Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 7 Vendégek van a témában

Gyaloggalopp

Idézetet írta: Kalmi88 Dátum december 30, 2017, 08:07:51 DÉLUTÁN
Köszi a tanácsot és esetleg a többi kérdésemre tud valaki válaszolni. Mennyi gpu-t visz el az alplapom és az oprendszer?

Hali! MSI z370 SLI Plus 3 db pci1 és 3 pci 16 foglalattal rendelkezik így alapesetben 6 db videókártyát tud elvinni.
az op rendszer  win 10. elméletileg 13 db rx kártyát tud az új driverel. de én még nem láttam....

forexrobi

mennyire működőképes hogy asrock h110 btc+ lapban 8db rx kártyával claymoreal eht-t bányászni és 5db pl 1060al zcast EWBF-el?

willow

Idézetet írta: Szegedi Dátum december 30, 2017, 06:11:23 DÉLUTÁN
Idézetet írta: willow Dátum december 30, 2017, 04:01:58 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Szegedi Dátum december 30, 2017, 03:24:42 DÉLUTÁN
Sziasztok! Tanácstalan vagyok... :/ mit csákányoljak? Amit ír a whattomine azt kezdjem el szedni és figyelgessem mikor épp melyik a leg profitálisabb,vagy használjak Nicehasht? koszonom.


Milyen rendszered van?

Szia 2db rx 570


Kezdj el bányászni a wattomine alapján. Közben figyeld a fórumot, és ha valaki feldob egy új coint amiben van fantázia, akkor gyorsan állj rá arra, amig van benne potenciál. Közben figyelgesd, milyen új bányászható coinok jöttek ki, például itt,,,,https://coinmarketcap.com/new/ .   Kisérletezz, próbálkozz. Mindenki igy csinálja.

willow

Idézetet írta: Kalmi88 Dátum december 30, 2017, 08:07:51 DÉLUTÁN
Köszi a tanácsot és esetleg a többi kérdésemre tud valaki válaszolni. Mennyi gpu-t visz el az alplapom és az oprendszer?


vannak riser hub-ok, amivel megtudod sokszorozni a használható kártyák mennyiségét. Elméletileg a használhatóságnak csak az oprendszer szab határt.

Balvanylajos

Idézetet írta: willow Dátum december 31, 2017, 08:50:16 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Szegedi Dátum december 30, 2017, 06:11:23 DÉLUTÁN
Idézetet írta: willow Dátum december 30, 2017, 04:01:58 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Szegedi Dátum december 30, 2017, 03:24:42 DÉLUTÁN
Sziasztok! Tanácstalan vagyok... :/ mit csákányoljak? Amit ír a whattomine azt kezdjem el szedni és figyelgessem mikor épp melyik a leg profitálisabb,vagy használjak Nicehasht? koszonom.


Milyen rendszered van?

Szia 2db rx 570


Kezdj el bányászni a wattomine alapján. Közben figyeld a fórumot, és ha valaki feldob egy új coint amiben van fantázia, akkor gyorsan állj rá arra, amig van benne potenciál. Közben figyelgesd, milyen új bányászható coinok jöttek ki, például itt,,,,https://coinmarketcap.com/new/ .   Kisérletezz, próbálkozz. Mindenki igy csinálja.


Az én javaslatom, hogy állítsd be szépen ETH-ra vagy ETC-re, mindkettő mindig benne van a top5 bányászható megéri coinban. Így lesz nyugalmad, nem kell folyton nézegetni, hogy épp mi az, ami 5 centtel többet hoz. Igen, így néha lemaradhatsz egy-két jó coinról, amivel akár 10-15 dollárra is több lenne egy hónapban a pénz, de 2 kártyánál ez nem tétel.
Ha szépen beállítod a két kártyát, akkor elég naponta ránézned a pool statra, hogy minden rendben van-e.


RX570-nek hoznia kell 25-26 Mh/s-et 130w fogyasztás mellett. Tehát 50-52 Mh/s és ~300W fogyasztással a teljes gépen. Ilyenkor a kártyák ~60 fokon tudnak menni, kimennek a világból.


Ha folyton váltogatod a coinokat, akkor az életed rá fog menni, hogy állítgasd az órajeleket, feszültségeket, figyeld a statisztikákat.


Elfelejtettem mit akartam írni, ti nem vagytok halál feszült idegesek? :D Szeretném az időjárásra fogni, jól esne, ha más is így érezne :DD

biokill

Sziasztok!

Ez elég jó ár/érték aránynak tűnik nekem:
https://ipon.hu/webshop/product/asus_dual_rx580_o4g_rx_580_4gb_gddr5_oc_pcie/1565868

Szerintetek jó kártya, vagy a 4GB kevés lehet? (ETH, ZEC és ETN bányászatra szeretnék venni 2db-ot).


Franky2Ster

Idézetet írta: biokill Dátum december 31, 2017, 12:34:59 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Ez elég jó ár/érték aránynak tűnik nekem:
https://ipon.hu/webshop/product/asus_dual_rx580_o4g_rx_580_4gb_gddr5_oc_pcie/1565868

Szerintetek jó kártya, vagy a 4GB kevés lehet? (ETH, ZEC és ETN bányászatra szeretnék venni 2db-ot).

4Gb nem kevés mindegyik coint tudod túrni vele.  8)

neoBp

Milyen operációs rendszert ajánlotok ETH bányászathoz Windows vagy Linux ?
Tudom, hogy Vegán Windows 10 64 bit-en bányászik szerintetek az a legjobb ?

Balvanylajos

Idézetet írta: neoBp Dátum december 31, 2017, 01:35:10 DÉLUTÁN
Milyen operációs rendszert ajánlotok ETH bányászathoz Windows vagy Linux ?
Tudom, hogy Vegán Windows 10 64 bit-en bányászik szerintetek az a legjobb ?


Amelyikhez jobban értesz.
Bányászat szempontjából mindegy.


biokill

Idézetet írta: neoBp Dátum december 31, 2017, 01:35:10 DÉLUTÁN
Milyen operációs rendszert ajánlotok ETH bányászathoz Windows vagy Linux ?
Tudom, hogy Vegán Windows 10 64 bit-en bányászik szerintetek az a legjobb ?
Konfig függő... Én  pl. jópár órát szenvedtem vele, hogy Win7 Pro 64 alá belőjek egy ASUS Prime Z270-P + 6db GTX1060 6GB konigot... Már az install is hatalmas szívás volt (W7 nem látta az alaplapi SATA vezérlőt) majd több órát küzdöttem a kártyákkal, de a miner progamok rendszeresen "CUDA Error" üzentetet írtak... Kínomban feltettem egy Win10 64 bit PRO-t, kb 10 perc alatt ment minden :)

De ha értesz a linuxhoz, jó lehet az is. CUDA-val ott nincs tapasztalatom, de CPU mining-ra elég egyszerűen be lehet lőni... Ha lesz rá lehetőségem, ki fogom próbálni a GPU miningot is, mert nekem kézre áll a parancssor, de lehet másnak nem kényelmes! :)

tamagucsi

Amennyire én néztem Vosk Coin és mások leírása szerint ha csak bányászni kell a rig akkor a simplemining.net is jó megoldás lehet. Rigenként mindössze 2$ havonta. Sok beállítási lehetőség is van. Ha jól emlékszem van saját topikja is.

neoBp

Idézetet írta: biokill Dátum december 31, 2017, 01:46:37 DÉLUTÁN
Idézetet írta: neoBp Dátum december 31, 2017, 01:35:10 DÉLUTÁN
Milyen operációs rendszert ajánlotok ETH bányászathoz Windows vagy Linux ?
Tudom, hogy Vegán Windows 10 64 bit-en bányászik szerintetek az a legjobb ?
Konfig függő... Én  pl. jópár órát szenvedtem vele, hogy Win7 Pro 64 alá belőjek egy ASUS Prime Z270-P + 6db GTX1060 6GB konigot... Már az install is hatalmas szívás volt (W7 nem látta az alaplapi SATA vezérlőt) majd több órát küzdöttem a kártyákkal, de a miner progamok rendszeresen "CUDA Error" üzentetet írtak... Kínomban feltettem egy Win10 64 bit PRO-t, kb 10 perc alatt ment minden :)

De ha értesz a linuxhoz, jó lehet az is. CUDA-val ott nincs tapasztalatom, de CPU mining-ra elég egyszerűen be lehet lőni... Ha lesz rá lehetőségem, ki fogom próbálni a GPU miningot is, mert nekem kézre áll a parancssor, de lehet másnak nem kényelmes! :)

Mit bányászol és mennyi Mh-el ?

biokill

Idézetet írta: neoBp Dátum december 31, 2017, 02:03:24 DÉLUTÁN

Mit bányászol és mennyi Mh-el ?
Az említett konfig nem az enyém, de most épp 4x1060 6GB karival megy 80 MH/s ETH-ra, 420W fogyasztással.

neoBp

Idézetet írta: biokill Dátum december 31, 2017, 06:10:20 DÉLUTÁN
Idézetet írta: neoBp Dátum december 31, 2017, 02:03:24 DÉLUTÁN

Mit bányászol és mennyi Mh-el ?
Az említett konfig nem az enyém, de most épp 4x1060 6GB karival megy 80 MH/s ETH-ra, 420W fogyasztással.

Köszönöm szépen !

neoBp

Ti melyik Rig-et választanátok, kb ugyan az az ár és hasonló Mh/s ?

6x AMD GIGABYTE Radeon RX 480 G1 8GB GDDR5 256bit PCIe ,Asrock H81 Pro, Intel Celeron G3930 2.9GH, 4gb DDR3, PSU 1000W : 6x24Mh/s=144Mh/s 900W
vagy
5x MSI RX 580 Gaming X 8Gb, Asus Prime Z270-A, Intel Pentium G4400, Ripjaws 8gb 2133MHZ, HX1000i : 5x30Mh/s=150Mh/s 1000w - még bövithető állítolag 9xGPU-ig


Laika

#3815
Sziasztok!

Dell precision 690 munkaallomas meg tud hajtani egy 8 gigas RXxx vagy 10xx kartyat?

Azert kerdem, mert a leirasban a kovetkezot talaltam: (csatolva)

Koszi


Yimi

Sziasztok
Érdekelne a véleményetek, hogy szerintetek jelenleg melyik kártyával a legérdemesebb bányászni pl. Etheriumot vagy Zcash-et? 1070-es?
Vagy milyen bányász kártyák várhatók idén amire esetleg érdemes lenne várni?
Köszönöm

willow

Idézetet írta: Yimi Dátum január 02, 2018, 04:31:08 DÉLUTÁN
Sziasztok
Érdekelne a véleményetek, hogy szerintetek jelenleg melyik kártyával a legérdemesebb bányászni pl. Etheriumot vagy Zcash-et? 1070-es?
Vagy milyen bányász kártyák várhatók idén amire esetleg érdemes lenne várni?
Köszönöm


1060-ast vegyél. Az mindenre jó.

placi90

Sziasztok!

Technikai kérdésem lenne, hátha más is belefutott ilyenbe.
Van egy AsRock HM170Pro4 alaplapom - amibe van 4 db PCIE csati. Van benne most egy MSI RX570 és akartam bele tenni egy Asus RX570-et. Nos amelyik az első PCI-ba van az megy, ami a másikba az nem megy. (Kicseréltem őket mindkettő működőképes) Device managerben error code 43 van - ami igen sok minden jelenthet.
Kérdésem, szar a PCI a lapon, vagy az a baja, hogy más márka/driver/egyetlátésarratelepítdrivert stb? Mit lehetne tenni?
650W os tápon ül a két kártya, külön kábelen.
Előre is köszi!

Sedus

DDU val driver le, utana vissza. Nekem ha csak megcserelem az amugy 2 mukodokepes kartyamat mar megbolondulnak azt se tudjak mit csinaljanak de DDU egyebek utan jo lesz.