Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

[HW] MultiRig Resetter & HW Monitor

Indította atideath, január 04, 2017, 08:56:10 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 4 Vendégek van a témában

reloopbenny

Cáfolom hogy kár "kókányolni"... Jelentős pénzeket meg tudsz spórolni vele... És egyébként ha nem vagy a rig mellett honnan tudod hogy a rig nem kap netet! Azért ne legyünk ekkora csillagászok fiúk ::)

ZsZolee

Engem is érdekel egy ilyen kütyü. Persze ha hamarabb meglesz, mint a SimpleminingResetter, mert addig nem tudok Monerora átállni.

lakat

Idézetet írta: reloopbenny Dátum január 04, 2017, 11:36:49 DÉLELŐTT
Cáfolom hogy kár "kókányolni"... Jelentős pénzeket meg tudsz spórolni vele... És egyébként ha nem vagy a rig mellett honnan tudod hogy a rig nem kap netet! Azért ne legyünk ekkora csillagászok fiúk ::)
Igazad van :-) ha a saját munkádat nem számolod, vagy nagyon alacsony az órabéred...
Egy GSM vezérlő 10 ezer FT körül beszerezhető amivel tudsz egy relét vezérelni.  Én biztosan több mint két óráig csinálnék egy ilyet, csak egy nyák tervezés és készítés több időt vesz igénybe nekem. Tehát már a nyák  és az alkatrészek beszerzésekor mínuszos lennék a kész megoldáshoz képest.. Persze lehet, hogy túl magas az órabérem amivel számolok :-)

DrPascal

Idézetet írta: lakat Dátum január 04, 2017, 11:44:07 DÉLELŐTT
Idézetet írta: reloopbenny Dátum január 04, 2017, 11:36:49 DÉLELŐTT
Cáfolom hogy kár "kókányolni"... Jelentős pénzeket meg tudsz spórolni vele... És egyébként ha nem vagy a rig mellett honnan tudod hogy a rig nem kap netet! Azért ne legyünk ekkora csillagászok fiúk ::)
Igazad van :-) ha a saját munkádat nem számolod, vagy nagyon alacsony az órabéred...
Egy GSM vezérlő 10 ezer FT körül beszerezhető amivel tudsz egy relét vezérelni.  Én biztosan több mint két óráig csinálnék egy ilyet, csak egy nyák tervezés és készítés több időt vesz igénybe nekem. Tehát már a nyák  és az alkatrészek beszerzésekor mínuszos lennék a kész megoldáshoz képest.. Persze lehet, hogy túl magas az órabérem amivel számolok :-)

Nem irigylem a feleséged/barátnőd, mikor kiszámlázod neki a 2 óra mozi árát amit vele töltöttél a drága idődből...  8)
(VICC)

lakat

Idézetet írta: lakat Dátum január 04, 2017, 11:44:07 DÉLELŐTT
Idézetet írta: reloopbenny Dátum január 04, 2017, 11:36:49 DÉLELŐTT
Cáfolom hogy kár "kókányolni"... Jelentős pénzeket meg tudsz spórolni vele... És egyébként ha nem vagy a rig mellett honnan tudod hogy a rig nem kap netet! Azért ne legyünk ekkora csillagászok fiúk ::)
Igazad van :-) ha a saját munkádat nem számolod, vagy nagyon alacsony az órabéred...
Egy GSM vezérlő 10 ezer FT körül beszerezhető amivel tudsz egy relét vezérelni.  Én biztosan több mint két óráig csinálnék egy ilyet, csak egy nyák tervezés és készítés több időt vesz igénybe nekem. Tehát már a nyák  és az alkatrészek beszerzésekor mínuszos lennék a kész megoldáshoz képest.. Persze lehet, hogy túl magas az órabérem amivel számolok :-)

Nyilván mindkettő verziónak meglesznek a követői. Én kész megoldást preferálom az időhiányom miatt, de nagyon szívesen olvasnék az egyedi "barkács" megoldásokról is, mert sok esetben azok sokkal jobban problémára szabottabbak. Szóval a "taknyolás" verzió is érdekel :-) , ne tartsátok magatokban, ha van valami jó kis saját cuccotok.

reloopbenny

Most itt szerintem az idohiány és a kényelem a meghatározó. Én egyébként jobban bízok a saját munkámban és kb 1 óra alatt összerakok egy ilyet szóval majd feldobom a kész változatot! :D

lakat

Idézetet írta: reloopbenny Dátum január 04, 2017, 12:00:06 DÉLUTÁN
Most itt szerintem az idohiány és a kényelem a meghatározó. Én egyébként jobban bízok a saját munkámban és kb 1 óra alatt összerakok egy ilyet szóval majd feldobom a kész változatot! :D
Ha lesz belőle megvásárolható verzió, akkor az itt szerintem többeket érdekelhet.


atideath

Itt nem csak egy szimpla RIG reseterről van szó, ennyi erővel ott vannak tényleg a kész megoldások amiket a neten meg lehet találni 3-4 ezer FT-ért. GSM felejtős. De úgy látom többet érdekel a dolog. A tömegre hallgatva akkor legyen ETH portos az mindenkinek megfelel, nagyjából hasonló mint a simplerigresetter. Csak mondom több funkciót terveztem én bele mint egy sima kapcsolgatós marhaság. A fő célja az de másra is lehet bőven használni.
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

reloopbenny

Idézetet írta: atideath Dátum január 04, 2017, 12:13:03 DÉLUTÁN
Itt nem csak egy szimpla RIG reseterről van szó, ennyi erővel ott vannak tényleg a kész megoldások amiket a neten meg lehet találni 3-4 ezer FT-ért. GSM felejtős. De úgy látom többet érdekel a dolog. A tömegre hallgatva akkor legyen ETH portos az mindenkinek megfelel, nagyjából hasonló mint a simplerigresetter. Csak mondom több funkciót terveztem én bele mint egy sima kapcsolgatós marhaság. A fő célja az de másra is lehet bőven használni.
Mert miről lenne szó ha nem egy sima RIG resetről? Nekem elsősorban az a célom hogy ujrainduljon?  ???

atideath

Idézetet írta: reloopbenny Dátum január 04, 2017, 12:15:23 DÉLUTÁN
Idézetet írta: atideath Dátum január 04, 2017, 12:13:03 DÉLUTÁN
Itt nem csak egy szimpla RIG reseterről van szó, ennyi erővel ott vannak tényleg a kész megoldások amiket a neten meg lehet találni 3-4 ezer FT-ért. GSM felejtős. De úgy látom többet érdekel a dolog. A tömegre hallgatva akkor legyen ETH portos az mindenkinek megfelel, nagyjából hasonló mint a simplerigresetter. Csak mondom több funkciót terveztem én bele mint egy sima kapcsolgatós marhaság. A fő célja az de másra is lehet bőven használni.
Mert miről lenne szó ha nem egy sima RIG resetről? Nekem elsősorban az a célom hogy ujrainduljon?  ???

Lehet nem ártana akkor átfutni az első oldalt is. De ha 1 óra alatt összepakolod akkor miért nincs még 1 se? Pont ezt beszéltük meg hogy milyen funkciókat tudjon. Leginkább fogyasztásmérés, loggolások, stbstb. Amit te mondasz természetesen egy Arudino-val, pár kábellel és egy relé bordal meg lehet csinálni vagy amit linkelt valaki az ugyanaz. Arra a célra megfelel, resetelni lehet a rig-et.
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

reloopbenny

Azért nincs még 1 sem mivel DLINK konektorokat használunk amivel neten keresztül ujra lehet inditani és fogyasztást is mutatja, csak szimplán ötletelgettem egy egyszerűbb megoldáson, amit meg is csinálok :)

DrPascal

Többségünknek egy szimpla távrezet gomb is elég lenne.
Max még ha figyelje, hogy megfagyott a win és automatán nyomjon egy rezettet.
A többi szerintem felesleges, mert csak drágítja, bonyolítja.

CryptoMan

Idézetet írta: DrPascal Dátum január 04, 2017, 12:32:23 DÉLUTÁN
Többségünknek egy szimpla távrezet gomb is elég lenne.
Max még ha figyelje, hogy megfagyott a win és automatán nyomjon egy rezettet.
A többi szerintem felesleges, mert csak drágítja, bonyolítja.

Itt a pont. engem érdekel.

atideath

Idézetet írta: reloopbenny Dátum január 04, 2017, 12:25:12 DÉLUTÁN
Azért nincs még 1 sem mivel DLINK konektorokat használunk amivel neten keresztül ujra lehet inditani és fogyasztást is mutatja, csak szimplán ötletelgettem egy egyszerűbb megoldáson, amit meg is csinálok :)

Majd publikáld ha készen van, akinek elég az akkor kereshet nyugodtan.
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

Zorg33

En mar belekezdtem egy arduino projektbe, ossze is lehet nagyjabol ollozni netrol de megrekedtem ido hianyaban sajnos.
De mar megoldottak tobben is.
Kesz bolti megoldasok kb 10ezer ft tol kezdodnek ebayen.

A wifis dugasz is remek, azzal is jatszogatok, mert megj0tt vegre 2 honap alatt...:)
A vicces hogy kulso halobol is mukodik, nem csak lanon belul.

lakat

Idézetet írta: Zorg33 Dátum január 04, 2017, 02:20:37 DÉLUTÁN
En mar belekezdtem egy arduino projektbe, ossze is lehet nagyjabol ollozni netrol de megrekedtem ido hianyaban sajnos.
De mar megoldottak tobben is.
Kesz bolti megoldasok kb 10ezer ft tol kezdodnek ebayen.

A wifis dugasz is remek, azzal is jatszogatok, mert megj0tt vegre 2 honap alatt...:)
A vicces hogy kulso halobol is mukodik, nem csak lanon belul.
Milyen WIFI-s aljzatot rendeltél? És honnan?

atideath

Idézetet írta: lakat Dátum január 04, 2017, 02:32:45 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Zorg33 Dátum január 04, 2017, 02:20:37 DÉLUTÁN
En mar belekezdtem egy arduino projektbe, ossze is lehet nagyjabol ollozni netrol de megrekedtem ido hianyaban sajnos.
De mar megoldottak tobben is.
Kesz bolti megoldasok kb 10ezer ft tol kezdodnek ebayen.

A wifis dugasz is remek, azzal is jatszogatok, mert megj0tt vegre 2 honap alatt...:)
A vicces hogy kulso halobol is mukodik, nem csak lanon belul.
Milyen WIFI-s aljzatot rendeltél? És honnan?

A legjobb most szerintem ez: https://www.itead.cc/sonoff-pow.html

Wifis és még a fogyasztást is loggolja.
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

bacsoka

Idézetet írta: CryptoMan Dátum január 04, 2017, 12:34:26 DÉLUTÁN
Idézetet írta: DrPascal Dátum január 04, 2017, 12:32:23 DÉLUTÁN
Többségünknek egy szimpla távrezet gomb is elég lenne.
Max még ha figyelje, hogy megfagyott a win és automatán nyomjon egy rezettet.
A többi szerintem felesleges, mert csak drágítja, bonyolítja.

Itt a pont. engem érdekel.
Csatlakozom. Nekem pont egy ilyenre van szükségem semmi több.