Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 25 Vendégek van a témában

Til

Idézetet írta: Roller Dátum november 15, 2017, 09:07:31 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Til Dátum november 15, 2017, 08:45:56 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Roller Dátum november 15, 2017, 12:21:46 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Gyjuhi Dátum november 14, 2017, 11:21:06 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Roller Dátum november 14, 2017, 10:57:10 DÉLUTÁN
Sziasztok! Easy technikai kérdés. Amit a gpu-z mutat fogyasztást, ténylegesen annyit fogyaszt egy kártya?

nem amit fali konnektorból mérsz az a valós adat


És akkor mi számít jó fogyasztásnak egy rx 580 8gb-nál?
Erre nem lehet választ adni, mivel ismerni kellene az algo fajtáját milyen programmal bányászol, dual vagy single stb.
Az Ethash többet fogyaszt pl mint egy Cryptonight.
Ethash -on 110-120W szerintem jónak mondható.De ,majd akinek van csak tiszta 580 -as rigje az megmondja a tutit.


110-120 w falból? Tegnap babráltam a biost és gpu z szerint 115 w a fogyasztás, ha falból mérem 160 w. Mivel a fogyasztásmérőt kell kifizetni, ezért akkor gondolom alapbeállításon eszik v 250 w ot, így ez nem rossz akkor?
Amikor egy kártyának méred a fogyasztását, akkor a kártyának a fogyasztását méred, nem a rig fogyasztását.Tehát levonod az alaplap ,hdd ,cpu stb fogyasztását.Üresjáratban is felvesz valamennyit a kártya.Általánosságban egy g1840 cerka + 4gb ram+ ssd kb 50-60 W-ot kajál.
A gpu-z az mindent mutat ,csak legfőképp semmit, tehát arra ne támaszkodj.
"Mivel a fogyasztásmérőt kell kifizetni, ezért akkor gondolom alapbeállításon eszik v 250 w ot, így ez nem rossz akkor?"
Ezt nem értem, igen,ha veszel egy fogyasztásmérőt az ki kell fizetni. :) Az a 250W szerintem igencsak sok.
pl az én rx470,rx570 kártyáim ethash algon 29,5-30,5 Mhash és fogyasztanak átlag kb. 105 Wattot.Az rx580 -ak többet kajálnak, ezért írtam ,hogy kb 120W kártyánként már jónak számít.Azt se felejtsd el,hogy nem minden kártya képes csutka alulfeszelésre. Van amelyiket hiába kínzod sohasem fog keveset enni, mert nem lesz stabil ,eldobja magát ,fagy stb.
C:\> del c:\command.com

Roller

Idézetet írta: Til Dátum november 15, 2017, 06:41:28 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Roller Dátum november 15, 2017, 09:07:31 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Til Dátum november 15, 2017, 08:45:56 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Roller Dátum november 15, 2017, 12:21:46 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Gyjuhi Dátum november 14, 2017, 11:21:06 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Roller Dátum november 14, 2017, 10:57:10 DÉLUTÁN
Sziasztok! Easy technikai kérdés. Amit a gpu-z mutat fogyasztást, ténylegesen annyit fogyaszt egy kártya?

nem amit fali konnektorból mérsz az a valós adat


És akkor mi számít jó fogyasztásnak egy rx 580 8gb-nál?
Erre nem lehet választ adni, mivel ismerni kellene az algo fajtáját milyen programmal bányászol, dual vagy single stb.
Az Ethash többet fogyaszt pl mint egy Cryptonight.
Ethash -on 110-120W szerintem jónak mondható.De ,majd akinek van csak tiszta 580 -as rigje az megmondja a tutit.


110-120 w falból? Tegnap babráltam a biost és gpu z szerint 115 w a fogyasztás, ha falból mérem 160 w. Mivel a fogyasztásmérőt kell kifizetni, ezért akkor gondolom alapbeállításon eszik v 250 w ot, így ez nem rossz akkor?
Amikor egy kártyának méred a fogyasztását, akkor a kártyának a fogyasztását méred, nem a rig fogyasztását.Tehát levonod az alaplap ,hdd ,cpu stb fogyasztását.Üresjáratban is felvesz valamennyit a kártya.Általánosságban egy g1840 cerka + 4gb ram+ ssd kb 50-60 W-ot kajál.
A gpu-z az mindent mutat ,csak legfőképp semmit, tehát arra ne támaszkodj.
"Mivel a fogyasztásmérőt kell kifizetni, ezért akkor gondolom alapbeállításon eszik v 250 w ot, így ez nem rossz akkor?"
Ezt nem értem, igen,ha veszel egy fogyasztásmérőt az ki kell fizetni. :) Az a 250W szerintem igencsak sok.
pl az én rx470,rx570 kártyáim ethash algon 29,5-30,5 Mhash és fogyasztanak átlag kb. 105 Wattot.Az rx580 -ak többet kajálnak, ezért írtam ,hogy kb 120W kártyánként már jónak számít.Azt se felejtsd el,hogy nem minden kártya képes csutka alulfeszelésre. Van amelyiket hiába kínzod sohasem fog keveset enni, mert nem lesz stabil ,eldobja magát ,fagy stb.


2 db rx 580 8gb plusz h110 plusz 1151es celeron 53 w plusz ssd 420 w.-őt eszik falból.  Hát akkor ez így rohadt sok!...stabil 31 mhash ETH en

Erwinke

#3542
Idézetet írta: Roller Dátum november 15, 2017, 08:17:10 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum november 15, 2017, 06:41:28 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Roller Dátum november 15, 2017, 09:07:31 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Til Dátum november 15, 2017, 08:45:56 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Roller Dátum november 15, 2017, 12:21:46 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Gyjuhi Dátum november 14, 2017, 11:21:06 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Roller Dátum november 14, 2017, 10:57:10 DÉLUTÁN
Sziasztok! Easy technikai kérdés. Amit a gpu-z mutat fogyasztást, ténylegesen annyit fogyaszt egy kártya?

nem amit fali konnektorból mérsz az a valós adat


És akkor mi számít jó fogyasztásnak egy rx 580 8gb-nál?
Erre nem lehet választ adni, mivel ismerni kellene az algo fajtáját milyen programmal bányászol, dual vagy single stb.
Az Ethash többet fogyaszt pl mint egy Cryptonight.
Ethash -on 110-120W szerintem jónak mondható.De ,majd akinek van csak tiszta 580 -as rigje az megmondja a tutit.


110-120 w falból? Tegnap babráltam a biost és gpu z szerint 115 w a fogyasztás, ha falból mérem 160 w. Mivel a fogyasztásmérőt kell kifizetni, ezért akkor gondolom alapbeállításon eszik v 250 w ot, így ez nem rossz akkor?
Amikor egy kártyának méred a fogyasztását, akkor a kártyának a fogyasztását méred, nem a rig fogyasztását.Tehát levonod az alaplap ,hdd ,cpu stb fogyasztását.Üresjáratban is felvesz valamennyit a kártya.Általánosságban egy g1840 cerka + 4gb ram+ ssd kb 50-60 W-ot kajál.
A gpu-z az mindent mutat ,csak legfőképp semmit, tehát arra ne támaszkodj.
"Mivel a fogyasztásmérőt kell kifizetni, ezért akkor gondolom alapbeállításon eszik v 250 w ot, így ez nem rossz akkor?"
Ezt nem értem, igen,ha veszel egy fogyasztásmérőt az ki kell fizetni. :) Az a 250W szerintem igencsak sok.
pl az én rx470,rx570 kártyáim ethash algon 29,5-30,5 Mhash és fogyasztanak átlag kb. 105 Wattot.Az rx580 -ak többet kajálnak, ezért írtam ,hogy kb 120W kártyánként már jónak számít.Azt se felejtsd el,hogy nem minden kártya képes csutka alulfeszelésre. Van amelyiket hiába kínzod sohasem fog keveset enni, mert nem lesz stabil ,eldobja magát ,fagy stb.


2 db rx 580 8gb plusz h110 plusz 1151es celeron 53 w plusz ssd 420 w.-őt eszik falból.  Hát akkor ez így rohadt sok!...stabil 31 mhash ETH en
Kezdo vagyok, de egyenkore csak amim volt otthon osszedobtam. 650es g3 on megy 4 580as dual miningban. Moddolt meg ocval 25mh eth, 700hash pascalon. Nincs meg fali merom de valoszinu a 4 kijon a 650bol i7 4790k mellett, tapot szeretnek eloszor cserelni valami komolyabbra.
Vddc 75w
Vddci 15w

Roller

Stale share-ék aránya 7%, ez soknak számít szerintem. Mivel lehet csökkenteni ezt az arányt? Helytelen bios mód okozhat ilyen arányt?

sleve

Karbowanec-et bányásznék ccminert letöltöttem beírom amit kell: ccminer -o stratum+tcp://krb.cryptomine.pro:4444 -u YOUR_WALLET_ADDRESS -p x
A YOUR_WALLET_ADDRESS -be a Cryptopia-s PaymentID-t írom, próbáltam a Cryptopia KRB Address is.
A ccminert elinditva ezt a hibát kapom: ccminer: no URL supplied
Mit rontok el mint kellene másképp csinálni?

bazsy

Idézetet írta: sleve Dátum november 19, 2017, 07:28:39 DÉLUTÁN
Karbowanec-et bányásznék ccminert letöltöttem beírom amit kell: ccminer -o stratum+tcp://krb.cryptomine.pro:4444 -u YOUR_WALLET_ADDRESS -p x
A YOUR_WALLET_ADDRESS -be a Cryptopia-s PaymentID-t írom, próbáltam a Cryptopia KRB Address is.
A ccminert elinditva ezt a hibát kapom: ccminer: no URL supplied
Mit rontok el mint kellene másképp csinálni?


ccminer.exe -a cryptonight -o stratum+tcp://krb.cryptomine.pro:4444 -u ide a localwallet címet írd mert cryptopiára azon a poolon nem tudsz bányászni -p x


Milyen verziójú a ccminer támogatja a monero és társait?Cryptonight algót támogatja?

sleve

local wallet, na még egy próbatétel  :-[  de ezt már csak holnap addig had jöjjön a GBX :)

Szori

Sziaztok! Milyen local walletet ajanlotok amit konnyen lehet kezelni es biztonsagos ? Jaxx-re mennyire lehet tamaszkodni ? Koszi!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Gyaloggalopp

Sziasztok!

Adott egy 2.4 GHz és wifi jel. Ahhoz hozzacstlakoztatok egy  Netis routert talán ap pont nak nevezik. A netis ról viszem tovább a netet. Ez így működik is. Viszont ha aramkimaradas van nem kapcsolódnak újra össze.  A netis routerbe be bekell lépnem újra bekeresni a wifi hálózatot és elmenteni.  Van erre ötlet?  Ha már egyszer  be van állítva újra osszekapcsolodjon?

Gyjuhi

Idézetet írta: Gyaloggalopp Dátum november 22, 2017, 08:13:38 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Adott egy 2.4 GHz és wifi jel. Ahhoz hozzacstlakoztatok egy  Netis routert talán ap pont nak nevezik. A netis ról viszem tovább a netet. Ez így működik is. Viszont ha aramkimaradas van nem kapcsolódnak újra össze.  A netis routerbe be bekell lépnem újra bekeresni a wifi hálózatot és elmenteni.  Van erre ötlet?  Ha már egyszer  be van állítva újra osszekapcsolodjon?

Ezt a gyártót nem ismerem TP-link illetve Mikrotik esetén nincs ilyen gond magától kapcsolódik. Esetleg nem lehet e az a baj, hogy maga a fő router később áll fel mint a bridge (híd). Lehet azért nem tud csatlakozni. Ha a router hamarabb feláll és utána áll fel maga az AP pont akkor össze kapcsolódnak e? Persze ezt ki kell próbálni. Általában egy AP pont sugárzó hamarabb feláll minthogy egy router betölt de persze eszköz válogatja és az én tudásomat se vedd készpénznek. 
Keresek:
- Asztali 8Gb DDR3 modult 1666Mhz
- AMD rx 550 4gb kártyát


BTC:  19LLChu8WZ7qhoxwXmxzvUWZYTyJjq2Ar7

ETH: 0x6176112Cc342876CE49cD7C931A416cD5067E139


LTC: LcLAtNUvF9TjJBp7VTLZFab3tM78QKLVNC

Gyaloggalopp

Idézetet írta: Gyjuhi Dátum november 22, 2017, 09:03:52 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Gyaloggalopp Dátum november 22, 2017, 08:13:38 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Adott egy 2.4 GHz és wifi jel. Ahhoz hozzacstlakoztatok egy  Netis routert talán ap pont nak nevezik. A netis ról viszem tovább a netet. Ez így működik is. Viszont ha aramkimaradas van nem kapcsolódnak újra össze.  A netis routerbe be bekell lépnem újra bekeresni a wifi hálózatot és elmenteni.  Van erre ötlet?  Ha már egyszer  be van állítva újra osszekapcsolodjon?

Ezt a gyártót nem ismerem TP-link illetve Mikrotik esetén nincs ilyen gond magától kapcsolódik. Esetleg nem lehet e az a baj, hogy maga a fő router később áll fel mint a bridge (híd). Lehet azért nem tud csatlakozni. Ha a router hamarabb feláll és utána áll fel maga az AP pont akkor össze kapcsolódnak e? Persze ezt ki kell próbálni. Általában egy AP pont sugárzó hamarabb feláll minthogy egy router betölt de persze eszköz válogatja és az én tudásomat se vedd készpénznek.
Egyik esetben sem kapcsolódik.  Csak felhasznaloi beavatkozásra.

dext-r

Netis ruterrel en is jartam mar hasolo cipoben, mikor repeater modban hasznaltam, egyszeruen ilyen gagyi a cucc, muszaj lesz lecsereld vmi "komolyabbra" h ne fajjon a fejed

Gyjuhi

Idézetet írta: Gyaloggalopp Dátum november 22, 2017, 09:46:23 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Gyjuhi Dátum november 22, 2017, 09:03:52 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Gyaloggalopp Dátum november 22, 2017, 08:13:38 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Adott egy 2.4 GHz és wifi jel. Ahhoz hozzacstlakoztatok egy  Netis routert talán ap pont nak nevezik. A netis ról viszem tovább a netet. Ez így működik is. Viszont ha aramkimaradas van nem kapcsolódnak újra össze.  A netis routerbe be bekell lépnem újra bekeresni a wifi hálózatot és elmenteni.  Van erre ötlet?  Ha már egyszer  be van állítva újra osszekapcsolodjon?

Ezt a gyártót nem ismerem TP-link illetve Mikrotik esetén nincs ilyen gond magától kapcsolódik. Esetleg nem lehet e az a baj, hogy maga a fő router később áll fel mint a bridge (híd). Lehet azért nem tud csatlakozni. Ha a router hamarabb feláll és utána áll fel maga az AP pont akkor össze kapcsolódnak e? Persze ezt ki kell próbálni. Általában egy AP pont sugárzó hamarabb feláll minthogy egy router betölt de persze eszköz válogatja és az én tudásomat se vedd készpénznek.
Egyik esetben sem kapcsolódik.  Csak felhasznaloi beavatkozásra.

TP-linket tudom mondani otthoni belépő szintet képisel nálam azokkal nem szokott probléma lenni. ;)
Router csere
Keresek:
- Asztali 8Gb DDR3 modult 1666Mhz
- AMD rx 550 4gb kártyát


BTC:  19LLChu8WZ7qhoxwXmxzvUWZYTyJjq2Ar7

ETH: 0x6176112Cc342876CE49cD7C931A416cD5067E139


LTC: LcLAtNUvF9TjJBp7VTLZFab3tM78QKLVNC

renocroat

Sziasztok,

4x 1080TI mini rigben az egyik kártyát nem ismeri fel a windows. A riser és a kártya is kap áramot, a pci e slot működik, mert átdugtam egy már működő kártyát ami ebben is működött. Többször újra telepítettem a drivert, risert és kábeleket is cseréltem. A táp 1600-as.
Van esetleg ötlet, hogy mit volna érdemes még kipróbálni?

köszi!

otwald

Hali. Első kártyám egy MSI rx 470-es 4gigás, beraktam az alaplapba egy pcie x16 slotba, rászúrtam a 8 pines csatlakozót is és nem indul a gép, ha lehúzom akkor elindul. Ez normális?

husosfagyi

Idézetet írta: otwald Dátum november 26, 2017, 12:39:58 DÉLELŐTT
Hali. Első kártyám egy MSI rx 470-es 4gigás, beraktam az alaplapba egy pcie x16 slotba, rászúrtam a 8 pines csatlakozót is és nem indul a gép, ha lehúzom akkor elindul. Ez normális?

A táp tuti jó?

otwald

#3556
Idézetet írta: husosfagyi Dátum november 26, 2017, 12:59:44 DÉLELŐTT
Idézetet írta: otwald Dátum november 26, 2017, 12:39:58 DÉLELŐTT
Hali. Első kártyám egy MSI rx 470-es 4gigás, beraktam az alaplapba egy pcie x16 slotba, rászúrtam a 8 pines csatlakozót is és nem indul a gép, ha lehúzom akkor elindul. Ez normális?

A táp tuti jó?

nagyon remélem mert 2 hónapja cseréltem, mikor már biztos volt a kártya vásárlás. amúgy a 8 pines csatlakozó nélkül mennyi áramot tud felvenni az alap lapon keresztül? az elég neki a bányászathoz, vagy mindenkép kell neki a plusz kakaó?

husosfagyi

#3557
Én úgy tudom, hogy az alaplaplról 75 watt jön át, ha több kell a kártyának, akkor a többit veszi a plusz tápcsatiról.  Bányászathoz biztosan kell neki a plusz táp.

xXFelaXx

#3558
Üdv skacok!

A helyzet az, hogy még nem használtam PCI extendert/splittert. Ha én egy Asrock H81 Pro BTC R2.0 lapot veszek és NVIDIA RIG-et fogok használni azon menni fog a dolog? Tehát a 6 PCI slotból csinálnék 8-at. (Windows alatt)

husosfagyi

Fagyi Zoli valamelyik régebbi videójában tesztelt 3-as elosztót, elvileg csak amd kártyákkal működik, nvidiával nem.