Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 33 Vendégek van a témában

kasima

Idézetet írta: neoBp Dátum december 31, 2017, 07:10:44 DÉLUTÁN
Ti melyik Rig-et választanátok, kb ugyan az az ár és hasonló Mh/s ?

6x AMD GIGABYTE Radeon RX 480 G1 8GB GDDR5 256bit PCIe ,Asrock H81 Pro, Intel Celeron G3930 2.9GH, 4gb DDR3, PSU 1000W : 6x24Mh/s=144Mh/s 900W
vagy
5x MSI RX 580 Gaming X 8Gb, Asus Prime Z270-A, Intel Pentium G4400, Ripjaws 8gb 2133MHZ, HX1000i : 5x30Mh/s=150Mh/s 1000w - még bövithető állítolag 9xGPU-ig

Én 580 mindenképp... :)

Franky2Ster

Cast-xmr programban ,hogyan tudom megadni a több pool elérését? Gondolok itt arra ha egy eu-s pool leáll de az us-a cím megy átkapcsoljon arra. Köszi  :)

Yimi

Sziasztok
Mi a véleményetek a felhő bányászásról? pl Invia Word
Nekem valamiért olyan piramis játék szaga van. Miért éri meg valakinek bérbe bányászni és nem saját magának? Vagy esetleg magas fee-kel dolgoznak?
Köszi

Franky2Ster


macsi

Idézetet írta: Yimi Dátum január 03, 2018, 12:12:48 DÉLUTÁN
Sziasztok
Mi a véleményetek a felhő bányászásról? pl Invia Word
Nekem valamiért olyan piramis játék szaga van. Miért éri meg valakinek bérbe bányászni és nem saját magának? Vagy esetleg magas fee-kel dolgoznak?
Köszi

hint: volatilitas

Szegedi


Rotor_

Üdv!
Létezik olyan oldal vagy lista, vagy akármi, ahol összeszedték hogy egyes gyártók különféle vga-i milyen rammal vannak felszerelve?

Pernyecsősz

Üdv Bányásztársak!

Teljesen kezdő vagyok de nagyon lelkes a témában! A kérdésem a következő lenne:
Rig építés előtt állok és a nagy dilemma amire még sehol nem találtam jó leírást hogy Nvidia vagy Radeon karikat éri meg jobban használni
Gondolom ez függ attól is hogy mit szeretnék csinálni vele valamint. A két kártya amin gondolkoztam az a:
Asus RX580 4GB GDDR5 DUAL-RX580-O4G videokártya valamint a
Asus GTX1060 6GB GDDR5 DUAL-GTX1060-O6G videokártya.
Ezekre szeretnék pró és kontra érveket ha lehet hogy ki melyiket ajánlaná és miért melyik lehet indulásnak egy jó befektetés hosszú távra gondolkozva Valamint hogy csak egyfajta karit éri meg használni vagy a vegyes eloszlás is jó melyiknek mi az előnye ha erre adnátok nekem választ nagyon hálás lennék nektek! Előre is nagyon köszönöm!

További szép estét mindenkinek!

willow

Idézetet írta: Pernyecsősz Dátum január 03, 2018, 06:47:58 DÉLUTÁN
Üdv Bányásztársak!

Teljesen kezdő vagyok de nagyon lelkes a témában! A kérdésem a következő lenne:
Rig építés előtt állok és a nagy dilemma amire még sehol nem találtam jó leírást hogy Nvidia vagy Radeon karikat éri meg jobban használni
Gondolom ez függ attól is hogy mit szeretnék csinálni vele valamint. A két kártya amin gondolkoztam az a:
Asus RX580 4GB GDDR5 DUAL-RX580-O4G videokártya valamint a
Asus GTX1060 6GB GDDR5 DUAL-GTX1060-O6G videokártya.
Ezekre szeretnék pró és kontra érveket ha lehet hogy ki melyiket ajánlaná és miért melyik lehet indulásnak egy jó befektetés hosszú távra gondolkozva Valamint hogy csak egyfajta karit éri meg használni vagy a vegyes eloszlás is jó melyiknek mi az előnye ha erre adnátok nekem választ nagyon hálás lennék nektek! Előre is nagyon köszönöm!

További szép estét mindenkinek!


Ezekre a kérdésekre már nem fogsz választ kapni, mert mindenki ezekett tette fel előtted már vagy 10000000-szor. Olvass vissza, keresgélj, ha választ akarsz kapni.

Gyaloggalopp

Idézetet írta: willow Dátum január 04, 2018, 04:14:49 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Pernyecsősz Dátum január 03, 2018, 06:47:58 DÉLUTÁN
Üdv Bányásztársak!

Teljesen kezdő vagyok de nagyon lelkes a témában! A kérdésem a következő lenne:
Rig építés előtt állok és a nagy dilemma amire még sehol nem találtam jó leírást hogy Nvidia vagy Radeon karikat éri meg jobban használni
Gondolom ez függ attól is hogy mit szeretnék csinálni vele valamint. A két kártya amin gondolkoztam az a:
Asus RX580 4GB GDDR5 DUAL-RX580-O4G videokártya valamint a
Asus GTX1060 6GB GDDR5 DUAL-GTX1060-O6G videokártya.
Ezekre szeretnék pró és kontra érveket ha lehet hogy ki melyiket ajánlaná és miért melyik lehet indulásnak egy jó befektetés hosszú távra gondolkozva Valamint hogy csak egyfajta karit éri meg használni vagy a vegyes eloszlás is jó melyiknek mi az előnye ha erre adnátok nekem választ nagyon hálás lennék nektek! Előre is nagyon köszönöm!

További szép estét mindenkinek!


Ezekre a kérdésekre már nem fogsz választ kapni, mert mindenki ezekett tette fel előtted már vagy 10000000-szor. Olvass vissza, keresgélj, ha választ akarsz kapni.

már nem lehet kapni videokártyákat. így abból épít az ember ami van a boltban. :D

otwald

Idézetet írta: Gyaloggalopp Dátum január 04, 2018, 03:06:40 DÉLUTÁN
Idézetet írta: willow Dátum január 04, 2018, 04:14:49 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Pernyecsősz Dátum január 03, 2018, 06:47:58 DÉLUTÁN
Üdv Bányásztársak!

Teljesen kezdő vagyok de nagyon lelkes a témában! A kérdésem a következő lenne:
Rig építés előtt állok és a nagy dilemma amire még sehol nem találtam jó leírást hogy Nvidia vagy Radeon karikat éri meg jobban használni
Gondolom ez függ attól is hogy mit szeretnék csinálni vele valamint. A két kártya amin gondolkoztam az a:
Asus RX580 4GB GDDR5 DUAL-RX580-O4G videokártya valamint a
Asus GTX1060 6GB GDDR5 DUAL-GTX1060-O6G videokártya.
Ezekre szeretnék pró és kontra érveket ha lehet hogy ki melyiket ajánlaná és miért melyik lehet indulásnak egy jó befektetés hosszú távra gondolkozva Valamint hogy csak egyfajta karit éri meg használni vagy a vegyes eloszlás is jó melyiknek mi az előnye ha erre adnátok nekem választ nagyon hálás lennék nektek! Előre is nagyon köszönöm!

További szép estét mindenkinek!


Ezekre a kérdésekre már nem fogsz választ kapni, mert mindenki ezekett tette fel előtted már vagy 10000000-szor. Olvass vissza, keresgélj, ha választ akarsz kapni.

már nem lehet kapni videokártyákat. így abból épít az ember ami van a boltban. :D

Ha csóró vagy mint én akkor csinálhatod azt is hogy vadászol használt kártyákra. Megnézed hogy kb mennyit hoz egy kártya pl ETH-n, és próbálod megszerezni olyan áron hogy a megtérülési idő 5 vagy max 6 hónap legyen. Ja és 3 gigásokba már ne invesztálj.

benceman

Sziasztok
Rendelni fogok egy Dell t3500at. Lehetőségem van kiválasztani a procit Xeon w3520 vagy xeon e5620 az utóbbi 50W tdp-vel alacsonyabb de a kérdés az, hogy a lap alattuk megegyezik? 4db rx 570 menne bele. Köszönöm a segítséget!

husosfagyi

Idézetet írta: benceman Dátum január 05, 2018, 02:42:35 DÉLELŐTT
Sziasztok
Rendelni fogok egy Dell t3500at. Lehetőségem van kiválasztani a procit Xeon w3520 vagy xeon e5620 az utóbbi 50W tdp-vel alacsonyabb de a kérdés az, hogy a lap alattuk megegyezik? 4db rx 570 menne bele. Köszönöm a segítséget!

Remélem szerencséd lesz. Nekem t4300-am van, az alkalmatlan bányászni. Hogy ne vesszen kárba legalább Cs-zek rajta.  :D

benceman

Idézetet írta: husosfagyi Dátum január 05, 2018, 02:49:36 DÉLELŐTT
Idézetet írta: benceman Dátum január 05, 2018, 02:42:35 DÉLELŐTT
Sziasztok
Rendelni fogok egy Dell t3500at. Lehetőségem van kiválasztani a procit Xeon w3520 vagy xeon e5620 az utóbbi 50W tdp-vel alacsonyabb de a kérdés az, hogy a lap alattuk megegyezik? 4db rx 570 menne bele. Köszönöm a segítséget!

Remélem szerencséd lesz. Nekem t4300-am van, az alkalmatlan bányászni. Hogy ne vesszen kárba legalább Cs-zek rajta.  :D
Miért mi a baja a 4300nak? Itt a fórumon páran fúrkálnak t3500-al.

husosfagyi

Én nem tudtam rávenni, hogy 1 kártyánál többet lásson, hiába van az alaplapon 2 db 16x, 2 db 1x pci experss slot.

ndavid21

Sziasztok!

Asus Z270-Aalaplapom van. Az első 3 PCI slotban minden kiváló, 1db 1070 van a hosszú PCI-ban, arra van dugva a monitor, 2db 1080 ti a másik kettőben, mind riserrel. Most akarom belerakni a 4. kártyát (1080 ti), de bármelyik maradék slotba rakom (4-5-6-7), nem látja a kártyát a gép. Win10-et használok. Van valami BIOS vagy Win beállítás, amit kihagytam, vagy van vmi ötletetek? Próbáltam másik kártyával, másik riserrel, semmi. A kártya áram alatt van, szóval az sem lehet baj...

Morty

Idézetet írta: husosfagyi Dátum január 05, 2018, 03:10:34 DÉLELŐTT
Én nem tudtam rávenni, hogy 1 kártyánál többet lásson, hiába van az alaplapon 2 db 16x, 2 db 1x pci experss slot.

Milyen kártyával próbáltad?

BlooD eYe

#3837
Suprnova BTG poolon mi az a Credit_PPS?
Ezt megkapom valahogy?

husosfagyi

Idézetet írta: Morty Dátum január 05, 2018, 06:24:09 DÉLELŐTT
Idézetet írta: husosfagyi Dátum január 05, 2018, 03:10:34 DÉLELŐTT
Én nem tudtam rávenni, hogy 1 kártyánál többet lásson, hiába van az alaplapon 2 db 16x, 2 db 1x pci experss slot.

Milyen kártyával próbáltad?

Rx550, rx560

pcguru68

Sziasztok.Hétvégén akarom összerakni első riggemet.6 videókártya lesz benne,és itt jön a kérdésem 5db 12 cm ventilátor lesz rajta.Melyik a jobb ha fújja vagy szívja a levegőt a kártyákról?Vagy legyen fele ilyen fele olyan?köszi