Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 9 Vendégek van a témában

petiznet

valaki nyomja 7 kártyával ezzel a lappal? ASRock Fatal1ty Z87 Killer
Tapasztalatok? Ugyanaz mintha h81 pro btc 2.0 6kártya vagy gázosabb a 7?

somogyi betyár

Idézetet írta: Kezdobanyasz9999 Dátum április 28, 2017, 08:25:21 DÉLUTÁN
Idézetet írta: pube111 Dátum április 28, 2017, 07:53:16 DÉLUTÁN
HDD téren van valakinek tapasztalata, hogy meddig bírja egy satás hdd? Mert azért csak pörög 0-24. Halt már meg valakinek? Mik a jelei?


Nekem rengeteg régről megmaradt hdd m van és még mindig pörögnek úgy hogy ne aggódj :D folyamatos használat mellett is 4-5 évet bírnia kell
2-3 év jótállást szoktak adni rá úgy hogy addig aggodalomra nincs ok viszont jó ha van otthon egy egy pót

Adjá' párat tes'vérem, ígérem, meghálálom :D
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

FrenkyAti

Na ismét odasz..t a bánya!
Friss win10 64 bit, új rx570 Armor, gyári driver. Ment is egy darabig, de újraindítottam a gépet és azóta a dualminer csak 3 Gb memóriát lát és kilép! Másik gépen ezzel a driverral megy.
Mi lehet vele?

niagara59

Egy kérdésem lenne! A flaypoolon a diagramon van egy kék és egy sárga vonal ( a kék inkább cikk cakk)
Ami ha jól értem a teljesítményt mutatja. Na most, míg a sárga csaknem állandó, a kék hol nulla hol több min ami reális, de legtöbbször azonos a sárgával. A kártya alap beállításon fut jelenleg. Min kellene változtatni?

FrenkyAti

Idézetet írta: FrenkyAti Dátum április 28, 2017, 10:22:52 DÉLUTÁN
Na ismét odasz..t a bánya!
Friss win10 64 bit, új rx570 Armor, gyári driver. Ment is egy darabig, de újraindítottam a gépet és azóta a dualminer csak 3 Gb memóriát lát és kilép! Másik gépen ezzel a driverral megy.
Mi lehet vele?
Közben kitakarítottam DDU-val és felraktam újra a gyári driver és még mindig csak 3 gb memórát lát a 4-ből és leáll.
Szét vagyok csúszva rendesen.

kidface

Idézetet írta: niagara59 Dátum április 29, 2017, 08:58:05 DÉLELŐTT
Egy kérdésem lenne! A flaypoolon a diagramon van egy kék és egy sárga vonal ( a kék inkább cikk cakk)
Ami ha jól értem a teljesítményt mutatja. Na most, míg a sárga csaknem állandó, a kék hol nulla hol több min ami reális, de legtöbbször azonos a sárgával. A kártya alap beállításon fut jelenleg. Min kellene változtatni?
Semmin

kidface

Idézetet írta: FrenkyAti Dátum április 29, 2017, 12:06:09 DÉLUTÁN
Idézetet írta: FrenkyAti Dátum április 28, 2017, 10:22:52 DÉLUTÁN
Na ismét odasz..t a bánya!
Friss win10 64 bit, új rx570 Armor, gyári driver. Ment is egy darabig, de újraindítottam a gépet és azóta a dualminer csak 3 Gb memóriát lát és kilép! Másik gépen ezzel a driverral megy.
Mi lehet vele?
Közben kitakarítottam DDU-val és felraktam újra a gyári driver és még mindig csak 3 gb memórát lát a 4-ből és leáll.
Szét vagyok csúszva rendesen.
Próbáld ki másik Miner progival is

FrenkyAti

Idézetet írta: kidface Dátum április 29, 2017, 12:16:59 DÉLUTÁN
Idézetet írta: FrenkyAti Dátum április 29, 2017, 12:06:09 DÉLUTÁN
Idézetet írta: FrenkyAti Dátum április 28, 2017, 10:22:52 DÉLUTÁN
Na ismét odasz..t a bánya!
Friss win10 64 bit, új rx570 Armor, gyári driver. Ment is egy darabig, de újraindítottam a gépet és azóta a dualminer csak 3 Gb memóriát lát és kilép! Másik gépen ezzel a driverral megy.
Mi lehet vele?
Közben kitakarítottam DDU-val és felraktam újra a gyári driver és még mindig csak 3 gb memórát lát a 4-ből és leáll.
Szét vagyok csúszva rendesen.
Próbáld ki másik Miner progival is
Másik progi is hibákat dob. Most töltök még le drivereket. Már egyszer volt egy hasonló hiba és akkor is másik driverrel rendbe jött. Lehet, hogy az alaplapi driverek sem jók.

somogyi betyár

Idézetet írta: FrenkyAti Dátum április 29, 2017, 12:30:27 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum április 29, 2017, 12:16:59 DÉLUTÁN
Idézetet írta: FrenkyAti Dátum április 29, 2017, 12:06:09 DÉLUTÁN
Idézetet írta: FrenkyAti Dátum április 28, 2017, 10:22:52 DÉLUTÁN
Na ismét odasz..t a bánya!
Friss win10 64 bit, új rx570 Armor, gyári driver. Ment is egy darabig, de újraindítottam a gépet és azóta a dualminer csak 3 Gb memóriát lát és kilép! Másik gépen ezzel a driverral megy.
Mi lehet vele?
Közben kitakarítottam DDU-val és felraktam újra a gyári driver és még mindig csak 3 gb memórát lát a 4-ből és leáll.
Szét vagyok csúszva rendesen.
Próbáld ki másik Miner progival is
Másik progi is hibákat dob. Most töltök még le drivereket. Már egyszer volt egy hasonló hiba és akkor is másik driverrel rendbe jött. Lehet, hogy az alaplapi driverek sem jók.

Próbálkozz az 5xx-as totyikban, ott talán többen olvassák ;)
http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=4467.0;topicseen
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

ScubaCrab

Hello!

Körülbelül 1 óra stabil bányászat után a következő hibaüzenettel befagy a bányászat.(Csak a program, nem a gép):

WATCHDOG: GPU 0 hangs in OpenCL call, exit

Mi lehet a gond? Virtual memory-t 16gbra állítottam.

atideath

Idézetet írta: ScubaCrab Dátum április 30, 2017, 03:57:03 DÉLELŐTT
Hello!

Körülbelül 1 óra stabil bányászat után a következő hibaüzenettel befagy a bányászat.(Csak a program, nem a gép):

WATCHDOG: GPU 0 hangs in OpenCL call, exit

Mi lehet a gond? Virtual memory-t 16gbra állítottam.

Sok lesz a tuning.
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

drizzt_do_urden

Idézetet írta: ScubaCrab Dátum április 30, 2017, 03:57:03 DÉLELŐTT
Hello!

Körülbelül 1 óra stabil bányászat után a következő hibaüzenettel befagy a bányászat.(Csak a program, nem a gép):

WATCHDOG: GPU 0 hangs in OpenCL call, exit

Mi lehet a gond? Virtual memory-t 16gbra állítottam.

adj neki egy kicsivel tobb aramot!

laccesonda

Üdv mindenkinek!

Software gondom van, hátha tud segíteni valaki.

Bytecoin-ról van szó.
win10 64bit
bytecoind letöltve, szinkronizálva, walletben wallet létrehozva, de mikor "start_mining"-olok, hibaüzenet válaszol, valami ilyesmi:
ERROR failed to invoke rpc method http 1 - nagyon tudnék örülni, ha valaki tudna segíteni, mert már jó ideje böngészek és nem találtam megoldást! :(

ScubaCrab

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 30, 2017, 09:45:04 DÉLELŐTT
Idézetet írta: ScubaCrab Dátum április 30, 2017, 03:57:03 DÉLELŐTT
Hello!

Körülbelül 1 óra stabil bányászat után a következő hibaüzenettel befagy a bányászat.(Csak a program, nem a gép):

WATCHDOG: GPU 0 hangs in OpenCL call, exit

Mi lehet a gond? Virtual memory-t 16gbra állítottam.

adj neki egy kicsivel tobb aramot!

Ezt a GPU órajelnél, vagy memórianal, vagy esetleg offset?
Kicsit hülyén van beállítva mert kb minden mV 950re fixen van állítva. De ez a másik gépen jol megy a Samsung kártyáknak.

drizzt_do_urden

ami az egyik kartyanal bevallt es jo az nem biztos hogy a masiknal jo lesz...sot!

ScubaCrab

Idézetet írta: Arkenso Dátum április 30, 2017, 12:18:53 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ScubaCrab Dátum április 30, 2017, 12:05:49 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 30, 2017, 09:45:04 DÉLELŐTT
Idézetet írta: ScubaCrab Dátum április 30, 2017, 03:57:03 DÉLELŐTT
Hello!

Körülbelül 1 óra stabil bányászat után a következő hibaüzenettel befagy a bányászat.(Csak a program, nem a gép):

WATCHDOG: GPU 0 hangs in OpenCL call, exit

Mi lehet a gond? Virtual memory-t 16gbra állítottam.

adj neki egy kicsivel tobb aramot!

Ezt a GPU órajelnél, vagy memórianal, vagy esetleg offset?
Kicsit hülyén van beállítva mert kb minden mV 950re fixen van állítva. De ez a másik gépen jol megy a Samsung kártyáknak.

Talán ha dobnál egy képernyőképet a jelenlegi beállításaidról, akkor tudna valaki segíteni, hogy mit kellene állítani :)



Gigabyte samsung memóriás rx 480 kártyák 1750 timing bios moddal, az egyik rigben van 3 kártya, amik hetek óta ugyanezzel a beállításon stabilan mennek. Az új rigben 6db gigabyte samsung rx480 1750timing-al pár óra után feldobja a hibaüzenetet és lefagy. Memória órajelből kéne visszavennem, vagy inkább toljak rá áramot, ha áramot akkor hova?

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 30, 2017, 12:39:19 DÉLUTÁN
ami az egyik kartyanal bevallt es jo az nem biztos hogy a masiknal jo lesz...sot!
Van különbség két teljesen azonos típusú kártya között is?

Köszönöm a segítséget!

ZsZolee

Idézetet írta: ScubaCrab Dátum április 30, 2017, 02:47:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Arkenso Dátum április 30, 2017, 12:18:53 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ScubaCrab Dátum április 30, 2017, 12:05:49 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 30, 2017, 09:45:04 DÉLELŐTT
Idézetet írta: ScubaCrab Dátum április 30, 2017, 03:57:03 DÉLELŐTT
Hello!

Körülbelül 1 óra stabil bányászat után a következő hibaüzenettel befagy a bányászat.(Csak a program, nem a gép):

WATCHDOG: GPU 0 hangs in OpenCL call, exit

Mi lehet a gond? Virtual memory-t 16gbra állítottam.

adj neki egy kicsivel tobb aramot!

Ezt a GPU órajelnél, vagy memórianal, vagy esetleg offset?
Kicsit hülyén van beállítva mert kb minden mV 950re fixen van állítva. De ez a másik gépen jol megy a Samsung kártyáknak.

Talán ha dobnál egy képernyőképet a jelenlegi beállításaidról, akkor tudna valaki segíteni, hogy mit kellene állítani :)



Gigabyte samsung memóriás rx 480 kártyák 1750 timing bios moddal, az egyik rigben van 3 kártya, amik hetek óta ugyanezzel a beállításon stabilan mennek. Az új rigben 6db gigabyte samsung rx480 1750timing-al pár óra után feldobja a hibaüzenetet és lefagy. Memória órajelből kéne visszavennem, vagy inkább toljak rá áramot, ha áramot akkor hova?

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 30, 2017, 12:39:19 DÉLUTÁN
ami az egyik kartyanal bevallt es jo az nem biztos hogy a masiknal jo lesz...sot!
Van különbség két teljesen azonos típusú kártya között is?

Köszönöm a segítséget!

Előbb plussz 50mv, azután ha mégse ok, akkor vegyél vissza 50Mhz-et.

Laca012

#1577
"Van különbség két teljesen azonos típusú kártya között is?"

Mondjuk inkabb, nagyon kicsi a valoszinusege, hogy legyen 2 egyforma kartyad..
Nekem a 12db egyforma tipusu kartyambol 2db ami ugyanazon beallitasokkal megy.
3db kartyam egymast koveto szeriaszamu.. 3 total kulonbozo beallitast szeretnek..

Illetve elvileg hozzaallithatod a legrosszabbhoz a tobbit es akkor egyforma beallitassal futnak, de annak nincs haszna, sot ellenkezoleg, a "jobb" kartyaid is tobbet fognak zabalni, melegedni...stb.

laccesonda

Idézetet írta: laccesonda Dátum április 30, 2017, 10:11:16 DÉLELŐTT
Üdv mindenkinek!

Software gondom van, hátha tud segíteni valaki.

Bytecoin-ról van szó.
win10 64bit
bytecoind letöltve, szinkronizálva, walletben wallet létrehozva, de mikor "start_mining"-olok, hibaüzenet válaszol, valami ilyesmi:
ERROR failed to invoke rpc method http 1 - nagyon tudnék örülni, ha valaki tudna segíteni, mert már jó ideje böngészek és nem találtam megoldást! :(

UP

somogyi betyár

Idézetet írta: laccesonda Dátum április 30, 2017, 10:11:16 DÉLELŐTT
Üdv mindenkinek!

Software gondom van, hátha tud segíteni valaki.

Bytecoin-ról van szó.
win10 64bit
bytecoind letöltve, szinkronizálva, walletben wallet létrehozva, de mikor "start_mining"-olok, hibaüzenet válaszol, valami ilyesmi:
ERROR failed to invoke rpc method http 1 - nagyon tudnék örülni, ha valaki tudna segíteni, mert már jó ideje böngészek és nem találtam megoldást! :(

Ha szoftver gondod van, biztos értesz annyira hozzá, hogy megoldod, de ha gondod van, és nem tudod, mi az oka, csatolj egy printszkrínt, vagy legalább írd le, mégis mi a faxxal bányászól?!?!?!? - Audim van, nem indul, mi lehet az oka?  >:(
"Ahol akarat van, ott mód is akad"