Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 11 Vendégek van a témában

szisa

Idézetet írta: bacsoka Dátum június 15, 2017, 09:59:47 DÉLELŐTT
Idézetet írta: szisa Dátum június 14, 2017, 09:38:32 DÉLUTÁN
Sziasztok!

ASUS P6T alaplapba szabad-e 2 vagy akár 3db rx460-as kártyát használni?
Ezekben  a slotokban:
2 x PCIe 2.0 x16 (dual x16, blue)
1 x PCIe 2.0 x16 (x4 mode, white)

Táp szerintem bőven elég lenne Thermaltake Toughpower XT 750W, csak az alaplapban nem vagyok biztos elolvadna-e a gyönyörtől? :)

1-el eddig szépen muzsikál alapbeállításokkal, nemrég üzemeltem be. (Asus AMD Radeon RX 460 ROG STRIX OC VGA 4GB)
11-12 Mh/s

Köszi!
Szabadni szabad, csak nem biztos, hogy működni is fog. Ez puding próba. Sajnos a régebbi alaplapokkal mindenki csak magának tudja kipróbálni, hogy működik e egyáltalán az alaplapon lévő x1 x4 x16 portok száma még nem feltétlenül biztos, hogy egyszerre működik is.
Próbáld ki egyesélvel bővítve és meglátod.

Próbálgattam. Az egymás melletti x16-os pcie-be is működnek, de akkor nagyon melegszik az egyik kártya, alig marad közöttük pár mm hely.
2db a 2 szélsőben viszont már megy egy ideje. Együtt 24MH/s semmi módosítás.

Van bios ehhez a típushoz pont, lehet azt még megpróbálom, mennyit hozhat rajtuk?
http://overclocking.guide/amd-radeon-rx-460-unlocking-1024-stream-processors/


zs1991

Az mi lehet, hogy az Ethermine már 12 órája elküldte a kifizetésemet, de a Kraken-en nyoma sincs? Payout adatait megnéztem és jó címre ment el. Ethermine Support-ja azt mondta, hogy semmit nem tudnak tenni, mert ők elküldték a kifizetést.

zenetibi

Idézetet írta: zs1991 Dátum június 16, 2017, 02:24:31 DÉLUTÁN
Az mi lehet, hogy az Ethermine már 12 órája elküldte a kifizetésemet, de a Kraken-en nyoma sincs? Payout adatait megnéztem és jó címre ment el. Ethermine Support-ja azt mondta, hogy semmit nem tudnak tenni, mert ők elküldték a kifizetést.

Nagyon le van lassulva mostanában a kraken, nekem is 2 órára jött meg az ETH, máskor 15 perc alatt ott volt. Irj a supportnak.

xXFelaXx

Sziasztok!

Nem találtam a megfelelő topic-ot pedig 1 hónapja még megvolt... UQUID-el kapcsolatos kérdésem van. Account upgrade.
Elküldtem a személyi igazolványom elejét és a lakcím kártyámat nekik és ugyebár olyankor indul egy tranzakció az upgrade-ről. Ezt a tranzakció nekem "Cancelled" lett 5 nap után. Se levél se semmi, hogy mégis miért. Ki hogy upgrade-elte az accját? Fontos lenne. Sajnos nincs a nevemen számla vagy egyéb dolog, hogy más módon tudjam igazolni a lakcímemet ha esetleg azzal van a bajuk, hogy nem fényképes a lakcímkártya vagy, hogy 2004-ben csinálták és, hogy esetleg ez elavult. Köszi a válaszokat előre is.

Canabis1991

Üdv mindenki!
A segítségeteket szeretném kérni!
A héten elkezdtem Zcash-t bányászni egy HD7970 3gb-ás kártyával szépen ment is hiba nélkül!
A tegnap vettem egy MSI R9 280X 3gb-ot mellé és az a a problémám hogy kb 10 percig mentek együtt utána pedig az R9 280X 0 h/s-re visszaesik és kiírja ezt a szöveget:"WATCHDOG: GPU 0 hangs in OpenCL call, exit".

Most kivettem a HD7970-et és csak az MSI R9 280X van bent most pedig olyat produkált hogy egy darabig ment és utána szépen lassan esett vissza a sebesség egészen 0ig....
Van hogy elmegy órákig van hogy 1-2 perc ez változó...
A kártya alap órajeleken megy!
Drivert frissítettem...


Remélem valaki tud segíteni!

Mindenkinek előre is köszönöm!


Radan

Sziasztok!

Nekem is segítségre lenne szükségem. Szeretnék minél hamarabb belekezdeni én is a bányászatba, viszont néhány dolgot nem értek még.
Azt tudom, hogy csatlakozni kell egy "pool"-ba. Na most mi ez a pool? Milyenbe? Miért kell ide csatlakozni? Melyikbe csatlakozzak?
És a legfontosabb... Hogyan tudok csatlakozni?

Nagyon sok kérdésem lenne még, szóval ha akad egy hozzáértő, és leírná az e-mail címét, akkor nagyon szívesen felvenném vele a kapcsolatot.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Skankhunt42

#2406
Ide irok mert nem tudom melyik topicba passzolna leginkabb.
Mivel  visszamondtak a riser rendelesem es keptelen vagyok venni/rendelni ezert a riser hiany szuksegmegoldasra kenyszeritett. Megsem hagyhatom hogy a kartyak a polcon pihenjenek.
Szoval van egy RX570-em es egy GTX1070-em egy rigben, afterburnerrel frankon tudom allitani a 1070 ertekeit de az 570-eset nem, minden szurke/inaktiv.
Van valakinek ilyen vegyes rigje? Mivel piszakalja a kartyakat?

Til

Idézetet írta: Canabis1991 Dátum június 16, 2017, 06:20:10 DÉLUTÁN
Üdv mindenki!
A segítségeteket szeretném kérni!
A héten elkezdtem Zcash-t bányászni egy HD7970 3gb-ás kártyával szépen ment is hiba nélkül!
A tegnap vettem egy MSI R9 280X 3gb-ot mellé és az a a problémám hogy kb 10 percig mentek együtt utána pedig az R9 280X 0 h/s-re visszaesik és kiírja ezt a szöveget:"WATCHDOG: GPU 0 hangs in OpenCL call, exit".

Most kivettem a HD7970-et és csak az MSI R9 280X van bent most pedig olyat produkált hogy egy darabig ment és utána szépen lassan esett vissza a sebesség egészen 0ig....
Van hogy elmegy órákig van hogy 1-2 perc ez változó...
A kártya alap órajeleken megy!
Drivert frissítettem...


Remélem valaki tud segíteni!

Mindenkinek előre is köszönöm!
Van eleg virtualis memoriad?16g a minimum,de jobb lenne 20-25.
C:\> del c:\command.com

Worlynox

Idézetet írta: xXFelaXx Dátum június 16, 2017, 05:08:36 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Nem találtam a megfelelő topic-ot pedig 1 hónapja még megvolt... UQUID-el kapcsolatos kérdésem van. Account upgrade.
Elküldtem a személyi igazolványom elejét és a lakcím kártyámat nekik és ugyebár olyankor indul egy tranzakció az upgrade-ről. Ezt a tranzakció nekem "Cancelled" lett 5 nap után. Se levél se semmi, hogy mégis miért. Ki hogy upgrade-elte az accját? Fontos lenne. Sajnos nincs a nevemen számla vagy egyéb dolog, hogy más módon tudjam igazolni a lakcímemet ha esetleg azzal van a bajuk, hogy nem fényképes a lakcímkártya vagy, hogy 2004-ben csinálták és, hogy esetleg ez elavult. Köszi a válaszokat előre is.

Most is megvan. Csak olvasni kell tudni hozzá.
http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?board=42.0

pet

Sziasztok! Egy olyan problémám lenne, hogy a PCIEx1-ben lévő kártyán nagyon alacsony a hash. Riser jónak tűnik, mert az x16-os slotban rendesen működik. Ubuntu server alatt jön elő a probléma. Valakinek esetleg van ötlete mitől lehet?

peter1300

Sziasztok!

Azt tudjuk, hogy mi határozza meg a GPU-k számát egy alaplapon? Chipset limitálja, vagy maga a Windows?

dioo89

Sziasztok.valaki megmondana nekem h a poolon a stale share konkretan mit jelent? Koszonom....csak mert eddig egy sem volt es tegnptol van 7db (4%)

kidface

Idézetet írta: peter1300 Dátum június 17, 2017, 11:51:38 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Azt tudjuk, hogy mi határozza meg a GPU-k számát egy alaplapon? Chipset limitálja, vagy maga a Windows?
1. BIOS
2. CPU
3. Operációs rendszer

kidface

Idézetet írta: dioo89 Dátum június 17, 2017, 11:52:51 DÉLELŐTT
Sziasztok.valaki megmondana nekem h a poolon a stale share konkretan mit jelent? Koszonom....csak mert eddig egy sem volt es tegnptol van 7db (4%)
Olyan share (megoldás) amit későn küldött el a miner progi, időközben már bekerult a block chain-be és ezért érvénytelen.

kidface

Idézetet írta: pet Dátum június 17, 2017, 09:54:31 DÉLELŐTT
Sziasztok! Egy olyan problémám lenne, hogy a PCIEx1-ben lévő kártyán nagyon alacsony a hash. Riser jónak tűnik, mert az x16-os slotban rendesen működik. Ubuntu server alatt jön elő a probléma. Valakinek esetleg van ötlete mitől lehet?
Valószínűleg le van korlátozva az x1-és Slot. Nézd meg az alaplap leírását, BIOS beállításokat.

pet

Idézetet írta: kidface Dátum június 17, 2017, 01:57:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: pet Dátum június 17, 2017, 09:54:31 DÉLELŐTT
Sziasztok! Egy olyan problémám lenne, hogy a PCIEx1-ben lévő kártyán nagyon alacsony a hash. Riser jónak tűnik, mert az x16-os slotban rendesen működik. Ubuntu server alatt jön elő a probléma. Valakinek esetleg van ötlete mitől lehet?
Valószínűleg le van korlátozva az x1-és Slot. Nézd meg az alaplap leírását, BIOS beállításokat.

Igen, úgy néz ki, mintha a kártya nem is dolgozna egyáltalán. BIOS-t néztem többször is, de nem nagyon találtam PCIE beállításokat. Ez egy régi AM3-as alaplap. A syslog ilyenekkel van tele:
amdgpu: [powerplay]                 
failed to send message 5c ret is 0


kidface

Idézetet írta: pet Dátum június 17, 2017, 02:09:54 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum június 17, 2017, 01:57:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: pet Dátum június 17, 2017, 09:54:31 DÉLELŐTT
Sziasztok! Egy olyan problémám lenne, hogy a PCIEx1-ben lévő kártyán nagyon alacsony a hash. Riser jónak tűnik, mert az x16-os slotban rendesen működik. Ubuntu server alatt jön elő a probléma. Valakinek esetleg van ötlete mitől lehet?
Valószínűleg le van korlátozva az x1-és Slot. Nézd meg az alaplap leírását, BIOS beállításokat.

Igen, úgy néz ki, mintha a kártya nem is dolgozna egyáltalán. BIOS-t néztem többször is, de nem nagyon találtam PCIE beállításokat. Ez egy régi AM3-as alaplap. A syslog ilyenekkel van tele:
amdgpu: [powerplay]                 
failed to send message 5c ret is 0


Linux-hoz nem értek

kutyamixi

Üdvözlök mindenkit.Tudna valaki abban segíteni,hogy router fontos-e a bányászáshoz vagy internet kapcsolathoz elég a upc-től kapott wifis doboz is,ugyanis arra is rá lehet csatlakoztatni több pc-t tudomásom szerint,illetve melyik windows 10 verziót ajánljátok?Köszönöm.

LGx

Sziasztok! Egy kicsit hosszú lesz a kérdésem, amire segítséget várnék a nagyobbaktól.

Szituáció: ZCash bányászat.
Konfiguráció: lap: z77ud3h, proci: i5 3570K, memória: 20gb ddr3, VGAk: 1db  MSI Armor GTX 1080Ti 11G OC és Asus GTX 760 DirectCU II 2GB OC.

Bányászprogram:  Windows 10 1703-as verzió eredeti licensz és hozzá a program amit használok. EWBF 0.3.4b

Probléma: először is tuning nélkül, a 1080Ti-s kártyám 80fok fölötti. máshol olvastam, hogy 60-70fokosak a kártyáik. a teljesítményem a 1080Ti-n 700-720Sol/s.
Pool: slushpool
Új blokkláncnál lefagy a program, nem indul tovább. Valakivel fordult elő hasonló?  Hogyan tudnám korrigálni, vagy esetleg melyik mining manager program van, ami értesíteni azonnal emailben vagy smsben?  Vagy ilyet lehet kérni magánál a slushpoolnál, hogy dobjon emailt ha a workerem megállt?  Még 1 napja próbálkozom, rengeteget olvastam, azt láttam, hogy a Claymorenak van ilyen programja, de az nekem nem jó. Én csak ZCash-t szeretnék bányászni, mert ezt éri meg a legjobban a kártyámmal. Esetleg más vélemény? Mert minden érvet elfogadok. Hétfőn jön még egy ilyen 1080Ti-s kártya és utána megint 1db.  Tehát a kezdő rigem 3db 1080Ti-ből fog állni. Nem szeretnék kockáztatni instabbilitás miatt.

Wallet kérdés és miner program konfig: Nekem felhasználónevet és jelszót kellett beírnom a konfigba, hol találom meg azonosítót csak, hogy ne tárolja a bányászprogramom a jelszavam?

varmi2

Változó, van, hogy 5 van, hogy 10 óra bányászás után leáll a bányászás. Ezen hogy tudok segíteni. Ez a progi: Claymore's Dual Ethereum+Decred_Siacoin_Lbry_Pascal AMD+NVIDIA GPU Miner v9.2
Van email értesítés, de jobb lenne, ha nem állna le. Nem záródik be semmilyen ablak, egyszerűen megáll. És még valami. Milyen módon tudnék az androidos telómról kapcsolódni a pc-re, hogy ilyen esetben újra tudjam indítani.