Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 20 Vendégek van a témában

drizzt_do_urden


Artthur

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum február 08, 2017, 12:51:27 DÉLUTÁN
de 6 kartya startbol nem fut win 7 -en!
Ezt nem kérdőjeleztem meg, de akinek 4 slotos az alaplapja és csak 4 kártyát tud/akar belerakni annak tökéletes win 7 is, és most csak a többi windows előtt használt "állag" jelzőt szeretném kidomborítani :) bár látom elnézést kértél :)

proziroxx

Sziasztok!
Van egy problémám a bitcoin átküldéssel. Múlt szombaton szerettem volna pénzt kivenni a btc pénztárcámból, ehhez át is küldtem 22mBTC-t az anycoindirect által megadott címre, 0.1mBTC-t pedig vissza magamnak. Az egészet ott szúrtam el, hogy így túl kicsi tranzakciós díj maradt (618 byte, 1651 satoshi), így a mai napig nem lett megerősítve ez a tranzakció. Három nappal később a blockchain.info szerint el is tűnt ez a tranzakció, ezért egy másik pénztárcámba utaltam (volna) át 22.05mBTC-t, lényegesen több (583 byte, 6651 satoshi) tranzakciós díjjal. Azonban sajnos ez sem lett megerősítve, sőt, újra megjelent mellette az eredeti tranzakcióm is, így már mínuszban van az egyenlegem.
A kérdés: mit tehetnék, hogy hozzájussak a pénzemhez?
A problémás address: https://blockchain.info/address/1FNYGzxoaFBFq3giqKg2xuNsQVW9ekP2fJ

Minden építő jellegű választ hálásan köszönök!

netezoeger

Idézetet írta: kidface Dátum február 08, 2017, 12:32:32 DÉLELŐTT
Idézetet írta: netezoeger Dátum február 07, 2017, 09:46:48 DÉLUTÁN
sziasztok ma jött meg az első bányász kártyám egy MSI Radeon RX 470 GAMING X 4GB DDR5 256-bit a gondom vele hogy a gépem nem ismeri fel egyáltalán nem latja. A  kartyan a 2 ventilator forog MSI logo tetejen vilagit. Rádugom a monitort HDMI- n keresztül ki írja hogy nincs jel  ha DVI-D re dugom a monitor kikapcsolódik energiatakarékos üzemmódba. A kártyát ezzel  http://www.ebay.com/itm/401195513882?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT a raiserrel tudtam csak bekötni mert direkt az alaplapba dugáshoz nem volt elég helyem. A kínai cuccost kipróbáltam a régi nVidia kártyámat felismerte. A kártyával kapott CDrol a telepítést elindítottam de 18% nal megállt, semmi sem történt muszáj volt kikapcsoljam a gépet , majd mikor vissza kapcsoltam LIVE UPDATE The platform dosent support this application hiba üzenet fogadott


A Gép konfigom
OP: Windows 7 32bit
Alaplap: P5V-VM Ultra - Asus
Proceszor: Pentium Dual Core E5200
Tap: lc8500 btx.





Bios-ban tiltsd le az integrált videó vezérlőt és állítsd át az elsődleges vezérlőre a PCI-E-t.

Plusz cseréld le a Windows-t 64-bit verzióra mert a banyaszprogik csak azt támogatják


Köszönöm a segítséget a biosban áttálitottam az elsődleges vezérlőt PCI-E re ez a videó alapján https://youtu.be/BtDkczrf5fI de úgy sem működött. Egyenlőre akkor hanyagolom a témát míg rendelek egy megfelelő alaplapot.
Na de hamar a videokártyával igy beneztem az alaplapot is szeretnem meg kerdezni van-e különbség az
ASRock H97 Anniversary es az ASRock H97M Anniversary kozott

kidface

Idézetet írta: netezoeger Dátum február 10, 2017, 07:00:13 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum február 08, 2017, 12:32:32 DÉLELŐTT
Idézetet írta: netezoeger Dátum február 07, 2017, 09:46:48 DÉLUTÁN
sziasztok ma jött meg az első bányász kártyám egy MSI Radeon RX 470 GAMING X 4GB DDR5 256-bit a gondom vele hogy a gépem nem ismeri fel egyáltalán nem latja. A  kartyan a 2 ventilator forog MSI logo tetejen vilagit. Rádugom a monitort HDMI- n keresztül ki írja hogy nincs jel  ha DVI-D re dugom a monitor kikapcsolódik energiatakarékos üzemmódba. A kártyát ezzel  http://www.ebay.com/itm/401195513882?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT a raiserrel tudtam csak bekötni mert direkt az alaplapba dugáshoz nem volt elég helyem. A kínai cuccost kipróbáltam a régi nVidia kártyámat felismerte. A kártyával kapott CDrol a telepítést elindítottam de 18% nal megállt, semmi sem történt muszáj volt kikapcsoljam a gépet , majd mikor vissza kapcsoltam LIVE UPDATE The platform dosent support this application hiba üzenet fogadott


A Gép konfigom
OP: Windows 7 32bit
Alaplap: P5V-VM Ultra - Asus
Proceszor: Pentium Dual Core E5200
Tap: lc8500 btx.





Bios-ban tiltsd le az integrált videó vezérlőt és állítsd át az elsődleges vezérlőre a PCI-E-t.

Plusz cseréld le a Windows-t 64-bit verzióra mert a banyaszprogik csak azt támogatják


Köszönöm a segítséget a biosban áttálitottam az elsődleges vezérlőt PCI-E re ez a videó alapján https://youtu.be/BtDkczrf5fI de úgy sem működött. Egyenlőre akkor hanyagolom a témát míg rendelek egy megfelelő alaplapot.
Na de hamar a videokártyával igy beneztem az alaplapot is szeretnem meg kerdezni van-e különbség az
ASRock H97 Anniversary es az ASRock H97M Anniversary kozott
A H97M kevesebb PCI-E foglalat van! Azt hiszem 3

Roller

Sziasztok!
Nekem egy ilyen alaplaphoz sikerült most hozzájutnom, meg 4 gb ddr2 ramhoz. Ha melléteszek egy rx 48-ast, lehet ebből működő bányagép?
http://www.arukereso.hu/alaplap-c3128/asus/m2n-e-sli-p8650378/#termek-leiras

drizzt_do_urden

Idézetet írta: Roller Dátum február 11, 2017, 08:27:04 DÉLELŐTT
Sziasztok!
Nekem egy ilyen alaplaphoz sikerült most hozzájutnom, meg 4 gb ddr2 ramhoz. Ha melléteszek egy rx 48-ast, lehet ebből működő bányagép?
http://www.arukereso.hu/alaplap-c3128/asus/m2n-e-sli-p8650378/#termek-leiras

4 x rx480 ast is tehetsz bele. annyit bir meg...

Roller

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum február 11, 2017, 12:11:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Roller Dátum február 11, 2017, 08:27:04 DÉLELŐTT
Sziasztok!
Nekem egy ilyen alaplaphoz sikerült most hozzájutnom, meg 4 gb ddr2 ramhoz. Ha melléteszek egy rx 48-ast, lehet ebből működő bányagép?
http://www.arukereso.hu/alaplap-c3128/asus/m2n-e-sli-p8650378/#termek-leiras

4 x rx480 ast is tehetsz bele. annyit bir meg...

Köszönöm! Ezt a választ vártam :D legalább is reménykedtem benne :D

atideath

Keresek olyan user-t aki NVIDIA kártyával bányászik. Esetleg feltudná venni velem a kapcsolatot? Köszi!!
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

Roller

Sziasztok! Összeállítottam a bánya gépet, de valamiért nem jutok tovább a biosba. Mielőtt még akármi is történne, meg áll a biosba lépés előtt, de a billentyűzet sem világít. Hogyan lehetek tovább? Esetleg az lehet a baj, hogy usb a billentyűzet?

Roller

Idézetet írta: Roller Dátum február 11, 2017, 10:25:17 DÉLUTÁN
Sziasztok! Összeállítottam a bánya gépet, de valamiért nem jutok tovább a biosba. Mielőtt még akármi is történne, meg áll a biosba lépés előtt, de a billentyűzet sem világít. Hogyan lehetek tovább? Esetleg az lehet a baj, hogy usb a billentyűzet?

Nem tudom mit tettem, de felállt a rendszer. Indul a bányászat! :D

sebajtóbiás

Idézetet írta: proziroxx Dátum február 09, 2017, 09:22:51 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Van egy problémám a bitcoin átküldéssel. Múlt szombaton szerettem volna pénzt kivenni a btc pénztárcámból, ehhez át is küldtem 22mBTC-t az anycoindirect által megadott címre, 0.1mBTC-t pedig vissza magamnak. Az egészet ott szúrtam el, hogy így túl kicsi tranzakciós díj maradt (618 byte, 1651 satoshi), így a mai napig nem lett megerősítve ez a tranzakció. Három nappal később a blockchain.info szerint el is tűnt ez a tranzakció, ezért egy másik pénztárcámba utaltam (volna) át 22.05mBTC-t, lényegesen több (583 byte, 6651 satoshi) tranzakciós díjjal. Azonban sajnos ez sem lett megerősítve, sőt, újra megjelent mellette az eredeti tranzakcióm is, így már mínuszban van az egyenlegem.
A kérdés: mit tehetnék, hogy hozzájussak a pénzemhez?
A problémás address: https://blockchain.info/address/1FNYGzxoaFBFq3giqKg2xuNsQVW9ekP2fJ

Minden építő jellegű választ hálásan köszönök!

Warning! this transaction is a double spend. You should be extremely careful when trusting any transactions to/from this sender. 220103410
https://blockchain.info/tx/c661dc885a1b44983215844041e3063fda21e9d85f7b6fd1dcc6b5f2d2414536

:D :D Na ilyet még nem láttam, gratula :)

Szerintem nagyon alacsony tranzakciós díjat adtál meg. Úgy tudom, legalább 50-60 sat/byte-ot érdemes, hogy értelmes időn belül átmenjen. Nekem a múltkor 63-al másnap reggelre ment át. Nálad ha jól számolom 2,67 ill. 11,41 sat/byte jön ki, igen kevés, nyilván ezért nem került be egyik sem olyan hosszú ideig blokkba.

Én nem tudom pontosan, mikor lesz érvénytelenítve egy tranzakció (tx), de amíg nem dobja ki minden core a mempool-jából, addig gondolom bármikor felbukkanhat újra. A pénztárcád valszeg úgy itélte meg, hogy x nap után már cancel-elve lett a régi tx, ezért engedte újra elkölteni. Gondolom, ha az új (vagy akár a régi) tx közben feldolgozásra került volna, akkor a másikat érvénytelenítették volna a core-ok. Csakhogy egyik tx se lett feldolgozva a nagyon alacsony tx fee miatt, és most keringenek a hálózatban.

Mit lehet tenni?
a) Várni. Sokat.
b) Létezik egy 'Replace by Fee' nevű opció, de ezt még a tx elküldése előtt kell bekapcsolni. Ezzel utólag meg lehet növelni a tx fee-t.
c) Ha a pénztárcád újra úgy gondolja, hogy már érvénytelenítve lett a 2 előző tx-ed, indíthatsz egy harmadikat, de lehetőleg már valami normális fee-vel, amivel be is veszi valamelyik bányász egy blokkba.


Roller

Litecoint csak asic miner el lehet bányászni? Valaki bányászta már? Még abban kérném meg a segítségeteket,  hogy mi az a segwit?

sky

Milyen minimum 6 kártyás alaplapot javasolnátok bányagéphez?

Üdv,

kidface


Csyk01

Sziasztok!

Szeretnék elkezdeni bányászni valamilyen altcoint.
Szerintetek az megvalósítható, hogy egy régebbi gép alaplapjára rácsatlakoztassak egy erős vidó kártyát, hogy a tanulási időszakban ne kell nagyobb befektetés eszközölnöm, csak egy vga-t kelljen vennem. Majd ha megtanulom az üzemelést ezen az egykártyás rigen, összeraknék egy komolyabb riget.

A rendelkezésre álló gép konfigurációja:
CPU: Celeron 2 GHz ACPI/GENUINE INTEL-X86-family 15 model 2/0
RAM: 768 Ram DDR
mostani vga, de ezt lecserélném egy jobbra: NVIDIA Geforce FX5200 128MB
alaplap: ECS L4VXA2/L4VXAG/kobian KOB P4X400NDSX/Matsonic MS99127C/Syntax SVX400 van rajta 5 PCI csatlakozó
táp: 350 W

Előre is köszönöm a válaszokat!

andysk

Idézetet írta: Csyk01 Dátum február 17, 2017, 08:31:50 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Szeretnék elkezdeni bányászni valamilyen altcoint.
Szerintetek az megvalósítható, hogy egy régebbi gép alaplapjára rácsatlakoztassak egy erős vidó kártyát, hogy a tanulási időszakban ne kell nagyobb befektetés eszközölnöm, csak egy vga-t kelljen vennem. Majd ha megtanulom az üzemelést ezen az egykártyás rigen, összeraknék egy komolyabb riget.

A rendelkezésre álló gép konfigurációja:
CPU: Celeron 2 GHz ACPI/GENUINE INTEL-X86-family 15 model 2/0
RAM: 768 Ram DDR
mostani vga, de ezt lecserélném egy jobbra: NVIDIA Geforce FX5200 128MB
alaplap: ECS L4VXA2/L4VXAG/kobian KOB P4X400NDSX/Matsonic MS99127C/Syntax SVX400 van rajta 5 PCI csatlakozó
táp: 350 W

Előre is köszönöm a válaszokat!
RAM kevés
A regi vga semmi
Az uj sem jo
A tap 1 karihoz eleg

kidface

Idézetet írta: Csyk01 Dátum február 17, 2017, 08:31:50 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Szeretnék elkezdeni bányászni valamilyen altcoint.
Szerintetek az megvalósítható, hogy egy régebbi gép alaplapjára rácsatlakoztassak egy erős vidó kártyát, hogy a tanulási időszakban ne kell nagyobb befektetés eszközölnöm, csak egy vga-t kelljen vennem. Majd ha megtanulom az üzemelést ezen az egykártyás rigen, összeraknék egy komolyabb riget.

A rendelkezésre álló gép konfigurációja:
CPU: Celeron 2 GHz ACPI/GENUINE INTEL-X86-family 15 model 2/0
RAM: 768 Ram DDR
mostani vga, de ezt lecserélném egy jobbra: NVIDIA Geforce FX5200 128MB
alaplap: ECS L4VXA2/L4VXAG/kobian KOB P4X400NDSX/Matsonic MS99127C/Syntax SVX400 van rajta 5 PCI csatlakozó
táp: 350 W

Előre is köszönöm a válaszokat!

Sajnos ez igen elavult rendszer! Semmi sem elég a banyaszashoz! Főleg hogy csak PCI van az alaplapon!!!!

Sipi

Sziasztok. Újrahúztam a gépem és elfelejtettem a fórumos jelszavam. Pár rossz után felajánlja hogy küld egy linket az email címemre, de nem történik semmi. Esetleg egy moderátor tudna nekem segíteni? Köszönöm

Roller