Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 44 Vendégek van a témában

Uhura

#1660
Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum május 07, 2017, 12:03:52 DÉLELŐTT
A claymore management portjat csak ovatosan kirakni netre ha nem read-onlyban van. Mert valaki kuld neki egy configot sajat ETH cimmel aztan lesz csodalkozas. :D

Ja ja ezért írtam, hogy mindenképpen használjon más portot és amit nem írtam : ne ad meg senkinek . Ebben Skankhunt42 igaza van!!!
De azt mond már meg, hogy tudod read onlyba rakni a claymor portját, persze ha lehet egyáltalán ? Mert szerintem oda vissza mennek az adatok vagyis nem  fog működni read onlynál.

bettyár: köszi majd egyszer megisszuk együtt.


Skankhunt42

Idézetet írta: Uhura Dátum május 07, 2017, 12:25:47 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum május 07, 2017, 12:03:52 DÉLELŐTT
A claymore management portjat csak ovatosan kirakni netre ha nem read-onlyban van. Mert valaki kuld neki egy configot sajat ETH cimmel aztan lesz csodalkozas. :D

Ja ja ezért írtam, hogy mindenképpen használjon más portot és amit nem írtam : ne ad meg senkinek . Ebben Skankhunt42 igaza van!!!
De azt mond már meg, hogy tudod read onlyba rakni a claymor portját, persze ha lehet egyáltalán ? Mert szerintem oda vissza mennek az adatok vagyis nem  fog működni read onlynál.

bettyár: köszi majd egyszer megisszuk együtt.

Readme.txt:
-mport   remote monitoring/management port. Default value is -3333 (read-only mode), specify "-mport 0" to disable remote monitoring/management feature.
   Specify negative value to enable monitoring (get statistics) but disable management (restart, uploading files), for example, "-mport -3333" enables port 3333 for remote monitoring, but remote management will be blocked.

Magyaran ha eleraksz egy minusz jelet akkor readonly-ban indul, ez a default amugy. De ha tobb riged van akkor nagyon hasznos tud lenni, konnyi vele configot modositani vagy uj poolokat lekuldeni a klienseknek anelkul hogy tavoliasztalozni kene. TODO listamon van valami python/bash script irasa ennek a menedzsmentjere, sima jasonrpc-t hasznal amugy.
En kiraktam a management portot netre hogy ratudjak nezni ha nem vagyok itthon, de nginx reverse proxy-n keresztul, authentikacioval.

Uhura

Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum május 07, 2017, 12:47:44 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Uhura Dátum május 07, 2017, 12:25:47 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum május 07, 2017, 12:03:52 DÉLELŐTT
A claymore management portjat csak ovatosan kirakni netre ha nem read-onlyban van. Mert valaki kuld neki egy configot sajat ETH cimmel aztan lesz csodalkozas. :D

Ja ja ezért írtam, hogy mindenképpen használjon más portot és amit nem írtam : ne ad meg senkinek . Ebben Skankhunt42 igaza van!!!
De azt mond már meg, hogy tudod read onlyba rakni a claymor portját, persze ha lehet egyáltalán ? Mert szerintem oda vissza mennek az adatok vagyis nem  fog működni read onlynál.

bettyár: köszi majd egyszer megisszuk együtt.

Readme.txt:
-mport   remote monitoring/management port. Default value is -3333 (read-only mode), specify "-mport 0" to disable remote monitoring/management feature.
   Specify negative value to enable monitoring (get statistics) but disable management (restart, uploading files), for example, "-mport -3333" enables port 3333 for remote monitoring, but remote management will be blocked.

Magyaran ha eleraksz egy minusz jelet akkor readonly-ban indul, ez a default amugy. De ha tobb riged van akkor nagyon hasznos tud lenni, konnyi vele configot modositani vagy uj poolokat lekuldeni a klienseknek anelkul hogy tavoliasztalozni kene. TODO listamon van valami python/bash script irasa ennek a menedzsmentjere, sima jasonrpc-t hasznal amugy.
En kiraktam a management portot netre hogy ratudjak nezni ha nem vagyok itthon, de nginx reverse proxy-n keresztul, authentikacioval.

Oksa ez fontos, köszi akkor majd beleírom az anyagba. Mint fontos megjegyzés. Köszi.

Leborulós emotikon hiány miatt vedd úgy kaptál egyet te is :D

2DA

Idézetet írta: gerorge Dátum május 06, 2017, 10:55:13 DÉLUTÁN
Idézetet írta: 2DA Dátum május 06, 2017, 09:43:08 DÉLUTÁN
Idézetet írta: gerorge Dátum május 06, 2017, 09:13:06 DÉLUTÁN
Idézetet írta: 2DA Dátum május 06, 2017, 09:06:13 DÉLUTÁN
Hi all again.

Vga beállítási gondjaim vannak.
Van egy msi rx470 8g armor,samsung memós kártyám,amit a moddolt bios-al sem tudom eth-ra 23 mh/s fölé tornászni. Az is kb 30 perc után kifagy. Minden létező Mhz mV változatot próbáltam,de semmi javulás.
Mi lehet a gond?

29-30Mh/s tudnia kell. Tweakeld a stappod: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1772780.msg18899196#msg18899196
1625 / 1750 elsőre, nekem a 470 1500 stappal ment csak 28ig fel.

Afterburner, vagy WattTool. Told fel a memóriát 1900-ra.
A memória 1810 felett fagy,biost meg már tweakeltem 1750 majd 1625 re,most meg 1500-on megy de jobb volt mint lett.

azzal a toolal amit linkeltem?
bemasolod a stappod es kapsz egz modositott mem strappot.
tehat nem masolgatod, hanem egz modositottat raksz vissza
oda b

Fatal Error
Holnap küldöm vissza a kártyát,már képet sem ad.
Kösz a segítséget.

2DA

DOS-ban valaki probalt mar flash-elni? Van par tutorial video youtube-on de a vegen mindig elakadok.

spikes

#1665
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 06, 2017, 11:48:36 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum május 06, 2017, 11:37:53 DÉLUTÁN
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 06, 2017, 10:59:40 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum május 06, 2017, 09:17:58 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum május 06, 2017, 04:33:08 DÉLUTÁN
Nice!  :)

Berakhatnad a konyvbe is!  ;D

Persze benne lesz - oda kibővítve akarom fotókkal,  magyarázattal, hogy miért ajánlom ezt vagy a választási lehetőségek közül és  mi van még - ja és, külön az általánosan elterjed routerekre külön - külön meg akarom csinálni, hogy ne csak TP-link-en legyen . kb.: D-link, Asus, talán még a linksys  de ha van még valami amit nem írtam típus pls. dobjatok privátba levelet és azt is megkeresem, vagy ha van online test oldala akkor ott megcsinálom.

És egy kis magyarázatot is, ha lehetne, hogy mi is ez a port forwarding  ::)
Tenda - 4 populáris router-márkától téptem ki a hajam WDS bridge beállításnál, míg ezen "ismeretlen" márka kb. legolcsóbb típusa elsőre, pöccre, azóta is hibátlanul.. 8)

A port forwarding lényege: egy adott külső port-ot összekötsz egy belső gép ip-jével és adott portjával. Arra jó, hogy mondjuk el akarod érni a 192.168.2.101-es Ip-jű RIG-eden a beállított 3333-as porton működő claymoret kívülről. Csinálsz egy DDNS-t és vagy egy kliens progival vagy a router DDNS beállításaival hozzá rendeled a te nem fix ip-s hálózatodat az adott DDNS-névhez. Innentől el tudod érni az otthoni rendszert bárhonnan a neten mondjuk: a cucimuci.ddns.org -néven. De itt aztán bőven lehet FTP,stb. szolgáltatás és nem igazán jó ha minden portod tárva  nyitva áll a net felé. Mert az kb. a nyitva hagyott ajtó a házon esettel egyenértékű.
Ezért kinézel egy pofás 2-4 jegyű számot mondjuk 555-t vagy más és ezt megnyitod a világ felé. Ami ezen a porton jön a cucimuci.ddns.org:555 -on keresztül az bejöhet. A köv probléma, hogy az ide érkező megkereséseket valahogy el kell delegálni oda ahol tudnak is kezdeni vele valamit, ami esetünkben mondjuk a claymore-hoz. Na ez a port forward. Beállítod, hogy az 555-es porton érkező kérések adatokat a 192.168.2.101 belső ip-s géped 3333-as portjához küldje és a 3333-as port kimenő adatai az 555-ös külső porton mennyenek ki.

Ez egy kicccsit hasznos...jár a sör :)
Az a teamviewer, vagy mi is így működik?

Tw nem így működik, mert ott nem kell portot nyitni. Az bentről kifelé kommunikál..

spikes


Sipi

Szereztem sapphire nitro+ 470 8gb és 480 8gb Samsung ramos kártyákat. 1750-es timingra moddoljam őket vagy 1625öt is érdemes megpróbálni? Eth+dcr-t bányászok majd velük is. Valamint ezekhez a kártyákhoz tudnátok segítséget adni watt-tool beállításban? Mekkora mem és clock beállítások körül próbálkozzak. Köszönöm.

velvet

Idézetet írta: spikes Dátum május 07, 2017, 06:33:27 DÉLUTÁN
Tud valaki küldeni watttoolt?


regisztráció után innen tudod letölteni:
http://www.overclock.net/t/1609782/watttool-a-simple-tool-that-combines-overclocking-with-vrm-monitoring-tweaking-for-rx-400-series

Mickey

Hi!
NEXUST a walletből hogy kell elküldeni valamelyik exchange-re vagy, miként lehet váltani USD-re?

laccesonda

Akkor feltenném mégegyszer a kérdést (nem volt kedvem újra pötyögni az egészet, bocsi):

Idézetet írta: laccesonda Dátum április 30, 2017, 06:37:00 DÉLUTÁN
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum április 30, 2017, 05:56:00 DÉLUTÁN
Idézetet írta: laccesonda Dátum április 30, 2017, 10:11:16 DÉLELŐTT
Üdv mindenkinek!

Software gondom van, hátha tud segíteni valaki.

Bytecoin-ról van szó.
win10 64bit
bytecoind letöltve, szinkronizálva, walletben wallet létrehozva, de mikor "start_mining"-olok, hibaüzenet válaszol, valami ilyesmi:
ERROR failed to invoke rpc method http 1 - nagyon tudnék örülni, ha valaki tudna segíteni, mert már jó ideje böngészek és nem találtam megoldást! :(

Ha szoftver gondod van, biztos értesz annyira hozzá, hogy megoldod, de ha gondod van, és nem tudod, mi az oka, csatolj egy printszkrínt, vagy legalább írd le, mégis mi a faxxal bányászól?!?!?!? - Audim van, nem indul, mi lehet az oka?  >:(

Ha ennyiből nem tudod, mi a fxx-t keresel itt, azt hittem itt értelmes, hozzáértő emberek vannak...

Leírom neked, de csakis és kizárólag neked, szájbarágósan:
A bytecoin cryptonote alapú coin, ha láttál már ilyen coin megemlített win10 alatt futó command kezelőfelületű daemon-t és wallet-et, akkor feismered azokat a szavakat, hogy bytecoind és wallet (pontosabban simplewallet) és ismerősnek kell lennie annak az esetünkben wallet-ben kiadott parancsnak is (máshol nem nagyon lehet, max a daemon-ban, de ebben az esetben ott sem), hogy "start_mining" - ebből egyébként egyenesen következik, hogy bytecoin solo mining-ról van szó, ránézésre, ehhez nem kell PrtScr, de te nyilván vizuális típus vagy és képekből értesz, szövegből nem igazán... S esetünkben lényegtelen, hogy mivel bányászok, már ha programra gondoltál, hardware meg szintén lényegtelen megnevezésű, hisz alapjában véve a cryptonote CPU alapú, a wallet-bányászat ezzel összefüggésben szintén az.

S attól, hogy Audid van, még nem kell tudnod, hogy miért nem indul, pláne, ha nem vagy autószerelő...

Röviden és hirtelen felindulásból ennyi.

Illetve kiegészíteném: mitől függ a blokktalálat gyakorisága, megosztások számától vagy a számítási sebességtől inkább? Vagy ez ettől bonyolultabb?

CoolFrog

Sziaszotok.

http://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-Z68AP-D3-rev-20#ov
A képen látható GB Z68-AP-D3 lapom van. Olyan problémám van, hogy a 2 x16-os slot közötti 2 x1-es slot-ra hiába rakok kártyát, a win nem lát belőle semmit. Másik 3 slot rendben van. Ha csak oda rakok kártyát, akkor sem látja. Dísznek lenne ott az a 2 slot?  :o
Bios reset, GEN1-2-3 próba megvolt. Win-t is újrahúztam úgy, hogy abban is volt VGA.

kidface

Idézetet írta: CoolFrog Dátum május 08, 2017, 08:34:14 DÉLUTÁN
Sziaszotok.

http://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-Z68AP-D3-rev-20#ov
A képen látható GB Z68-AP-D3 lapom van. Olyan problémám van, hogy a 2 x16-os slot közötti 2 x1-es slot-ra hiába rakok kártyát, a win nem lát belőle semmit. Másik 3 slot rendben van. Ha csak oda rakok kártyát, akkor sem látja. Dísznek lenne ott az a 2 slot?  :o
Bios reset, GEN1-2-3 próba megvolt. Win-t is újrahúztam úgy, hogy abban is volt VGA.
BIOS frissítés megvolt?
Nem biztos hogy képes minden egyes slotban GPU-t kezelni!

CoolFrog

Idézetet írta: kidface Dátum május 08, 2017, 09:41:20 DÉLUTÁN
BIOS frissítés megvolt?
Nem biztos hogy képes minden egyes slotban GPU-t kezelni!
Igen. Legfrissebb bios van fent. Ha létezik olyan, hogy ne legyen képes kezelni GPU-t, akkor az lesz az. :(

kidface

Idézetet írta: CoolFrog Dátum május 08, 2017, 09:44:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum május 08, 2017, 09:41:20 DÉLUTÁN
BIOS frissítés megvolt?
Nem biztos hogy képes minden egyes slotban GPU-t kezelni!
Igen. Legfrissebb bios van fent. Ha létezik olyan, hogy ne legyen képes kezelni GPU-t, akkor az lesz az. :(
Sajna van ilyen. Általában BIOS függő a dolog. Ha nincs engedélyezve a BIOS-ban az összes pcie slot kezelése akkor korlátozva van 2,3,4,stb slot-ra 

CoolFrog

#1675
Idézetet írta: kidface Dátum május 08, 2017, 09:47:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: CoolFrog Dátum május 08, 2017, 09:44:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum május 08, 2017, 09:41:20 DÉLUTÁN
BIOS frissítés megvolt?
Nem biztos hogy képes minden egyes slotban GPU-t kezelni!
Igen. Legfrissebb bios van fent. Ha létezik olyan, hogy ne legyen képes kezelni GPU-t, akkor az lesz az. :(
Sajna van ilyen. Általában BIOS függő a dolog. Ha nincs engedélyezve a BIOS-ban az összes pcie slot kezelése akkor korlátozva van 2,3,4,stb slot-ra 

bosshoss

A tudósok segítségét szeretném kérni.
A problémám az hogy a GPU3-as kártyám értéke állandóan ugrál, nem stabil. Cseréltem risert , egy darabig jó volt aztán ugyan úgy csinálta.
Menet közbe MOD-óltam mind a 6 ot de a helyzet változatlan.
SIMA STANDARD WattTool beállításokkal is csinálja, tehát gyári értékeken is ugrál ez az egy. Ha kikapcsolom a többi 5 stabil.
A kártyával semmi gond, másik rigbe nincs ugrálás.
Nyilván nem kap elég áramot de hol és mennyit adjak rá ha a gyárival is fos?
MV 925 öt kellene feljebb rakni? De mennyire?

Előre is köszönöm.
Aki ezt megfejti tudok jobbat is :) A másik rigemben ugyan ez csak leesik O ra az egyik és lefagy minden :)

kidface

Idézetet írta: CoolFrog Dátum május 08, 2017, 09:50:29 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum május 08, 2017, 09:47:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: CoolFrog Dátum május 08, 2017, 09:44:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum május 08, 2017, 09:41:20 DÉLUTÁN
BIOS frissítés megvolt?
Nem biztos hogy képes minden egyes slotban GPU-t kezelni!
Igen. Legfrissebb bios van fent. Ha létezik olyan, hogy ne legyen képes kezelni GPU-t, akkor az lesz az. :(
Sajna van ilyen. Általában BIOS függő a dolog. Ha nincs engedélyezve a BIOS-ban az összes pcie slot kezelése akkor korlátozva van 2,3,4,stb slot-ra 

DrPascal

#1678
Idézetet írta: bosshoss Dátum május 08, 2017, 10:35:58 DÉLUTÁN
A tudósok segítségét szeretném kérni.
A problémám az hogy a GPU3-as kártyám értéke állandóan ugrál, nem stabil. Cseréltem risert , egy darabig jó volt aztán ugyan úgy csinálta.
Menet közbe MOD-óltam mind a 6 ot de a helyzet változatlan.
SIMA STANDARD WattTool beállításokkal is csinálja, tehát gyári értékeken is ugrál ez az egy. Ha kikapcsolom a többi 5 stabil.
A kártyával semmi gond, másik rigbe nincs ugrálás.
Nyilván nem kap elég áramot de hol és mennyit adjak rá ha a gyárival is fos?
MV 925 öt kellene feljebb rakni? De mennyire?

Előre is köszönöm.
Aki ezt megfejti tudok jobbat is :) A másik rigemben ugyan ez csak leesik O ra az egyik és lefagy minden :)

A GPU3 az a kártya, ami a képet számolja alap esetben, ezért ugrál a teljesítménye.
Akár hogyan állítod, nem lesz jobb. (legalábbis nekem nem sikerült kiküszöbölni)

A wattool beállításaid nem jók.
A GPU P7 sora legyen a legmagasabb (pl.:1060/875), lefelé meg csökkenjen mind a Mhz mind a mV.
A memória fesz beállítása pedig felülírja a gpu beállítását, ezért célszerű ugyan arra állítani. Esetedben 2000/875 jó lenne.
Amennyiben nem megy, vagy fagy, akkor 900mV-tól próbálkoznék visszafele mindkét helyen.

Zorg33

Idézetet írta: kidface Dátum május 08, 2017, 11:00:56 DÉLUTÁN
Idézetet írta: CoolFrog Dátum május 08, 2017, 09:50:29 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum május 08, 2017, 09:47:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: CoolFrog Dátum május 08, 2017, 09:44:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum május 08, 2017, 09:41:20 DÉLUTÁN
BIOS frissítés megvolt?
Nem biztos hogy képes minden egyes slotban GPU-t kezelni!
Igen. Legfrissebb bios van fent. Ha létezik olyan, hogy ne legyen képes kezelni GPU-t, akkor az lesz az. :(
Sajna van ilyen. Általában BIOS függő a dolog. Ha nincs engedélyezve a BIOS-ban az összes pcie slot kezelése akkor korlátozva van 2,3,4,stb slot-ra