Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 33 Vendégek van a témában

Anee

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, még most kezdek ismerkedni a témával.
Úgy gondoltam kezdésnek mondjuk feathercoin-t bányásznék. Felmentem a honlapjára, https://www.feathercoin.com/ , innen letöltöttem a wallet-et, elinítottam. Aztán a honlapon rákattintottam a "How to start" --> "Mining" -ra. Innen letöltöttem az Nsgminer-t, kicsomagoltam, illetve regisztráltam a mining pool hub-ra. De hiába nézegetek youtube videókat, nem tudok rájönni, hogy mi a következő lépés. Valahova be kellene írnom a walletem számát, de hova? Hogyan indítsam el a bányász progit? Erre semmilyen instrukciót nem találtam.
Köszi a segítséget előre is

lencsi77

Sziasztok. Kit tudnátok ajánlani, hogy összerakjon egy bánya gépet. Pest megyei vagyok. Köszönöm, várom a jelentkezőket.

willow

Idézetet írta: lencsi77 Dátum december 12, 2017, 09:24:31 DÉLUTÁN
Sziasztok. Kit tudnátok ajánlani, hogy összerakjon egy bánya gépet. Pest megyei vagyok. Köszönöm, várom a jelentkezőket.


Szia. Bárki össze tud rakni egy banya gepet, aki össze tud rakni egy számitógépet. Például egy számitógépes bolt?

willow

Idézetet írta: Anee Dátum december 12, 2017, 09:08:49 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, még most kezdek ismerkedni a témával.
Úgy gondoltam kezdésnek mondjuk feathercoin-t bányásznék. Felmentem a honlapjára, https://www.feathercoin.com/ , innen letöltöttem a wallet-et, elinítottam. Aztán a honlapon rákattintottam a "How to start" --> "Mining" -ra. Innen letöltöttem az Nsgminer-t, kicsomagoltam, illetve regisztráltam a mining pool hub-ra. De hiába nézegetek youtube videókat, nem tudok rájönni, hogy mi a következő lépés. Valahova be kellene írnom a walletem számát, de hova? Hogyan indítsam el a bányász progit? Erre semmilyen instrukciót nem találtam.
Köszi a segítséget előre is
Milyen géppel akarsz bányászni? ati? nvidia? cpu? csákány? ???

czpitti

Technikailag igen.DE: a jo bányagéphez ismerni kell az elképzeléshez tartozo hardvereket pl vga-k.alaplap,táp stb.plusz konfigolni se árt ha a hatékonyság fontos,márpedig fontos hiszen bányagép.én keresnék egy hozzáérto embert a helyedben és vele rakatnám ossze illetve optimalizáltatnám

willow

Idézetet írta: czpitti Dátum december 13, 2017, 04:10:31 DÉLELŐTT
Technikailag igen.DE: a jo bányagéphez ismerni kell az elképzeléshez tartozo hardvereket pl vga-k.alaplap,táp stb.plusz konfigolni se árt ha a hatékonyság fontos,márpedig fontos hiszen bányagép.én keresnék egy hozzáérto embert a helyedben és vele rakatnám ossze illetve optimalizáltatnám


Infó összeszed a fórumról olvasással. Lista irása. Lista leadása a számitógépes boltban. Gép összerakása. Gép hazavitele. Windows telepités. Ha már ez sem megy, akkor kezdődik a baj. ;)

Gyaloggalopp

Idézetet írta: lencsi77 Dátum december 12, 2017, 09:24:31 DÉLUTÁN
Sziasztok. Kit tudnátok ajánlani, hogy összerakjon egy bánya gépet. Pest megyei vagyok. Köszönöm, várom a jelentkezőket.

Szia!
N vidias riget össze rakok neked 100k + anyag. Ért  :) sőt elhelyezni is tudom. (Hajdúszoboszlón) 5000+ 38ft/KW
De jobban jársz ha megtanulod  és megcsinalod.

Anee

Idézetet írta: willow Dátum december 13, 2017, 04:09:10 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Anee Dátum december 12, 2017, 09:08:49 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, még most kezdek ismerkedni a témával.
Úgy gondoltam kezdésnek mondjuk feathercoin-t bányásznék. Felmentem a honlapjára, https://www.feathercoin.com/ , innen letöltöttem a wallet-et, elinítottam. Aztán a honlapon rákattintottam a "How to start" --> "Mining" -ra. Innen letöltöttem az Nsgminer-t, kicsomagoltam, illetve regisztráltam a mining pool hub-ra. De hiába nézegetek youtube videókat, nem tudok rájönni, hogy mi a következő lépés. Valahova be kellene írnom a walletem számát, de hova? Hogyan indítsam el a bányász progit? Erre semmilyen instrukciót nem találtam.
Köszi a segítséget előre is
Milyen géppel akarsz bányászni? ati? nvidia? cpu? csákány? ???

Szia, nvidia geforce gtx 1050 ti

lovi

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni gondolkodok egy egy bányagép készítésben. Mi az amit érdemes vga-ból venni? Első körben akár csak próbából. hirtelen nem szeretnék sok pénzt belefektetni. Előre is köszönöm a segítséget. Olyan verzió is érdekel pl ha a rx580 nézem az ugye 20-29 Mh/s meg de ha pl veszek 2db rx460 akkor ugye 30Mh/s is kihozható és ahogy néztem talán kpban is olcsóbbra jön ki. De lehet rosszúl gondolkodom ezen a téren. Előre is köszönöm a segítséget!

Vic

Szervusztok!
Mivel nem találtam bemutatkozó topikot, vettem a bátorságot es ide írtam első bejegyzésem.
Tulajdonképpen ha a topiknyito hsz-t olvasom, akar aktuális  - pontosabban: helyénvaló - is lehet a kérdésem.
Első bánya gépen gondolkozom es egyelőre nem is tervezek többet.
Mar itt kezd izgalmassá válni a dolog, hogy mit is banyasszak?
(  nem elsődleges feltétel a megélhetés, a kérdésre pedig, hogy akkor minek is? - azért, mert elkötelezetten hiszek abban, hogy értelme van a jövőre nézve, roppant érdekes az egész folyamat es az sem elhanyagolható szempont, hogy nagyon szimpatikus a magyar bányász közösség! )
Jó fel eve fektetek be kisebb megtakarításokat különböző kryptotozsdeken, es a haszon egy toredekebol szeretnek egy gépet.
Namost! Tudnék venni egy Asic gépet ( Bitmain antminer s9 vagy L3+ ) de  Vegan néhány megjegyzése a megbízhatatlanságukrol erősen megingatta ebbéli hitemet.
Nem lenne szerencsés meghibásodás esetén Kínába küldeni es várni, hogy vagy megjavitjak, vagy nem.
A másik lehetőség az altcoin bányászat, itt megvan annak az előnye, ha bármi tönkremegy megveszem es kicserelem.
Kérdés a következő: ezt így jól látom, vagy árnyaltabb azért a kép?
Viszont soha nem raktam össze mást,  csak pc-t.:-)
Bocs a hosszú hsz-ért!

raffiakötö

Idézetet írta: Vic Dátum december 13, 2017, 09:32:46 DÉLELŐTT
Szervusztok!
Mivel nem találtam bemutatkozó topikot, vettem a bátorságot es ide írtam első bejegyzésem.
Tulajdonképpen ha a topiknyito hsz-t olvasom, akar aktuális  - pontosabban: helyénvaló - is lehet a kérdésem.
Első bánya gépen gondolkozom es egyelőre nem is tervezek többet.
Mar itt kezd izgalmassá válni a dolog, hogy mit is banyasszak?
(  nem elsődleges feltétel a megélhetés, a kérdésre pedig, hogy akkor minek is? - azért, mert elkötelezetten hiszek abban, hogy értelme van a jövőre nézve, roppant érdekes az egész folyamat es az sem elhanyagolható szempont, hogy nagyon szimpatikus a magyar bányász közösség! )
Jó fel eve fektetek be kisebb megtakarításokat különböző kryptotozsdeken, es a haszon egy toredekebol szeretnek egy gépet.
Namost! Tudnék venni egy Asic gépet ( Bitmain antminer s9 vagy L3+ ) de  Vegan néhány megjegyzése a megbízhatatlanságukrol erősen megingatta ebbéli hitemet.
Nem lenne szerencsés meghibásodás esetén Kínába küldeni es várni, hogy vagy megjavitjak, vagy nem.
A másik lehetőség az altcoin bányászat, itt megvan annak az előnye, ha bármi tönkremegy megveszem es kicserelem.
Kérdés a következő: ezt így jól látom, vagy árnyaltabb azért a kép?
Viszont soha nem raktam össze mást,  csak pc-t.:-)
Bocs a hosszú hsz-ért!


Szia!


Szerintem az hogy ASIC vagy VGA miner gépet állítasz csatasorba szinte mindegy. Mind a kettőnek megvan az előnye - hátránya. Taknyolás van mindkét géppel ez tény, a taknyolás mennyisége és minősége más. Én mint VGA rig-es erre voksolok, alkatrészek cserélhetőek, megoldható a garancia is.
Az hogy hogy kell összerakni egy miner VGA-s pc-t Fagyi Zoli, meg Vegán, meg CryptoPeti csinált annyi videót, hogy ha van egy kis technikai érzéked össze tudod rakni, és be is tudod állítani. Azokra a ad-hoc jellegű problémákra amik felmerülhetnek ott van a fórum, valaki tuti segít.


Persze ez mindenkinek a saját döntése, a tutit senki sem fogja tudni megmondani akár tudja akár nem. Számolni, gondolkodni kell idő+pénz+megtérülés stb...

raffiakötö

Idézetet írta: lovi Dátum december 13, 2017, 09:27:14 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni gondolkodok egy egy bányagép készítésben. Mi az amit érdemes vga-ból venni? Első körben akár csak próbából. hirtelen nem szeretnék sok pénzt belefektetni. Előre is köszönöm a segítséget. Olyan verzió is érdekel pl ha a rx580 nézem az ugye 20-29 Mh/s meg de ha pl veszek 2db rx460 akkor ugye 30Mh/s is kihozható és ahogy néztem talán kpban is olcsóbbra jön ki. De lehet rosszúl gondolkodom ezen a téren. Előre is köszönöm a segítséget!


Szia!


Én személy szerint rx 570 4gb-s kártyát vennék. Egy jó bios-szal kit tudsz hozni az 570-ből is 28-29 mhs-t, úgy hogy nem tolod ki a szemét a kártyának, de 27 mhs-t gond nélkül.
Szerintem mindegy hogy 1 db 570, vagy 2 db 460 mert a megtérülés így is - úgy is min fél év.
Amit én figyelembe vennék, hogy milyen keretből kell gazdálkodjak, hogy jusson-maradjon.
etick fórumtárstól lehet kedvezményesen vásárolni a fórumlakóknak (  ;)  nem fizetett hirdetés  ;) ) érdemes megnézni a webshopjukat.



Vic

Raffiakoto: köszönöm szépen a válaszodat, most nézem az árakat ( VGA ), aztán mindjárt kiderül ( vagy beborul )!

raffiakötö

Idézetet írta: Vic Dátum december 13, 2017, 11:31:20 DÉLELŐTT
Raffiakoto: köszönöm szépen a válaszodat, most nézem az árakat ( VGA ), aztán mindjárt kiderül ( vagy beborul )!


Nincs mit. :) Jó számolgatást!

Szegedi

Tisztelt fórumozók!

Az lenne a kérdésem felétek, hogy jelenleg van 3db rx570 és kártyám, később szeretném ezt tovább bővíteni 6-7 kartyara. Milyen tápot vegyek? Esetleg milyen tápokat és kossem
osssze őket?

Szép napot!

raffiakötö

Idézetet írta: Szegedi Dátum december 13, 2017, 02:32:53 DÉLUTÁN
Tisztelt fórumozók!

Az lenne a kérdésem felétek, hogy jelenleg van 3db rx570 és kártyám, később szeretném ezt tovább bővíteni 6-7 kartyara. Milyen tápot vegyek? Esetleg milyen tápokat és kossem
osssze őket?

Szép napot!


Szia!


80-85%, Gold, vagy Gold+. 1 db 1000 watt, dual mininghez 1250 w. Vagy 2 db 700-750 w.
Thermatake, chieftech, evga vagy valami hasonló. Moduláris kábelezhetőség nem hátrány. Ebayen lehet találni 2 táp összekötő cumót.

lovi

Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 13, 2017, 11:00:13 DÉLELŐTT
Idézetet írta: lovi Dátum december 13, 2017, 09:27:14 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni gondolkodok egy egy bányagép készítésben. Mi az amit érdemes vga-ból venni? Első körben akár csak próbából. hirtelen nem szeretnék sok pénzt belefektetni. Előre is köszönöm a segítséget. Olyan verzió is érdekel pl ha a rx580 nézem az ugye 20-29 Mh/s meg de ha pl veszek 2db rx460 akkor ugye 30Mh/s is kihozható és ahogy néztem talán kpban is olcsóbbra jön ki. De lehet rosszúl gondolkodom ezen a téren. Előre is köszönöm a segítséget!

SziA!

Nagyon köszönöm a gyors választ!
Szia!


Én személy szerint rx 570 4gb-s kártyát vennék. Egy jó bios-szal kit tudsz hozni az 570-ből is 28-29 mhs-t, úgy hogy nem tolod ki a szemét a kártyának, de 27 mhs-t gond nélkül.
Szerintem mindegy hogy 1 db 570, vagy 2 db 460 mert a megtérülés így is - úgy is min fél év.
Amit én figyelembe vennék, hogy milyen keretből kell gazdálkodjak, hogy jusson-maradjon.
etick fórumtárstól lehet kedvezményesen vásárolni a fórumlakóknak (  ;)  nem fizetett hirdetés  ;) ) érdemes megnézni a webshopjukat.

Szegedi

Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 13, 2017, 02:56:17 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Szegedi Dátum december 13, 2017, 02:32:53 DÉLUTÁN
Tisztelt fórumozók!

Az lenne a kérdésem felétek, hogy jelenleg van 3db rx570 és kártyám, később szeretném ezt tovább bővíteni 6-7 kartyara. Milyen tápot vegyek? Esetleg milyen tápokat és kossem
osssze őket?

Szép napot!

Köszönöm

Szia!


80-85%, Gold, vagy Gold+. 1 db 1000 watt, dual mininghez 1250 w. Vagy 2 db 700-750 w.
Thermatake, chieftech, evga vagy valami hasonló. Moduláris kábelezhetőség nem hátrány. Ebayen lehet találni 2 táp összekötő cumót.

Franky2Ster

Valaki tudna ebben segíteni?

Error CL_MEM_OBJECT_ALLOCATION_FAILURE WHEN CALLING clEnqueueNDRangeKernel for Kernel 0

ozsvathl

Sziaztok!

Legy szives segitsegtek. Most raktam össze a 1060-as rigemet, de folyamtosan kifagy. 2 probléma volt bluescreen szerint. (http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=108K_perny_fot_2017_12_13.png) Abbol az nvdll megoldottam egy driver frissitessel, de ntoskrnl.exe miatt folyamat kifagy. Mi lehet a megoldas, segitsetek legyszi.