Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 18 Vendégek van a témában

trektomy

Szia Azt hiszem nincs olyan bányász progi ami intel hd -vel tud bányászni.
Max cpu bányászatot tudod kipróbálni.



Idézetet írta: willow Dátum február 10, 2018, 02:42:59 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Byndy Dátum február 10, 2018, 01:52:27 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Szeretnék megpróbálkozni a kriptopénz bányászattal.

A helyzet az, hogy egyenlőre még csak kipróbálás szintjén csinálnám. Az én gépem teljesen gyári, egy Intel(R) HD graphics videokártya van benne. A kérdésem az lenne, hogy ki tudnám-e próbálni vele a bányászást, vagy muszáj lenne vásárolnom egy AMD-t vagy nvidiat? Természetesen ez a gyári felállás csak addig menne, amíg az első apró összeget át tudnám utalni a számlámra, utána fejlesztenék.

Kérlek segítsetek benne, hogy hogyan lehet elindítani ezzel a videokártyával a bányászást, mivel a neten lévő videókaban csak az nvidia és amd kártyákkal történő bányászásról esik szó....


Kár pazarolnod az áramot.

Byndy

Idézetet írta: trektomy Dátum február 10, 2018, 04:16:13 DÉLUTÁN
Szia Azt hiszem nincs olyan bányász progi ami intel hd -vel tud bányászni.
Max cpu bányászatot tudod kipróbálni.



Idézetet írta: willow Dátum február 10, 2018, 02:42:59 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Byndy Dátum február 10, 2018, 01:52:27 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Szeretnék megpróbálkozni a kriptopénz bányászattal.

A helyzet az, hogy egyenlőre még csak kipróbálás szintjén csinálnám. Az én gépem teljesen gyári, egy Intel(R) HD graphics videokártya van benne. A kérdésem az lenne, hogy ki tudnám-e próbálni vele a bányászást, vagy muszáj lenne vásárolnom egy AMD-t vagy nvidiat? Természetesen ez a gyári felállás csak addig menne, amíg az első apró összeget át tudnám utalni a számlámra, utána fejlesztenék.

Kérlek segítsetek benne, hogy hogyan lehet elindítani ezzel a videokártyával a bányászást, mivel a neten lévő videókaban csak az nvidia és amd kártyákkal történő bányászásról esik szó....


Kár pazarolnod az áramot.

Köszönöm, akkor ezt fogom kipróbálni :D

MinerJack

Üdv!

NiceHash Miner Legacy-t használok, van 1 db GTX 1060-am, 1 db GTX 1070-em, és 1 db RX 580 8GB-om.
Az normális jelenség, hogy a GTX 1070 dupla annyit bányászik mint az RX 580? De még a GTX 1060 is többet hoz az RX 580-nál.
Miért???
Illetve arra van lehetőség egy gépen belül, hogy mondjuk a 1060 és a 1070 esetében fusson a NiceHash Miner (ezt be tudom állítani a programban), viszont az RX 580 meg ETH-t bányásszon? Claymore fönt van, de hogyan tudom abban beállítani, hogy csak az RX-et használja?

szabee

Idézetet írta: MinerJack Dátum február 11, 2018, 01:26:38 DÉLUTÁN
Üdv!

NiceHash Miner Legacy-t használok, van 1 db GTX 1060-am, 1 db GTX 1070-em, és 1 db RX 580 8GB-om.
Az normális jelenség, hogy a GTX 1070 dupla annyit bányászik mint az RX 580? De még a GTX 1060 is többet hoz az RX 580-nál.
Miért???
Illetve arra van lehetőség egy gépen belül, hogy mondjuk a 1060 és a 1070 esetében fusson a NiceHash Miner (ezt be tudom állítani a programban), viszont az RX 580 meg ETH-t bányásszon? Claymore fönt van, de hogyan tudom abban beállítani, hogy csak az RX-et használja?

Hali

Az rx 580 biosát moddoltad? Ha még nem, akkor itt a gond.
Ha csak az Rx 580-ast szeretnéd, hogy etht bányásszon, akkor a -di kártyszám kapcsolóval indítsd el a claymoret, hogy letiltsa a megjelölt, 1060, 1070es kártyákat. PL -di 01 Ilyenkor a 2. kártyát tiltja le. (Számozás 0-tól indul.) Ha nem tudod, hogy melyik hanyadik kártya, akkor a claymoreban futás közben nyomj egy s betűt, s látni fogod a kártyákat azonsítva.
Ha szeretnél ingyen ETH-t gyűjteni: http://ethcombo.com/?i=267266

MinerJack

Való igaz nem modoltam, de akkor így ebben ebben a felállásban teljesen normális, hogy a NiceHash Miner Legacy alatt egy 1060 is többet bányászik? Vagy ez így lenne Claymore alatt is ETH bányászásakor?

Beállítottam a kapcsolóval Claymore-ban, most az RX 580 csak ETH-t bányászik (19 Mh/s), a GTX-ek meg maradtak a NiceHash-ben bekapcsolva.
Tuning +BIOS mod esetén ez a 19 Mh/s mennyire mehet vajon föl?

szabee

Idézetet írta: MinerJack Dátum február 11, 2018, 02:14:12 DÉLUTÁN
Való igaz nem modoltam, de akkor így ebben ebben a felállásban teljesen normális, hogy a NiceHash Miner Legacy alatt egy 1060 is többet bányászik? Vagy ez így lenne Claymore alatt is ETH bányászásakor?

Beállítottam a kapcsolóval Claymore-ban, most az RX 580 csak ETH-t bányászik (19 Mh/s), a GTX-ek meg maradtak a NiceHash-ben bekapcsolva.
Tuning +BIOS mod esetén ez a 19 Mh/s mennyire mehet vajon föl?

NEm tudom, hogyaz 1060 mennyit szed, de az 580asnak a 19 mhs az nagyon karcsú. Claymore alatt is hasonló értéket mutatna.
Blockchain drivert rakd fel az 580-asnak és moddold a bisot, akkor kb 28 környékére felhozhatod. (függ a kártya memóriájától)
Ha szeretnél ingyen ETH-t gyűjteni: http://ethcombo.com/?i=267266

neoBp

Sziasztok !
Sikerült a blockchan drivert felraknom és modolnom az Asus Rx 580 4gb-os kártyámat de még mindig csak 22 Mh/s-el szedi az ETH-t.
Modolás után kell beállítanom az MSI afterburnert ?
Köszönöm szépen a válaszokat !



Sent from my iPhone using Tapatalk

szabee

Idézetet írta: neoBp Dátum február 11, 2018, 02:31:45 DÉLUTÁN
Sziasztok !
Sikerült a blockchan drivert felraknom és modolnom az Asus Rx 580 4gb-os kártyámat de még mindig csak 22 Mh/s-el szedi az ETH-t.
Modolás után kell beállítanom az MSI afterburnert ?
Köszönöm szépen a válaszokat !



Sent from my iPhone using Tapatalk

igen, a pontos értékeket te magad fogod kitapsztalni, illetve gyors gugli, hogy mik javasoltak
Ha szeretnél ingyen ETH-t gyűjteni: http://ethcombo.com/?i=267266

neoBp

Idézetet írta: szabee Dátum február 11, 2018, 02:44:13 DÉLUTÁN
Idézetet írta: neoBp Dátum február 11, 2018, 02:31:45 DÉLUTÁN
Sziasztok !
Sikerült a blockchan drivert felraknom és modolnom az Asus Rx 580 4gb-os kártyámat de még mindig csak 22 Mh/s-el szedi az ETH-t.
Modolás után kell beállítanom az MSI afterburnert ?
Köszönöm szépen a válaszokat !



Sent from my iPhone using Tapatalk

igen, a pontos értékeket te magad fogod kitapsztalni, illetve gyors gugli, hogy mik javasoltak
Köszönöm szépen !


Sent from my iPhone using Tapatalk

MinerJack

Idézetet írta: szabee Dátum február 11, 2018, 02:20:38 DÉLUTÁN

NEm tudom, hogyaz 1060 mennyit szed, de az 580asnak a 19 mhs az nagyon karcsú. Claymore alatt is hasonló értéket mutatna.
Blockchain drivert rakd fel az 580-asnak és moddold a bisot, akkor kb 28 környékére felhozhatod. (függ a kártya memóriájától)

Tehát akkor az RX-ek "ereje" csak abban rejlik, hogy moddolható a BIOS-uk, de egyébként rosszabbak bányászatra mint a GTX-ek? Nem értek hozzá, azért kérdezem, mert korábban mindenhol azt hallottam, hogy az RX-ek milyen jók bányászatra. Holott a gyakorlatban meg egy OC nélküli GTX 1060 elveri az RX 580 8GB OC GTS XXX-et is?! A 1070 meg dupla annyit bányászik, és mellé még kevesebbet is eszik. Miért dicsérik akkor annyira az RX-eket bányászat szempontjából?

Elvileg a kártyámon van egy BIOS kapcsoló amivel lehet váltani gaming és mining BIOS között, de én nem igazán veszek észre különbséget. Vagy gyárilag még nincs is különbség a két BIOS között, lehet, hogy egyformák, és nekem kell feltölteni egy moddolt BIOS-t a bányászathoz? A Blockchain driver már fönt van, azzal kezdtem, és úgy hoz ennyit az RX 580. Ez a kártyám van amúgy:
XFX RX 580 8GB GTS XXX Edition
http://xfxforce.com/en-us/products/amd-radeon-rx-500-series/rx-580-gts-8gb-dd-rx-580p8dfd6

Til

Idézetet írta: MinerJack Dátum február 11, 2018, 03:18:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: szabee Dátum február 11, 2018, 02:20:38 DÉLUTÁN

NEm tudom, hogyaz 1060 mennyit szed, de az 580asnak a 19 mhs az nagyon karcsú. Claymore alatt is hasonló értéket mutatna.
Blockchain drivert rakd fel az 580-asnak és moddold a bisot, akkor kb 28 környékére felhozhatod. (függ a kártya memóriájától)

Tehát akkor az RX-ek "ereje" csak abban rejlik, hogy moddolható a BIOS-uk, de egyébként rosszabbak bányászatra mint a GTX-ek? Nem értek hozzá, azért kérdezem, mert korábban mindenhol azt hallottam, hogy az RX-ek milyen jók bányászatra. Holott a gyakorlatban meg egy OC nélküli GTX 1060 elveri az RX 580 8GB OC GTS XXX-et is?! A 1070 meg dupla annyit bányászik, és mellé még kevesebbet is eszik. Miért dicsérik akkor annyira az RX-eket bányászat szempontjából?

Elvileg a kártyámon van egy BIOS kapcsoló amivel lehet váltani gaming és mining BIOS között, de én nem igazán veszek észre különbséget. Vagy gyárilag még nincs is különbség a két BIOS között, lehet, hogy egyformák, és nekem kell feltölteni egy moddolt BIOS-t a bányászathoz? A Blockchain driver már fönt van, azzal kezdtem, és úgy hoz ennyit az RX 580. Ez a kártyám van amúgy:
XFX RX 580 8GB GTS XXX Edition
http://xfxforce.com/en-us/products/amd-radeon-rx-500-series/rx-580-gts-8gb-dd-rx-580p8dfd6
Az AMD és az NVIDIA között annyi a különbség ,hogy az AMD-t nehezebb beállítani ,bios mod stb.Viszont, ha valaki ért hozzá, akkor meghálálja.
Az Rx580-nak simán kellene tudni a 31Mh-t.Ha nem tudsz úszni nem feltétlen a víz a hibás.
A 19Mh ahhoz a kártyához igencsak karcsú.
C:\> del c:\command.com

MinerJack

Idézetet írta: Til Dátum február 11, 2018, 03:38:30 DÉLUTÁN
Az AMD és az NVIDIA között annyi a különbség ,hogy az AMD-t nehezebb beállítani ,bios mod stb.Viszont, ha valaki ért hozzá, akkor meghálálja.
Az Rx580-nak simán kellene tudni a 31Mh-t.Ha nem tudsz úszni nem feltétlen a víz a hibás.
A 19Mh ahhoz a kártyához igencsak karcsú.

Nem is állítottam hogy a víz lenne a hibás, én csak kérdeztem, hogy mi lehet a gond? Ezek szerint akkor a BIOS mod hiánya. És akkor gyakorlatilag ebben rejlik az RX-ek "ereje" is, ettől válnak jó bányászkártyává, ha jól értelmezem? Mert a GTX-eken sem állítottam semmit, teljesen alapon mennek, mivel egyelőre csak ismerkedek a témával. Árban az RX 580 8GB kb a 1060 és a 1070 között található, de többet eszik a 1070-nél és lassabb a 1060-nál. Emiatt is fordultam hozzátok, hogy mi lehet a gond, mert valami nagyon de nagyon nem oké szerintem így.
Módosított BIOS-t honnan érdemes leszedni?

thx18

Sziasztok, köszönöm a felvételt! Kezdő vagyok még a bányászat terén. 2 napja szenvedek a Claymorerral ami ha újra telepítem a windowst az első indításnál még elindul és megy amig le nem állítom, de utánna az istenért sem akar elidulni. Valaki esetleg jár vagy járt hasonló cipőben, mint én? Esetleg valami ötlet hogy lehetne megoldani a problémát? 4db sapphire Rx 570 pulse itx 4gb (mini) van a rigben.(ddu gyari driver legyalulva és blockchain driveverrel ugyaez a hiba)

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről


Til

Idézetet írta: MinerJack Dátum február 11, 2018, 04:06:37 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum február 11, 2018, 03:38:30 DÉLUTÁN
Az AMD és az NVIDIA között annyi a különbség ,hogy az AMD-t nehezebb beállítani ,bios mod stb.Viszont, ha valaki ért hozzá, akkor meghálálja.
Az Rx580-nak simán kellene tudni a 31Mh-t.Ha nem tudsz úszni nem feltétlen a víz a hibás.
A 19Mh ahhoz a kártyához igencsak karcsú.

Nem is állítottam hogy a víz lenne a hibás, én csak kérdeztem, hogy mi lehet a gond? Ezek szerint akkor a BIOS mod hiánya. És akkor gyakorlatilag ebben rejlik az RX-ek "ereje" is, ettől válnak jó bányászkártyává, ha jól értelmezem? Mert a GTX-eken sem állítottam semmit, teljesen alapon mennek, mivel egyelőre csak ismerkedek a témával. Árban az RX 580 8GB kb a 1060 és a 1070 között található, de többet eszik a 1070-nél és lassabb a 1060-nál. Emiatt is fordultam hozzátok, hogy mi lehet a gond, mert valami nagyon de nagyon nem oké szerintem így.
Módosított BIOS-t honnan érdemes leszedni?
A biost azt te magad kell beállítsad, de lehet találni neten is.Lényeg ,hogy a te kártyádban található memória típusa a lényeges.Nem lehet egy Samsung biost egy Hynixre rárakni.
C:\> del c:\command.com

Til

Idézetet írta: thx18 Dátum február 11, 2018, 04:55:04 DÉLUTÁN
Sziasztok, köszönöm a felvételt! Kezdő vagyok még a bányászat terén. 2 napja szenvedek a Claymorerral ami ha újra telepítem a windowst az első indításnál még elindul és megy amig le nem állítom, de utánna az istenért sem akar elidulni. Valaki esetleg jár vagy járt hasonló cipőben, mint én? Esetleg valami ötlet hogy lehetne megoldani a problémát? 4db sapphire Rx 570 pulse itx 4gb (mini) van a rigben.(ddu gyari driver legyalulva és blockchain driveverrel ugyaez a hiba)

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
Vitruális memóriát beállítottad min 16GB-ra?
C:\> del c:\command.com

szabee

Idézetet írta: MinerJack Dátum február 11, 2018, 04:06:37 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum február 11, 2018, 03:38:30 DÉLUTÁN
Az AMD és az NVIDIA között annyi a különbség ,hogy az AMD-t nehezebb beállítani ,bios mod stb.Viszont, ha valaki ért hozzá, akkor meghálálja.
Az Rx580-nak simán kellene tudni a 31Mh-t.Ha nem tudsz úszni nem feltétlen a víz a hibás.
A 19Mh ahhoz a kártyához igencsak karcsú.

Nem is állítottam hogy a víz lenne a hibás, én csak kérdeztem, hogy mi lehet a gond? Ezek szerint akkor a BIOS mod hiánya. És akkor gyakorlatilag ebben rejlik az RX-ek "ereje" is, ettől válnak jó bányászkártyává, ha jól értelmezem? Mert a GTX-eken sem állítottam semmit, teljesen alapon mennek, mivel egyelőre csak ismerkedek a témával. Árban az RX 580 8GB kb a 1060 és a 1070 között található, de többet eszik a 1070-nél és lassabb a 1060-nál. Emiatt is fordultam hozzátok, hogy mi lehet a gond, mert valami nagyon de nagyon nem oké szerintem így.
Módosított BIOS-t honnan érdemes leszedni?

Moddolt biosz itt találod: https://anorak.tech/t/xfx-gts-xxx-rx-580-oc/35820 Korábban írtad, hogy xfs rx 580 gts xxx a kártyád.
Moddolásnál csinálj 1 backupot a kártya biosáról, és utána moddold csak. Moddolásnál célszerű csak azt az 1 kártyát a gépben hagyni amelyiket moddolod.
Ha szeretnél ingyen ETH-t gyűjteni: http://ethcombo.com/?i=267266

szabee

Idézetet írta: thx18 Dátum február 11, 2018, 04:55:04 DÉLUTÁN
Sziasztok, köszönöm a felvételt! Kezdő vagyok még a bányászat terén. 2 napja szenvedek a Claymorerral ami ha újra telepítem a windowst az első indításnál még elindul és megy amig le nem állítom, de utánna az istenért sem akar elidulni. Valaki esetleg jár vagy járt hasonló cipőben, mint én? Esetleg valami ötlet hogy lehetne megoldani a problémát? 4db sapphire Rx 570 pulse itx 4gb (mini) van a rigben.(ddu gyari driver legyalulva és blockchain driveverrel ugyaez a hiba)

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről

És miért csak 3gb memóriát lát? Moddolt bios vagy a gyári?
Ha szeretnél ingyen ETH-t gyűjteni: http://ethcombo.com/?i=267266

wocsok17

Sziasztok!

Friss beszállóként kb 400-as kerettel milyen gépet éri meg venni bányászathoz?
Hogy álljak neki?
Tud valaki tanácsot adni akár privátban is?

thx18

Idézetet írta: szabee Dátum február 11, 2018, 06:52:02 DÉLUTÁN
Idézetet írta: thx18 Dátum február 11, 2018, 04:55:04 DÉLUTÁN
Sziasztok, köszönöm a felvételt! Kezdő vagyok még a bányászat terén. 2 napja szenvedek a Claymorerral ami ha újra telepítem a windowst az első indításnál még elindul és megy amig le nem állítom, de utánna az istenért sem akar elidulni. Valaki esetleg jár vagy járt hasonló cipőben, mint én? Esetleg valami ötlet hogy lehetne megoldani a problémát? 4db sapphire Rx 570 pulse itx 4gb (mini) van a rigben.(ddu gyari driver legyalulva és blockchain driveverrel ugyaez a hiba)

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről

És miért csak 3gb memóriát lát? Moddolt bios vagy a gyári?
Gyári bios


Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről


atika92

Sziasztok!

Most talaltam egy riget ami 9x rx 580 8 gb aorus kartyabol all. Valami tapasztalat van az aourusrol? Olvasgattam utana de van akinek bejon es van aki panaszkodik.
Nektek mi a velemenyetek?