Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 10 Vendégek van a témában

eReL

Idézetet írta: eReL Dátum január 13, 2018, 09:36:19 DÉLUTÁN
Jogos, sorry! :)

Félig jó volt a megoldás, ennél többet nem találtam, de ez már használható szerintem:
https://www.howtogeek.com/208224/how-to-add-programs-files-and-folders-to-system-startup-in-windows-8.1/

1. Win key
2. gépeld: "futtatás"
3. gépeld: shell:startup>enter
4. nyiss egy másik intézőt (win+E)>keresd meg amit indítani akarsz>jobb klikk, tartsd nyomva, majd húzd át az "Inditópultosba", engedd el>katt a Parancsikon létrehozása ide-re
5. Ha létrehozza, jobb klikk rá>Tulajdonságok>Futtatás>Kis méretű

Ennyi, végigcsináltam csak nem indítottam újra a gépem. Majd ha valaki megcsinálja, jelezze hogy jó-e a megoldás. Köszi!

zsolpet

#3961
Sziasztok.
Segítséget szeretnek kérni.
Melyik videokártyat ajánlanatok:
ASUS NVIDIA GeForce GTX 1070 DUAL OC, 8GB GDDR5, 256bit, DUAL-GTX1070-O8G
MSI NVIDIA GeForce GTX 1070 SEA HAWK EK X, 8GB GDDR5, 256bit, GTX 1070 SEA HAWK EK X(ez vizhűtéses)
Gigabyte NVIDIA GeForce GTX 1070 WINDFORCE
es milyen alaplappal,processzorral,ssd-vel,táppal,rammal és riserrel?
6-8 kártyás riget épitenék.
Véleményetek előre is köszönöm.

HeringMut

Sziasztok Vájárok!


Problémák vannak a riggel, 4 kárinál többel nem megy.
Setup:
-msi z87 g45 gaming
-g3240
-4gb ddr3
-500gb hdd


-6×r9 280-280x vegyesen
-ver006c riser


-2x1200w hp szervertáp mining boarddal a  kariknak (3-3 leosztás)
-400w seasonic szervertáp a lapnak


Annyit már sikerült megfejteni hogy a biosban be kell kapcsolni az "above 4g decoding"-ot, viszont sehol nem találom a beállítás lehetőségét.
Régebbi fórumbejegyzésekben írták hogy a slot7et rövidre kell zárni.
Azt is sikerült már kinyomoznom hogy a system csak win8.1 alatt fog stabilan működni.


Minden segítséget előre is köszönök!


Üdv. G.


Arkenso

Idézetet írta: HeringMut Dátum január 14, 2018, 09:52:03 DÉLELŐTT
Sziasztok Vájárok!


Problémák vannak a riggel, 4 kárinál többel nem megy.
Setup:
-msi z87 g45 gaming
-g3240
-4gb ddr3
-500gb hdd


-6×r9 280-280x vegyesen
-ver006c riser


-2x1200w hp szervertáp mining boarddal a  kariknak (3-3 leosztás)
-400w seasonic szervertáp a lapnak


Annyit már sikerült megfejteni hogy a biosban be kell kapcsolni az "above 4g decoding"-ot, viszont sehol nem találom a beállítás lehetőségét.
Régebbi fórumbejegyzésekben írták hogy a slot7et rövidre kell zárni.
Azt is sikerült már kinyomoznom hogy a system csak win8.1 alatt fog stabilan működni.


Minden segítséget előre is köszönök!


Üdv. G.

Nem tudom hol olvastad azt a rövidre zárásos dolgot, bármit is jelentsen az, inkább ne erőltesd, ha szükséged van még az alaplapodra :)
A 4G beállítás pedig ott lesz valahol a BIOS-ban, keresd figyelmesen :)
Ha nem találod, keress privátban, megkeressük :)

szombathtamas

Sziasztok!

Van 2 db GTX 1080 Ti kártyám, amivel megpróbálnék bányászni..Régről van egy eltett konfigom, 3 db PCIE (2db 1x, 1db 16x) a lapon, benne ddr2 4gb ram, es egy dual core celeron proci.
Ha ehhez veszek tápot életképes lehet a bányászat, vagy kell hozzá azért ddr4 ram, illetve újabb proci..
Köszönöm a válszat!

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről


HeringMut

Idézetet írta: Arkenso Dátum január 14, 2018, 10:38:06 DÉLELŐTT
Idézetet írta: HeringMut Dátum január 14, 2018, 09:52:03 DÉLELŐTT
Sziasztok Vájárok!


Problémák vannak a riggel, 4 kárinál többel nem megy.
Setup:
-msi z87 g45 gaming
-g3240
-4gb ddr3
-500gb hdd


-6×r9 280-280x vegyesen
-ver006c riser


-2x1200w hp szervertáp mining boarddal a  kariknak (3-3 leosztás)
-400w seasonic szervertáp a lapnak


Annyit már sikerült megfejteni hogy a biosban be kell kapcsolni az "above 4g decoding"-ot, viszont sehol nem találom a beállítás lehetőségét.
Régebbi fórumbejegyzésekben írták hogy a slot7et rövidre kell zárni.
Azt is sikerült már kinyomoznom hogy a system csak win8.1 alatt fog stabilan működni.


Minden segítséget előre is köszönök!


Üdv. G.

Nem tudom hol olvastad azt a rövidre zárásos dolgot, bármit is jelentsen az, inkább ne erőltesd, ha szükséged van még az alaplapodra :)
A 4G beállítás pedig ott lesz valahol a BIOS-ban, keresd figyelmesen :)
Ha nem találod, keress privátban, megkeressük :)


Szia!
Ezt találtam:
http://www.overclock.net/t/1455347/help-losing-my-head-mining-rig-r9-290-x-7-on-win-8-1-but-not-a-single-working-one

A biosban meg elvileg a
Settings/Advanced/Pci subsystem settings/ alatt kéne lennie de nincs ilyen opció. A Pci latency timer az utolsó.
(Még nem vagyok gépközelben de kereslek majd privátban)


Üdv. G


Karajev


Heno1974


benceman

Idézetet írta: benceman Dátum január 05, 2018, 03:03:32 DÉLELŐTT
Idézetet írta: husosfagyi Dátum január 05, 2018, 02:49:36 DÉLELŐTT
Idézetet írta: benceman Dátum január 05, 2018, 02:42:35 DÉLELŐTT
Sziasztok
Rendelni fogok egy Dell t3500at. Lehetőségem van kiválasztani a procit Xeon w3520 vagy xeon e5620 az utóbbi 50W tdp-vel alacsonyabb de a kérdés az, hogy a lap alattuk megegyezik? 4db rx 570 menne bele. Köszönöm a segítséget!

Remélem szerencséd lesz. Nekem t4300-am van, az alkalmatlan bányászni. Hogy ne vesszen kárba legalább Cs-zek rajta.  :D
Miért mi a baja a 4300nak? Itt a fórumon páran fúrkálnak t3500-al.

Egy kis update. Eddig 3 kártya van a t3500-ban. Hibátlanul megy. A tápja is használható, van rajta egy 6 pines. Egy vga-t riserrel + a rendszert gond nélkül hajtja már napok óta. 3db rx 570 van benne teljes fogyasztás 440w, 75mhs. Jövő héten bővítem tovább.

rollhen

Sziasztok!

Úgy döntöttem, bele vágok a bányászásba. Sok információt gyűjtöttem be Vegán videóiból és itt a fórumon is. De még mielőtt elkezdeném költeni a pénzt, gondoltam megkérdezem a  nálam tapasztaltabbakat egy két dologról.
Befektetésnek szánom, kezdésnek 1 riget rakok össze, aztán majd meglátom, kitapasztalom. Az asztali gépemen egy vga-val már próbálgatom egy ideje.

A rig:
Fém keret
GIGABYTE GA-H110-D3A Alaplap
Intel Pentium Dual-Core G4520 3.6GHz LGA1151Processzor
4GB RAM DDR4
SSD 120 GB
Zalman 1200W Gold táp
6x Kolink - Riser PCIe X1 - X16 60 cm
6x NVIDIA GTX 1060 8GB, asus, gigabyte, msi. Amit tudok venni.
Ahol csak lehet próbálok 3 év garis eszközöket venni.

Úgy becsültem, hogy 180W/h fogyaszt egy kártya, hozzá még az alaplap, cpu, ventillátorok további 100 W/h. Ezért az 1200W táp.
Nehéz előre kiszámolni, a fogyasztást, órajelek változtatásával vagy anélkül. Mit gondoltok a konfigról?

Kezdetben NiceHash-el fogok bányászni és Coinbasen keresztül utalom a számlámra, ha az esetleg bezuhan akkor WinMiner és PayPal. Ha már jobban ki ismerem magam és találok jövedelmezőbbet akkor váltok.

Üdv.
R


Arkenso

Idézetet írta: rollhen Dátum január 14, 2018, 06:57:37 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Úgy döntöttem, bele vágok a bányászásba. Sok információt gyűjtöttem be Vegán videóiból és itt a fórumon is. De még mielőtt elkezdeném költeni a pénzt, gondoltam megkérdezem a  nálam tapasztaltabbakat egy két dologról.
Befektetésnek szánom, kezdésnek 1 riget rakok össze, aztán majd meglátom, kitapasztalom. Az asztali gépemen egy vga-val már próbálgatom egy ideje.

A rig:
Fém keret
GIGABYTE GA-H110-D3A Alaplap
Intel Pentium Dual-Core G4520 3.6GHz LGA1151Processzor
4GB RAM DDR4
SSD 120 GB
Zalman 1200W Gold táp
6x Kolink - Riser PCIe X1 - X16 60 cm
6x NVIDIA GTX 1060 8GB, asus, gigabyte, msi. Amit tudok venni.
Ahol csak lehet próbálok 3 év garis eszközöket venni.

Úgy becsültem, hogy 180W/h fogyaszt egy kártya, hozzá még az alaplap, cpu, ventillátorok további 100 W/h. Ezért az 1200W táp.
Nehéz előre kiszámolni, a fogyasztást, órajelek változtatásával vagy anélkül. Mit gondoltok a konfigról?

Kezdetben NiceHash-el fogok bányászni és Coinbasen keresztül utalom a számlámra, ha az esetleg bezuhan akkor WinMiner és PayPal. Ha már jobban ki ismerem magam és találok jövedelmezőbbet akkor váltok.

Üdv.
R

Össz fogyasztás max 800-850 W, de néhány algónál még kevesebbel is beéri, ha normálisan beállítod a kártyákat.

VampireV

Idézetet írta: rollhen Dátum január 14, 2018, 06:57:37 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Úgy döntöttem, bele vágok a bányászásba. Sok információt gyűjtöttem be Vegán videóiból és itt a fórumon is. De még mielőtt elkezdeném költeni a pénzt, gondoltam megkérdezem a  nálam tapasztaltabbakat egy két dologról.
Befektetésnek szánom, kezdésnek 1 riget rakok össze, aztán majd meglátom, kitapasztalom. Az asztali gépemen egy vga-val már próbálgatom egy ideje.

A rig:
Fém keret
GIGABYTE GA-H110-D3A Alaplap
Intel Pentium Dual-Core G4520 3.6GHz LGA1151Processzor
4GB RAM DDR4
SSD 120 GB
Zalman 1200W Gold táp
6x Kolink - Riser PCIe X1 - X16 60 cm
6x NVIDIA GTX 1060 8GB, asus, gigabyte, msi. Amit tudok venni.
Ahol csak lehet próbálok 3 év garis eszközöket venni.

Úgy becsültem, hogy 180W/h fogyaszt egy kártya, hozzá még az alaplap, cpu, ventillátorok további 100 W/h. Ezért az 1200W táp.
Nehéz előre kiszámolni, a fogyasztást, órajelek változtatásával vagy anélkül. Mit gondoltok a konfigról?

Kezdetben NiceHash-el fogok bányászni és Coinbasen keresztül utalom a számlámra, ha az esetleg bezuhan akkor WinMiner és PayPal. Ha már jobban ki ismerem magam és találok jövedelmezőbbet akkor váltok.

Üdv.
R

Szerintem okés lesz ez a rig.
Viszont a fogyasztás azért túl van számolva, szerintem.
Egy 1060 120w-nál nem fogyaszt többet, sőt.
A táp helyett én neked is szervertápot ajánlanék, mert azok sokkal combosabb darabok, és egyébként még olcsóbb is. Ha értesz hozzá akkor te magad is áttudsz egyet alakítani, vagy ha van ismerősöd, de pl. Zorg-tól tudsz venni egyedi kialakítású tápokat

nikhodemus

Szia!
Szamitasaim szerint a riged nem kellene tullepje a 800W-ot, OC-al es undervoltinggal. A fogyasztas szerintem is tul van picit szamolva, de hat a tapok 50-80% kihasznaltsag kozt a leghatekonyabbak, es amugy sem art kicsi overhead.
Egyes ASUS karik kepesek lemenni 100W fogyasztas kornyekere is, ugy hogy nem lepik tul az 55- 60 fokot.
A konfigod jo, annyit fuznek hozza hogy a keret legyen jo  "szellos", legalabb 15 cm legyen a kartyak kozott, ugy hogy a tapod kabelei azert erjek el a szelso kartyakat is. Akar vasarolod a keretet, akar magad keszited, szerintem egy kartyara nem tulzas 22-23 cm-el szamolni (nekem bejott, a RX 570-eseim laza 50 fokon csakanyolnak 30.5 mhs/el per kartya).
Sok sikert a beszerzeshez es a banyaszathoz!

Til

#3973
Idézetet írta: VampireV Dátum január 14, 2018, 07:09:44 DÉLUTÁN
Idézetet írta: rollhen Dátum január 14, 2018, 06:57:37 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Úgy döntöttem, bele vágok a bányászásba. Sok információt gyűjtöttem be Vegán videóiból és itt a fórumon is. De még mielőtt elkezdeném költeni a pénzt, gondoltam megkérdezem a  nálam tapasztaltabbakat egy két dologról.
Befektetésnek szánom, kezdésnek 1 riget rakok össze, aztán majd meglátom, kitapasztalom. Az asztali gépemen egy vga-val már próbálgatom egy ideje.

A rig:
Fém keret
GIGABYTE GA-H110-D3A Alaplap
Intel Pentium Dual-Core G4520 3.6GHz LGA1151Processzor
4GB RAM DDR4
SSD 120 GB
Zalman 1200W Gold táp
6x Kolink - Riser PCIe X1 - X16 60 cm
6x NVIDIA GTX 1060 8GB, asus, gigabyte, msi. Amit tudok venni.
Ahol csak lehet próbálok 3 év garis eszközöket venni.

Úgy becsültem, hogy 180W/h fogyaszt egy kártya, hozzá még az alaplap, cpu, ventillátorok további 100 W/h. Ezért az 1200W táp.
Nehéz előre kiszámolni, a fogyasztást, órajelek változtatásával vagy anélkül. Mit gondoltok a konfigról?

Kezdetben NiceHash-el fogok bányászni és Coinbasen keresztül utalom a számlámra, ha az esetleg bezuhan akkor WinMiner és PayPal. Ha már jobban ki ismerem magam és találok jövedelmezőbbet akkor váltok.

Üdv.
R

Szerintem okés lesz ez a rig.
Viszont a fogyasztás azért túl van számolva, szerintem.
Egy 1060 120w-nál nem fogyaszt többet, sőt.
A táp helyett én neked is szervertápot ajánlanék, mert azok sokkal combosabb darabok, és egyébként még olcsóbb is. Ha értesz hozzá akkor te magad is áttudsz egyet alakítani, vagy ha van ismerősöd, de pl. Zorg-tól tudsz venni egyedi kialakítású tápokat
"A táp helyett én neked is szervertápot ajánlanék, mert azok sokkal combosabb darabok, és egyébként még olcsóbb is"
Gondolom ezt a használt szervertápokra érted. :)
Egyébként én is használok szervertápokat, de már nem alakítanék át egyet sem.
Olyan hangjuk van mint egy vadászgépnek.Mire átalakítottam csendesebb ventikkel, meg csináltam hozzá kábeleket, megjegyzem marha drágák ám a csatlakozók.1db 8 pólusú csatlakozó 200Ft, ennél olcsóbban nem tudtam szerezni.Mivel baromi olcsón vettem a szervertápokat még kereten belül maradtam, de már lassan az új tápok ára felé tendált az elköltött összeg+ munkaóra.Nem olyan egyszerű összerakni ám egy kábelt.Baromi időigényes.Még nyár volt és eltököltem vele a teraszon a napsütésben, de most baromira nem lenne hozzá kedvem.
Megbízhatóak igaz ,de se garancia, sem pedig azt sem garantálja semmi, hogy egy kondi kifingik, aztán dobhatom a kukába, mert tuti ezek után nem fogom méregetni mi a nyügje.Inkább lementem róla a kábeleket azt dobom a kukába, hogy csak laffan.De KOPP-KOPP lekopogom már 1.5 éve működnek hibátlanul.
Tehát van pro-kontra ,kinek a pap kinek a.....
C:\> del c:\command.com

Franky2Ster

A Claymore miner manager benne van a claymorban mikor letöltő és ki csomagolod ott lesz egy külön mappában.

Macika8120

Sziasztok

ETH bányászgépet tervezek összerakni, amivel kapcsolatban lenne is jópár kérdésem:
- Alaplap: AsRock/ gigabyte h110-d3a ?
- Videokártya: 4-6 db AMD/MSI vagy Nvidia /esetleg melyik típus? Tisztában vagyok vele, hogy ahány ember annyi fajta megoldás lesz :)
- Processzor: I3 vagy I5?
- Táp: 1000W gold vagy platinum
- SSD 120GB
- Milyen operációs rendszert javasoltok? Win 10 vagy esetleg  aLINUX?
- Bányászprogik: Claymore/Nanopool/Genoil?

A válaszokat előre is köszönöm :)
Üdv

trektomy

Idézetet írta: trektomy Dátum január 14, 2018, 09:26:31 DÉLUTÁN
Sziasztok

Össze szedtem pár kérdést hátha nem utáltok meg nagyon.
- Claymore miner manager hol tudom letölteni egyszerűen nem hozza ki nekem a google. Megtaláltam de ott sem ír nekem hőfokot stb.... gpu temperature üres. gpu 1 ír bányászásnál is.
- Még mindig nem írja ki nekem a hőfokot stb a claymor progi 9.8 használom. lehet az a baj? Vagy kihagyok valamit a paraméterezésnél? Kell hogy a legfrissebb használjam miner progiból??
- Esetleg valaki nem jött rá még hogy tudom háttérben futtatni?

Köszi

Gyaloggalopp

Idézetet írta: trektomy Dátum január 14, 2018, 10:01:57 DÉLUTÁN
Idézetet írta: trektomy Dátum január 14, 2018, 09:26:31 DÉLUTÁN
Sziasztok

Össze szedtem pár kérdést hátha nem utáltok meg nagyon.
- Claymore miner manager hol tudom letölteni egyszerűen nem hozza ki nekem a google. Megtaláltam de ott sem ír nekem hőfokot stb.... gpu temperature üres. gpu 1 ír bányászásnál is.
- Még mindig nem írja ki nekem a hőfokot stb a claymor progi 9.8 használom. lehet az a baj? Vagy kihagyok valamit a paraméterezésnél? Kell hogy a legfrissebb használjam miner progiból??
- Esetleg valaki nem jött rá még hogy tudom háttérben futtatni?

Köszi

innen letöltheted.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1433925.0

háttérben nekem nem sikerült futtatni.
de ha win 10 van a gépen. windos + tab. és egy új asztalon tudod futtani
ha átváltasz nem látszik

Sfintu

Sziasztok!

Egy teszt-RIG összerakásán fáradozom, amin kipróbálhatok mindent, hogy ne álljon a többi csákány. Sajnos ott akadtam el, hogy vettem 2 db használt, de garanciás VGA-t, GTX 1060 és 1070.

Beállítottam mindent a gépen amitől miner lehet, utána rádugom az új VGA-t és a bekapcsolás után a vinyó felpörög,a  VGA venti is, de már nem csippan a hangszóró, nem jut el a BIOS-ig sem. Mindkét kártyával ua. a helyzet. Nem próbáltam még a működő rigből kivett kártyával, mert úgy sejtem valahol BIOS/ALAPLAPI probléma lehet. Az alaplap gyártója honlapján nincs WIN10-es támogatás DRIVER ügyben, de találtam máshol ami szerint használhatnám (2009-es frissítés).
Alaplap: Gigabyte GA-VM 900M
DDR2 2GB


RISER nélkül, illetve DUÁL táppal is próbálkoztam, eddig semmi változás.
Ha nincsen benne az új VGA, akkor minden ok, elindul a windows.

Ti merre keresnétek a hibát?
JÓ SZERENCSÉT !

willow

Ti merre keresnétek a hibát?
Ti merre keresnétek a hibát?
DDR2 2GB