Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 15 Vendégek van a témában

hoppus

Idézetet írta: marshall Dátum május 19, 2017, 10:52:56 DÉLELŐTT
Sziasztok,az MSI rx 470 gamin x 4gb-osok gyártása tényleg leállt? Vagy csak valaki kitalálta?

leállt vagy csak nem lehet kapni, a végeredmény szempontjából teljesen mindegy. amugy valószinü leállt miután kijött az új rx5xx széria, amit magyarországon szintén nem lehet kapni :D

marshall

Rászántam magam és elmentem körbekérdezni,hát igaza volt annak a valakinek,a gyártást leállították,és egyenlöre nem is lesz 470/480-as széria! RIP(legalábbis szlovákiában)

somogyi betyár

Idézetet írta: marshall Dátum május 19, 2017, 03:40:43 DÉLUTÁN
Rászántam magam és elmentem körbekérdezni,hát igaza volt annak a valakinek,a gyártást leállították,és egyenlöre nem is lesz 470/480-as széria! RIP(legalábbis szlovákiában)

Egyelőre?
...a kis optimista :D
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

marshall

Nekem így mondták telefonba,volt aki még küldte éppen de hogy az valami áprilisi megrendelés volt,mondtam nekik hogy ha visszaküldené valaki akkor hívjanak azonnal,mivel látom sok gond van az 570esekkel így azt nem akartam venni!

De mondták azt is hogy lehet már abszolút nem fogják gyártani!

nofear89

Idézetet írta: bbencee Dátum december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN
Ha segítségre van szükségetek, leállt a bánya, tanács kellene, ide írjatok.


hali! lene pár kérdésem

cuda error 11 - cannot write buffer for dag. ezt miért irja mi lehet a gond?

melyik társaságnál érdemes bányászni és mit ?

melyik kártyával érdemes nvidia vagy amd?

melyik programot használjam nvidiához?

velvet

Első rig építés előtt állok. Olvasgattam már sok dolgot, de van ami még nem tiszta főleg a riserekkel kapcsolatban..

- 1x to 16x riser működik a 16x PCIE portban is vagy arra van 16x to 16x riser?
- a nagyobb moduláris tápokban minden csatinak van bőven hely vagy addig amíg nincs meg a táp nem is tudok risert venni, mert nem tudom, hogy milyen csatlakozóból mennyi lesz a tápon (4 pin, 6 pin, SATA stb)? ahány post annyi féle javaslatot olvastam eddig és nem egészen tiszta a kép
- 570 vagy 580-as kártyákat szeretnék venni (ha sikerül valahol) ár függvényében. A kérdés, hogy mekkora árrést érdemes még megfizetni a kártyák között, mert ami infokat találtam a hashrate-ek között nincs jelentős különbség, se a 4GB vs 8GB se az 570 vs 580 viszonylatban. 10%-12% plussz árért megéri 580 8GB-ot venni az 570 4GB-al szemben?
- alaplap, proci, RAM, SSD, riserek, GPU-k, rig keret...mi az amit még venni kell, hogy működjön?

marshall

#1866
Righez kell: Alaplap,proci,ram(4gb de a 8gb ajánlott sztem),táp(kártyák számától függ[WATTOK]),valami cucc amiböl keretet csinálsz,ha akarsz plusz hütést akkor ventik,hdd-t inkább mint ssd-t,vagy SSHD-t,jajj és a kártyák,illetve riserek

Riser: 16x pcie-be 1kártyát szoktak rakni,és személy szerint ajánlom is mert addig nekem nem akarta elindítani sem a watt toolt sem az AMD beállítás kezelöt,de igen van 16x to 16x riser is,de asszem csak szalag riser,én bedugom az alaplapra aztán úgy is elvan magának :)

Kártyák: ebben nem tudok segíteni,személy szerint várok vele mert itt nálunk nagyon drága az 5xx széria,én 1darab 470-essel és 1darab 480-assal tolom,annyit módosítottam rajtuk hogy a felesleges áramot levettem,tehát 20mhs-el mennek és egyben fogyasztanak mindennel együtt 420wattot,nekem megfelel...mivel itt az overlockért nem adnak jótálást sajnos...inkább nem rizikózok,jah és 4gb-sek

Ha neten rákeresel,akkor általában sata csatlakozós risert találni nem pedig molex-eset,de én direkt olyat vettem hogy a riser alapból molexes,és kaptam hozzá molex to sata csatlakozót!Tápot a kártya számainak függvényében vegyél ne csak azt nézd hány wattos,van 1200wattos táp is de csak 4kártyára,de van 850wattos is 6kártyára!Illetve azt is nézd meg milyen kártyát raksz rá,ha 6pineseket akkor olyan fajtát vegyél,ha 8pinesek akkor pedig inkább olyat!Annyit meg kell jegyezni hogy 1bekötési pontra csak 2kártya megy,azaz 1sata vonalra 2risert köss rá,mert leolvaszthatja a vezetéket(állítólag)...

HA valamiben hülyeséget írtam bocsánat,de nem volt idöm nagyon utána nézni,saját tapasztalatból beszélek,az okosabbak kijavítanak majd! :)

Módosítás: Tápokról nyugodtan nézz képet google képeknél,illetve angol oldalakon is keress rá,sok helyen nem raknak ki képet róla illetve infót sem !

porci

Hali,

A pci 3 elosztónál melyik verziót érdemes venni? Most akarok egyet rendelni, de találtam VER002, VER003, és VER004-et. Mi a különbség, melyik a jobb?

marshall

Már van Ver006-os is,azt nem tudom van e 007-es de minél frisebb annál jobb,nekem pl a csávónál a képen ver002-es van de privátba kéreztem es azt mondja hogy 006-osat küld,olyat is kaptam!

porci

Idézetet írta: marshall Dátum május 19, 2017, 08:11:17 DÉLUTÁN
Már van Ver006-os is,azt nem tudom van e 007-es de minél frisebb annál jobb,nekem pl a csávónál a képen ver002-es van de privátba kéreztem es azt mondja hogy 006-osat küld,olyat is kaptam!

Esetleg egy linket tudnál adni hozzá? Akkor Én is Tőle rendelném, nehogy egy régebbit kapjak. :)

peter1300

Sziasztok!

Kifizetéssel kapcsolatban szeretnék kérdezni Tőletek. Ma beüzemeltem az első rig-em, viszont a kifizetés technikai részével addig jutottam el, hogy megadtam a .bat-nek a Poloniex-es ETH deposit címem, tehát a pénz befolyik a Poloniexre.
A kérdésem az lenne, hogy mit kell tennem ahhoz, hogy ez az összeg rákerüljön egy Uquid számlára?

/Mivel van lehetőségem külföldön levenni EUR-ban, ezért inkább ezt választanám./

Örök hálám!  ::)

porci

#1871
Idézetet írta: peter1300 Dátum május 19, 2017, 09:02:28 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Kifizetéssel kapcsolatban szeretnék kérdezni Tőletek. Ma beüzemeltem az első rig-em, viszont a kifizetés technikai részével addig jutottam el, hogy megadtam a .bat-nek a Poloniex-es ETH deposit címem, tehát a pénz befolyik a Poloniexre.
A kérdésem az lenne, hogy mit kell tennem ahhoz, hogy ez az összeg rákerüljön egy Uquid számlára?

/Mivel van lehetőségem külföldön levenni EUR-ban, ezért inkább ezt választanám./

Örök hálám!  ::)

Ha megérkezik poloniexre a kibányászott szajré, akkor azt átküldöd utána uquid-ra. Nem tudom fejből, de ha belépsz a számlára(Uquid), akkor ott van olyan opció, hogy befizetés, és ott lesz a címed. Azt megadod polon, ill. az összeget(coin), és kész.

Poloniex: Balances > DEPOSITS & WITHDRAWALS > ETH > Withdraw

mr_nobody

lehet láma kérdés, de fel kell tennem. mi az ajánlott átlag hőmérséklet videókártyáknál (pl: msi 570)? én most stabil 50 celsius fokon tartom 33% fan speed mellett. nyilván ha feljebb tolnám a fan speed-et hűvösebb lenne, de mennyivel rövidítené meg a fordulat szám emelkedés a kártya élettartalmát?

peter1300

Idézetet írta: mr_nobody Dátum május 19, 2017, 09:33:11 DÉLUTÁN
lehet láma kérdés, de fel kell tennem. mi az ajánlott átlag hőmérséklet videókártyáknál (pl: msi 570)? én most stabil 50 celsius fokon tartom 33% fan speed mellett. nyilván ha feljebb tolnám a fan speed-et hűvösebb lenne, de mennyivel rövidítené meg a fordulat szám emelkedés a kártya élettartalmát?

Nekem mod nélkül 80°C-on pörgött az Asus RX570, moddal 64°C, szerintem ez teljesen elviselhető, 50 pedig szinte mármár kevésnek tűnik. :D (Egyébként volt olyan kártya - HD6950-70, aminek az üzemi hőfoka 90°C volt.)

Viktor62

valaki tud kuldeni egy vattool beallítast rx 460 as ra
elore is koszi

marshall

Idézetet írta: porci Dátum május 19, 2017, 08:28:04 DÉLUTÁN
Idézetet írta: marshall Dátum május 19, 2017, 08:11:17 DÉLUTÁN
Már van Ver006-os is,azt nem tudom van e 007-es de minél frisebb annál jobb,nekem pl a csávónál a képen ver002-es van de privátba kéreztem es azt mondja hogy 006-osat küld,olyat is kaptam!

Esetleg egy linket tudnál adni hozzá? Akkor Én is Tőle rendelném, nehogy egy régebbit kapjak. :)


http://www.ebay.com/itm/301894195252?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT


Tessék itt a link,az hogy mennyibe megy meg ilyenek engem személy szerint nem érdekel,minden esetben ír,ha írsz neki,válaszol,de csak a normális levelekre,és ahogy a leírásban is van 25napon belül megkapod amit rendeltél!én eddig mindíg megkaptam,de nyugodtan kérdezz rá nála mindenre!

mr_nobody

Idézetet írta: peter1300 Dátum május 19, 2017, 09:39:28 DÉLUTÁN
Idézetet írta: mr_nobody Dátum május 19, 2017, 09:33:11 DÉLUTÁN
lehet láma kérdés, de fel kell tennem. mi az ajánlott átlag hőmérséklet videókártyáknál (pl: msi 570)? én most stabil 50 celsius fokon tartom 33% fan speed mellett. nyilván ha feljebb tolnám a fan speed-et hűvösebb lenne, de mennyivel rövidítené meg a fordulat szám emelkedés a kártya élettartalmát?

Nekem mod nélkül 80°C-on pörgött az Asus RX570, moddal 64°C, szerintem ez teljesen elviselhető, 50 pedig szinte mármár kevésnek tűnik. :D (Egyébként volt olyan kártya - HD6950-70, aminek az üzemi hőfoka 90°C volt.)

módosított bios-al  ethereumot bányászok 28 mh-val. szerintem az a szerencsém hogy viszonylag hűvös helyen van a gépezet. :) (msi gaming x rx 570)

willow

Idézetet írta: mr_nobody Dátum május 20, 2017, 08:10:16 DÉLELŐTT
Idézetet írta: peter1300 Dátum május 19, 2017, 09:39:28 DÉLUTÁN
Idézetet írta: mr_nobody Dátum május 19, 2017, 09:33:11 DÉLUTÁN
lehet láma kérdés, de fel kell tennem. mi az ajánlott átlag hőmérséklet videókártyáknál (pl: msi 570)? én most stabil 50 celsius fokon tartom 33% fan speed mellett. nyilván ha feljebb tolnám a fan speed-et hűvösebb lenne, de mennyivel rövidítené meg a fordulat szám emelkedés a kártya élettartalmát?

Nekem mod nélkül 80°C-on pörgött az Asus RX570, moddal 64°C, szerintem ez teljesen elviselhető, 50 pedig szinte mármár kevésnek tűnik. :D (Egyébként volt olyan kártya - HD6950-70, aminek az üzemi hőfoka 90°C volt.)

módosított bios-al  ethereumot bányászok 28 mh-val. szerintem az a szerencsém hogy viszonylag hűvös helyen van a gépezet. :) (msi gaming x rx 570)
Tényleg nagyon fasza, hogy ilyen jól megy a bányászás neked, csak éppen nem a témába illő kérdésre válaszoltál. Mennyi a hőmérséklet?

mr_nobody

Idézetet írta: willow Dátum május 20, 2017, 08:41:43 DÉLELŐTT
Idézetet írta: mr_nobody Dátum május 20, 2017, 08:10:16 DÉLELŐTT
Idézetet írta: peter1300 Dátum május 19, 2017, 09:39:28 DÉLUTÁN
Idézetet írta: mr_nobody Dátum május 19, 2017, 09:33:11 DÉLUTÁN
lehet láma kérdés, de fel kell tennem. mi az ajánlott átlag hőmérséklet videókártyáknál (pl: msi 570)? én most stabil 50 celsius fokon tartom 33% fan speed mellett. nyilván ha feljebb tolnám a fan speed-et hűvösebb lenne, de mennyivel rövidítené meg a fordulat szám emelkedés a kártya élettartalmát?

Nekem mod nélkül 80°C-on pörgött az Asus RX570, moddal 64°C, szerintem ez teljesen elviselhető, 50 pedig szinte mármár kevésnek tűnik. :D (Egyébként volt olyan kártya - HD6950-70, aminek az üzemi hőfoka 90°C volt.)

módosított bios-al  ethereumot bányászok 28 mh-val. szerintem az a szerencsém hogy viszonylag hűvös helyen van a gépezet. :) (msi gaming x rx 570)
Tényleg nagyon fasza, hogy ilyen jól megy a bányászás neked, csak éppen nem a témába illő kérdésre válaszoltál. Mennyi a hőmérséklet?
ha esetleg lusta lennél visszaolvasni kijelöltem neked PIROSSAL.

spikes

Tudna vki némi iránymutatást adni rx570, 580 optimalizációjával kapcsolatban? Mert olvasgatok vadul, de inkább mindenki a 4-esm sorozatot használja....