Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 32 Vendégek van a témában

mr_nobody

Ahoi emberek! Egy kis segítség kellene. Az alaplapomon van két x16-os pcie slot de nem férnek el egymás mellett a kártyák, valaki használt már x16-x16 extender risert? vagy van valami jobb megoldás? előre is köszönöm a segítséget :)

varmi2

Hogyan tudom a myetherwallet.com-ról a pénzt átutalni paypalra? Kell még valamit közbe iktatni?

Uhura

Idézetet írta: mr_nobody Dátum június 23, 2017, 09:32:56 DÉLELŐTT
Ahoi emberek! Egy kis segítség kellene. Az alaplapomon van két x16-os pcie slot de nem férnek el egymás mellett a kártyák, valaki használt már x16-x16 extender risert? vagy van valami jobb megoldás? előre is köszönöm a segítséget :)


Bányászáshoz kell vagy másra akarod használni ? mert ha bányszathoz akkor simán elég a pcix1 -> pcix16-es sima riser.


Ha nem bányászathoz akkor kellhet talán a x16-x16 riser. De ez sok mindentől fűgg.


dioo89

Hali,lenne egy olyan problemam h tegnaptol nem mutatja a kartyaim hofokat a miner...konretan csak egy kartyaet mutatja.eddig ment... B van allitva  -tt 70,70,70 a masik rigemen mutatja....

hoppus

power limitet szeretnék állítani viszont az a problémám, hogy msi afterburner-ben ezt egészen egyszerüen megtudom tenni de egy rx470-es rig-ről van szó igy jobban preferálnám a watttool-t. ahol meg is találtam a power limit beirási lehetőséget de nem igazán jövök rá, hogyan is kéne. ha beirom. -1et be sem tudok irni a 0 helyére. csak akkor megy, ha az afterburner-ből átveszi az infot és onnan kikopizva a "-1"-et irom be a többihez (ez nyilván menne akár egy txt-ből is kimásolva). Azért preferálnám a watttool-t mert afterburner-ben nem találom azt azt a beállitást, hogy adott órajelhez adott mV-ot állitsak. Vagy ha powerlimitet állitok akkor arra már nem lesz szükség?


valamint ez a voltage offset nagyon nem tiszta számomra. igen, visszaolvastam a forumban, de csak érintőlegesen értem. értem, én hogy kikell tapasztalni mit bir el adott kártya és hogy ez erősen függ az ASIC-tól, de most tényleg minden konkrétum nélkül kezdjem el 0-ról beirogatni minusz elöjellel a számokat, és ameddig nem fagy le addig jo? ha jól értem akkor ez nem csak arra jo, hogy kevesebb legyen az áramfogyasztás, hanem, hogy azáltal, hogy kevesebb áramot kap a kártya jobban van kimélve és a hőfok is lejebb megy valamennyive, ugye?


afterburner vagy watttool? offset vagy powerlimit?  cél, hogy kiméljem a kártyákat és lehetőleg ne 69 fokon menjenek hanem minél hüvösebben amit nem ugy szeretnék elérni, hogy megemelem 90%-ra a ventiket.

zenetibi

Idézetet írta: hoppus Dátum június 23, 2017, 11:37:28 DÉLELŐTT
power limitet szeretnék állítani viszont az a problémám, hogy msi afterburner-ben ezt egészen egyszerüen megtudom tenni de egy rx470-es rig-ről van szó igy jobban preferálnám a watttool-t. ahol meg is találtam a power limit beirási lehetőséget de nem igazán jövök rá, hogyan is kéne. ha beirom. -1et be sem tudok irni a 0 helyére. csak akkor megy, ha az afterburner-ből átveszi az infot és onnan kikopizva a "-1"-et irom be a többihez (ez nyilván menne akár egy txt-ből is kimásolva). Azért preferálnám a watttool-t mert afterburner-ben nem találom azt azt a beállitást, hogy adott órajelhez adott mV-ot állitsak. Vagy ha powerlimitet állitok akkor arra már nem lesz szükség?


valamint ez a voltage offset nagyon nem tiszta számomra. igen, visszaolvastam a forumban, de csak érintőlegesen értem. értem, én hogy kikell tapasztalni mit bir el adott kártya és hogy ez erősen függ az ASIC-tól, de most tényleg minden konkrétum nélkül kezdjem el 0-ról beirogatni minusz elöjellel a számokat, és ameddig nem fagy le addig jo? ha jól értem akkor ez nem csak arra jo, hogy kevesebb legyen az áramfogyasztás, hanem, hogy azáltal, hogy kevesebb áramot kap a kártya jobban van kimélve és a hőfok is lejebb megy valamennyive, ugye?


afterburner vagy watttool? offset vagy powerlimit?  cél, hogy kiméljem a kártyákat és lehetőleg ne 69 fokon menjenek hanem minél hüvösebben amit nem ugy szeretnék elérni, hogy megemelem 90%-ra a ventiket.


Rx 470--nél offsetet tegyél wattolban, egyenként vigyed lefele, amíg meg nem fagy, az 1-el nagyobb érték lesz a határárték.

porci

Idézetet írta: dioo89 Dátum június 23, 2017, 11:12:46 DÉLELŐTT
Hali,lenne egy olyan problemam h tegnaptol nem mutatja a kartyaim hofokat a miner...konretan csak egy kartyaet mutatja.eddig ment... B van allitva  -tt 70,70,70 a masik rigemen mutatja....


Nálam is volt ilyen, ha újraindítottam az egész gépet, és megvártam míg elkezd normálisan bányászni, utána már mutatja

dioo89

Idézetet írta: porci Dátum június 23, 2017, 11:51:34 DÉLELŐTT
Idézetet írta: dioo89 Dátum június 23, 2017, 11:12:46 DÉLELŐTT
Hali,lenne egy olyan problemam h tegnaptol nem mutatja a kartyaim hofokat a miner...konretan csak egy kartyaet mutatja.eddig ment... B van allitva  -tt 70,70,70 a masik rigemen mutatja....


Nálam is volt ilyen, ha újraindítottam az egész gépet, és megvártam míg elkezd normálisan bányászni, utána már mutatja
tegnap attaltam kiprobalas alapon eth+dcr banyaszni es azota van ez...eddig pascalon voltam,vagyis mar megint eth+pasc banyaszok.csak kivancsi voltam h melyik eri meg jobban,pascal vagy a decred...de a miner tovabbra sem mutatja a homersekletet....

Uhura

Na a win10 már látja a kártyákat , diverek rendben most a claymore fogott meg , elindul minden oke , de csak 4 kártyát lát miközben mind a 7 kártya hőmérséklet adatait tudja és bemutatja :) mi lehet a gond ?




lasco

Üdv!
Tegnap kezdtem bele a bitcoin bányászatba, egy ritkaságnak számító VTX3D 7870xt 2GB Thaiti LE Magos kártyával. El is kezdtem Zcash bányászatot  a zcash.flypool.org-on Claymore-al. Probáltam keresgélni, hogy állítsam be vagy hogy mire képes a kártya de különböző adatokat kaptam mindenhol és már semmit nem értek. Ezért szeretnék segítséget kapni, hogy ez a maximum amit ki tudok hozni ebből a kártyából, mit ajánlotok, mit használjak? Jelenleg a maximum amit ki ír a Claymore 178 H/s, nekem ez kicsinek tűnnik. 3 intenzitáson fut mert a 4-nél azt írja kevés a memória.Csatolok infókat.
https://zcash.flypool.org/miners/t1h4yGCk5itXzLo2AxaniKBXiysuHoo6Fuo

tomno1

#2530
Idézetet írta: bazsy Dátum június 22, 2017, 09:23:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: tomno1 Dátum június 22, 2017, 08:42:04 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kssblzs Dátum június 22, 2017, 07:25:21 DÉLUTÁN
Idézetet írta: tomno1 Dátum június 22, 2017, 07:27:38 DÉLELŐTT
Sziasztok,

elakadtam, bányásztam a minergate-n próba képp egy kis Dashcoin-t és a Poloniex-en van a pénztárca.
Hogy lehet átjuttatni oda ami eddig összejött?
A kifizetésnél (withdraw) kitöltöttem az összeget, és a Polioniex Dashcoin pénztárca azonosítót (X-el kezdődik), de ez a hiba van (Service is temporarily unavailable).
A FAQ-ban írták, hogy ha Dashcoin, akkor D kezdetű pénztárcára fizet és X-re nem.
A Poloniex X-est ad, akkor mi a megoldás?

Köszi a segítséget.


Átmenetileg tiltva van a dashcoin. Írtam nekik, a helpdesk ezt válaszolta.


De egyébként mi a normális folyamat?
Mert még soha nem csináltam.
X kezdetű pénztárca jó vagy sem?
Ha nem, akkor honnan lehet D kezdetűt szerezni?
És hogy kerül a Poloniex-re,  ha az X kezdetűt ad?
Stb....

Köszi a gyors választ és segítséget!
Üdv.
Várjatok kicsit keveritek a kettőt,ami minergaten van Dashcoin az nem a poloniexes dashcoin mert, a régi darkcoinból lett dash ez van poloniexen,ami minergaten van dashcoin az pedig teljesen más algó is,az cryptonight az eredeti dash pedig x11 algót használ és a cím sem egyforma.
Szóval ha ti X kezdetű címre akartok bányászni akkor kell egy megfelelő pool ami pedig pl: https://dash.suprnova.cc/ vagy https://www2.coinmine.pl/dash/
A minergate-s dasht pedig a Changelly-n tudjátok btc-re váltani vagy akármivé,több coin is van ott.
Remélem azért érthető kicsit el informáltátok magatokat!A minergates dash pedig sosem volt fent poloniexen!!

Sziasztok,

a változatosság kedvéért ismét elakadtam, tudja valaki hogy itt mi a problémája?

Köszi



Bocs, azt nem írtam, hogy minergate transfer részén írja a hibát.

sankoran

Idézetet írta: tomno1 Dátum június 23, 2017, 02:19:17 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bazsy Dátum június 22, 2017, 09:23:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: tomno1 Dátum június 22, 2017, 08:42:04 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kssblzs Dátum június 22, 2017, 07:25:21 DÉLUTÁN
Idézetet írta: tomno1 Dátum június 22, 2017, 07:27:38 DÉLELŐTT
Sziasztok,

elakadtam, bányásztam a minergate-n próba képp egy kis Dashcoin-t és a Poloniex-en van a pénztárca.
Hogy lehet átjuttatni oda ami eddig összejött?
A kifizetésnél (withdraw) kitöltöttem az összeget, és a Polioniex Dashcoin pénztárca azonosítót (X-el kezdődik), de ez a hiba van (Service is temporarily unavailable).
A FAQ-ban írták, hogy ha Dashcoin, akkor D kezdetű pénztárcára fizet és X-re nem.
A Poloniex X-est ad, akkor mi a megoldás?

Köszi a segítséget.


Átmenetileg tiltva van a dashcoin. Írtam nekik, a helpdesk ezt válaszolta.


De egyébként mi a normális folyamat?
Mert még soha nem csináltam.
X kezdetű pénztárca jó vagy sem?
Ha nem, akkor honnan lehet D kezdetűt szerezni?
És hogy kerül a Poloniex-re,  ha az X kezdetűt ad?
Stb....

Köszi a gyors választ és segítséget!
Üdv.
Várjatok kicsit keveritek a kettőt,ami minergaten van Dashcoin az nem a poloniexes dashcoin mert, a régi darkcoinból lett dash ez van poloniexen,ami minergaten van dashcoin az pedig teljesen más algó is,az cryptonight az eredeti dash pedig x11 algót használ és a cím sem egyforma.
Szóval ha ti X kezdetű címre akartok bányászni akkor kell egy megfelelő pool ami pedig pl: https://dash.suprnova.cc/ vagy https://www2.coinmine.pl/dash/
A minergate-s dasht pedig a Changelly-n tudjátok btc-re váltani vagy akármivé,több coin is van ott.
Remélem azért érthető kicsit el informáltátok magatokat!A minergates dash pedig sosem volt fent poloniexen!!

Sziasztok,

a változatosság kedvéért ismét elakadtam, tudja valaki hogy itt mi a problémája?

Köszi



Bocs, azt nem írtam, hogy minergate transfer részén írja a hibát.

Az az emailcím miért van ott? Kifizetésnél 4 dolgot kér/látsz.

1. Amennyit ki akarsz kérni
2. Fee
3. Address (ahova utalnád DASHCOIN address!!!!)
4. Payment ID (opcionális)

tomno1

Szia,
Én a transfert nyomtam a changelly.com-ra átküldés miatt.
És ehhez ezeket az adatokat kérte, amit a fotón mellékeltem.

willow

Idézetet írta: tomno1 Dátum június 23, 2017, 08:44:53 DÉLUTÁN
Szia,
Én a transfert nyomtam a changelly.com-ra átküldés miatt.
És ehhez ezeket az adatokat kérte, amit a fotón mellékeltem.
Ne transferálni akarj. Neked withdro kell szerintem.

sankoran

Transfer az két minergate account közötti küldés. Tehát ha xy ismerősödnek akarsz küldeni, és ő is regisztrálva van minergate-en, akkor azzal teheted meg.

Withdraw-al tudod kiutalni exchange-ra a bányászott coin-t.

lasco

Üdv! Tehát még mindig nem tudtam meg, hogy mit érdemes bányászni az én öreg hd7870xt-mel, az a baj angol tudás híján nehéz böngészni az angol fórumokat. Meg mért van az hogy egész estére úgy hagytam a gépet, nem futott mellette semmi és a grafikon úgy néz ki mint egy szívbeteg EKG-ja.. Mért nem megy nagyjából egy szinten?
https://zcash.flypool.org/miners/t1h4yGCk5itXzLo2AxaniKBXiysuHoo6Fuo

JancsikaM

Sziasztok!
Tegnap összeraktam egy Asrock Z270 Killer SLI-t 6db Gigabyte GTX 1060 6GB Gaming 1G VGA-val, de ki kellett szednem 3-at, mert csak annyival megy.
Mindegy, hogy melyik 3 kártyát melyik 3 slotba teszem (riser-el).
Bios frissítés megvolt. (Win10Pro) Hibakód: 99, B4, 92, A2
Linux-al is próbáltam,ezt írta ki: hibás gpu beállítás.
Próbáltam másik VGA kártyákkal is... csak 3-al megy, 4-ediknél a BIOS-ig se jut el...
Van valami ötletetek?
Köszi előre is!

sankoran

Idézetet írta: JancsikaM Dátum június 24, 2017, 10:05:29 DÉLELŐTT
Sziasztok!
Tegnap összeraktam egy Asrock Z270 Killer SLI-t 6db Gigabyte GTX 1060 6GB Gaming 1G VGA-val, de ki kellett szednem 3-at, mert csak annyival megy.
Mindegy, hogy melyik 3 kártyát melyik 3 slotba teszem (riser-el).
Bios frissítés megvolt. (Win10Pro) Hibakód: 99, B4, 92, A2
Linux-al is próbáltam,ezt írta ki: hibás gpu beállítás.
Próbáltam másik VGA kártyákkal is... csak 3-al megy, 4-ediknél a BIOS-ig se jut el...
Van valami ötletetek?
Köszi előre is!

Biosban (UEFI) átállítottad PCIE-t gen1-re?

Székely Vegán

Idézetet írta: Coinhunter Dátum június 24, 2017, 12:18:01 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék.
Ki szeretném próbálni a bányászatot.
Milyen kártyát vegyek próbának GTX 1050TI vagy RX 460?
Claymore-programmal szeretnék kezdeni.

Köszönöm


Mind a 2 jó opció és kb egy árban vannak, kb 13-13,5 mh-t tudnak megtunningolva.
1050ti-m még nincs de rx460-ból van már 10 darab, most tesztelgetem őket, jön a tunning videó róla.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

tomno1

Nekem valami gyanús...

Tegnap az Account balance még mutatott számokat, ma nem, de nem ment semerre pénz.
A Dashcoin most 1.79607202-et mutat, akkor azt nem kéne az account balance-ban mutatnia a többivel összesítve?
Egyébkén most mennyit ér az az 1.79.... dashcoin?
Persze kifizetést azóta sem tudtam kérni ez a hiba miatt: Service is temporarily unavailable.
Pedig letöltöttem a dashcoin oldalról a pénztárca programot és D-s kezdetű pénztárca számot adtam meg és így sem megy?
Mi a fene lehet még a baj?