Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 24 Vendégek van a témában


kidface

Idézetet írta: dexter Dátum január 03, 2017, 12:15:26 DÉLELŐTT
már 4 géppel bányászok ,de ez az első msi

Milyen lapokat hasznaltal eddig? es miert valltottal msi-ra? a 7 kartya miatt?

sky

Sziasztok,

Ti honnan szerzitek/szereztétek be a Radeon Crimson 15.12-es drivert?
Az AMD oldalról csak a legfrissebb jön csak... Van valahol hivatalos repo?

Üdv,

drizzt_do_urden

Idézetet írta: sky Dátum január 03, 2017, 03:56:43 DÉLUTÁN
Sziasztok,

Ti honnan szerzitek/szereztétek be a Radeon Crimson 15.12-es drivert?
Az AMD oldalról csak a legfrissebb jön csak... Van valahol hivatalos repo?

Üdv,

ha RX4xx kartyad van akkor nem fog menni a 15.12 -es driverrel. az ujjat kell levenni csak ne a relive verziot az azelottit 16.9.x mintha?

http://support.amd.com/en-us/download/desktop/previous?os=Windows%2010%20-%2064

sky

Szia,

Igen RX480-hoz keresek. A Relive verzió mit takar?

Anno még mondtátok hogy 15.12-vel megy csak a
Claymore, de akkor ez valószínűleg régi info.

Most XMR-t próbálok beállítani, de néha figyelmeztetés
nélkül fagy. 1000W 1db RX480 A driverre gyanakodtam...

kidface


drizzt_do_urden

Idézetet írta: sky Dátum január 03, 2017, 04:07:35 DÉLUTÁN
Szia,

Igen RX480-hoz keresek. A Relive verzió mit takar?

Anno még mondtátok hogy 15.12-vel megy csak a
Claymore, de akkor ez valószínűleg régi info.

Most XMR-t próbálok beállítani, de néha figyelmeztetés
nélkül fagy. 1000W 1db RX480 A driverre gyanakodtam...

de a 15.2 -es driverrel biztos nem fog menni. nem biztos a driver a hibas. lehet meg 1000 dolog. milyen beallitasokkal fut a kartya? gyari? relivet -ot azert nem jo hasznalni mert ha moddolni akarod majd a kartyat nem fog futni azzal a driverrel.

kidface

Idézetet írta: sky Dátum január 03, 2017, 04:07:35 DÉLUTÁN
Szia,

Igen RX480-hoz keresek. A Relive verzió mit takar?

Anno még mondtátok hogy 15.12-vel megy csak a
Claymore, de akkor ez valószínűleg régi info.

Most XMR-t próbálok beállítani, de néha figyelmeztetés
nélkül fagy. 1000W 1db RX480 A driverre gyanakodtam...

Legujabb verzio, de gondok vannak vele banyaszasnal!
Bar megoldhato mar ennek a hasznalata is de macerans, mert patch-elni kel, meg neha nem mukodik es ujra kell patch-elni, stb. Szoval meg nem stabil! NEM AJANLOTT EZT HASZNALNI!
Amugy az uj Chill funkcio ami miatt erdekes lehetne.

sky

Szia,
Jelenleg teljesen gyári, csak egy -25% volt állítva rajta. (Előtte -30%)
Egy 15.12-vel megy most, valamilyen videóval foglalkozó oldalon leltem...

Megpróbálom segít-e az új driver amit írtatok...

drizzt_do_urden

16.9.2 -t probaljadamit kidface kuldott. amugy a -25 zavarhat ha gyengebb az ASIC quality -je a kartyanak.

Zorg33

16.11.5 a tuti befuto jelenleg.
280x, 470, 480 ezzel mennek.
16.9.2 is jo, egyik gepen azt hagytam.

Foleg wattman stabilitason javitottak sokat, de mivel ugyis watttoolt hasznalunk, ez tok lenyegtelen.

Es a 16.11.5 standalone, tehat nem kell elotte elozo verziot felrakni. A verziozasi standard szerint hotfix, de attol meg teljes software.

kidface

Idézetet írta: lbandita Dátum január 03, 2017, 07:24:19 DÉLUTÁN
van 4 msi 470, akármit bányászok gpu0 alig megy , volt már ilyen probléma vegánnak is de nem tudom hogyan oldódott meg,
esetleg valakinek van ötlete hogy hol kezdjem?
azota van ez miota 3ról4re bövitettem és ujraraktam az egész gépet,

Dugd rá a monitort! És várj egy kicsit általában megjavul magától!

FTT

Sziasztok! Tudtok valahol olyan leírást, ahol teljesen kezdőknek sorba van véve mik a teendők, mire figyeljen, netalán mi az elengedhetetlen dolog amit el kell végeznie bányászat előtt/alatt?
Tízezer hsz-ból sem igazán lehet kihámozni. :) Teljesen olyan érzésem van, mintha mindenki ezzel a tudással született volna, csak én nem. :DD

reloopbenny

Idézetet írta: FTT Dátum január 04, 2017, 06:40:47 DÉLELŐTT
Sziasztok! Tudtok valahol olyan leírást, ahol teljesen kezdőknek sorba van véve mik a teendők, mire figyeljen, netalán mi az elengedhetetlen dolog amit el kell végeznie bányászat előtt/alatt?
Tízezer hsz-ból sem igazán lehet kihámozni. :) Teljesen olyan érzésem van, mintha mindenki ezzel a tudással született volna, csak én nem. :DD
Senki nem született ezzel:) Kezd el nézni Robi videóit az elejétől, az mindenképp ellát alaptudással! ;D

bacsoka

Idézetet írta: FTT Dátum január 04, 2017, 06:40:47 DÉLELŐTT
Sziasztok! Tudtok valahol olyan leírást, ahol teljesen kezdőknek sorba van véve mik a teendők, mire figyeljen, netalán mi az elengedhetetlen dolog amit el kell végeznie bányászat előtt/alatt?
Tízezer hsz-ból sem igazán lehet kihámozni. :) Teljesen olyan érzésem van, mintha mindenki ezzel a tudással született volna, csak én nem. :DD
Én is a Székely Vegan TECH csatornáját javaslom és ha közben valami nem tiszta rákeresel googleban. Ez csak azért mondom mert a tanulási folyamaton végig kell menni, mert ha összedobsz egy riget és behal, akkor ne álljon már napokig tétlenül. 2 hónapig nézegettem a videókat, keresgéltem a neten és emésztettem, hogy fel tudjam egyáltalán fogni. Nem elég csak összerakni, meg is kell érteni, mert hosszútávon így lesz kifizetődő. És ha beindult a RIG, akkor jön csak a többi, hogy mit kezdjél a megtermelt javakkal, milyen walletbe tegyed, hogy juss hozzá ha már megtermelted, debit kártyák és még sok sok dolog amin agyalni kell. Nézelődj, tájékozódj, tanulj és menni fog.
Jó szerencsét!

FTT

Köszi szépen, megfogadom mindkettőtök tanácsát! Tudom, magamnak kell megszerezni a tudást, csak túl nagy falatnak tűnik...

atideath

Idézetet írta: FTT Dátum január 04, 2017, 02:09:55 DÉLUTÁN
Köszi szépen, megfogadom mindkettőtök tanácsát! Tudom, magamnak kell megszerezni a tudást, csak túl nagy falatnak tűnik...

Minden kezdet nehéz, de hidd el pillanatok alatt bele fogsz rázódni. :) Ha elakadsz kérdezz bátran segítünk!
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

nedyre

Idézetet írta: bacsoka Dátum január 04, 2017, 08:46:12 DÉLELŐTT
Idézetet írta: FTT Dátum január 04, 2017, 06:40:47 DÉLELŐTT
Sziasztok! Tudtok valahol olyan leírást, ahol teljesen kezdőknek sorba van véve mik a teendők, mire figyeljen, netalán mi az elengedhetetlen dolog amit el kell végeznie bányászat előtt/alatt?
Tízezer hsz-ból sem igazán lehet kihámozni. :) Teljesen olyan érzésem van, mintha mindenki ezzel a tudással született volna, csak én nem. :DD
Én is a Székely Vegan TECH csatornáját javaslom és ha közben valami nem tiszta rákeresel googleban. Ez csak azért mondom mert a tanulási folyamaton végig kell menni, mert ha összedobsz egy riget és behal, akkor ne álljon már napokig tétlenül. 2 hónapig nézegettem a videókat, keresgéltem a neten és emésztettem, hogy fel tudjam egyáltalán fogni. Nem elég csak összerakni, meg is kell érteni, mert hosszútávon így lesz kifizetődő. És ha beindult a RIG, akkor jön csak a többi, hogy mit kezdjél a megtermelt javakkal, milyen walletbe tegyed, hogy juss hozzá ha már megtermelted, debit kártyák és még sok sok dolog amin agyalni kell. Nézelődj, tájékozódj, tanulj és menni fog.
Jó szerencsét!

Sziasztok!
Ugyanezzel a problémával küzdök én is. Bár egyelőre csak egy régi szar pc-m van, de mielőtt bármire is egy valag pénzt kellene költeni gondoltam kipróbálnám, hogy mégis hogyan működik ez a dolog, mert érdekel és ha látom, tudom és értem, hogy mit kell csinálni akkor egy megfelelő kezdő gépet beszerezve már rögtön tudom kezdeni. (legalábbis ezt gondolom)
Viszont most úgy érzem hiába olvasok el ezer oldal fórumot és hiába nézek meg sok-sok órányi videót youtube-on, egyszerűen csak egyre jobban belekeveredek ebbe a káoszba :(
Regisztráltam már itt is ott is "pénztárcát" meg a fenetudja még mit, le is töltöttem mindenféle cuccot fórumokról meg githubról (amik egyelőre elég kínaiak a számomra), megvan az is (elvileg), hogy mit hova kéne másolni/beírni..., De hogy hogyan indítom el ezt az egészet az pont nincs meg.
Mindenhol mindenki úgy ír erről az egészről, hogy milyen egyszerű, milyen szuper dolog, ezt letöltöd azt beírod és már hipphopp megy is a gép és minden szuper...
Elnézést a sok szövegért lehet, hogy tényleg ennyire béna vagyok ehhez, de számomra egyáltalán nem tűnik ilyen kézenfekvőnek ez a káosz :(
Tényleg sehol senkinek nincs egy érthető leírása? Vagy egy link? (akár egy orosz oldalon is? valahogy csak lefordítgatja az ember) Vagy tényleg szoftverfejlesztőnek kell lenni ahhoz, hogy ez olyan simán működjön? :)

banda

Idézetet írta: nedyre Dátum január 04, 2017, 04:18:52 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bacsoka Dátum január 04, 2017, 08:46:12 DÉLELŐTT
Idézetet írta: FTT Dátum január 04, 2017, 06:40:47 DÉLELŐTT
Sziasztok! Tudtok valahol olyan leírást, ahol teljesen kezdőknek sorba van véve mik a teendők, mire figyeljen, netalán mi az elengedhetetlen dolog amit el kell végeznie bányászat előtt/alatt?
Tízezer hsz-ból sem igazán lehet kihámozni. :) Teljesen olyan érzésem van, mintha mindenki ezzel a tudással született volna, csak én nem. :DD
Én is a Székely Vegan TECH csatornáját javaslom és ha közben valami nem tiszta rákeresel googleban. Ez csak azért mondom mert a tanulási folyamaton végig kell menni, mert ha összedobsz egy riget és behal, akkor ne álljon már napokig tétlenül. 2 hónapig nézegettem a videókat, keresgéltem a neten és emésztettem, hogy fel tudjam egyáltalán fogni. Nem elég csak összerakni, meg is kell érteni, mert hosszútávon így lesz kifizetődő. És ha beindult a RIG, akkor jön csak a többi, hogy mit kezdjél a megtermelt javakkal, milyen walletbe tegyed, hogy juss hozzá ha már megtermelted, debit kártyák és még sok sok dolog amin agyalni kell. Nézelődj, tájékozódj, tanulj és menni fog.
Jó szerencsét!

Sziasztok!
Ugyanezzel a problémával küzdök én is. Bár egyelőre csak egy régi szar pc-m van, de mielőtt bármire is egy valag pénzt kellene költeni gondoltam kipróbálnám, hogy mégis hogyan működik ez a dolog, mert érdekel és ha látom, tudom és értem, hogy mit kell csinálni akkor egy megfelelő kezdő gépet beszerezve már rögtön tudom kezdeni. (legalábbis ezt gondolom)
Viszont most úgy érzem hiába olvasok el ezer oldal fórumot és hiába nézek meg sok-sok órányi videót youtube-on, egyszerűen csak egyre jobban belekeveredek ebbe a káoszba :(
Regisztráltam már itt is ott is "pénztárcát" meg a fenetudja még mit, le is töltöttem mindenféle cuccot fórumokról meg githubról (amik egyelőre elég kínaiak a számomra), megvan az is (elvileg), hogy mit hova kéne másolni/beírni..., De hogy hogyan indítom el ezt az egészet az pont nincs meg.
Mindenhol mindenki úgy ír erről az egészről, hogy milyen egyszerű, milyen szuper dolog, ezt letöltöd azt beírod és már hipphopp megy is a gép és minden szuper...
Elnézést a sok szövegért lehet, hogy tényleg ennyire béna vagyok ehhez, de számomra egyáltalán nem tűnik ilyen kézenfekvőnek ez a káosz :(
Tényleg sehol senkinek nincs egy érthető leírása? Vagy egy link? (akár egy orosz oldalon is? valahogy csak lefordítgatja az ember) Vagy tényleg szoftverfejlesztőnek kell lenni ahhoz, hogy ez olyan simán működjön? :)
Szia!

Bátorításként mondom, hogy én is hasonló cipőben voltam, mint te. Gőzöm nem volt arról, hogy mi a bányászat(ma sem tudom pontosan, de jól alszom enélkül is), miről beszélnek, miket irogatnak és hová. :)
Ma sem vagyok zseni, de simán lehet elindítani, üzemeltetni, egyszerűen csak lemásolt dolgokkal. A Win10 beállításait Vegán videóját nézve és megállítva végeztem el. :)
Ha valamit nem tudok, akkor meg kérdezek itt és tényleg segítenek. Vágj bele, menni fog! Hajrá! :)

Filius

Claymore's ZEC miner olyat ír néha, hogy returned incorrect data és egy kód utána, ezzel foglalkozzak vagy figyelmen kívül hagyható?
Ha foglalkoznom kell vele akkor mit csináljak? Lehet BIOS mod miatt ilyen hiba, mit csináljak?