Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 40 Vendégek van a témában

VampireV

Idézetet írta: krisztiankope Dátum november 11, 2017, 12:58:15 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni hogy adott egy alaplap amin PCIe foglalatokon kívül sima PCI foglalat is található. Erre a sima PCI foglalatra is lehetne rakni VGA-t bányászatra vagyis riser kábelt? Vagy jobban járnék olyan alaplappal amin csak PCIe foglalatok vannak?

Mint ahogy itt is látszik, hogy ezen a lapon is van 3db sima PCI foglalat : https://www.aqua.hu/msi-h110-pc-mate-alaplap-427774.html

Előre köszönöm a segítséget.

Sima PCI foglalatban nem fog működni a riser

Til

Idézetet írta: VampireV Dátum november 11, 2017, 01:11:03 DÉLUTÁN
Idézetet írta: krisztiankope Dátum november 11, 2017, 12:58:15 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni hogy adott egy alaplap amin PCIe foglalatokon kívül sima PCI foglalat is található. Erre a sima PCI foglalatra is lehetne rakni VGA-t bányászatra vagyis riser kábelt? Vagy jobban járnék olyan alaplappal amin csak PCIe foglalatok vannak?

Mint ahogy itt is látszik, hogy ezen a lapon is van 3db sima PCI foglalat : https://www.aqua.hu/msi-h110-pc-mate-alaplap-427774.html

Előre köszönöm a segítséget.

Sima PCI foglalatban nem fog működni a riser
Szerintem még zárlatot is csinál, amellett ,hogy nem működik.A deszkát meg el lehet tüzelni, úgy is itt a szezon. :)
C:\> del c:\command.com

Master91

Kicsit beszélnék a hőmérsékletről, fan speedről

A rigem  4 db msi gtx 1060 3gb vga-ból áll, sajnos kicsit szorosan vannak egymás mellett , mert az EVGA 650 Gold tápomnak a 2 csati közti vezeték nem olyan hosszú mint szeretném, mindegy is.

Költözés miatt, most egy szekrényben (nyitott, nem ajtóval csukott) pörög a gép, előző házban ablakhoz közel, nyitott ablakhoz közel tudtam rakni, jól szellőzött, tetszett a hőmérséklet. A mostani állapot annyira nem, és nem nagyon tudom hova máshová rakni a gépet, de nézzük a számokat:


70 fok a limit a bat file-ban, 69 fokos az egyik kártya, 50% os venti pörgéssel.

Nekem ez soknak tűnik hosszabb távon. Nyáron úgy is megy majd neki 1 Tescos kisventillátor, hogy fújja el a meleget oké....

Vagy csak én reagálom túl, és ez a kártya tökéletesen jól érzi magát ilyen körülmények közt?

Szerintem kéne valahogy a hőmérsékletből 4-5 fokot lefaragnom, venti pörgését olyan 30-40%on megtartanom.

VampireV

#3523
Idézetet írta: Master91 Dátum november 11, 2017, 11:39:42 DÉLUTÁN
Kicsit beszélnék a hőmérsékletről, fan speedről

A rigem  4 db msi gtx 1060 3gb vga-ból áll, sajnos kicsit szorosan vannak egymás mellett , mert az EVGA 650 Gold tápomnak a 2 csati közti vezeték nem olyan hosszú mint szeretném, mindegy is.

Költözés miatt, most egy szekrényben (nyitott, nem ajtóval csukott) pörög a gép, előző házban ablakhoz közel, nyitott ablakhoz közel tudtam rakni, jól szellőzött, tetszett a hőmérséklet. A mostani állapot annyira nem, és nem nagyon tudom hova máshová rakni a gépet, de nézzük a számokat:


70 fok a limit a bat file-ban, 69 fokos az egyik kártya, 50% os venti pörgéssel.

Nekem ez soknak tűnik hosszabb távon. Nyáron úgy is megy majd neki 1 Tescos kisventillátor, hogy fújja el a meleget oké....

Vagy csak én reagálom túl, és ez a kártya tökéletesen jól érzi magát ilyen körülmények közt?

Szerintem kéne valahogy a hőmérsékletből 4-5 fokot lefaragnom, venti pörgését olyan 30-40%on megtartanom.

A ventik egész nyugodtan mehetnek jobban. Ha kiengeded 60%-ra, de esetleg 62-65-re, akkor még bőven egészséges értéken fog futni(nem egy,és nem kettő ember van, aki(k) sokkal melegebben, és sokkal nagyobb fordulatot hajtják a kártyákat, úgy is van garancia alapon, és hónapok/évek óta futnak) nem fognak megállni néhány nap alatt, és valszeg meg is van az a néhány fok.
Egyébként rakhatsz a rigre 8-12cm-res ventiket is, ez is tud 2-5 fokot is akár segíteni, és nem egy nagy költség :)
Szerintem a hosszútávon egészséges hőfok az olyan 60 lehet

willow

Idézetet írta: Master91 Dátum november 11, 2017, 11:39:42 DÉLUTÁN
Kicsit beszélnék a hőmérsékletről, fan speedről

A rigem  4 db msi gtx 1060 3gb vga-ból áll, sajnos kicsit szorosan vannak egymás mellett , mert az EVGA 650 Gold tápomnak a 2 csati közti vezeték nem olyan hosszú mint szeretném, mindegy is.

Költözés miatt, most egy szekrényben (nyitott, nem ajtóval csukott) pörög a gép, előző házban ablakhoz közel, nyitott ablakhoz közel tudtam rakni, jól szellőzött, tetszett a hőmérséklet. A mostani állapot annyira nem, és nem nagyon tudom hova máshová rakni a gépet, de nézzük a számokat:


70 fok a limit a bat file-ban, 69 fokos az egyik kártya, 50% os venti pörgéssel.

Nekem ez soknak tűnik hosszabb távon. Nyáron úgy is megy majd neki 1 Tescos kisventillátor, hogy fújja el a meleget oké....

Vagy csak én reagálom túl, és ez a kártya tökéletesen jól érzi magát ilyen körülmények közt?

Szerintem kéne valahogy a hőmérsékletből 4-5 fokot lefaragnom, venti pörgését olyan 30-40%on megtartanom.
Járasd a ventiket 70-75%-on.

danihun500

Sziasztok

Van egy asus rx 470 Strix-em amit bios moddoltam
és valamiért nem akar többel hashelni 23-nál.
Próbáltam húzni a memóriát is de semmi, 1980mhz körül már kifagy.
1500-as timing-ot másoltam lefelé az időzitésekre, és 100w-ra állítottam a fogyasztást.
Ja, és eth-t bányászok vele. Alapból 20-al hashelt. Asic-ja 79%-os.

sleve

Nanopoolra szeretnék Monerot bányászni de nem tiszta hogyan kell a .bat fileba megadni a "ADDRESS.PAYMENT-ID.WORKER"-t. A "PAYMENT-ID" gondolom lehet a bittrex-es walletem. De  előtte az "ADDRESS" az mi a bánat vagy hogyan kell létrehozni a nanopoolon?

bazsy

Idézetet írta: sleve Dátum november 12, 2017, 06:59:30 DÉLUTÁN
Nanopoolra szeretnék Monerot bányászni de nem tiszta hogyan kell a .bat fileba megadni a "ADDRESS.PAYMENT-ID.WORKER"-t. A "PAYMENT-ID" gondolom lehet a bittrex-es walletem. De  előtte az "ADDRESS" az mi a bánat vagy hogyan kell létrehozni a nanopoolon?


Ha local walletbe akarod nyomni akkor elég a  local walletes cím is tehát moneró cím ez általában 47-el kezdődik.rigneve,ha exchangere nyomod akkor ott generálsz az exchangen egy walletet és kapsz egy addresst és payment id-t azt pedig a úgyadod meg hogy a moneró walletcímet.payment id-d

sleve

Idézetet írta: bazsy Dátum november 12, 2017, 07:02:20 DÉLUTÁN
Idézetet írta: sleve Dátum november 12, 2017, 06:59:30 DÉLUTÁN
Nanopoolra szeretnék Monerot bányászni de nem tiszta hogyan kell a .bat fileba megadni a "ADDRESS.PAYMENT-ID.WORKER"-t. A "PAYMENT-ID" gondolom lehet a bittrex-es walletem. De  előtte az "ADDRESS" az mi a bánat vagy hogyan kell létrehozni a nanopoolon?


Ha local walletbe akarod nyomni akkor elég a  local walletes cím is tehát moneró cím ez általában 47-el kezdődik.rigneve,ha exchangere nyomod akkor ott generálsz az exchangen egy walletet és kapsz egy addresst és payment id-t azt pedig a úgyadod meg hogy a moneró walletcímet.payment id-d

MyMonero-s accountot csináltam az jó lesz?

forest

Sziasztok!

Mikor kaphatok block rewardot? A pool oldalán a blocks found már kettőn van, de semmi pluszt nem kaptam eddig. A coin block explorerjében sem találom magam. Ez a fejlécben levő számláló nem azt jelenti?

+1
Általában a poolokon a talált blokkok mellet van egy variance x százalékkal. Az mit jelent?

kiezTe

Sziasztok!

Most regisztraltam a fórumra, pár kérdésem lenne

Először is tisztázni szeretném, nincsenek nagyratörő álmaim, nem akarok ebből milliomos lenni. Annyit akarok hogy munka mellett egy értelmesebb plusz jövedelmem legyen.
Ha lenne 500ezer Ft-om amiből tudok gépet venni, annyiból érdemes belevágni? Láttam/olvastam milliós gépekről na most ez Nekem hirtelen sok lenne.
3 műszak mellett szerintetek mennyire érdemes belevágni ebbe? Mennyit kell "bohóckodni" a géppel?
Kezdőként vágjak bele, vagy hagyjam az egészet?

Köszönöm előre is a tippeket, tanácsokat, válaszokat!

István

sleve

Idézetet írta: kiezTe Dátum november 13, 2017, 09:15:53 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Most regisztraltam a fórumra, pár kérdésem lenne

Először is tisztázni szeretném, nincsenek nagyratörő álmaim, nem akarok ebből milliomos lenni. Annyit akarok hogy munka mellett egy értelmesebb plusz jövedelmem legyen.
Ha lenne 500ezer Ft-om amiből tudok gépet venni, annyiból érdemes belevágni? Láttam/olvastam milliós gépekről na most ez Nekem hirtelen sok lenne.
3 műszak mellett szerintetek mennyire érdemes belevágni ebbe? Mennyit kell "bohóckodni" a géppel?
Kezdőként vágjak bele, vagy hagyjam az egészet?

Köszönöm előre is a tippeket, tanácsokat, válaszokat!

István

Mint István az Istvánnak és mint kezdő a még kezdőbbnek: Ha úgy gondolod, hogy megveszed, berakod a sarokba és dől a lé akkor ne kezdj bele. A 3 műszak ideális mindig van 2-3 órád foglalkozni vele hol este hol reggel hol éjszaka. :) Viccet félre téve   sok időt elvesz legalább is eleinte biztos de később is mindig utána kell olvasni képben kell lenni, hogy a legtöbbet hozza.

Roller

Sziasztok! Easy technikai kérdés. Amit a gpu-z mutat fogyasztást, ténylegesen annyit fogyaszt egy kártya?

Gyjuhi

Idézetet írta: Roller Dátum november 14, 2017, 10:57:10 DÉLUTÁN
Sziasztok! Easy technikai kérdés. Amit a gpu-z mutat fogyasztást, ténylegesen annyit fogyaszt egy kártya?

nem amit fali konnektorból mérsz az a valós adat
Keresek:
- Asztali 8Gb DDR3 modult 1666Mhz
- AMD rx 550 4gb kártyát


BTC:  19LLChu8WZ7qhoxwXmxzvUWZYTyJjq2Ar7

ETH: 0x6176112Cc342876CE49cD7C931A416cD5067E139


LTC: LcLAtNUvF9TjJBp7VTLZFab3tM78QKLVNC

Roller

Idézetet írta: Gyjuhi Dátum november 14, 2017, 11:21:06 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Roller Dátum november 14, 2017, 10:57:10 DÉLUTÁN
Sziasztok! Easy technikai kérdés. Amit a gpu-z mutat fogyasztást, ténylegesen annyit fogyaszt egy kártya?

nem amit fali konnektorból mérsz az a valós adat


És akkor mi számít jó fogyasztásnak egy rx 580 8gb-nál?

Til

Idézetet írta: Roller Dátum november 15, 2017, 12:21:46 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Gyjuhi Dátum november 14, 2017, 11:21:06 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Roller Dátum november 14, 2017, 10:57:10 DÉLUTÁN
Sziasztok! Easy technikai kérdés. Amit a gpu-z mutat fogyasztást, ténylegesen annyit fogyaszt egy kártya?

nem amit fali konnektorból mérsz az a valós adat


És akkor mi számít jó fogyasztásnak egy rx 580 8gb-nál?
Erre nem lehet választ adni, mivel ismerni kellene az algo fajtáját milyen programmal bányászol, dual vagy single stb.
Az Ethash többet fogyaszt pl mint egy Cryptonight.
Ethash -on 110-120W szerintem jónak mondható.De ,majd akinek van csak tiszta 580 -as rigje az megmondja a tutit.
C:\> del c:\command.com

Til

Idézetet írta: kiezTe Dátum november 13, 2017, 09:15:53 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Most regisztraltam a fórumra, pár kérdésem lenne

Először is tisztázni szeretném, nincsenek nagyratörő álmaim, nem akarok ebből milliomos lenni. Annyit akarok hogy munka mellett egy értelmesebb plusz jövedelmem legyen.
Ha lenne 500ezer Ft-om amiből tudok gépet venni, annyiból érdemes belevágni? Láttam/olvastam milliós gépekről na most ez Nekem hirtelen sok lenne.
3 műszak mellett szerintetek mennyire érdemes belevágni ebbe? Mennyit kell "bohóckodni" a géppel?
Kezdőként vágjak bele, vagy hagyjam az egészet?

Köszönöm előre is a tippeket, tanácsokat, válaszokat!

István
Ahhoz ,hogy valaki ezt a dolgot "kereset kiegészítésnek" szánja, ahhoz nagyon pengének kell lennie informatika terén.
Mondok egy példát: Akkor mikor kezdtem , elmentem egy jól menő hozzáértő számtech üzletbe és kértem sata-molex kábelt, nem volt nekik, kértem 2molex - 8Pin kábelt, arról nem is hallottak, megemlítettem, hogy usb risert esetleg, azt még nem is láttak, csak szalagosat.
Szó se róla nem voltak, hülyék az üzletben , mert meg is kérdezték, hogy játékra kell e több kártya, vagy esetleg bányászatra.Ez volt egy éve.
Hozzáteszem én értek az informatikához, de nagyon észnél kell lenni.Állandó felügyeletet, utánaolvasást , fejlesztést igényel.
Szóval, ha valaki úgy kérdezi, hogy a gépekkel csak "bohóckodik" azt el kell szomorítsam, ez ugyanolyan munkát igényel,mint a többi szakma.
Itt sincs kolbászból a kerítés, állandóan képezni kell magad, új dolgokat tanulni stb.Nem hiába adnak pénzt érte, csomó energriát bele kell fektetni.
Félre ne érts, nem konkrétan feléd irányul a válasz,  csak leírtam az én véleményem a dolgokról.
C:\> del c:\command.com

Roller

Idézetet írta: Til Dátum november 15, 2017, 08:45:56 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Roller Dátum november 15, 2017, 12:21:46 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Gyjuhi Dátum november 14, 2017, 11:21:06 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Roller Dátum november 14, 2017, 10:57:10 DÉLUTÁN
Sziasztok! Easy technikai kérdés. Amit a gpu-z mutat fogyasztást, ténylegesen annyit fogyaszt egy kártya?

nem amit fali konnektorból mérsz az a valós adat


És akkor mi számít jó fogyasztásnak egy rx 580 8gb-nál?
Erre nem lehet választ adni, mivel ismerni kellene az algo fajtáját milyen programmal bányászol, dual vagy single stb.
Az Ethash többet fogyaszt pl mint egy Cryptonight.
Ethash -on 110-120W szerintem jónak mondható.De ,majd akinek van csak tiszta 580 -as rigje az megmondja a tutit.


110-120 w falból? Tegnap babráltam a biost és gpu z szerint 115 w a fogyasztás, ha falból mérem 160 w. Mivel a fogyasztásmérőt kell kifizetni, ezért akkor gondolom alapbeállításon eszik v 250 w ot, így ez nem rossz akkor?

Shifty

Sziasztok!

Járt már valaki úgy localbitcoin-on, hogy visszahívták a pénzét paypalon?
A vevő "Unauthorized transaction" címen megreklamálta a tranzakciót kb. 3 hónappal az eladás után, és tőlem le is vonta a paypal.
Szóval most se bitcoin se pénz.
A paypalnak hiába küldtem a tranzakcióról localbitcoin-os bizonylatot, azt kaptam válaszul, hogy erre a tranzakcióra nem vonatkozik a buyer protection-jük.
Szerintetek van rá esély hogy visszakapom? Légyszi segítsen aki tud, nem kis összeg volt.

Köszi előre is!

macsi

Idézetet írta: Shifty Dátum november 15, 2017, 03:24:54 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Járt már valaki úgy localbitcoin-on, hogy visszahívták a pénzét paypalon?
A vevő "Unauthorized transaction" címen megreklamálta a tranzakciót kb. 3 hónappal az eladás után, és tőlem le is vonta a paypal.
Szóval most se bitcoin se pénz.
A paypalnak hiába küldtem a tranzakcióról localbitcoin-os bizonylatot, azt kaptam válaszul, hogy erre a tranzakcióra nem vonatkozik a buyer protection-jük.
Szerintetek van rá esély hogy visszakapom? Légyszi segítsen aki tud, nem kis összeg volt.

Köszi előre is!

reddit: https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/1hd5f3/i_should_have_listened_to_you_guys_localbitcoins/
tanulopenz :(