Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

[HW] MultiRig Resetter & HW Monitor

Indította atideath, január 04, 2017, 08:56:10 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 5 Vendégek van a témában

kidface


Uhura

#101
Idézetet írta: fpeter Dátum április 15, 2017, 12:37:09 DÉLUTÁN
Lévén hogy ide USB kapcsolat a legpraktikusabb, ezért a pro mini-nél szerencsésebb választásnak tartom a nano-t vagy pro micro-t (utóbbi jobb natív USB-vel)

Tulképp egy olyan programot ami egy adott karaktert küldözget x másodpercenként azt percek alatt összerakok pl visual basic-ben - retró, de ezzel volt már dolgom :) - de jobb megoldásnak éreznék valami komplettebb linuxos vasat mint bármi ami openwrt-t futtat, vagy egy raspberry pi / kínai klónjai, mert azzal nem csak szimplán pingelném a bányászokat hanem pl perl-ben hamar össze lehet dobni - részben már készen is van - egy olyan programot ami a claymore monitoring portjára csatlakozik és figyeli a hashrate-et. Ha adott érték alá esik akkor lehet tudni hogy vagy megállt teljesen a feldolgozás, vagy legalább 1 kártya betegeskedik > lehet küldeni egy powershell reboot parancsot, ha meg nem reagál rá a vas akkor hw resetet neki...

Az egyik srác csinált olyan rass pi-s dolgot ami újraindítja a rendszer írt is itt a linkje:  b.. nem találom a topicot de volt ilyen.

A rass pi annyiból lenne jobb talán, hogy mivel van mögötte ember tömeg simán össze lehet különböző darabokból tákolni egy több funkciós rendszert.  Bár azért az belátható, hogy a d-linkes, tp-linkes távvezérelhető kapcsolónál plug and play-ebb most nem nagyon van a piacon. Főleg, úgy hogy 11-14e-s árban benne van a watt mérő is.

kidface

Idézetet írta: Uhura Dátum április 15, 2017, 01:13:27 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum április 15, 2017, 12:37:09 DÉLUTÁN
Lévén hogy ide USB kapcsolat a legpraktikusabb, ezért a pro mini-nél szerencsésebb választásnak tartom a nano-t vagy pro micro-t (utóbbi jobb natív USB-vel)

Tulképp egy olyan programot ami egy adott karaktert küldözget x másodpercenként azt percek alatt összerakok pl visual basic-ben - retró, de ezzel volt már dolgom :) - de jobb megoldásnak éreznék valami komplettebb linuxos vasat mint bármi ami openwrt-t futtat, vagy egy raspberry pi / kínai klónjai, mert azzal nem csak szimplán pingelném a bányászokat hanem pl perl-ben hamar össze lehet dobni - részben már készen is van - egy olyan programot ami a claymore monitoring portjára csatlakozik és figyeli a hashrate-et. Ha adott érték alá esik akkor lehet tudni hogy vagy megállt teljesen a feldolgozás, vagy legalább 1 kártya betegeskedik > lehet küldeni egy powershell reboot parancsot, ha meg nem reagál rá a vas akkor hw resetet neki...

Az egyik srác csinált olyan rass pi-s dolgot ami újraindítja a rendszer írt is itt a linkje:  b.. nem találom a topicot de volt ilyen.

A rass pi annyiból lenne jobb talán, hogy mivel van mögötte ember tömeg simán össze lehet különböző darabokból tákolni egy több funkciós rendszert.  Bár azért az belátható, hogy a d-linkes, tp-linkes távvezérelhető kapcsolónál plug and play-ebb most nem nagyon van a piacon. Főleg, úgy hogy 11-14e-s árban benne van a watt mérő is.

Arduino-s forrás is van rengeteg :) csak 99%-a kodnak amit találtam Linux-os PC-hez van én azt meg nem komazom

fpeter

Itt van egy primitív kis VB6-ban összerakott program
https://www.dropbox.com/s/mn89joafnbkr1ua/VBping.zip?dl=1
Mellette van egy portable VB6 is

Az első mező a com port, a második a küldési intervallum ms-ben, a harmadik hogy mit küldjön, a negyedik meg a baudrate. Induláskor rögtön meg is nyitja az első COM portot és küld rá 9600-as bauddal egy "hello"-t 1mp időközönként. Ha változtatni akarsz a fentieken akkor a programba kell belenyúlni, de elég egyszerű...

De ugye ez a megoldás arról nem értesül ha leáll vagy beszenved a bányászat. Ahogy a wifis konnektor kapcsoló is csak arra jó hogyha magad érzékelted a hibát akkor távolról újraindítsd. Ezért érzem jobb megoldásnak azt ha a ping-szerű életjel helyett konkrétan a miner monitor portját elemzi egy külső program - onnan az is kiderül ha kékhalállal/hardverhibával összeomlik az egész rendszer, meg az is ha egyik másik kártya kicsit elkalandozik, de azért meg még nem fagyott a rendszer...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

qwe92

Azért én rendelnék a arduino mellé pár tűzérzékelő szenzort meg hőmérőt.(nehogy tűzre indítson)
Bár én sima rádiós megoldást használok 433mhz kis adót ha leállnak, valaki aki otthon van rájuk néz és ha nincs tűz vagy műanyag szag megnyomja a távirányítót.
Bár ezt lehetne központosítani egy arduino figyelné az összes gépet (így persze megérné az ethernet port hozzá) és ki adja a jelet ha minden oké.(persze csak a megfelelő gépnek)

Uhura

Idézetet írta: qwe92 Dátum április 15, 2017, 04:57:24 DÉLUTÁN
Azért én rendelnék a arduino mellé pár tűzérzékelő szenzort meg hőmérőt.(nehogy tűzre indítson)
Bár én sima rádiós megoldást használok 433mhz kis adót ha leállnak, valaki aki otthon van rájuk néz és ha nincs tűz vagy műanyag szag megnyomja a távirányítót.
Bár ezt lehetne központosítani egy arduino figyelné az összes gépet (így persze megérné az ethernet port hozzá) és ki adja a jelet ha minden oké.(persze csak a megfelelő gépnek)

A tűzre szerintem a legjobb igaz elég drága megoldás a kapszulás , hőkioldós oltó kapszula. Lefogja a tűzet "automata" és halál biztos. Igaz 38k-ba kerül. De a tűzjelző csak jelzi a tűzet és lehet mire elkezdenéd oltani már nagyobb a probléma annál, hogy kézzel el tudd oltani.

qwe92

#106
Idézetet írta: Uhura Dátum április 15, 2017, 06:19:38 DÉLUTÁN
Idézetet írta: qwe92 Dátum április 15, 2017, 04:57:24 DÉLUTÁN
Azért én rendelnék a arduino mellé pár tűzérzékelő szenzort meg hőmérőt.(nehogy tűzre indítson)
Bár én sima rádiós megoldást használok 433mhz kis adót ha leállnak, valaki aki otthon van rájuk néz és ha nincs tűz vagy műanyag szag megnyomja a távirányítót.
Bár ezt lehetne központosítani egy arduino figyelné az összes gépet (így persze megérné az ethernet port hozzá) és ki adja a jelet ha minden oké.(persze csak a megfelelő gépnek)

A tűzre szerintem a legjobb igaz elég drága megoldás a kapszulás , hőkioldós oltó kapszula. Lefogja a tűzet "automata" és halál biztos. Igaz 38k-ba kerül. De a tűzjelző csak jelzi a tűzet és lehet mire elkezdenéd oltani már nagyobb a probléma annál, hogy kézzel el tudd oltani.

Az nem rossz ötlet bár drága, de megéri én speciel nem használnék vizet mivel az áramra nem okos dolog (bár gondolom lezárná azt is csak mechanika kérdése),
én egy mechanikus önkioldóval nagyon finom homokot vagy üvegpórt szórnék rá (könnyebb kiásni mint szárítani :) ).
Bár ezt lehet sima tűz érzékelő szenzorral is, viszont ez mint pótmegoldás mint biztosíték használható.

kidface

Eltertetek a topik lenyegetol! Amirol beszeltek mar letezik egy masik topik!!!

Uhura

Idézetet írta: kidface Dátum április 15, 2017, 06:49:13 DÉLUTÁN
Eltertetek a topik lenyegetol! Amirol beszeltek mar letezik egy masik topik!!!

Igazad van elnézést.

qwe92: itt a http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=4309.msg13745#msg13745  én erre gondoltam. De írjunk továbbiakban oda.

kidface

#109
USB Watchdog letesztelve!
Nagyon egyszerű használni.
Lite verziót vettem de már létezik Pro verzió, meg online elérhető is!
Ebay-rol £21
Ruszki, www.open-dev.ru -n lehet rendelni nagyobb tételben is!

drizzt_do_urden

Idézetet írta: kidface Dátum május 19, 2017, 08:11:21 DÉLUTÁN
USB Watchdog letesztelve!
Nagyon egyszerű használni.
Lite verziót vettem de már létezik Pro verzió, meg online elérhető is!
Ebay-rol £21
Ruszki, www.open-dev.ru -n lehet rendelni nagyobb tételben is!

linket az ebayrol tudsz esetleg. nem adja be nekem a kereso...

spikes

POE-s Routerboard tökéletes erre. POE vezérli a relét ami újraindítja a gépet. Routerboard pedig pingelni is tudja riget, így gyakorlatilag olyan scriptet lehet hozzá írni amilyen csak kell... Ha kell sztem gyártani is tudok ilyen... 1 eszköz 4 riget tud vezérelni...

kidface

http://r.ebay.com/FFtbbo

Rafkos, mert ha rakeresel hogy "USB Watchdog" nem dobja ki, csak az egyéb találatok között :)

Skankhunt42

Idézetet írta: kidface Dátum május 20, 2017, 02:53:20 DÉLELŐTT
http://r.ebay.com/FFtbbo

Rafkos, mert ha rakeresel hogy "USB Watchdog" nem dobja ki, csak az egyéb találatok között :)

Hat ez nem olcso mulatsag, rigenkent egy ilyet.
Nalam egy Avocent PM10i-30A PDU uzemel, rakotve egy raspberry pi zero w, aztan ha valami nem tetszik akkor a pi serial porton kozli a PDU-val hogy resetelje az adott eszkoz tapallatasat.

kidface

Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum május 20, 2017, 05:37:59 DÉLELŐTT
Idézetet írta: kidface Dátum május 20, 2017, 02:53:20 DÉLELŐTT
http://r.ebay.com/FFtbbo

Rafkos, mert ha rakeresel hogy "USB Watchdog" nem dobja ki, csak az egyéb találatok között :)

Hat ez nem olcso mulatsag, rigenkent egy ilyet.
Nalam egy Avocent PM10i-30A PDU uzemel, rakotve egy raspberry pi zero w, aztan ha valami nem tetszik akkor a pi serial porton kozli a PDU-val hogy resetelje az adott eszkoz tapallatasat.
Ez azoknak jó, akik nem értenek az ilyesmihez. Csak rádugja az alaplapra meg beállítja hány perc után induljon újra a gép és kész.

kidface

Na meg lehetne nagyobb tételben rendelni és akkor egy kicsit olcsóbb lenne.

magician_hu

Idézetet írta: spikes Dátum május 19, 2017, 09:48:43 DÉLUTÁN
POE-s Routerboard tökéletes erre. POE vezérli a relét ami újraindítja a gépet. Routerboard pedig pingelni is tudja riget, így gyakorlatilag olyan scriptet lehet hozzá írni amilyen csak kell... Ha kell sztem gyártani is tudok ilyen... 1 eszköz 4 riget tud vezérelni...

Engem érdekelne ez a megoldás, ha írnál ilyen howto dolgot, biztosan mást is érdekelne.

spikes

5 portos cucc, ami tud lenni switch, vagy router vagy bármi... Kap egy ip-t 1 lábon van LAN, 2-3-4 lábakon meg rigek LAN kártyája.

Tudja pingelni rig-ek ip-jét, ha valamelyik nem elérhető akkor a script beállításai szerint x db elveszett ping esetén 2, 3, vagy 4-es lábon lévő relét lekapcsolja, majd pl. 5mp múlva visszakapcsolja. (de ez lehet akár 10mp is vagy bármennyi)

Gyakorlatilag a lehetőségek végtelenek, mert így portonként tűzfalazhatsz is vagy egyéb dolgokat is beállíthatsz....

Uhura

Idézetet írta: spikes Dátum május 20, 2017, 10:49:13 DÉLELŐTT
5 portos cucc, ami tud lenni switch, vagy router vagy bármi... Kap egy ip-t 1 lábon van LAN, 2-3-4 lábakon meg rigek LAN kártyája.

Tudja pingelni rig-ek ip-jét, ha valamelyik nem elérhető akkor a script beállításai szerint x db elveszett ping esetén 2, 3, vagy 4-es lábon lévő relét lekapcsolja, majd pl. 5mp múlva visszakapcsolja. (de ez lehet akár 10mp is vagy bármennyi)

Gyakorlatilag a lehetőségek végtelenek, mert így portonként tűzfalazhatsz is vagy egyéb dolgokat is beállíthatsz....

Igazából több funkciós dolog készült meg került már bemutatásra - az utolsó pl: a rp pi-s ventri szabályzó volt - lehet ezeket kéne egy egységbe önteni és akkor egy igazán ütös kis multi funkciós táv felügyeleti módul lenne belőle.

fpeter

Sziasztok!

Egy ideje már dolgozgatok a saját megoldásomon. Egy shield-féleséget terveztem, ami a többi eszközhöz hasonlóan az alaplap on/off gombját képes megnyomni, illetve a power on led visszajelzéséből tudja hogy a gép megy e éppen. Nagyon rugalmas, a következő platformokra lehet stabilan rádugni, több rétegben összefogatni csavarozással:

- Arduino UNO, MEGA, Leonardo, stb és egyéb hasonló lábkiosztású ARM/stb boardok - lehet USB-s I/O shield, de szendvicsbe lehet fogni egy ethernet shield-el is
- Wemos D1 R2 wifi-s Arduino ready modul ESP8266 csippel
- Raspberry Pi 1/2/3, esetleg Zero is, csak ott nem lehet minden csavart használni
- A legtöbb RPi formátumú klón board, mint Orange Pi, BananaPi, stb
- OrangePi Zero, amit 11$-ért meg lehet már kapni és ethernet és wifi is van rajta
- vezetékezve cirka bármi ami tudja kezelni az MCP23017 I2C GPIO csippet



Egy board összesen 8 gépet képes kezelni: 8 gombot tud megnyomni és 8 led visszajelzést figyelni. Jumperekkel az I2C cím módosításával összesen 8 board fűzhető egymásra, így 64 gépig bővíthető. Oda-vissza optocsatolókkal van izolálva a zavarok elkerülése végett, és tetszőleges hosszú UTP kábelekkel lehet a gépeket bekötni RJ45-8P aljzatokba. Egy sok méter hosszú olcsó hálókábel kettévágásával 2 gépet lehet bekötni - nincsen sok elkolbászoló vezetékszál, könnyű kábel management...

Ez eddig ugye egy specializált I/O shield, a lényeget az alá dugott platform szoftvere adja majd. Egy ethernet shield-el kombinált arduino-val lehet hálózati I/O panel, de egy okosabb platformmal már azt is meg lehet valósítani pl, hogy olvassa a Claymore monitoring információit és ha beesik egyik kártya hashrate-je határérték alá akkor utasítást adjon a gépnek egy újraindulásra. Ha nem reagál x mp-en belül akkor mehet a hardveres székkirúgás alóla. A lépésekről küldhet pl értesítő emaileket, így tudod ha egyik másik gép feltűnően sokszor szorul beavatkozásra. A kártyák hőmérsékletét is figyelheti, küldhet értesítést ha egyik másik fölé megy a megadott értéknek, illetve a túl sokat pörgő ventillátort is riportolhatja. A mérete most kb 10x8.5cm, és egy hálócsatinyi vastagságú + amire rá van dugva...

Emlegettétek itt a fogyasztás kérdését is, de active energy-t / true RMS-t mérni messze nem olyan egyszerű. Most egy Eastron SDM-230-MODBUS mérőt használok - akár ezt is el tudja érni egy RPi-szerű eszköz, olvasni az aktuális és összesített fogyasztást és ebből is riportokat küldhet, de ez már nem elhanyagolható plusszköltség...

Más hasznos ötlet esetleg? Amíg nem materializálódik, addig még nem nyitok neki saját topikot...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!