Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 41 Vendégek van a témában

matt

Sziasztok!


Egy 5 kártyás rig (2 RX470 és 3 RX570) biztonságos üzemeltetéséhez elég egy ilyen 1000W-os táptáp?
https://www.220volt.hu/Enermax+Triathlor+Eco+modularis+1000W+ETL1000EWT-M


Vagy ennél azért jobbat vegyek?

raffiakötö

Idézetet írta: matt Dátum november 07, 2017, 12:13:31 DÉLUTÁN
Sziasztok!


Egy 5 kártyás rig (2 RX470 és 3 RX570) biztonságos üzemeltetéséhez elég egy ilyen 1000W-os táptáp?
https://www.220volt.hu/Enermax+Triathlor+Eco+modularis+1000W+ETL1000EWT-M


Vagy ennél azért jobbat vegyek?


Nekem ilyen (Enermax 1000W Triathlor ECO 80+ Bronze, bestmarkt.hu oldalról rendeltem) táppal volt problémám, 6 kártyás rigbe, kb 2 hónap használat után az egyik vga áram csati megolvadt a kártyába. Volt némi harc a bolttal, végül elküldték a gyártónak, és visszaadták az árát a boltnak amit levásárolhattam.
Itt a fórumba is feltöltöttem képeket a tápról.
De ettől még lehet nem lesz ilyen problémád.

Til

Idézetet írta: raffiakötö Dátum november 07, 2017, 11:08:16 DÉLELŐTT
Idézetet írta: forest Dátum november 07, 2017, 06:31:06 DÉLELŐTT
Idézetet írta: dpeter Dátum november 07, 2017, 12:29:47 DÉLELŐTT
Idézetet írta: forest Dátum november 06, 2017, 06:26:26 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum november 06, 2017, 06:12:54 DÉLUTÁN
Idézetet írta: forest Dátum november 06, 2017, 05:50:56 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Mi befolyásolja a bányászott coinok mennyiségét? Eddig is gyanítottam, de most le is teszteltem két coint, ami majdnem egyforma diffel rendelkezik, algójuk azonos, mégis 5%-a jön csak.
Ezt most kérdezed vagy válaszolod.Már vagy 50x elolvastam ,de nem tudom megfejteni mit szeretnél. :)

Van két coin. Difficulti azonos, algo azonos. Ugyanaz a  program, hash. De az egyikből napi 100 a másikból 5 coin jön le.

A kérdés az, hogy mi befolyásolja ezt a különbséget a coin mennyiségében? Azt hittem, hogy a diff, de ezek szerint nem.

Igazából ez mér akár szerencseszéria illetve szerencsétlenség is lehet. A két coin Block Reward-ja is azonos? Van olyan, hogy egymás után találod a blokkokat (ez a luck faktor).

Nem azonos a reward, de a fenti példát anélkül számoltam. (Vagy arra gondolsz, számít, hogy a poolon mennyi a block found és ez is befolyásolja az egyéni kitermelés mennyiségét?)


Szerintem ez függhet még az adott coinok pool méretétől, hány miner van a poolon, meg az adott kibányászott block-ból a te hash részed milyen arányba dolgozott be (vagy valami ilyesmi), az is hogy a mondjuk Claymore által mutatott össz hash-ed milyen hash értéken jelenik meg a pool-on, meg a szerencse, reward, fee-k, meg biztos van még egy csomó minden...
Igen én is ezt gondolom az eltérés miértjéért.Sokban függ ,hogy az adott pool-on mennyi a hashpower az adott coin összes hálózati hash értékéhez viszonyítva.
C:\> del c:\command.com

kasima

Idézetet írta: matt Dátum november 07, 2017, 12:13:31 DÉLUTÁN
Sziasztok!


Egy 5 kártyás rig (2 RX470 és 3 RX570) biztonságos üzemeltetéséhez elég egy ilyen 1000W-os táptáp?
https://www.220volt.hu/Enermax+Triathlor+Eco+modularis+1000W+ETL1000EWT-M


Vagy ennél azért jobbat vegyek?

Tök felesleges 1000w os tápot venni... :)   Vegyél kettő 750 est vagy 850 es +85-ös minősítéssel azt jóval olcsóbban kijössz...
Fele ennyi.
Bár mindenki azt csinál amit akar ez csak egy vélemény vagy egy tipp. :)

matt

Idézetet írta: kasima Dátum november 08, 2017, 10:58:04 DÉLELŐTT
Idézetet írta: matt Dátum november 07, 2017, 12:13:31 DÉLUTÁN
Sziasztok!


Egy 5 kártyás rig (2 RX470 és 3 RX570) biztonságos üzemeltetéséhez elég egy ilyen 1000W-os táptáp?
https://www.220volt.hu/Enermax+Triathlor+Eco+modularis+1000W+ETL1000EWT-M


Vagy ennél azért jobbat vegyek?

Tök felesleges 1000w os tápot venni... :)   Vegyél kettő 750 est vagy 850 es +85-ös minősítéssel azt jóval olcsóbban kijössz...
Fele ennyi.
Bár mindenki azt csinál amit akar ez csak egy vélemény vagy egy tipp. :)


Akkor ha jól értem, egy ilyen elég lenne 5 kártyához?
https://ipon.hu/webshop/product/corsair_cx_series_modular_cx850m_850w/973675

Tofy

Helló! Most ismerkedem a témával, és először is a technikai része érdekel a dolognak. Pl: ha van egy alaplap amin van 1 pci-e x16-os foglalat, és mellette mondjuk 4 pci-e x1-es, és az x1-eseken vga-k akkor át tud menni rajtuk ugyanaz az adatmennyiség mint az x16-oson.
És még egy, összerakásnál ha több kártya van akkor a driver felismeri minded (persze ha ugyan az a típus) ?

Gyaloggalopp

Idézetet írta: Tofy Dátum november 08, 2017, 08:21:57 DÉLUTÁN
Helló! Most ismerkedem a témával, és először is a technikai része érdekel a dolognak. Pl: ha van egy alaplap amin van 1 pci-e x16-os foglalat, és mellette mondjuk 4 pci-e x1-es, és az x1-eseken vga-k akkor át tud menni rajtuk ugyanaz az adatmennyiség mint az x16-oson.
És még egy, összerakásnál ha több kártya van akkor a driver felismeri minded (persze ha ugyan az a típus) ?

nvidianal 1 driver elég az tuti.
pci ex 1 es foglalaton átmegy annyi adat amennyi a bányászathoz kell :D

Tofy

Idézetet írta: Gyaloggalopp Dátum november 08, 2017, 08:23:49 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Tofy Dátum november 08, 2017, 08:21:57 DÉLUTÁN
Helló! Most ismerkedem a témával, és először is a technikai része érdekel a dolognak. Pl: ha van egy alaplap amin van 1 pci-e x16-os foglalat, és mellette mondjuk 4 pci-e x1-es, és az x1-eseken vga-k akkor át tud menni rajtuk ugyanaz az adatmennyiség mint az x16-oson.
És még egy, összerakásnál ha több kártya van akkor a driver felismeri minded (persze ha ugyan az a típus) ?

nvidianal 1 driver elég az tuti.
pci ex 1 es foglalaton átmegy annyi adat amennyi a bányászathoz kell :D

éértem, és az alaplap is felismeri a több kártyát pci e x1 portokon, vagy kell a biosban machinálni?

Grof-Zero

Hali !
Kérdésem lenne, pascalt lehet a cryptopi-ára közvetlen bányászni ?
Melyiket éri meg 1060 nvidiákkal eth mellé túrni sia-t vagy pascalt ?

Thx
Üdv

Gyaloggalopp

Idézetet írta: Tofy Dátum november 08, 2017, 08:26:13 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Gyaloggalopp Dátum november 08, 2017, 08:23:49 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Tofy Dátum november 08, 2017, 08:21:57 DÉLUTÁN
Helló! Most ismerkedem a témával, és először is a technikai része érdekel a dolognak. Pl: ha van egy alaplap amin van 1 pci-e x16-os foglalat, és mellette mondjuk 4 pci-e x1-es, és az x1-eseken vga-k akkor át tud menni rajtuk ugyanaz az adatmennyiség mint az x16-oson.
És még egy, összerakásnál ha több kártya van akkor a driver felismeri minded (persze ha ugyan az a típus) ?

nvidianal 1 driver elég az tuti.
pci ex 1 es foglalaton átmegy annyi adat amennyi a bányászathoz kell :D

éértem, és az alaplap is felismeri a több kártyát pci e x1 portokon, vagy kell a biosban machinálni?

alapból felismeri.
amennyiben mégis probléma van a pci sebességét 1 esre kell állítani.
nekem 6 kártyáig semmi gondom nem volt.

Tofy

Idézetet írta: Gyaloggalopp Dátum november 08, 2017, 08:43:28 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Tofy Dátum november 08, 2017, 08:26:13 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Gyaloggalopp Dátum november 08, 2017, 08:23:49 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Tofy Dátum november 08, 2017, 08:21:57 DÉLUTÁN
Helló! Most ismerkedem a témával, és először is a technikai része érdekel a dolognak. Pl: ha van egy alaplap amin van 1 pci-e x16-os foglalat, és mellette mondjuk 4 pci-e x1-es, és az x1-eseken vga-k akkor át tud menni rajtuk ugyanaz az adatmennyiség mint az x16-oson.
És még egy, összerakásnál ha több kártya van akkor a driver felismeri minded (persze ha ugyan az a típus) ?

nvidianal 1 driver elég az tuti.
pci ex 1 es foglalaton átmegy annyi adat amennyi a bányászathoz kell :D

éértem, és az alaplap is felismeri a több kártyát pci e x1 portokon, vagy kell a biosban machinálni?

alapból felismeri.
amennyiben mégis probléma van a pci sebességét 1 esre kell állítani.
nekem 6 kártyáig semmi gondom nem volt.

és van nekem egy z87-d3hp alaplapom ezen 2db pci e x16 és 2db pci e x1-es foglalat van, alkalmas ez a lap egy nagyon kezdő rig-hez, 4 kártya kezeléséhez?

Franky2Ster

Ha csak az ETH-t bányásznád akkor biztosan elérné a 30-at nálam is az van duálban romlik a teljesítménye.Annyit meg nem ér.

Franky2Ster


bosshoss

Sziasztok
Annyira kezdő nem vagyok de a következő feladatba nem merek belevágni:


Van 3 db MSI 480 2x MSI 570 és 1 MSI 1070 EGY RIG-be
Na mármost meg kéne oldanom a DAG problémát amit a többi rignél megoldottam (egyforma kártyák 1 rig be) de itt ugyebár 2 külön driver kellene a modólt 570 hez és a modolt 480 hoz is.


Másodszor a 1070 el ZEC et akarok bányászni a többivel ETH-t mindezt egy rigbe.


Előre is köszönöm





Gyaloggalopp

Idézetet írta: bosshoss Dátum november 09, 2017, 05:37:23 DÉLUTÁN
Sziasztok
Annyira kezdő nem vagyok de a következő feladatba nem merek belevágni:


Van 3 db MSI 480 2x MSI 570 és 1 MSI 1070 EGY RIG-be
Na mármost meg kéne oldanom a DAG problémát amit a többi rignél megoldottam (egyforma kártyák 1 rig be) de itt ugyebár 2 külön driver kellene a modólt 570 hez és a modolt 480 hoz is.


Másodszor a 1070 el ZEC et akarok bányászni a többivel ETH-t mindezt egy rigbe.


Előre is köszönöm

felejtsd el.
túl sok macera van vele.
meglehet csinálni, hogy kétfelé bányászol, de úgysem fogod :D

raffiakötö

Idézetet írta: bosshoss Dátum november 09, 2017, 05:37:23 DÉLUTÁN
Sziasztok
Annyira kezdő nem vagyok de a következő feladatba nem merek belevágni:


Van 3 db MSI 480 2x MSI 570 és 1 MSI 1070 EGY RIG-be
Na mármost meg kéne oldanom a DAG problémát amit a többi rignél megoldottam (egyforma kártyák 1 rig be) de itt ugyebár 2 külön driver kellene a modólt 570 hez és a modolt 480 hoz is.


Másodszor a 1070 el ZEC et akarok bányászni a többivel ETH-t mindezt egy rigbe.


Előre is köszönöm


Ha mégis belevágnál, akkor én azzal kezdném, hogy a vga-hoz csak a drivert felrakni eszközkezelőből külön-külön. Ha ETH-t akarsz bányászni akkor a config vagy a start file-ba -di kapcsolóval mondod meg neki hogy melyik kártyákkal bányásszon ETH-t. Persze kicsit pöcsölös lehet megtaláltni melyik - melyik.
Ha jól tudom akkor az nvidiás miner proginak nem kell külön megmondani hogy melyik kártyát használja.
Viszont lehet a 2 progi egyidejűleg nagyon meg fogja a gépet, és lehet a hash teljesítmény rovására is megy a 2 progi. De hangsúlyozom eddig ahány rig annyi szokás, ami lehet nekem megy, neked nem fog... Jó próbálgatást.

bosshoss

Idézetet írta: raffiakötö Dátum november 10, 2017, 10:13:03 DÉLELŐTT
Idézetet írta: bosshoss Dátum november 09, 2017, 05:37:23 DÉLUTÁN
Sziasztok
Annyira kezdő nem vagyok de a következő feladatba nem merek belevágni:


Van 3 db MSI 480 2x MSI 570 és 1 MSI 1070 EGY RIG-be
Na mármost meg kéne oldanom a DAG problémát amit a többi rignél megoldottam (egyforma kártyák 1 rig be) de itt ugyebár 2 külön driver kellene a modólt 570 hez és a modolt 480 hoz is.


Másodszor a 1070 el ZEC et akarok bányászni a többivel ETH-t mindezt egy rigbe.


Előre is köszönöm


Ha mégis belevágnál, akkor én azzal kezdném, hogy a vga-hoz csak a drivert felrakni eszközkezelőből külön-külön. Ha ETH-t akarsz bányászni akkor a config vagy a start file-ba -di kapcsolóval mondod meg neki hogy melyik kártyákkal bányásszon ETH-t. Persze kicsit pöcsölös lehet megtaláltni melyik - melyik.
Ha jól tudom akkor az nvidiás miner proginak nem kell külön megmondani hogy melyik kártyát használja.
Viszont lehet a 2 progi egyidejűleg nagyon meg fogja a gépet, és lehet a hash teljesítmény rovására is megy a 2 progi. De hangsúlyozom eddig ahány rig annyi szokás, ami lehet nekem megy, neked nem fog... Jó próbálgatást.


Köszönöm a tanácsokat.
És a DAG problémával mit tudok kezdeni? A többi rignél nem volt gond mert egyformák, de itt a 2 külön kártya miatt nem merek hozzá fogni. (570 és 480)

Gyjuhi

butácska kérdés ha x16 slotda dugok x1 pice rise.t és lap gen1-re van állítva akkor az úgy menni fog? :D
Keresek:
- Asztali 8Gb DDR3 modult 1666Mhz
- AMD rx 550 4gb kártyát


BTC:  19LLChu8WZ7qhoxwXmxzvUWZYTyJjq2Ar7

ETH: 0x6176112Cc342876CE49cD7C931A416cD5067E139


LTC: LcLAtNUvF9TjJBp7VTLZFab3tM78QKLVNC

VampireV

Idézetet írta: Gyjuhi Dátum november 10, 2017, 09:45:59 DÉLUTÁN
butácska kérdés ha x16 slotda dugok x1 pice rise.t és lap gen1-re van állítva akkor az úgy menni fog? :D

menni fog :)

krisztiankope

Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni hogy adott egy alaplap amin PCIe foglalatokon kívül sima PCI foglalat is található. Erre a sima PCI foglalatra is lehetne rakni VGA-t bányászatra vagyis riser kábelt? Vagy jobban járnék olyan alaplappal amin csak PCIe foglalatok vannak?

Mint ahogy itt is látszik, hogy ezen a lapon is van 3db sima PCI foglalat : https://www.aqua.hu/msi-h110-pc-mate-alaplap-427774.html

Előre köszönöm a segítséget.