Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

[HW] MultiRig Resetter & HW Monitor

Indította atideath, január 04, 2017, 08:56:10 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 2 Vendégek van a témában

atideath

https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK


Retek

Advanced > Chipset configuration > Restore on Ac/Power loss

ZsZolee


kidface

A kínai wifi-s vezérlő szerintem is bőven elég! Pár dollárba kerül és szimplán a mobilrol bárhonnan újra tudod indítani a riget! Egy fejlesztést kellene csak eszközölni! Ha pl a rig fogyaszt 700wot és lefagy a rendszer vagy csak a program hirtelen a fogyasztás is lecsökken! Ezt kellene csak érzékelnie és ki majd bekapcsolni az áramot és már újra is indult a rig!

andysk

Idézetet írta: kidface Dátum január 05, 2017, 12:01:06 DÉLELŐTT
A kínai wifi-s vezérlő szerintem is bőven elég! Pár dollárba kerül és szimplán a mobilrol bárhonnan újra tudod indítani a riget! Egy fejlesztést kellene csak eszközölni! Ha pl a rig fogyaszt 700wot és lefagy a rendszer vagy csak a program hirtelen a fogyasztás is lecsökken! Ezt kellene csak érzékelnie és ki majd bekapcsolni az áramot és már újra is indult a rig!
Ez q..a jo eszrevetel!! +1!! Meg is irom nekik..

DrPascal





bacsoka

Szerintetek ez működik más eszközről is nem csak mobilról? Nekem melóban van a rig és oda teamviewerrel szoktam belépni. Vajon van windowsos verziójú szoftver hozzá, hogy a rig mellett lévő gépről tudjam a WiFis konnektort irányítani?

kidface

Idézetet írta: bacsoka Dátum január 07, 2017, 09:28:37 DÉLUTÁN
Szerintetek ez működik más eszközről is nem csak mobilról? Nekem melóban van a rig és oda teamviewerrel szoktam belépni. Vajon van windowsos verziójú szoftver hozzá, hogy a rig mellett lévő gépről tudjam a WiFis konnektort irányítani?

Hat ezeknek pont az a lényeguk hogy bárhonnan a mobilod segítségével ki illetve be tudjál kapcsolni készülékeket. Nem tudom hogy Windows szoftver van-e? De sok féle van lehet hogy van olyan aminek van. Utána kell nezni

bacsoka

Idézetet írta: kidface Dátum január 07, 2017, 09:39:34 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bacsoka Dátum január 07, 2017, 09:28:37 DÉLUTÁN
Szerintetek ez működik más eszközről is nem csak mobilról? Nekem melóban van a rig és oda teamviewerrel szoktam belépni. Vajon van windowsos verziójú szoftver hozzá, hogy a rig mellett lévő gépről tudjam a WiFis konnektort irányítani?

Hat ezeknek pont az a lényeguk hogy bárhonnan a mobilod segítségével ki illetve be tudjál kapcsolni készülékeket. Nem tudom hogy Windows szoftver van-e? De sok féle van lehet hogy van olyan aminek van. Utána kell nezni
Köszi a választ.

DrPascal

#53
Idézetet írta: bacsoka Dátum január 07, 2017, 09:50:02 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum január 07, 2017, 09:39:34 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bacsoka Dátum január 07, 2017, 09:28:37 DÉLUTÁN
Szerintetek ez működik más eszközről is nem csak mobilról? Nekem melóban van a rig és oda teamviewerrel szoktam belépni. Vajon van windowsos verziójú szoftver hozzá, hogy a rig mellett lévő gépről tudjam a WiFis konnektort irányítani?

Hat ezeknek pont az a lényeguk hogy bárhonnan a mobilod segítségével ki illetve be tudjál kapcsolni készülékeket. Nem tudom hogy Windows szoftver van-e? De sok féle van lehet hogy van olyan aminek van. Utána kell nezni
Köszi a választ.

FrenkyAti

Sziasztok! Valaki használ valami eszközt a rigek távfelügyeletére? Én most építek egy 5 rig vezérlésére alkalmas eszközt. A tervek szerint ezeket tudja majd: külön fogyasztásmérés, hőfokfigyelés, túláramvédelem, reset és be/ki kapcsolási opció, android alkalmazás, ethernet elérés. A későbbiekben talán egy lefagyás figyelővel is bővül majd. Szerintetek mit lehetne még figyelni, vagy vezérelni?

jzsolt

Idézetet írta: bacsoka Dátum január 04, 2017, 09:43:56 DÉLELŐTT
Idézetet írta: atideath Dátum január 04, 2017, 09:31:25 DÉLELŐTT
Idézetet írta: lakat Dátum január 04, 2017, 09:26:40 DÉLELŐTT
Van rá igény.
Én ugyan most egy ilyennel szemezgetek https://simplemining.net/page/simpleRigResetter
de nyilván ha nálad is meg lehet hasonló cuccot venni, akkor maradok a hazai pályán..

Kicsit több feature-t gondoltam bele mert ez pillanatok alatt összepakolható. Természetesen hasonló elven működne de ennek tartom sokra az árát a tudásához képest. Ráadásul a mai világban inkább Wifi-t használnék a célra.
Én a részemről nem tartom biztos kapcsolatnak a Wifit. Az a biztos mikor be van dugva! :)
Én szintén egy kábeles megoldást tartok megbízhatónak mindenképp.

jzsolt

#56
Idézetet írta: bacsoka Dátum január 04, 2017, 02:57:59 DÉLUTÁN
Idézetet írta: CryptoMan Dátum január 04, 2017, 12:34:26 DÉLUTÁN
Idézetet írta: DrPascal Dátum január 04, 2017, 12:32:23 DÉLUTÁN
Többségünknek egy szimpla távrezet gomb is elég lenne.
Max még ha figyelje, hogy megfagyott a win és automatán nyomjon egy rezettet.
A többi szerintem felesleges, mert csak drágítja, bonyolítja.

Itt a pont. engem érdekel.
Csatlakozom. Nekem pont egy ilyenre van szükségem semmi több.
Pontosan, nem kell túlbonyolítani feleslegesen az eszközöket. Ha meg ya gép, arra rá tudsz jelentkezni erre alkalmas progival és tudod nézni amit akarsz, vagy erre egy külön céleszközt létesíteni. Ez a kütyü tudjon resetelni és kész, semmi mást. A hülye mobilok is így vannak elbszva, nagyjából már mindent lehet velük csak normálisan telefonálni nem. És ha elszródik benne valami, aminek a legkisebb köze sincs az eredeti funkcióhoz (telefonálás...) akkor viheted szervizbe/vehetsz másikat. Semmi értelme, rühellem az ilyen 17653 in 1 dolgokat

pube111

Idézetet írta: FrenkyAti Dátum április 09, 2017, 01:56:15 DÉLUTÁN
Sziasztok! Valaki használ valami eszközt a rigek távfelügyeletére? Én most építek egy 5 rig vezérlésére alkalmas eszközt. A tervek szerint ezeket tudja majd: külön fogyasztásmérés, hőfokfigyelés, túláramvédelem, reset és be/ki kapcsolási opció, android alkalmazás, ethernet elérés. A későbbiekben talán egy lefagyás figyelővel is bővül majd. Szerintetek mit lehetne még figyelni, vagy vezérelni?
Nem tudom, milyen költséggel tervezed, de egy raspberry pi is alkalmas erre a feladatra.

kidface

Idézetet írta: FrenkyAti Dátum április 09, 2017, 01:56:15 DÉLUTÁN
Sziasztok! Valaki használ valami eszközt a rigek távfelügyeletére? Én most építek egy 5 rig vezérlésére alkalmas eszközt. A tervek szerint ezeket tudja majd: külön fogyasztásmérés, hőfokfigyelés, túláramvédelem, reset és be/ki kapcsolási opció, android alkalmazás, ethernet elérés. A későbbiekben talán egy lefagyás figyelővel is bővül majd. Szerintetek mit lehetne még figyelni, vagy vezérelni?
Sokunkat erdekel ikyen kutyu! :)
A legfontosabb funkciot hagyod a legvegere!
1. Elsokent azt fejleszd ki hogy ha lefagy a gep ujrainditsa, mert mindenkinek ez a legnagyobb gondja jelenleg! Ezt mar kb £20-ert (kb. 7000HUF) meg tudom venni mar most is, szoval ennel olcsobbra hozzd ki es akkor toled veszem meg :) Jelenleg en is dolgozom rajta, csak a kis kinaiak lassuak postazas teren :D
2. Utana a tav ki/be kapcs
es csak ezek utan van erdeklodes a tobbi funkciora, szerintem

Uhura

#59
Idézetet írta: kidface Dátum április 09, 2017, 03:19:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: FrenkyAti Dátum április 09, 2017, 01:56:15 DÉLUTÁN
Sziasztok! Valaki használ valami eszközt a rigek távfelügyeletére? Én most építek egy 5 rig vezérlésére alkalmas eszközt. A tervek szerint ezeket tudja majd: külön fogyasztásmérés, hőfokfigyelés, túláramvédelem, reset és be/ki kapcsolási opció, android alkalmazás, ethernet elérés. A későbbiekben talán egy lefagyás figyelővel is bővül majd. Szerintetek mit lehetne még figyelni, vagy vezérelni?
Sokunkat erdekel ikyen kutyu! :)
A legfontosabb funkciot hagyod a legvegere!
1. Elsokent azt fejleszd ki hogy ha lefagy a gep ujrainditsa, mert mindenkinek ez a legnagyobb gondja jelenleg! Ezt mar kb £20-ert (kb. 7000HUF) meg tudom venni mar most is, szoval ennel olcsobbra hozzd ki es akkor toled veszem meg :) Jelenleg en is dolgozom rajta, csak a kis kinaiak lassuak postazas teren :D
2. Utana a tav ki/be kapcs
es csak ezek utan van erdeklodes a tobbi funkciora, szerintem

Igazából erre valami audrinos vagy rassbery-s dolog lenne jó arra rá aggathatsz egy csomó egyéb héjat - elektromos vezérlő, érzékelők, stb. . És ami plusz poén simán még a bios-t is tudod távolról variálni csak vissza vezetetted a rassberry-be a HDMI-t és láthatod az egészet. Amúgy ez kb. egy távkártyával lenne egyenértékű, de ha van rá megoldás vagy valaki csinál akkor vevő vagyok én is egyre. Bár tegyük, hozzá ha ezt valaki megcsinálja simán nem csak a bányászok igényeire de bármilyen pc-s rendszer táv felügyeltére alklamas lesz a cuc.

Ami kellhet:

Kézi vezérlés távolról Androdiról.
- Újraindítás (Teljes ki/be kapcs +  reset)
- Állapot üzenetek: - Bekapcs 0:00 , rendszer működik 0:30, miner elindul 0:35, rendszer leállt 12:56 .... stb.

Automatán:
- Áram fogyasztás mérő (logoljon + statisztikák ki Androidra)
- Figyelmeztető jelzés : - nagy fogyasztás esetén (átlag +10% vagy beállított %-nál)
                                     - kis fogyasztásnál (fagyás amikor a fogyasztás 100W körűlre evagy más beállított érték alá esik)
- Hőmérés (logolás + figyelmeztető jelzés: a hőmérő elhelyezésétől függően) mondjuk több fajta kiépítésben max 4-5 sensor lekezelése
- Füst jelző (opcionális - tűz jelzésre - amennyiben bármilyen problémát jelez azonnal áramtalanítja a rendszert, és figyelmeztető jelzést küld. )
- A kiegészítő ventrik szabályzása nem szoftveresen hanem hardveresen.
- Bányászat figyelés és logolás ha a bányászat megáll azt jelezze.

Kiegészítők:
- HDMI-i kép kiadása a neten keresztül a rendszer felállása előtti beállítások BIOS beállításához
- Egér és billentyűzet elérés szintén a rendszer felállása előtt
- Egyszerűn paraméterezhető összetett üzem állapotok értékelése és beavatkozások levezénylése. (Lehessen valami baromi egyszerű if a=1 then ventri=off modon programozni , mert így akinek van kedve olyan több lépcsős , több szenzoros üzem állapoti figyelést és beavatkozást is meg tud programozni amivel szinte automatán javítja magát a rendszer. )
- Ja igen és mondjuk egy microfon a hangbeli értékelésre , hogy meglegyen szinte minden érzékszerv (baba monitor) :D

Szerintem ami nem kell:
- Túláram védelem (erre vannak jól működő rendszerek egyszerűen vásárolhat)
- A lefagyásra külön ellenőrzés nem kell, a fogyasztásból , hőmérsékletekből tudni fogja + úgyis látja ha nem bányászik.