Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 35 Vendégek van a témában

mr_nobody

sziasztok! Egy 3 kártyás riget szeretnék bővíteni + 1 kártyával, viszont amikor belerakom a 4. kártyát és elindítom az eszköz kezelőben csak 3 kártyát látok. kicseréltem a risert, de az sem oldotta meg  a problémát. A bővítés előtt 2 MSI rx 570 gaming x 4g kártya + 1 MSI rx 480 gaming x 4g kártya csákányolt. vettem hozzá még egy msi rx 570 gaming-es kártyát de ez valamiért nem akar működni. Leteszteltem egyenként a kártyákat... külön-külön jól megy az összes akkor van gáz ha a 4.et akarom beüzemelni.. :/

infó:
alaplap: gigabyte GA-970a-DS3p
1000w enermax revolution87+ táp

valakinek ötlete?

bazsy

Idézetet írta: ozsvathl Dátum december 13, 2017, 07:14:35 DÉLUTÁN
Sziaztok!

Legy szives segitsegtek. Most raktam össze a 1060-as rigemet, de folyamtosan kifagy. 2 probléma volt bluescreen szerint. (http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=108K_perny_fot_2017_12_13.png) Abbol az nvdll megoldottam egy driver frissitessel, de ntoskrnl.exe miatt folyamat kifagy. Mi lehet a megoldas, segitsetek legyszi.


Ram lesz a ludas de ha ide beszúrod a hiba fájl tartalmát többet tudunk meg

ozsvathl

Idézetet írta: bazsy Dátum december 13, 2017, 07:28:38 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ozsvathl Dátum december 13, 2017, 07:14:35 DÉLUTÁN
Sziaztok!

Legy szives segitsegtek. Most raktam össze a 1060-as rigemet, de folyamtosan kifagy. 2 probléma volt bluescreen szerint. (http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=108K_perny_fot_2017_12_13.png) Abbol az nvdll megoldottam egy driver frissitessel, de ntoskrnl.exe miatt folyamat kifagy. Mi lehet a megoldas, segitsetek legyszi.


Ram lesz a ludas de ha ide beszúrod a hiba fájl tartalmát többet tudunk meg


http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=299K_perny_fot_2017_12_13.png remelem erre gondoltal

bazsy

Idézetet írta: ozsvathl Dátum december 13, 2017, 10:19:02 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bazsy Dátum december 13, 2017, 07:28:38 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ozsvathl Dátum december 13, 2017, 07:14:35 DÉLUTÁN
Sziaztok!

Legy szives segitsegtek. Most raktam össze a 1060-as rigemet, de folyamtosan kifagy. 2 probléma volt bluescreen szerint. (http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=108K_perny_fot_2017_12_13.png) Abbol az nvdll megoldottam egy driver frissitessel, de ntoskrnl.exe miatt folyamat kifagy. Mi lehet a megoldas, segitsetek legyszi.


Ram lesz a ludas de ha ide beszúrod a hiba fájl tartalmát többet tudunk meg


http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=299K_perny_fot_2017_12_13.png remelem erre gondoltal


Nem sok minden derül ki belőle milyen lap milyen rammal?esetleg egy memtestet futtathatnál

bazsy

Idézetet írta: bazsy Dátum december 13, 2017, 10:21:22 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ozsvathl Dátum december 13, 2017, 10:19:02 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bazsy Dátum december 13, 2017, 07:28:38 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ozsvathl Dátum december 13, 2017, 07:14:35 DÉLUTÁN
Sziaztok!

Legy szives segitsegtek. Most raktam össze a 1060-as rigemet, de folyamtosan kifagy. 2 probléma volt bluescreen szerint. (http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=108K_perny_fot_2017_12_13.png) Abbol az nvdll megoldottam egy driver frissitessel, de ntoskrnl.exe miatt folyamat kifagy. Mi lehet a megoldas, segitsetek legyszi.


Ram lesz a ludas de ha ide beszúrod a hiba fájl tartalmát többet tudunk meg


http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=299K_perny_fot_2017_12_13.png remelem erre gondoltal


Nem sok minden derül ki belőle milyen lap milyen rammal?esetleg egy memtestet futtathatnál


A dump fájl tartalmát bedobnád ide

ozsvathl

asrock pro btc, kingston fury ddr3 4gb, futtatok

sfdave

Sziasztok, azt tudja esetleg valaki, hogy mennyi netet használ a folyamat? nem itthoni bányászáson gondolkodom mobilnetes megoldással... Ez is függ a rigek számától és a configtól? vagy ez független ettől?

Szegedi

Sziasztok! Az igaz hogy a Claymore nem tud 2GB os videókártyával dolgozni,vagy csak valami beállítás hiba?

bazsy

Idézetet írta: sfdave Dátum december 13, 2017, 10:25:44 DÉLUTÁN
Sziasztok, azt tudja esetleg valaki, hogy mennyi netet használ a folyamat? nem itthoni bányászáson gondolkodom mobilnetes megoldással... Ez is függ a rigek számától és a configtól? vagy ez független ettől?


Pár kilobyteot mobilnetről is megy

bazsy

Idézetet írta: Szegedi Dátum december 13, 2017, 10:26:19 DÉLUTÁN
Sziasztok! Az igaz hogy a Claymore nem tud 2GB os videókártyával dolgozni,vagy csak valami beállítás hiba?


A 2gb-os kártyák kiestek már eth és etc bányászatból

ozsvathl

Idézetet írta: bazsy Dátum december 13, 2017, 10:24:48 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bazsy Dátum december 13, 2017, 10:21:22 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ozsvathl Dátum december 13, 2017, 10:19:02 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bazsy Dátum december 13, 2017, 07:28:38 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ozsvathl Dátum december 13, 2017, 07:14:35 DÉLUTÁN
Sziaztok!

Legy szives segitsegtek. Most raktam össze a 1060-as rigemet, de folyamtosan kifagy. 2 probléma volt bluescreen szerint. (http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=108K_perny_fot_2017_12_13.png) Abbol az nvdll megoldottam egy driver frissitessel, de ntoskrnl.exe miatt folyamat kifagy. Mi lehet a megoldas, segitsetek legyszi.


Ram lesz a ludas de ha ide beszúrod a hiba fájl tartalmát többet tudunk meg


http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=299K_perny_fot_2017_12_13.png remelem erre gondoltal


Nem sok minden derül ki belőle milyen lap milyen rammal?esetleg egy memtestet futtathatnál


A dump fájl tartalmát bedobnád ide

https://www.dropbox.com/s/z0umkizht6vdm7z/121217-9453-01.dmp?dl=0

Ekvapiris

#3671
Sziasztok!

Bios módosítást követően meghalt az egyik kártyám. Az eredetijét akartam visszatenni, és tévedésből másik kártya eredetijét tettem rá. Rx 470 mining mindkettő, a samsung memóriásra ráhúztam az  elpida memós biosát.  Már fordítva is megesett a dolog, de abból nem lett baj. Az elpida memós kártya  hasrate-je megnőtt a Samsungos biossal. XR
Ha az elszaródott is be van dugva, akkor szines zizi van csak a képernyőn, mint a tv műsorszünetnél. Ha kihúzom, akkor a másik 3-ommal gond nélkül feláll a rendszer.

Van esélyem helyrehozni vagy csöndesen küszöb alatt bekúszva próbálkozzak a jótállás érvényesítésével?

nindzsa25

Hello Szakik!  Mivel most kezdenék neki a bányászatnak egy PC-ben milyen kártyát ajánlotok, AMD vagy NVIDI-ást. Milyen alaplappal?
                     A tervem 2-3 kártyás PC lenne, mert eddig úgy vettem ki egy PC-ben  is elfér 3 kártya.

raffiakötö

Idézetet írta: Ekvapiris Dátum december 13, 2017, 11:00:40 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Bios módosítást követően meghalt az egyik kártyám. Az eredetijét akartam visszatenni, és tévedésből másik kártya eredetijét tettem rá. Rx 470 mining mindkettő, a samsung memóriásra ráhúztam az  elpida memós biosát.  Már fordítva is megesett a dolog, de abból nem lett baj. Az elpida memós kártya  hasrate-je megnőtt a Samsungos biossal. XR
Ha az elszaródott is be van dugva, akkor szines zizi van csak a képernyőn, mint a tv műsorszünetnél. Ha kihúzom, akkor a másik 3-ommal gond nélkül feláll a rendszer.

Van esélyem helyrehozni vagy csöndesen küszöb alatt bekúszva próbálkozzak a jótállás érvényesítésével?


Próbáld meg hogy a biosba az alaplapi vga-t állítod be alapértelmezetten, hogy ott adjon képet, majd az elqrt kártyát beleteszed a gépbe. Ha sikerül (nekem már sikerült így kártyát menteni.) akkor simán vissza tudod tenni a jó gyári biost.
Ha nem indul el sehogy akkor mehet garba, csak ne azt mond hogy piszkáltam a bios-t.  ;)

Vic

Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 13, 2017, 11:35:56 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Vic Dátum december 13, 2017, 11:31:20 DÉLELŐTT
Raffiakoto: köszönöm szépen a válaszodat, most nézem az árakat ( VGA ), aztán mindjárt kiderül ( vagy beborul )!


Nincs mit. :) Jó számolgatást!

Hat nem egyszeru.
Ahány ember annyi vélemény.
Van aki azt írja külföldi fórumon, hogy neki egy S9 hoz napi 30$ tisztán mostani árfolyamon. ( kb. 10%-al olcsóbb áramárak mellett mint M.o. )
L3+: hasonló eredmény.
Ugyanakkor nehéz összehasonlítani egy VGA riggel, de ha egy 1070-es kártyákból álló ( 6 db ) brutális riget nézek, akkor is eltörpül a profit a Bitmain mellett.
Most vagy en nézek rosszul valamit, vagy nem hitelesek a beszámolók, vagy kimaradt valami, nem tudom.
( kicsit kellemetlenül érzem magam, hogy a nulladik lépéssel ostromollak Benneteket, más meg mar a kész rigjehez ker itt gyakorlati tanácsokat, de hat nem találtam kezdobb topikot. )

raffiakötö

Idézetet írta: Vic Dátum december 14, 2017, 09:55:29 DÉLELŐTT
Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 13, 2017, 11:35:56 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Vic Dátum december 13, 2017, 11:31:20 DÉLELŐTT
Raffiakoto: köszönöm szépen a válaszodat, most nézem az árakat ( VGA ), aztán mindjárt kiderül ( vagy beborul )!


Nincs mit. :) Jó számolgatást!



Hat nem egyszeru.
Ahány ember annyi vélemény.
Van aki azt írja külföldi fórumon, hogy neki egy S9 hoz napi 30$ tisztán mostani árfolyamon. ( kb. 10%-al olcsóbb áramárak mellett mint M.o. )
L3+: hasonló eredmény.
Ugyanakkor nehéz összehasonlítani egy VGA riggel, de ha egy 1070-es kártyákból álló ( 6 db ) brutális riget nézek, akkor is eltörpül a profit a Bitmain mellett.
Most vagy en nézek rosszul valamit, vagy nem hitelesek a beszámolók, vagy kimaradt valami, nem tudom.
( kicsit kellemetlenül érzem magam, hogy a nulladik lépéssel ostromollak Benneteket, más meg mar a kész rigjehez ker itt gyakorlati tanácsokat, de hat nem találtam kezdobb topikot. )


Azt szerintem senki mondta, hogy ez a tutiüberfaint ezt válaszd vagy azt! Sok embert láttam aki eladta a vga-s rigjeit és asic-ot vett helyette.
Van előnye az amd-nek pl.: bios mod - > több hash + fogyasztás optimailzálás, ethash algon "istenkirály"
De van az nvidianak is pl.: nincs taknyolás a biosszal, kártyával, (beteszed a gépbe driver, miner conf és indít) eqihash algon "istenkirály"
Asic bekapcsolod konfigolod és megy (nagyjából)...
Garancia téren kényelmesebb a vga-s miner, meg eladás-nál is előnyösebb...
De nem egyszerű döntés.

raffiakötö

Idézetet írta: nindzsa25 Dátum december 14, 2017, 08:06:54 DÉLELŐTT
Hello Szakik!  Mivel most kezdenék neki a bányászatnak egy PC-ben milyen kártyát ajánlotok, AMD vagy NVIDI-ást. Milyen alaplappal?
                     A tervem 2-3 kártyás PC lenne, mert eddig úgy vettem ki egy PC-ben  is elfér 3 kártya.


Amelyiket olcsóbban tudod megszerezni 3 év garral  ;) :D  mindkettővel lehet mindent bányászni csak van amit az egyikkel jobban mint a másikkal, és fordítva...

nindzsa25

Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 14, 2017, 10:23:40 DÉLELŐTT
Idézetet írta: nindzsa25 Dátum december 14, 2017, 08:06:54 DÉLELŐTT
Hello Szakik!  Mivel most kezdenék neki a bányászatnak egy PC-ben milyen kártyát ajánlotok, AMD vagy NVIDI-ást. Milyen alaplappal?
                     A tervem 2-3 kártyás PC lenne, mert eddig úgy vettem ki egy PC-ben  is elfér 3 kártya.


Amelyiket olcsóbban tudod megszerezni 3 év garral  ;) :D  mindkettővel lehet mindent bányászni csak van amit az egyikkel jobban mint a másikkal, és fordítva...



Köszi  a választ, az előttem lévők kérdés/választ mind összevetve leszögezhetjük egy kezdő aki  semmit nem tud még a bányászatról sem, a gépet sem ismeri annak az NVIDI-ássa jobb kezdjen, még akkor is ha nem annyit hoz mint az AMD- kártyák. Jó ez így?

raffiakötö

Idézetet írta: nindzsa25 Dátum december 14, 2017, 10:46:54 DÉLELŐTT
Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 14, 2017, 10:23:40 DÉLELŐTT
Idézetet írta: nindzsa25 Dátum december 14, 2017, 08:06:54 DÉLELŐTT
Hello Szakik!  Mivel most kezdenék neki a bányászatnak egy PC-ben milyen kártyát ajánlotok, AMD vagy NVIDI-ást. Milyen alaplappal?
                     A tervem 2-3 kártyás PC lenne, mert eddig úgy vettem ki egy PC-ben  is elfér 3 kártya.


Amelyiket olcsóbban tudod megszerezni 3 év garral  ;) :D  mindkettővel lehet mindent bányászni csak van amit az egyikkel jobban mint a másikkal, és fordítva...



Köszi  a választ, az előttem lévők kérdés/választ mind összevetve leszögezhetjük egy kezdő aki  semmit nem tud még a bányászatról sem, a gépet sem ismeri annak az NVIDI-ássa jobb kezdjen, még akkor is ha nem annyit hoz mint az AMD- kártyák. Jó ez így?


Nagyjából igen. Valamivel "bolondbiztosabb" elsőre az nvidia. Leglábbis szerintem.


nindzsa25

Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 14, 2017, 11:33:11 DÉLELŐTT
Idézetet írta: nindzsa25 Dátum december 14, 2017, 10:46:54 DÉLELŐTT
Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 14, 2017, 10:23:40 DÉLELŐTT
Idézetet írta: nindzsa25 Dátum december 14, 2017, 08:06:54 DÉLELŐTT
Hello Szakik!  Mivel most kezdenék neki a bányászatnak egy PC-ben milyen kártyát ajánlotok, AMD vagy NVIDI-ást. Milyen alaplappal?
                     A tervem 2-3 kártyás PC lenne, mert eddig úgy vettem ki egy PC-ben  is elfér 3 kártya.


Amelyiket olcsóbban tudod megszerezni 3 év garral  ;) :D  mindkettővel lehet mindent bányászni csak van amit az egyikkel jobban mint a másikkal, és fordítva...



Köszi  a választ, az előttem lévők kérdés/választ mind összevetve leszögezhetjük egy kezdő aki  semmit nem tud még a bányászatról sem, a gépet sem ismeri annak az NVIDI-ássa jobb kezdjen, még akkor is ha nem annyit hoz mint az AMD- kártyák. Jó ez így?


Nagyjából igen. Valamivel "bolondbiztosabb" elsőre az nvidia. Leglábbis szerintem.

A következő kérdés, hogy az NVIDIA GTX 1070 kártyához milyen alaplap a leghatékonyabb, ami majd idővel még két kártyával is jól működne.