2017, 01:30:56 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Meg nagyon kezdo vagyok es lenne egy kerdesem hozzatok, ez az alaplap jo lenne kezdesnek?
Asrock 980DE3/U3S3 R2.0

4 kartyaval kezdenek gondolom elegseges lenne ez az alaplap.

Mi a velemenyetek?
Jo, ha mar meg van! Ha venni akarsz, akkor erdemesebb mar most befektetni egy 6-7 kartyas lapba!

csoroka

Koszi a gyors valaszt, megvan az alaplap csak meg par dolog kell hozza, riser-el kapcsolatosan szeretnek kerdezni, tehat alin kaptam ilyen Black 0.3M PCI-E 1X to 16X Riser Card Extender PCIE PCI Express Converter + USB 3.0 Cable / SATA to 4Pin IDE Molex Power Supply tipusut ez jo?

FrenkyAti

Sziasztok!

Van 3 db MSI rx 570 Armor kártyám. Valamiért nem ismer fel csak kettő kártyát a gép! Mindig azt a kettőt ismeri fel ami a 16os PCIE-be van dugva. külön külön jók a kártyák!

Alaplap:gigabyte GA-EP35-DS4
http://hu.gigabyte.com/products/page/mb/ga-ep35-ds4_21#kf

Először csak 2 kártya volt benne és ha az 1. a PCE16-osba volt dugva, a 2. egy PCIE1-esbe, akkor a 2. csak alap órajelen ment!
így átdugtam a második kártyát is egy PCIE16-os slotba és eddig jól dolgozott.

Most viszont nem is látja a 3. kártyát.

Köszi

FrenkyAti


kidface

Idézetet írta: csoroka Dátum április 28, 2017, 02:01:49 DÉLUTÁN
Koszi a gyors valaszt, megvan az alaplap csak meg par dolog kell hozza, riser-el kapcsolatosan szeretnek kerdezni, tehat alin kaptam ilyen Black 0.3M PCI-E 1X to 16X Riser Card Extender PCIE PCI Express Converter + USB 3.0 Cable / SATA to 4Pin IDE Molex Power Supply tipusut ez jo?
Ajanlom, hogy 60cm-es usb kabel legyen hozza, kenyelmesebben el tudod helyezni a kartyakat!

kidface

Idézetet írta: FrenkyAti Dátum április 28, 2017, 02:43:27 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Van 3 db MSI rx 570 Armor kártyám. Valamiért nem ismer fel csak kettő kártyát a gép! Mindig azt a kettőt ismeri fel ami a 16os PCIE-be van dugva. külön külön jók a kártyák!

Alaplap:gigabyte GA-EP35-DS4
http://hu.gigabyte.com/products/page/mb/ga-ep35-ds4_21#kf

Először csak 2 kártya volt benne és ha az 1. a PCE16-osba volt dugva, a 2. egy PCIE1-esbe, akkor a 2. csak alap órajelen ment!
így átdugtam a második kártyát is egy PCIE16-os slotba és eddig jól dolgozott.

Most viszont nem is látja a 3. kártyát.

Köszi
Alaplap BIOS frissitest probald, meg a beallitasokat is nezd at

FrenkyAti

Idézetet írta: kidface Dátum április 28, 2017, 02:56:37 DÉLUTÁN
Idézetet írta: FrenkyAti Dátum április 28, 2017, 02:43:27 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Van 3 db MSI rx 570 Armor kártyám. Valamiért nem ismer fel csak kettő kártyát a gép! Mindig azt a kettőt ismeri fel ami a 16os PCIE-be van dugva. külön külön jók a kártyák!

Alaplap:gigabyte GA-EP35-DS4
http://hu.gigabyte.com/products/page/mb/ga-ep35-ds4_21#kf

Először csak 2 kártya volt benne és ha az 1. a PCE16-osba volt dugva, a 2. egy PCIE1-esbe, akkor a 2. csak alap órajelen ment!
így átdugtam a második kártyát is egy PCIE16-os slotba és eddig jól dolgozott.

Most viszont nem is látja a 3. kártyát.

Köszi
Alaplap BIOS frissitest probald, meg a beallitasokat is nezd at
Elvileg a legfrissebb bios van rajta, mert először a win10 sem akart rámenni. Milyen beállítást keressek?

drizzt_do_urden

olvass megkapod. kidface legalabb mar vagy 100x felsorolta az osszeset!

kidface

Idézetet írta: FrenkyAti Dátum április 28, 2017, 03:00:41 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum április 28, 2017, 02:56:37 DÉLUTÁN
Idézetet írta: FrenkyAti Dátum április 28, 2017, 02:43:27 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Van 3 db MSI rx 570 Armor kártyám. Valamiért nem ismer fel csak kettő kártyát a gép! Mindig azt a kettőt ismeri fel ami a 16os PCIE-be van dugva. külön külön jók a kártyák!

Alaplap:gigabyte GA-EP35-DS4
http://hu.gigabyte.com/products/page/mb/ga-ep35-ds4_21#kf

Először csak 2 kártya volt benne és ha az 1. a PCE16-osba volt dugva, a 2. egy PCIE1-esbe, akkor a 2. csak alap órajelen ment!
így átdugtam a második kártyát is egy PCIE16-os slotba és eddig jól dolgozott.

Most viszont nem is látja a 3. kártyát.

Köszi
Alaplap BIOS frissitest probald, meg a beallitasokat is nezd at
Elvileg a legfrissebb bios van rajta, mert először a win10 sem akart rámenni. Milyen beállítást keressek?
Tényleg kell csinálnom egy tutorial-t! :)

Primary Graphics Adapter legyen - PCIe
PCIE2 Link Speed legyen - GEN1
IGPU Multi-Monitor legyen - Disabled
Deep Sleep - Disabled
AZ audiokat is letilthatod, ha csak banyaszasra hasznalod a gepet!
Restore on AC/Power Loss - Power ON

Vagy hasonlókat  :)

FrenkyAti

Idézetet írta: kidface Dátum április 28, 2017, 03:06:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: FrenkyAti Dátum április 28, 2017, 03:00:41 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum április 28, 2017, 02:56:37 DÉLUTÁN
Idézetet írta: FrenkyAti Dátum április 28, 2017, 02:43:27 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Van 3 db MSI rx 570 Armor kártyám. Valamiért nem ismer fel csak kettő kártyát a gép! Mindig azt a kettőt ismeri fel ami a 16os PCIE-be van dugva. külön külön jók a kártyák!

Alaplap:gigabyte GA-EP35-DS4
http://hu.gigabyte.com/products/page/mb/ga-ep35-ds4_21#kf

Először csak 2 kártya volt benne és ha az 1. a PCE16-osba volt dugva, a 2. egy PCIE1-esbe, akkor a 2. csak alap órajelen ment!
így átdugtam a második kártyát is egy PCIE16-os slotba és eddig jól dolgozott.

Most viszont nem is látja a 3. kártyát.

Köszi
Alaplap BIOS frissitest probald, meg a beallitasokat is nezd at
Elvileg a legfrissebb bios van rajta, mert először a win10 sem akart rámenni. Milyen beállítást keressek?
Tényleg kell csinálnom egy tutorial-t! :)

Primary Graphics Adapter legyen - PCIe
PCIE2 Link Speed legyen - GEN1
IGPU Multi-Monitor legyen - Disabled
Deep Sleep - Disabled
AZ audiokat is letilthatod, ha csak banyaszasra hasznalod a gepet!
Restore on AC/Power Loss - Power ON

Vagy hasonlókat  :)
Csak az elsőt találtam meg. Lehet túl régi az alaplap

moldred

#1551
Idézetet írta: peter1300 Dátum április 27, 2017, 09:40:30 DÉLUTÁN
Idézetet írta: moldred Dátum április 27, 2017, 09:22:29 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Előre is köszönöm azoknak, akik tudnak segíteni :)
A probléma a következő: van egy MSI H270 Gaming M3-al alaplapom és ehhez szeretnék csatlakoztatni 6db videókártyát (2xRX480 és 4xRX470). Ha a laphoz mind a 6-ot csatlakoztatom, akkor két eset van: az egyik, hogy a gép nem bootol be még a BIOS-ig sem, a másik esetben meg csak a BIOS-ig bootol be, utána fekete a kép. Viszont ha csak 4 kártyát kötök be (bármilyen kombinációban) akkor gyönyörűen üzemel.

Az alaplapon a legfrisebb firmware van fent és a riser-ek is működnek. Nem tudom, hogy ez számít-e, de Windows 10 van a gépen, de 8.1-en is ugyan ezzel kűzdök.

Alaplap cserét egyenlőre nem szeretnék eszközölni, ha van rá mód, mert a lap+proci+ram kombó egyszerre sok lenne.  ;D

Tápod mit tud?  :)

1200W-ot szerver táp, szóval annak bírnia kell. A PCI Gen be van állítva és IGP le van tiltva és a 4G feletti encode is engedélyezve van.

Uhura

kidface: kezdjük azzal, hogy csinálsz (?) egy BASIC FAQ topicot és oda mindenki nyit egy hozzászólást és leírja azokat a dolgokat amik ilyen Faq már megint kérdezik... aztán ha összegyűlt a lényeg akkor szerkesztve és kijavítva - konszenzusosan valahova felrakjuk szép míves formában.

ha azt mondod szarsz bele , elkezdem én :)

Székely Vegán

Idézetet írta: Uhura Dátum április 28, 2017, 04:34:15 DÉLUTÁN
kidface: kezdjük azzal, hogy csinálsz (?) egy BASIC FAQ topicot és oda mindenki nyit egy hozzászólást és leírja azokat a dolgokat amik ilyen Faq már megint kérdezik... aztán ha összegyűlt a lényeg akkor szerkesztve és kijavítva - konszenzusosan valahova felrakjuk szép míves formában.

ha azt mondod szarsz bele , elkezdem én :)

ez asszem félrecsúszott  :P
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

FrenkyAti

Az lehetséges, hogy régi az alaplap és amiatt nem ismeri fel a harmadik kártyát?

kssblzs

Idézetet írta: nagymag Dátum április 28, 2017, 08:40:29 DÉLELŐTT
Idézetet írta: kssblzs Dátum április 28, 2017, 08:26:32 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Ha egy olyan alaplapba teszek pl. egy RX 470-et, amely egyébként csak PCI-E 2.0-val rendelkezik, akkor a port miatt lassabb lesz a bányászás sebessége, vagy ez inkább csak pl. egy SSD sebességét lassíthatja érdemben? A bányászathoz fontos a port sebessége, vagy mivel a számítást úgyis a GPU végzni, elhanyagolható?

Üdv.

A port sebessége lényegtelen.

Ez jó hír, köszi! :-)

pube111

HDD téren van valakinek tapasztalata, hogy meddig bírja egy satás hdd? Mert azért csak pörög 0-24. Halt már meg valakinek? Mik a jelei?

Kezdobanyasz9999

Idézetet írta: pube111 Dátum április 28, 2017, 07:53:16 DÉLUTÁN
HDD téren van valakinek tapasztalata, hogy meddig bírja egy satás hdd? Mert azért csak pörög 0-24. Halt már meg valakinek? Mik a jelei?


Nekem rengeteg régről megmaradt hdd m van és még mindig pörögnek úgy hogy ne aggódj :D folyamatos használat mellett is 4-5 évet bírnia kell
2-3 év jótállást szoktak adni rá úgy hogy addig aggodalomra nincs ok viszont jó ha van otthon egy egy pót

chipman

Idézetet írta: pube111 Dátum április 28, 2017, 07:53:16 DÉLUTÁN
HDD téren van valakinek tapasztalata, hogy meddig bírja egy satás hdd? Mert azért csak pörög 0-24. Halt már meg valakinek? Mik a jelei?

A HDD-ket hosszú évekre tervezik és bírják is, szerencsére. Vannak programok, amivel tudod monitorozni az állapotukat a beépített SMART funkción keresztül. Valamelyik topicban volt linkelve statisztika a garanciális meghibásosokról, típus szerinti bontásban.
Emiatt szerintem felesleges aggódnod, de rakhatod két diszkre is az oprendszert, RAID1 tükörbe, ha a leállástól tartasz (dupla disk költség).

Uhura

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum április 28, 2017, 06:35:09 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum április 28, 2017, 04:34:15 DÉLUTÁN
kidface: kezdjük azzal, hogy csinálsz (?) egy BASIC FAQ topicot és oda mindenki nyit egy hozzászólást és leírja azokat a dolgokat amik ilyen Faq már megint kérdezik... aztán ha összegyűlt a lényeg akkor szerkesztve és kijavítva - konszenzusosan valahova felrakjuk szép míves formában.

ha azt mondod szarsz bele , elkezdem én :)

ez asszem félrecsúszott  :P

Nem tudom pedig jó helyre írtam de igen félre ment :D  8)