Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 18 Vendégek van a témában

Rachmanin

#2600
Idézetet írta: Antidope Dátum június 28, 2017, 01:32:20 DÉLUTÁN
Esetleg egy EVGA SuperNOVA 750 GQ 750W ?

Tudom, hogy eredetileg nem a 2 táp a kérdés, de szerintem a lenti video nagyon hasznos, ebből elég sok dolgot megtudhatsz a tápokról. Kezdetnek (2-3 kártyához) elég lehet egy 750-es, és később, ha már több kell, akkor veszel hozzá egy másikat. A 2 kisebb táp valószínű olcsóbb mint 1 nagyobb, bár lehet, hogy egy komolyabb 1000-es vagy 1200-as gold táp tartósabb megoldást jelent (+ összességében kevesebbet fogyaszt), ha van rá anyagi kereted.

A video:

https://www.youtube.com/watch?v=s58VCbuIsgg

lacesz

Üdv.
Asrock B250 Pro4 alaplapon csak 3 VGA-át lát .
Mi lehet a probléma ?

porci

Idézetet írta: lacesz Dátum június 28, 2017, 04:05:45 DÉLUTÁN
Üdv.
Asrock B250 Pro4 alaplapon csak 3 VGA-át lát .
Mi lehet a probléma ?


Biosban jól be van állítva minden?Bios update, vagy próbáld úgy, hogy egyesével rakod bele a kártyákat.

DrPascal

Idézetet írta: Antidope Dátum június 28, 2017, 01:27:28 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bazsy Dátum június 28, 2017, 12:39:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Antidope Dátum június 28, 2017, 12:38:34 DÉLUTÁN
Sziasztok! Jó lehet ez a config így?
-ASRock H81 Pro BTC R2.0 Alaplap
-Intel Celeron Dual-Core G1840 2.8GHz LGA1150 Processzor
-4 gb RAM
-250gb HDD
-6db Gigabyte RX460 WF2 OC 4GB DDR5
-Thermaltake Frankfurt 830W / Corsair CX850M 850W / EVGA 850 BQ 850W (szerintetek melyik lenne a legjobb?)

Illetve risereket is tudnátok mondani, hogy melyikek lennének a legjobbak?
Tökéletes evga táppal viszont az bronze de azon csak 3 pcie csati van

Köszi a választ, akkor most melyik tápot vegyem, amibe 6 vga-t be tudok kötni?


Az Evga 850 BQ lesz a jó választás! Azon van 6x pcie tápcsati.
A teljesítménye meg bőven elég a 6db rx460-hoz, nem kell nagyobb.

Rev

Hello!


Segítségetek kérném, a helyzet a következő.
Most dobtam össze első, még friss radeon rx470 rigem, (eddig csak nvidia) a monitor HDMI porton, Indításkor a monitoron a bios pillanatra felvillan, de semmit nem lehet csinálni, utána fekete képernyő. Próbáltam minden lehetséges porton, kártyánként külön, lapon, riseren, de mindig ugyanez. Még az ssd cserén filózok. Valakinek valami ötlet?

Rev


Arkenso


Rev


Arkenso


Simi

Javítsatok ki ha tévedek de én úgy tudtam az alaplapi molexek csak akkor szükségesek ha szalagrisert használsz, USBs riserhez nem.
Elsőleges vga PCI-e re van alliva biosban? Le tudod tiltnai az iGPU-t?




Rev


Arkenso

Idézetet írta: Rev Dátum június 28, 2017, 07:33:19 DÉLUTÁN
Nem jutok be a biosba, az a bajom

A proci mellet lévő molex tövében van egy jumper, az bios resetelő. vedd el a tápot, hidald össze a szabad lábat a középsővel. pár másodperc, tedd vissza a helyére is indulhat a buli :)

Arkenso

Idézetet írta: Simi Dátum június 28, 2017, 07:23:57 DÉLUTÁN
Javítsatok ki ha tévedek de én úgy tudtam az alaplapi molexek csak akkor szükségesek ha szalagrisert használsz, USBs riserhez nem.
Elsőleges vga PCI-e re van alliva biosban? Le tudod tiltnai az iGPU-t?

Ha továbbra is az asrock ról van szó, akkor az a tapasztalat, hogy ha 6 powered riser van csatlakoztatva, akkor is kéri a proci melletti molex csatlakozást. enélkül meg sem nyikkan. a másikat nem kell csatlakoztatni.

Rev

Siker, kihúztam mindent, vissza, bios reset és alaplapi hdmiről oké. Kösz Arkenso.

Arkenso

Idézetet írta: Rev Dátum június 28, 2017, 07:45:31 DÉLUTÁN
Siker, kihúztam mindent, vissza, bios reset és alaplapi hdmiről oké. Kösz Arkenso.

Igazán nincs mit :)

Simi

Idézetet írta: Arkenso Dátum június 28, 2017, 07:45:26 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Simi Dátum június 28, 2017, 07:23:57 DÉLUTÁN
Javítsatok ki ha tévedek de én úgy tudtam az alaplapi molexek csak akkor szükségesek ha szalagrisert használsz, USBs riserhez nem.
Elsőleges vga PCI-e re van alliva biosban? Le tudod tiltnai az iGPU-t?

Ha továbbra is az asrock ról van szó, akkor az a tapasztalat, hogy ha 6 powered riser van csatlakoztatva, akkor is kéri a proci melletti molex csatlakozást. enélkül meg sem nyikkan. a másikat nem kell csatlakoztatni.


Köszi Arkenso az infót.


Rev

Nem oldódott meg mégsem a gondom. Amíg meg nem találtam ezt. Tehát ha nem érzékel semmit a pci slot és sötét képernyő fogad akkor próbáljátok ki ezt:
Assuming you know the GPU is good; and you did that last test without a riser.  There is probably something wrong with the mobo.[/size]I would try one last test.Fully power off the PSU and unplug its cable from the outlet or PDU.Click the atx power switch to fully draw any remaining power in the mobo.Remove the mobo battery.Wait >= 35 minutes.Replace the mobo battery.Attach a monitor to the primary GPU ( the one in the 16x slot ) ensure the GPU is directly in the 16x slot without a riser.  Switch the PSU back on.Click the atx power switch.When doing so; does the bios display thru the GPU?If not manually hold down the atx power switch until the computer shuts down.Wait a few seconds and click the atx power switch.When doing so; does the bios display thru the GPU?  If not I would give up on the mobo.

Arkenso

Idézetet írta: Rev Dátum június 28, 2017, 10:03:24 DÉLUTÁN
Nem oldódott meg mégsem a gondom. Amíg meg nem találtam ezt. Tehát ha nem érzékel semmit a pci slot és sötét képernyő fogad akkor próbáljátok ki ezt:
Assuming you know the GPU is good; and you did that last test without a riser.  There is probably something wrong with the mobo.I would try one last test.Fully power off the PSU and unplug its cable from the outlet or PDU.Click the atx power switch to fully draw any remaining power in the mobo.Remove the mobo battery.Wait >= 35 minutes.Replace the mobo battery.Attach a monitor to the primary GPU ( the one in the 16x slot ) ensure the GPU is directly in the 16x slot without a riser.  Switch the PSU back on.Click the atx power switch.When doing so; does the bios display thru the GPU?If not manually hold down the atx power switch until the computer shuts down.Wait a few seconds and click the atx power switch.When doing so; does the bios display thru the GPU?  If not I would give up on the mobo.

Korábban azt írtad, hogy siker :) Szóval akkor csak hasznos volt a bios kisütés. Aztán kalapáltál valamit félre :)

Székely Vegán

Idézetet írta: Arkenso Dátum június 28, 2017, 07:45:26 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Simi Dátum június 28, 2017, 07:23:57 DÉLUTÁN
Javítsatok ki ha tévedek de én úgy tudtam az alaplapi molexek csak akkor szükségesek ha szalagrisert használsz, USBs riserhez nem.
Elsőleges vga PCI-e re van alliva biosban? Le tudod tiltnai az iGPU-t?

Ha továbbra is az asrock ról van szó, akkor az a tapasztalat, hogy ha 6 powered riser van csatlakoztatva, akkor is kéri a proci melletti molex csatlakozást. enélkül meg sem nyikkan. a másikat nem kell csatlakoztatni.


Nem muszáj rádugni egyik alaplapi molexet sem ha USB risert használsz.. mikor kéri akkor megnyomod az N gombot és többet nem fogja kérni.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

dioo89

Sziasztok.valaki megtudna mondani nekem h az x1 to 3x x1hub mukodik e keverten? Marmint egy rigben nvidia es amd.fagyi zoli azt mondja h az nvidia kartyaval nem megy.de ha mondjuk az anvidiakat raknam az alaplapba es a 2-3amd kartyat az elosztoba? Nemtudom kiprobalni mivel nincs eleg kartyam meg....5kartyanal mukodik az eloszto.de nincs 6.kartyam h kiprobaljam.ugycsinaltam h az elosztoba dugtam 2kartyat es az alaplapba 3at.dehat az 5ot automatikusan felismer hubon keresztul is....nemsokara jon egy nvidia kartyam es most azon filozom h csak 5kartya lesz igy a gepben vagy pedig felismeri az nvidiat a hub es akkor tehetek bele tobbet.ha meg nem akkor musAly elkezdenem a kov rigem osszevasarlasat....aki tud valamit legyenszives irjon.koszonom