Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 37 Vendégek van a témában

RudeX

#3060
sziasztok,

ha van egy vga kártyám (msi 1060), aminek a claymore egy idő után nem tudja olvasni a venti fordulatszámát, az a túlhúzástól van?

mikor megvettem a kártyát, simán ment majdnem +900mhz-n a memória, aztán elkezdte ezt a dolgot. olvastam, hogy a 4.3-mas afterburner miatt van, több tuning programot kipróbáltam, a hibajelenség nem szűnt meg.
semmi következménye nincs annak, amikor bebugzik, ugyanúgy hashel tovább, nem hibázik, nem melegszik, ami azt illeti, ez a leghűvösebb kártya a rigben. amíg afterburner volt fent, addig az egész gép rettenetesen be is lassult, mikor ez a dolog előjött, amióta az afterburner helyett inspectort használok, ez sincs.

csak akkor jön helyre, ha újraindítom az egész gépet, ha csak a claymore-t, akkor nem.

mivel nincs kihatással a dolog a rig működésére, ezért van, hogy napokig így hagyom, nem indul újra, nem fagy le, semmi. csak nem olvassa ki a venti fordulatszámát.

annyi összefüggést találtam, hogy TALÁN minél lentebb teszem az órajelet, annál később jelentkezik a hiba, de ebben sem vagyok biztos. most már ott tartok, hogy 770mhz-n van, de a gond nem szűnt meg.

volt valakinek ilyen problémája? foglalkozzak egyáltalán vele, vagy engedjem el?

Hanics

Rakd vissza a régi Nvidia Drivert Oszt Problem SOLVED!  :o ;D ;D

RudeX

Idézetet írta: Hanics Dátum augusztus 28, 2017, 06:08:57 DÉLUTÁN
Rakd vissza a régi Nvidia Drivert Oszt Problem SOLVED!  :o ;D ;D

kétlem, hogy a többi kártyának megfelel a legújabb driver, csak ennek nem.

Zorg33

Idézetet írta: RudeX Dátum augusztus 28, 2017, 06:06:45 DÉLUTÁN
annyi összefüggést találtam, hogy TALÁN minél lentebb teszem az órajelet, annál később jelentkezik a hiba


Szerintem megválaszoltad a saját kérdésed.
Tedd le +600 ra a mem-et és figyeld, hogy beszarik-e.
Ha igen, akkor túlhúztad.

mr_nobody

lehet inkompetens kérdés lesz, de egy rx 480 4gb BIOS-át ugyanúgy kell flashelni, mint a 8gb-s verziót? ha jól látom akkor csak a memória mérete és a memory clock speed különbözik . (msi rx 480 gaming x 4gb, msi rx 480 gaming x 8gb)

matt

Idézetet írta: mr_nobody Dátum augusztus 31, 2017, 11:05:58 DÉLELŐTT
lehet inkompetens kérdés lesz, de egy rx 480 4gb BIOS-át ugyanúgy kell flashelni, mint a 8gb-s verziót? ha jól látom akkor csak a memória mérete és a memory clock speed különbözik . (msi rx 480 gaming x 4gb, msi rx 480 gaming x 8gb)


Nem teljesen, mert más csíkokat másolsz 4 illetve 8 GB esetén.
Itt egy összefoglaló:
https://youtu.be/JKM60VVIfRg

Tomi

Uraim problémám akadt!  \>:(
Áramszünet után az 5db nvidia kártyámból csak 4db-ot látok. Az 5. hol előjön, hol eltűnik... általában mindig felkiáltójeles. Próbáltam a drivert újra rakni, de sajnos ez nem segített. Legutóbb is volt ilyen bajom (szintén áramszünet után, a driver újrarakása megoldotta akkor a problémát).
Találkoztatok már ilyennel? Mit javasoltok? Tegyem újra a wint?

Til

Idézetet írta: Tomi Dátum augusztus 31, 2017, 01:26:14 DÉLUTÁN
Uraim problémám akadt!  \ >:(
Áramszünet után az 5db nvidia kártyámból csak 4db-ot látok. Az 5. hol előjön, hol eltűnik... általában mindig felkiáltójeles. Próbáltam a drivert újra rakni, de sajnos ez nem segített. Legutóbb is volt ilyen bajom (szintén áramszünet után, a driver újrarakása megoldotta akkor a problémát).
Találkoztatok már ilyennel? Mit javasoltok? Tegyem újra a wint?
Ha 2 tápot hasznalsz lehet ott a baj.Ha nem akkor igazítsd meg a kábeleket, riser+tápcsatlakozók.Ha ez sem segít,akkor az alaplap bios-ában vagy uefi-ében kapcsold ki a multi monitor opciót.Esetleg ha ugyanaz a kártyával van baj és semmi nem segít el kell gondolkozni a garancián, lehet gyári hiba is.
C:\> del c:\command.com

Tomi


matt

Sziasztok!


Az mennyire normális, hogy ha ETH+DCR-t bányászok a claymore-ral, akkor 51/1550 a hash, ha ETC+DCR, akkor 48/1440 ???


ETH
setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100
EthDcrMiner64.exe -epool eu1.ethermine.org:4444 -ewal 0xb108bfda0a62097d63e6b623fdde27ecb7b8ab61.EMA01 -epsw x -dpool stratum+tcp://dcr.suprnova.cc:3252 -dwal mathison.EMAdec01 -dpsw x -dcri 30 -allpools 1 -allcoins 1



ETC
setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100
EthDcrMiner64.exe -epool eu1-etc.ethermine.org:4444 -ewal 0x9247a5e687d7358aae2230cf3446f5317b6e490a.EMA01 -epsw x -dpool stratum+tcp://dcr.suprnova.cc:3252 -dwal mathison.EMAdec01 -dpsw x -dcri 30 -allpools 1 -allcoins 1

KryptoGaz

#3070
Sziasztok!
Új vagyok, de már sokat olvasgattam, próbálgattam... :)
Egy kérdésre viszont nem találok választ.
Egyenlőre még csak a saját asztali gépen "tesztelgetek", próbálkozom, ami egy Win8.1, EVGA GTX 960-as kártyával (tudom, hogy nem alkalmas a kártya, ez csak tesztelés, próbálgatás). Claymore dual mining 9.8-at töltöttem le, start.bat-ra kattintva el is indult szépen (szigorú ~7MH/s tempóval). :) Volt, hogy éjszakára is hagytam futni, remekül ment.

Ma ismét kattintok, megnyílik a cmd, elkezdi kiírni a dolgokat, majd bezárja a cmd ablakot és nem bányászik.

Ez a start.bat tartalma - igazán már elég sok config-gal próbáltam, mindig ugyanaz történik (cmd-t megnyit, és be is zár).
EthDcrMiner64.exe -epool eu1.ethpool.org:3333 -ewal 0x2dc90c1db904a421ed6a4666bac1xxxxx -epsw x -dpool stratum+tcp://dcr.suprnova.cc:3252 -dwal Redhex.my -dpsw x

DDU-val (csökkentett módban) leszedtem a vga driver-t, restart, legújabb nvidia telepítve.
Parancssort megnyitottam, ablak tetején jobb gomb, mindkét opciónál (gyorsszeresztés, beszúrás) pipát kivettem, ezt olvastam néhány fórumon, hogy gond lehet ha be van jelölve.
De így is kattintás után az ablakot megnyitja és be is zárja.

Találkoztatok már ilyennel, esetleg van erre megoldás? Előre is köszi az ötleteket, tanácsokat.





VampireV

Azt nem tudom, hogy megoldja-e a problémát, de ne ethpool-ra bányássz, hanem az ethermine.org-ra

EmKo

Idézetet írta: KryptoGaz Dátum szeptember 01, 2017, 07:09:01 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Új vagyok, de már sokat olvasgattam, próbálgattam... :)
Egy kérdésre viszont nem találok választ.
Egyenlőre még csak a saját asztali gépen "tesztelgetek", próbálkozom, ami egy Win8.1, EVGA GTX 960-as kártyával (tudom, hogy nem alkalmas a kártya, ez csak tesztelés, próbálgatás). Claymore dual mining 9.8-at töltöttem le, start.bat-ra kattintva el is indult szépen (szigorú ~7MH/s tempóval). :) Volt, hogy éjszakára is hagytam futni, remekül ment.

Ma ismét kattintok, megnyílik a cmd, elkezdi kiírni a dolgokat, majd bezárja a cmd ablakot és nem bányászik.

Ez a start.bat tartalma - igazán már elég sok config-gal próbáltam, mindig ugyanaz történik (cmd-t megnyit, és be is zár).
EthDcrMiner64.exe -epool eu1.ethpool.org:3333 -ewal 0x2dc90c1db904a421ed6a4666bac1xxxxx -epsw x -dpool stratum+tcp://dcr.suprnova.cc:3252 -dwal Redhex.my -dpsw x

DDU-val (csökkentett módban) leszedtem a vga driver-t, restart, legújabb nvidia telepítve.
Parancssort megnyitottam, ablak tetején jobb gomb, mindkét opciónál (gyorsszeresztés, beszúrás) pipát kivettem, ezt olvastam néhány fórumon, hogy gond lehet ha be van jelölve.
De így is kattintás után az ablakot megnyitja és be is zárja.

Találkoztatok már ilyennel, esetleg van erre megoldás? Előre is köszi az ötleteket, tanácsokat.


Az ETH címednél az xxxx elétegyél egy pontot.
bat file végére írd oda, hogy pause és akkor nem zárja be az ablakot látod mit ír ki hibának ;)

KryptoGaz

Köszi az ötleteket.
Ez a start.bat tartalma:

EthDcrMiner64.exe -epool eu1.ethpool.org:3333 -ewal 0x2dc90c1db904a421ed6a4666bac1ad25dd60e0c8.SampleRig -epsw x -dpool stratum+tcp://dcr.suprnova.cc:3252 -dwal Redhex.my -dpsw x

pause


És ez az eredmény:
ha nincs pause, akkor rögtön be is zárja az ablakot.

EmKo

#3074
Idézetet írta: KryptoGaz Dátum szeptember 01, 2017, 08:12:23 DÉLUTÁN
Köszi az ötleteket.
Ez a start.bat tartalma:

EthDcrMiner64.exe -epool eu1.ethpool.org:3333 -ewal 0x2dc90c1db904a421ed6a4666bac1ad25dd60e0c8.SampleRig -epsw x -dpool stratum+tcp://dcr.suprnova.cc:3252 -dwal Redhex.my -dpsw x

pause


És ez az eredmény:
ha nincs pause, akkor rögtön be is zárja az ablakot.


a .bat file ott van ahol a claymore? mert el sem indul maga a bánya (EthDcrMiner64.exe)

KryptoGaz

igen, a letöltött mappa egy az egyben, csak kicsomagolva persze.
Így néz ki a mappa tartalma:

RudeX

hát ez igen érdekes, ilyet még nem láttam.

9xx nvidia kártyákhoz valamelylik cuda mappát be kell másolni a claymore fő mappájába, hogy jól menjen, arra emlékszem.

illetve hány gigás az a kárya? 960-ból volt 2 gigás is. bár akkor elsőre sem ment volna.

próbáld meg dual mining nélkül csak ethra.

próbáld meg letörölöni a claymore-t, és újra kicsomagolni, hátha valami file reccsent meg.

virusirtó/tűzfal nem kavarhat be?

Zobar

Sziasztok!

Segítsetek kérlek...
Nanopoolon bányászom monerot:) lassan megvan az 1 egység, szeretném kiutalni a számlámra, a menete lenne érdekes, hova, hogyan honnan?:)

Fagyi Zoli említette egyik videóban, hogy megvolt a tanulópénz, én inkább kérdeznék. Poloniexem nincs, mert 2 hete cseszik visszaigazolni a poloniex...
Nanopoolon -> payments -> ????
köszi előre is a segítséget

RudeX

Idézetet írta: Zobar Dátum szeptember 01, 2017, 11:10:06 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Segítsetek kérlek...
Nanopoolon bányászom monerot:) lassan megvan az 1 egység, szeretném kiutalni a számlámra, a menete lenne érdekes, hova, hogyan honnan?:)

Fagyi Zoli említette egyik videóban, hogy megvolt a tanulópénz, én inkább kérdeznék. Poloniexem nincs, mert 2 hete cseszik visszaigazolni a poloniex...
Nanopoolon -> payments -> ????
köszi előre is a segítséget

nem igazán értem a kérdést. ha bányászol, akkor megadtál egy címet a .bat file-ban, ahova a kibányászott coin fog menni.
tudtommal nincs lehetőség arra, hogy azon kívül máshova utald a poolról.
ha ez egy poloniexes cím, akkor bizony azt csak oda tudod kiutalni.
vagy félreértettem valamit?

videoboy

Sziasztok

Létezik, hogy a GTX 980ti  kártyám 4 és 8 M/hs között produkál ?