Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 17 Vendégek van a témában

pube111


peter1300

Persze, kidobsz +20.000 Ft-ot arra, hogy 40 mp helyett 10 mp alatt induljon el a géped.  ??? Egyébként a bányászatra nincs hatással, maximum az optimizálás alatti időre - nem 72 órába kerül, hanem csak 70-be - :D

Worlynox

Idézetet írta: peter1300 Dátum május 16, 2017, 02:41:39 DÉLUTÁN
Persze, kidobsz +20.000 Ft-ot arra, hogy 40 mp helyett 10 mp alatt induljon el a géped.  ??? Egyébként a bányászatra nincs hatással, maximum az optimizálás alatti időre - nem 72 órába kerül, hanem csak 70-be - :D

60GB SSD 6-8ezer, 120GB 10-14ezer hardverapron.
De a 120GB újonnan is 17ezertől már van.
Hogy jött ki a +20ezer ?

marshall

Sziasztok!Bocsánat ha offos a téma de:

Mivel szlovákiában lakom így itt rendeltem meg egy : ,, H81 PRO BTC R2.0 - ASRock H81 PRO BTC R2.0" alaplapot,1.cégnél azt sem tudták mikor kapnak(ez volt 1hónapja azóta sem kaptam meg) a mostaninál szintén ez a baj! Nos az lenne a kérésem hogy aki esetlegesen rendelt ilyen lapot magyarországon mind1 hogy hol,és van annak a cégnek raktáron kérem tudna küldeni egy linket? Kicsit idegel hogy 1,5hónapja semmit nem tudok kezdeni mert a cégvezetök nem értik a dolgukat!Köszönöm!

email: patyoka1@azet.sk // itt fórumon is írhattok P.ü-t!

Csongor

En is mikor kezdtem a banyaszatot azt gondoltam, hogy felesleges az SSD, tokeletes lesz a HDD is. Meg is vettem egy HDD-t, olcson mert hasznalt volt, de ha uj riget raknek ossze, SSD-t tennek bele. HDD zajos, nagyobb a fogyasztasa, es sokkal lassabb is.

Skankhunt42

En azert rakok a rigekbe m.2 ssd mert egy logo alkatresszel kevesebb es kabelek sem kellenek neki. Egyszoval kenyelem es praktika.

k3nnykee

#1806
Sziasztok.
Eleg surun futok bele ebbe a problemaba. tobbnyire sikerul valahogy megoldanom, de jelen esetben nem tudok rajonni mi okozza.
Alaplap MSI z170 pro carbon. 7 kartyaval. 6x msi rx470 G. X 4gb + 1db asus rx480 dual 4gb
a problema pedig, hogy 6 kartyara tokeletesen lekrealja a szokasos 5k+-0.5k ms alatt a DAG-ot, de egy kartyara sokkal tovabb tart, tobb mint 15k ms altalaban.
es az a kartya amelyikkel ez van, 4mh a maximum teljesitmenye, es watt toolban modositani sem tudom az ertekeit, mert amint ranyomok a setre visszarakja gyarira az MHz-t. a mV-ot viszont tudom allitani

1 oraja meg mukodott, de azota le kellett allitanom kicsit mert kabel managementet csinaltam, es azota van ez.
Kep lent

Turcy086

Idézetet írta: marshall Dátum május 16, 2017, 03:16:38 DÉLUTÁN
Sziasztok!Bocsánat ha offos a téma de:

Mivel szlovákiában lakom így itt rendeltem meg egy : ,, H81 PRO BTC R2.0 - ASRock H81 PRO BTC R2.0" alaplapot,1.cégnél azt sem tudták mikor kapnak(ez volt 1hónapja azóta sem kaptam meg) a mostaninál szintén ez a baj! Nos az lenne a kérésem hogy aki esetlegesen rendelt ilyen lapot magyarországon mind1 hogy hol,és van annak a cégnek raktáron kérem tudna küldeni egy linket? Kicsit idegel hogy 1,5hónapja semmit nem tudok kezdeni mert a cégvezetök nem értik a dolgukat!Köszönöm!

email: patyoka1@azet.sk // itt fórumon is írhattok P.ü-t!

Itthon sajnos kifutott...
Prohardveren lehet ráakadni, de horror áron (50 ezer)
Inkább MSI krait gamingot vegyél

marshall

#1808
Idézetet írta: Turcy086 Dátum május 16, 2017, 04:11:03 DÉLUTÁN
Idézetet írta: marshall Dátum május 16, 2017, 03:16:38 DÉLUTÁN
Sziasztok!Bocsánat ha offos a téma de:

Mivel szlovákiában lakom így itt rendeltem meg egy : ,, H81 PRO BTC R2.0 - ASRock H81 PRO BTC R2.0" alaplapot,1.cégnél azt sem tudták mikor kapnak(ez volt 1hónapja azóta sem kaptam meg) a mostaninál szintén ez a baj! Nos az lenne a kérésem hogy aki esetlegesen rendelt ilyen lapot magyarországon mind1 hogy hol,és van annak a cégnek raktáron kérem tudna küldeni egy linket? Kicsit idegel hogy 1,5hónapja semmit nem tudok kezdeni mert a cégvezetök nem értik a dolgukat!Köszönöm!

email: patyoka1@azet.sk // itt fórumon is írhattok P.ü-t!


Itthon sajnos kifutott...
Prohardveren lehet ráakadni, de horror áron (50 ezer)
Inkább MSI krait gamingot vegyél


Ez alaplap lenne nem kártya!

PeetBp

( k3nnykee )

Ha nem tudod állítani a kártyát watttoolban, akkor vagy egy rossz értéket adtál meg a bios módosítása közben, nekem volt ilyen mikor a memória Clock értékét ott változtattam, nem tudtam többet a watttoolban mert mindig visszaugrott. Tedd vissza alapra és csak a 1500 felettieket másold...

Vagy nem jó a driver ahhoz az egy kártyához és lekapcsolja a rendszer, ugyanilyen amikor letiltod a kártyát bányászás közben 0.00 H/s lesz és egy idő után leáll a bányaprogi!
Facebook csoport: Elektronikus Pénz ( Bányászás )

k3nnykee

#1810
Idézetet írta: PeetBp Dátum május 16, 2017, 04:25:42 DÉLUTÁN
( k3nnykee )

Ha nem tudod állítani a kártyát watttoolban, akkor vagy egy rossz értéket adtál meg a bios módosítása közben, nekem volt ilyen mikor a memória Clock értékét ott változtattam, nem tudtam többet a watttoolban mert mindig visszaugrott. Tedd vissza alapra és csak a 1500 felettieket másold...

Vagy nem jó a driver ahhoz az egy kártyához és lekapcsolja a rendszer, ugyanilyen amikor letiltod a kártyát bányászás közben 0.00 H/s lesz és egy idő után leáll a bányaprogi!

hm.. megprobalom akkor a videokartya drivert ujratenni, de 1 oraval ezelott tokeletesen mukodott, 3 napja jott meg az alaplap, 1 napot vartam az osszerakassal mert nem volt ra idom, osszeraktam elinditottam ment faszan, bioszmodolas is megvolt, a watttool is be volt allitva, 188mh/s eth es 2800+ dcr. tokeletesen ment.
es most volt egy leallitas, azota csinalja ezt :(

edit:
aramtalanitottam, megmozgattam a csatikat+risereket elinditottam a gepet es most megy... feladom... az utolso dolog amire gondolni tudok az a monitor lehet, mert most abba a kartyaba dugtam a kabelt amelyik csinalta... nem tudom, hogy a monitor hianya milyen problemat kepes okozni egyes kartyaknal.

drizzt_do_urden

monitor van a kartyaba? probald meg ugy inditani hogy abba a kartyaba tedd a monitor kabelt vagy HDMI dummyt

PeetBp

( k3nnykee )

Mondjuk igen, de akkor nem 0,00-s szokott lenni. 6-7 kártyánál van amikor egy  vagy két kártya hesse kevesebb vagyis töredéke a normálnak , ekkor azt szoktuk csinálni, hogy rádugjuk a monitort arra a kártyára amelyik kevesebbet mutat és helyreáll.

Ha volt egy leállásod akkor szétesett a driver. Újra kell rakni, ha nem megy akkor DDu-val szedd le a drivert és ha úgy újra rakod menni fog..
Facebook csoport: Elektronikus Pénz ( Bányászás )

drizzt_do_urden

mitol esik szet egy driver? :)) ezerszer ujbol inditottam mar a rigeket de driver problemam meg ezert nem volt...riser...monitor...alulfeszeles stb az a gond ott valami...

k3nnykee

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 16, 2017, 04:40:23 DÉLUTÁN
monitor van a kartyaba? probald meg ugy inditani hogy abba a kartyaba tedd a monitor kabelt vagy HDMI dummyt

igy van, ez oldotta meg. viszont az erdekes, hogy minden rigben a masodik kartya csinalja ezt. tehat ami processzortol nezve a 2. foglalatba van dugva, a sorba a 2. kartya is egyben, es mind2 rigemnel ezek a kartyak okoztak.

Idéz( k3nnykee )

Mondjuk igen, de akkor nem 0,00-s szokott lenni. 6-7 kártyánál van amikor egy  vagy két kártya hesse kevesebb vagyis töredéke a normálnak , ekkor azt szoktuk csinálni, hogy rádugjuk a monitort arra a kártyára amelyik kevesebbet mutat és helyreáll.

Ha volt egy leállásod akkor szétesett a driver. Újra kell rakni, ha nem megy akkor DDu-val szedd le a drivert és ha úgy újra rakod menni fog..

nem 0,00 a hash, es ezt irtam is. a kepen valoban, nem figyeltem de lathato, hogy DAG creation elott tortent a kiiras, es dag creation elott nincs semmilyen teljesitmenye a kartyanak. sry :)

drizzt_do_urden

Idézetet írta: k3nnykee Dátum május 16, 2017, 05:04:21 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 16, 2017, 04:40:23 DÉLUTÁN
monitor van a kartyaba? probald meg ugy inditani hogy abba a kartyaba tedd a monitor kabelt vagy HDMI dummyt

igy van, ez oldotta meg. viszont az erdekes, hogy minden rigben a masodik kartya csinalja ezt. tehat ami processzortol nezve a 2. foglalatba van dugva, a sorba a 2. kartya is egyben, es mind2 rigemnel ezek a kartyak okoztak.

Idéz( k3nnykee )

Mondjuk igen, de akkor nem 0,00-s szokott lenni. 6-7 kártyánál van amikor egy  vagy két kártya hesse kevesebb vagyis töredéke a normálnak , ekkor azt szoktuk csinálni, hogy rádugjuk a monitort arra a kártyára amelyik kevesebbet mutat és helyreáll.

Ha volt egy leállásod akkor szétesett a driver. Újra kell rakni, ha nem megy akkor DDu-val szedd le a drivert és ha úgy újra rakod menni fog..

nem 0,00 a hash, es ezt irtam is. a kepen valoban, nem figyeltem de lathato, hogy DAG creation elott tortent a kiiras, es dag creation elott nincs semmilyen teljesitmenye a kartyanak. sry :)

igen altalaba a processzorhoz eso legkozelebbi PCI-E express X16 -os ami adja le a fo monitor jelt. ha nincs benne monitor akkor ejti a hashratet. ezert hasznalunk hdmi dummy plugot vagy arra tesszuk a monitort. nagyon gyakori hiba ez. de egy simma monitor csatlakozas megoldja es altalaba azutan megy a kovetkezo leallasig...

k3nnykee

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 16, 2017, 05:08:58 DÉLUTÁN
Idézetet írta: k3nnykee Dátum május 16, 2017, 05:04:21 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 16, 2017, 04:40:23 DÉLUTÁN
monitor van a kartyaba? probald meg ugy inditani hogy abba a kartyaba tedd a monitor kabelt vagy HDMI dummyt

igy van, ez oldotta meg. viszont az erdekes, hogy minden rigben a masodik kartya csinalja ezt. tehat ami processzortol nezve a 2. foglalatba van dugva, a sorba a 2. kartya is egyben, es mind2 rigemnel ezek a kartyak okoztak.

Idéz( k3nnykee )

Mondjuk igen, de akkor nem 0,00-s szokott lenni. 6-7 kártyánál van amikor egy  vagy két kártya hesse kevesebb vagyis töredéke a normálnak , ekkor azt szoktuk csinálni, hogy rádugjuk a monitort arra a kártyára amelyik kevesebbet mutat és helyreáll.

Ha volt egy leállásod akkor szétesett a driver. Újra kell rakni, ha nem megy akkor DDu-val szedd le a drivert és ha úgy újra rakod menni fog..

nem 0,00 a hash, es ezt irtam is. a kepen valoban, nem figyeltem de lathato, hogy DAG creation elott tortent a kiiras, es dag creation elott nincs semmilyen teljesitmenye a kartyanak. sry :)

igen altalaba a processzorhoz eso legkozelebbi PCI-E express X16 -os ami adja le a fo monitor jelt. ha nincs benne monitor akkor ejti a hashratet. ezert hasznalunk hdmi dummy plugot vagy arra tesszuk a monitort. nagyon gyakori hiba ez. de egy simma monitor csatlakozas megoldja es altalaba azutan megy a kovetkezo leallasig...

igy van. hat, ez kivitelezheto, mert monitor nelkul amugysem inditom el, de be fogok szerezni minden gephez 1-1 hdmi dummy-t.
Koszi szepen a segitseget :)

Laca012

Idézetet írta: Csongor Dátum május 16, 2017, 01:12:22 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Laca012 Dátum május 16, 2017, 11:25:15 DÉLELŐTT
Láttam, hogy elinditottad, de le is esett nem sokkal kesobd a hash.. :(Ezzel a ventilator beallitassal nem fog jobban huteni, csak ki be kapcsolgatni, a kikapcsolt periódusban meg megforrni esetleg leégni a vrm.. A jó ha folyamatosan pörög  egyenletes hőfokot tartva.
Valami  beallitas lesz a gáz az biztos.
Ok, visszaallitom ahogy volt.
Ha ujrateszem az egeszet, es tiszta lappal kezdem a beallitasokat jo kellene legyen, a hibat nehezen kapnam meg. Az csak a bosszanto, hogy minden jol mukodi, nem allitottam kozben semmit, es egyik percrol a masikra hiba jott elo.
Es szerinted hol keressem a hibat, mibe?
Esetleg a config.txt-be beleneznek..
-dcri...stb..

Csongor

#1818
Idézetet írta: Laca012 Dátum május 16, 2017, 06:24:55 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Csongor Dátum május 16, 2017, 01:12:22 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Laca012 Dátum május 16, 2017, 11:25:15 DÉLELŐTT
Láttam, hogy elinditottad, de le is esett nem sokkal kesobd a hash.. :(Ezzel a ventilator beallitassal nem fog jobban huteni, csak ki be kapcsolgatni, a kikapcsolt periódusban meg megforrni esetleg leégni a vrm.. A jó ha folyamatosan pörög  egyenletes hőfokot tartva.
Valami  beallitas lesz a gáz az biztos.
Ok, visszaallitom ahogy volt.
Ha ujrateszem az egeszet, es tiszta lappal kezdem a beallitasokat jo kellene legyen, a hibat nehezen kapnam meg. Az csak a bosszanto, hogy minden jol mukodi, nem allitottam kozben semmit, es egyik percrol a masikra hiba jott elo.
Es szerinted hol keressem a hibat, mibe?
Esetleg a config.txt-be beleneznek..
-dcri...stb..
Kozben meguntam a sok hiba keresgelest, es hogy tobb mint egy napja nem megy a banya, ezert ujratettem a Win10-et, a drivereket, mindent tiszta lappal inditottam es most jonak latszik, de holnap meg beszamolok rola.
Koszi, hogy segitettel, es nem sajnaltad az idodet!!    :)

Viktor62

Idézetet írta: Viktor62 Dátum május 15, 2017, 07:31:09 DÉLUTÁN
helló valaki tud küldeni egy jó beállítást snapphier rx460 hoz zchas re
előre is köszi
légyszi válaszoljatok :'( :'( :'(