Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 34 Vendégek van a témában

Gyaloggalopp

Sziasztok!

Windows 10 rendszernél ki szeretném használni a többasztalos módot.
Az lenne a kérdés hogyan tudok automatikusan futtatni egy file-t, hogy az a "2." asztalon jelenjen meg? Így az alapértelmezett asztalon nem jelenne meg semmi.

Sajna nem találtam leírást erről.

Gyaloggalopp

Idézetet írta: pcguru68 Dátum november 30, 2017, 08:13:50 DÉLELŐTT
Sziasztok. Nagyon kezdő vagyok még. Olyan problémám van hogy, nicehast használok. Csütörtök óta 1kártyával bányászok. Szombatig 4,5 dollár jött össze. Azóta levél megy a pénz. Ma reggelig 5.2 dollár lett. Hétfőn este 6dollár lett,  kedd reggel 4,8 tegnap este 5,9 ma reggel 5,3 lett. Hova tünt el a pénzem? Segítséget elöre is köszönöm


Szia!

Ha valamilyen kriptovalutában van a pénzed. és kijelzi mennyit ér dollárban.
Az aktuális árfolyamnak megfelelően írja ki az értékét.


SF

Idézetet írta: Gyaloggalopp Dátum november 30, 2017, 09:13:00 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Windows 10 rendszernél ki szeretném használni a többasztalos módot.
Az lenne a kérdés hogyan tudok automatikusan futtatni egy file-t, hogy az a "2." asztalon jelenjen meg? Így az alapértelmezett asztalon nem jelenne meg semmi.

Sajna nem találtam leírást erről.


https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-start-winpc/opening-programs-on-second-monitor-not-main/ebc1d56d-8b75-47d4-91b8-64ea71cc206a

pcguru68

Idézetet írta: Gyaloggalopp Dátum november 30, 2017, 09:14:53 DÉLELŐTT
Idézetet írta: pcguru68 Dátum november 30, 2017, 08:13:50 DÉLELŐTT
Sziasztok. Nagyon kezdő vagyok még. Olyan problémám van hogy, nicehast használok. Csütörtök óta 1kártyával bányászok. Szombatig 4,5 dollár jött össze. Azóta levél megy a pénz. Ma reggelig 5.2 dollár lett. Hétfőn este 6dollár lett,  kedd reggel 4,8 tegnap este 5,9 ma reggel 5,3 lett. Hova tünt el a pénzem? Segítséget elöre is köszönöm


Szia!

Ha valamilyen kriptovalutában van a pénzed. és kijelzi mennyit ér dollárban.
Az aktuális árfolyamnak megfelelően írja ki az értékét.


bitcointba  számol.most már csak 4,9 dollár van .

Gyaloggalopp

Idézetet írta: SF Dátum november 30, 2017, 09:29:46 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Gyaloggalopp Dátum november 30, 2017, 09:13:00 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Windows 10 rendszernél ki szeretném használni a többasztalos módot.
Az lenne a kérdés hogyan tudok automatikusan futtatni egy file-t, hogy az a "2." asztalon jelenjen meg? Így az alapértelmezett asztalon nem jelenne meg semmi.

Sajna nem találtam leírást erről.


https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-start-winpc/opening-programs-on-second-monitor-not-main/ebc1d56d-8b75-47d4-91b8-64ea71cc206a

Köszönöm a segítséget!
Nálam ez így nem működik. (vagy béna vagyok)
Lehetséges, hogy ez 2 monitorra vonatkozik.
Nálam 2 asztal van, és egy monitor.

sankoran

Idézetet írta: pcguru68 Dátum november 30, 2017, 05:41:10 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Gyaloggalopp Dátum november 30, 2017, 09:14:53 DÉLELŐTT
Idézetet írta: pcguru68 Dátum november 30, 2017, 08:13:50 DÉLELŐTT
Sziasztok. Nagyon kezdő vagyok még. Olyan problémám van hogy, nicehast használok. Csütörtök óta 1kártyával bányászok. Szombatig 4,5 dollár jött össze. Azóta levél megy a pénz. Ma reggelig 5.2 dollár lett. Hétfőn este 6dollár lett,  kedd reggel 4,8 tegnap este 5,9 ma reggel 5,3 lett. Hova tünt el a pénzem? Segítséget elöre is köszönöm


Szia!

Ha valamilyen kriptovalutában van a pénzed. és kijelzi mennyit ér dollárban.
Az aktuális árfolyamnak megfelelően írja ki az értékét.


bitcointba  számol.most már csak 4,9 dollár van .

Nicehasht használsz? Akkor ott van az, csak ez a napi kereset amit mutat, ha nem toltad akkor értelemszerűen nem kapod meg. https://www.nicehash.com/miner/BTCwalletcímed  -et írd be a böngészőbe, majd enter. Értelemszerűen a BTCWallet-hez a nicehash proginál beállított btc címet írd be. Mit mutat?

Lefiati

Idézetet írta: Lefiati Dátum november 28, 2017, 11:20:56 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Roller Dátum november 28, 2017, 05:20:45 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Lefiati Dátum november 27, 2017, 10:31:36 DÉLUTÁN
a táp vadi új.
Most bekapcsol és 2 sec múlva kikapcsol.
Zárlat lesz, de hol?
Attila


Milyen tápod van?

EVGA 1000 Q2
(mindent lehúztam, most megy, de csak 2 kártyával)
A 3-ik kártyára azt írja, hogy nincs elég erőforrás (12-es hiba kód)

Valaki 12-es error code-dal találkozott már az eszközkezelőben?

üdv.
Attila.

sleve

Claymore-ban hogyan lehet beállítani, hogy ne bányásszon minden kártya?

Zorg33

Idézetet írta: husosfagyi Dátum november 28, 2017, 08:06:54 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Beszélgettem egyik barátommal, aki olvasott valami infót arról, hogy a régi alaplapokkal (amiken nincs uefi bios) a ddr5-ös ramokkal szerelt videókártyák 10-15%-kal kevesebbet teljesítnenek bányászatban, mintha új alaplapokban lennének. Van ennek valami valóságalapja? Van esetleg valakinek tapasztalata erről?


Ez nem igaz. Nekem meg ddr2 ramos kb 10 eves szerver alapokra epitett rigeim is vannak uj kartyakkal. Csodalatosan mennek. A DAG size miatti lassulasra gondol a haverod szerintem, aminek driveres megoldasa van.

thotho

Sziasztok!
Kripto tőzsdén szeretnék kereskedni.
Légy szíves, írja le valaki, hogy milyen lépéseket kell megtenni? Tehát hogy lesz egyenlegem pl. a bittrex.comon vagy más tőzsdén? Milyen oldalakon kell ehhez regisztrálni? Milyen walleteket érdemes használni?
Köszi a válaszokat!

sleve

Idézetet írta: thotho Dátum december 02, 2017, 10:19:03 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Kripto tőzsdén szeretnék kereskedni.
Légy szíves, írja le valaki, hogy milyen lépéseket kell megtenni? Tehát hogy lesz egyenlegem pl. a bittrex.comon vagy más tőzsdén? Milyen oldalakon kell ehhez regisztrálni? Milyen walleteket érdemes használni?
Köszi a válaszokat!

Bittrexen pl.: Bank -> Uphold-ra feltölt pénz -> átutal Bittrexre és kereskedés.
Kraken: Bank -> Krakenre feltölt pénz (SEPA)  és kereskedés. Krakent sokan szidják.

nnet

Sziasztok!

Nem értek hozzá, kérlek javítsatok ki, hogy megértsem a lényegét..
Most néztem egy videót, http://net-jobs-money.com/uphold-video-a-hasznalatahoz/ amiben az Uphold-on keresztül díjmentesen pakolhatjuk a pénzt  mondjuk az USD-ről BTC-re vagy fordítva. Ha jól gondolom, akkor ebben az esetben ugyanaz történik, mintha a tőzsdén venném, vagy eladnám. Ha jól gondolom akkor az Uphold használatánál nálam van a pénz, a tőzsdézésnél pedig harmadik félnél és ott meg, ha jól gondolom van valamekkora tranzakciós díj is.

Mi a hiba a gondolatmenetembe? (mert nyilván ha, minden így lenne, nem érné meg tőzsdén adni-enni :-)
Mikor éri meg tőzsdére tenni a pénzt?


willow

Idézetet írta: nnet Dátum december 03, 2017, 09:10:15 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Nem értek hozzá, kérlek javítsatok ki, hogy megértsem a lényegét..
Most néztem egy videót, http://net-jobs-money.com/uphold-video-a-hasznalatahoz/ amiben az Uphold-on keresztül díjmentesen pakolhatjuk a pénzt  mondjuk az USD-ről BTC-re vagy fordítva. Ha jól gondolom, akkor ebben az esetben ugyanaz történik, mintha a tőzsdén venném, vagy eladnám. Ha jól gondolom akkor az Uphold használatánál nálam van a pénz, a tőzsdézésnél pedig harmadik félnél és ott meg, ha jól gondolom van valamekkora tranzakciós díj is.

Mi a hiba a gondolatmenetembe? (mert nyilván ha, minden így lenne, nem érné meg tőzsdén adni-enni :-)
Mikor éri meg tőzsdére tenni a pénzt?


1. Soha semmi nincs ingyen.
2. Az uphold csak egy közvetitő, ami levonja a maga kis jutalékát.
3.  Az upholdon nem lehet kereskedni, csak házon belül tologatni a manit, vagy továbbutalni. Természetesen jutalékért.
4. Kereskedni csak exchangékon lehet, vagy itt a fórumon eladod valakinek.
5. Sok szerencsét.
;)

mr_nobody

 ahoi emberek! egy kis segítség kellene. van 3 kártyám: MSI rx Gaming 480 x 4gb, és 2db MSI rx 570 Gaming x 4g . ki szeretném kapcsolni a LED világítást a kártyákon. fel is telepítettem az MSI GAMING APP-ot amivel ki lehetne kapcsolni, de csak a 480-as ledjét kapcsolja ki és csak azt látja (viszont az afterburner és a calymore is látja a 3 vga-t) . valakinek valami ötlete?

Gyaloggalopp

Idézetet írta: Gyjuhi Dátum november 22, 2017, 09:03:52 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Gyaloggalopp Dátum november 22, 2017, 08:13:38 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Adott egy 2.4 GHz és wifi jel. Ahhoz hozzacstlakoztatok egy  Netis routert talán ap pont nak nevezik. A netis ról viszem tovább a netet. Ez így működik is. Viszont ha aramkimaradas van nem kapcsolódnak újra össze.  A netis routerbe be bekell lépnem újra bekeresni a wifi hálózatot és elmenteni.  Van erre ötlet?  Ha már egyszer  be van állítva újra osszekapcsolodjon?

Ezt a gyártót nem ismerem TP-link illetve Mikrotik esetén nincs ilyen gond magától kapcsolódik. Esetleg nem lehet e az a baj, hogy maga a fő router később áll fel mint a bridge (híd). Lehet azért nem tud csatlakozni. Ha a router hamarabb feláll és utána áll fel maga az AP pont akkor össze kapcsolódnak e? Persze ezt ki kell próbálni. Általában egy AP pont sugárzó hamarabb feláll minthogy egy router betölt de persze eszköz válogatja és az én tudásomat se vedd készpénznek.

Ment a +1
Köszi. routercsere oldotta meg a gondot.
Asus RT-N12+ simán visszacsatlakozik, mindegy milyen sorrendben indul el a rendszer.

Gyaloggalopp

Idézetet írta: dext-r Dátum november 22, 2017, 10:04:48 DÉLELŐTT
Netis ruterrel en is jartam mar hasolo cipoben, mikor repeater modban hasznaltam, egyszeruen ilyen gagyi a cucc, muszaj lesz lecsereld vmi "komolyabbra" h ne fajjon a fejed

+1 Köszi :)

mittomen89

#3596
Sziasztok!
Teszek itt is egy próbát, hátha.

Pár hete az asztali gépemmel(win10/gtx970) bányászkodok fizetéskiegészítésként, de észrevettem, hogy az excavator és az ewbf miner esetében is kb. felére esik a hash, ha nem vagyok a gép előtt. Amint odaülök elé és elkezdek ténykedni, rögtön helyreáll a rend.
Teljesítménycentrikuson van az energiaséma, monitor nem kapcsol ki, nvidia vezérlőpultban is a maximális teljesítmény van előnyben részesítve. Mégis mi a fene okozza ezt? 
szerk.: xmrig is fut, az ugye a procit használja, ott nincs ilyen problémám.

problem solved: az origin okozta a galibát, köszi ea. :)

joint

Sziasztok!

Van egy régebbi gépem, amibe van egy ilyen alaplap https://static.gigabyte.com/Product/2/4027/5211_src.jpg
Lehetne rákötni 1 vagy 2 rx 580-ast?

XTR

Sziasztok, van 6db MSI rx460 4gb micronos kártyám, eth-t bányászok win10 alatt, alapján 10,6-al hessel. A kérdésem az, hogy hol kezdjem a biosolást? Átállítottam alaplapi VGA-t alapértelmezettnek, és 1 kártyát hagytam benne, de nem tudom hol keressek bios filet.. techpowerup-on találtam, rátettem atiflsh-el, de nem változott a sebesség..

tamagucsi

Idézetet írta: XTR Dátum december 03, 2017, 05:23:48 DÉLUTÁN
Sziasztok, van 6db MSI rx460 4gb micronos kártyám, eth-t bányászok win10 alatt, alapján 10,6-al hessel. A kérdésem az, hogy hol kezdjem a biosolást? Átállítottam alaplapi VGA-t alapértelmezettnek, és 1 kártyát hagytam benne, de nem tudom hol keressek bios filet.. techpowerup-on találtam, rátettem atiflsh-el, de nem változott a sebesség..

melyik vezérlőt tetted fel hozzá?? ezt a drivert kell felrakni : https://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/Radeon-Software-Crimson-ReLive-Edition-Beta-for-Blockchain-Compute-Release-Notes.aspx
ha modolt a kártya akkor ezt is : https://www.monitortests.com/forum/Thread-AMD-ATI-Pixel-Clock-Patcher
ezzel az afterburnerral megy : https://forums.guru3d.com/threads/rtss-6-7-0-beta-1.412822/page-32#post-5459908

forrás: https://www.kriptopenz.info/forum/index.php?topic=4750.0